1041
Anthem - Sci-Fi RPG a Bioware-től
  • Zarache87
    #841
    Hat jokerdes majd haverra rakerdezek mert o tolja a Colossust.
  • Tibitron79
    #840
    Jó kis összefoglaló. Akkor a blast damage érvényes a tűzfalat lövő mortárra is?
  • Zarache87
    #839
    Na itt egy hosszabb troubleshooting es guide.

    Discord
    https://support.discordapp.com/hc/en-us/articles/217659737-Games-Overlay-101

    Origin Repair
    Right click on Origin in desktop - Select Run as Admin - login
    In the game library - game icon - Right click and select Repair.

    Temp
    _WINDOWS + R
    Go to run / type in %temp% / highlight all the temp files then & delete all temp internet files / skip those which will not delete.

    Origin InGame
    Open Origin.
    Click on myGames.
    Right-click on the game for which you want to turn off Origin in game.
    Choose game properties.
    Tick the option Disable Origin in game for this game.

    Close Origin.
    also close from background - CTRL + ALT +DEL - manually end task - if running
    To double-check, open Task Manager and go to Processes. Make sure that Origin.exe and OriginWebHelperService.exe aren’t there. If they are, end the tasks to close them.

    Cache Clear
    https://help.ea.com/en-in/help/faq/clear-cache-to-fix-problems-with-your-games/

    RESTART the PC

    Steps to flush DNS cache:

    1. Hold down the Windows Key and press X.
    2. Click Command Prompt (Admin).
    3. When the command prompt opens, type ipconfig/flushdns and press Enter.
    4. Type ipconfig /registerdns and press Enter.
    5. Type ipconfig /release and press Enter.
    6. Type ipconfig /renew and press Enter.
    7. Type netsh winsock reset and press Enter.
    8. Reboot your computer.

    https://help.ea.com/en-us/help/pc/connection-troubleshooting-advanced-pc/

    Ha ezek utan a game hiba uzenet nelkul leall akkor az Origin In-Game-t vissza kell kapcsolni.

    Akinel eszi a CPU-t a jatek annak van ket megoldasa.
    1,
    Az Application Settings-ben allitsatok Game Library-re a Default Screant. Erdemes ez utan ujra inditani.
    2,
    Az Application Settings-et nyissatok meg es taboljatok vissza a jatekba.

    Most johet a lenyeg a Luck/Harvest es farmolasi metodusok.
    A Lucknal ugye tudjuk, hogy 100 az alap ertek minden Javelinnel es 10-es ertekekkent novekszik egeszen 190-ig ahol eleri a plafont
    Szoval 110,120,130,140,150,160,170,180 es vegul 190 ahol eleri a capet.
    Erdemes a normal farm buildunkent a luck kore kiepiteni mivel csak 90-re van szukseg maximum. Nekem is jelenleg 498-as statom van 188% Luck melett.

    A farmolasi metodusok a kovetkezoek.
    Stronghold GM 1 farm ebbol a Heart of Rage-ben a leggjobb az esely extra dropra a Furyk miatt.
    Free Play GM 1 es a eventek melett a kulonbozo cavekben ha ki irtunk mindent mindig lesz 2 legendary enemy.
    Legendary Contract GM 1 foleg a Component miatt ami a vegen jar.
    Heart of Rage GM 2 csak a masodik ladaig eri meg mert a Boss sokkal lasa megolni mint ha ujra kezdenetek.
    GM 3 Free Play, de ide eros squad kell es mindenkinek egy szerepkor jut.

    Harvest

    ~50-149% = 2 embers

    150-249% = 3 embers

    250-349% = 4 embers

    A legoptimalisabb Harvest Build a 250% Harvesting Bonus es leglabb 50% Luck.

    Itt van egy optimalis Harvest utvonal ahol eleg sok matit lehet begyujteni es 5-10 perc az elejetol a vegeig.



    Illetve erdekessegnek itt van a Tyrant Mine titkos szobalya ahol neha lehet Chest is.


    A vegere meg annyit ha valaki gyorsan akar farmolni faction pontott arra a Strongholdok a legjobbak Easy fokozaton.
    Tyrant Mine=160 Arcanist
    Temple of Scar=10 Arcanist es 150 Sentinel
    Heart of Rage= 10 Arcanist es 150 Freelancer

    Aki meg nem lepett be annak itt az uj Shop is.


    A vegere meg egy hasznos kep.

    Utoljára szerkesztette: Zarache87, 2019.03.05. 16:58:19
  • szergely83
    #838
    Igen, az meg volt, de azt nem tudtam, hogy ezek egymáson dependálnak. Kell még pár scar temple meg heart of rage run...
  • Daermon
    #837
    Challenge/Faction fülön megnézheted, hogy hol állsz.
  • szergely83
    #836
    Oh, köszi. Na igen, azért mondom a mw blueprintek kicsit messze vannak, így meg pláne. :) Egy kicsi hintet azért adhatna a játék hogy wtf (vagy csak én vagyok vak?)
  • Daermon
    #835
    Lvl3 a max igen. Ha mind 3 frakció maxos, akkor nyilik a Champion of Tarsis challange, ami 50-50-50k :D De ez ugye bőven opcionális.
  • szergely83
    #834
    Btw, tudja valaki, hogy a 3000 loyalty-n beragadt arcanist faction progress az bug, vagy tleg fel kell húzni a másik kettőt erre a szintre, hogy lvl4 unlockolódjon?
  • szergely83
    #833
    Ettől függetlenül indirekt károsítja a fejlesztőket, hiszen ugyan abból a coinból vehetsz skineket, materialokat, stb, amit valós pénzért is kapni lehet, ergo ha valaki kilövi a coinból fizetendők listájából a matikat, az kisebb eséllyel fog pénzt költeni egyéb dolgokra. Az más kérdés, hogy a jelenlegi rendszerben ez nettó baromság, hiszen a masterwork blueprintek unlockolása egy neverending story kb, alacsonyabb szintű craftoláshoz pedig annyi mati esik, hogy nem tudok ép elméjű embert elképzelni, aki matira költené a coin-jait :D
    Ez inkább arról szól, hogy exploittal gyorsan megszerezve az endgame geart gyorsan célját veszti a játék (sokaknak egész biztos) ezért az ilyen módszerek terjesztését a tömeg számára nem díjazzák, főleg hogy elég erős kritikák érik a játékot content téren. Meg egyébként is, a csalás az mindenhol csalás, ha meg elkapnak, akkor megbasznak :)
  • Orbancapitan
    #832
    hiába connectin error volt...
  • PiszkosFred
    #831
    Na, akkor nem szoltam, mea culpa. De, ezert is irtam, hogy ezt a reszt egyelore nem neztem, csak tippelek.
  • Daermon
    #830
    Materialt csak ingame pénzből, coinból tudsz venni. Igazival (Shard) nem.
    Ettől független jogosan kapott bannt/warnt, ne támogassuk már a csalást egy online játékban :D
  • PiszkosFred
    #829
    Hozzateszem, endgametol messze vagyok egyelore lvl16 es a legjobb cuccom ami esett az kek volt (rare), vagyis csak tippelek:

    Ha gyorsan olve tud farmolni, az tobb lootot jelent, ami miatt feltehetoen egysegnyi ido alatt tobb masterwork es legendary lootot szerez. Na most ezeket le lehet bontani, igy sokkal gyorsabban (a csalas miatt) sokkal tobb top tiert materialt tud osszeszedni. OKE, mondod es eddig igazad is van, ez kit erdekel, nem karositotta meg a fejlesztoket.

    DE!

    Ha jol emlekszem, akkor ezeket a matikat meg lehet szerezni mikrotranszfos kereten belul Shardert is (ingame fizetos valuta) a helyi kereskedo npc csajnal, vagyis ha a videoban latott csalast masok is kovetik, akkor az viszont mar nevezheto karnak. Miert? Mert igy a szukseges grindet esetlegesen kivalto shardert vasarlas helyett az exploitot hasznalja majd az egyszeri jatekos, aki latva a kedvenc influencert koveti annak a (rossz) peldajat. Es akkor itt mar beszelhetunk karrol.

    Sot, ha mindezt egy tenyleg nezett streamer csinalja tobb millios/szazezres tomeg elott, siman megallna a helyet egy karteritesi koveteles is, amelyet valoszinuleg a genre vasarlasi szokasaira es a video nezettsegenek kapcsolataban, stb. alapozva allapitananak meg.


    Na most ha nem lehet szetbontani ezeket a lootokat, amelyet a speedkillel lehet grindelni, akkor nem szoltam. Mondom, en meg nem jarok ott. :)
  • yossarianHUN
    #828
    Nem is értem az analógiát, annyira rossz. Ha valaki egy kattintással darálja a szörnyeket, az nyilván elbassza a játékélményt a csapattársaknak. Én azt mondtam, hogy azzal nincs bajom, ha áldozat nélküli csalásról van szó. A szóban forgó streamer se a csapattársait, se a fejlesztőket nem károsította meg.
  • Zarache87
    #827
    A mai nap valamikor delutan amikor tobb idom lesz felrakok egy guide-ot amit leroviditek az eredeti angolbol.
    A Harvestinghez es a lootszerzeshez lesz koze exploit nelkul.
  • Zarache87
    #826
    Amikor en neztem 50k-60k kozotti feliratkozot mutatott a reddit linkrol ahogy mar lejebb is irtam.
    Amugy ott van meg a TM exploit farm is a listan mert azt is kozvetitette.

    Ezeket eloben kozvetitette akkor a srac mindekinek. A drama queen video meg termelt neki nem keves penzt es meg marc. 3-an irtak mar a devek, hogy levettek rola a bant mert warnt kapott. Csak nezd meg mennyit termelt ki neki ez a kis show musor.
    A jatek hataraira vonatkoznak szabalyok is amiket o megszegett ezert a par oras bann majd warn volt a jutalom neki. A levelet se lathattuk, hogy mit kapott mert csak mobilrol olvasta fol amibol semmi se latszik.

    Szerdan lesz uj stream 22:00-kor addig keszul a patch notes is illetve gondolom akkor itt tudjuk meg a inscriptionokrol es a statokrol is a teljes infot.
  • lwb
    #825
    Már írtam korábban is, de megint leírom: teljesen egyetértek veled. PvE játékban ha valaki exploitol legfeljebb saját magának rontja el a játékot azzal, hogy végigrohan rajta és nem "élvezi" a grindot (gondolom aki ilyennel játszik, az élvezi a grindot, mert kb 99%-a a játéknak grind). Mivel a mikrotranzakciók is csak kozmetikaiak, ezért még azt se lehet mondani, hogy kárt okoz a bioware-nek, hogy nem veszi meg a grindcsökkentő store itemeket, mert ilyenek - egyelőre - nincsenek.

    Abban is igaza van a faszinak, hogy ő vett egy játékot. Nem használt semmilyen külső programot, sem memória hack-et, semmit. Csak játszott a játék határain belül. Ha a játék hibás és enged ilyen exploitot, azt nem rajta kell leverni, hanem peccselni kell. Még azt is megértem, ha az így szerzett tárgyakat elveszik. De bannolni baromság.
  • lwb
    #824
    A levelet olvassa fel. A levelet a bioware írta. Ebben egy indok szerepel. Utána a faszi elmeséli, hogy konkrétan mit csináltak aznap és azt is elmondja, hogy 1 v 2 tárgyat szerzett ebből, amit a bio - nagy kegyesen - enged, hogy megtartson. Ebben sincs más indok.

    Tényleg nézd már végig a videót. 9 perc az egész.
  • Maala
    #823
    Sigh... "with the storm ultimate...(belepofázás)... to unfairly gain items." És aztán "Why this happened" részben a részletes indoklás.

    "Ők írták, nem én mondom".
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.03.05. 08:35:10
  • Probatbicol
    #822
    Ha nem tudsz rögtön visszalépni, valószínűleg akkor is megkapod a cuccokat a következő küldetés végén.
  • lwb
    #821
    Nem, egyetlen okot írnak neki, 45s a videóban: "your account broke our rule by taking advantage of an in-game exploit specifically with the storm ultimate".

    Nincs itt számos ok vagy 5 ok vagy 2 ok vagy akárhány. Storm ultimate, emiatt bannolta két hétre a bio. Ők írták, nem én mondom.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2019.03.05. 08:26:39
  • Maala
    #820
    Szerintem felsorolt 5 okot abban a videóban, szóval téged idézve... "Nem igaz, hogy Storm Ultimate miatt". Hanem inkább jó pár exploit összessége? Vagy manapság már csak a legdurvább/egyetlen dologért kaphatsz büntit? Szép jó világunk van.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.03.05. 08:22:16
  • lwb
    #819
    Azt is írd le, hogy miért kapta a bant (és nem warnt!). Storm ultimate miatt. Nem chest farm exploit, nem tyrant mine, hanem a storm ult. Feb 18-tól március 4-ig bannolva volt, nyilván a botrány miatt feloldották amerikai idő szerint tegnap (nálunk ma hajnalban), csak egy hétig nem volt otthon és csak hétvégén vette észre, hogy bannolva van.

    Szóval nem igaz, hogy tyrant mine exploit miatt volt a ban, nem igaz, hogy warnra váltották pár óra múlva és nem igaz, hogy megduplázta a követői számát.
  • Maala
    #818
    Hehe, srác kapott választ, hogy miért bannolták... csinált videót róla... Okok közt van, hogy "megrövidíti a játékot másoknak"
    Aztán ellöki ezt: "Ha bárkinek is megrövidítem a játékot, az maximum én lehetek, hisz sokkal gyorsabban megkapom a cuccokat, mint normális esetben."

    :D:D:D Nem mintha streamelte volna másoknak, akik ugyanígy megcsinálhatják ugyanezt, és ugyanúgy... megrövidítik a játék élettartamát maguknak. Oh wait, de, streamelte...

    Nagggyon oookkos. :-D

    Yossarian: Szóval azt mondod, fogadjam el Monster Hunter Worldben, hogy valaki 1 gombnyomással 0,01 mp alatt kinyírja a szörnyeket egy 4 emberes groupban? Hisz csak PvE játék, nem rontja el senki szórakozását... Oh wait, de, az enyémet. Áh, nyilván te se azért játszol egy játékkal, hogy 0 kihívással érj a végére, és ez már szerinted is túl sok.

    Akkor tulajdonképp miről is ment itt a vita este? Mint a vicc szerint: "Abban már megegyeztünk, hogy maga micsoda, már csak az áron vitatkozunk?"
    Nyilván mindenkinek más a toleranciaszintje, erről kár vitázni.

    Btw, ezt írtad:
    "3. Ismét: ha hibát hagytak a játékban, az a fejlesztők sara. Ha egyből warn-t kapott volna, azt mondanám, jogos volt."
    Warnt kapott, és bant, ami meggátolta, hogy streamelje tovább az exploitot, azaz potenciálisan másokat is kelljen bannolni az exploitért... Hmm... Akkor hol a probléma?
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.03.05. 08:00:50
  • lwb
    #817
    Nem volt szó egyikről sem, hanem arról, hogy egy streamer. A faszi twitch streamer (mint kb a streamerek 90%-a, miután a YT live streaming egy rakás szar). Ezt az ominózus exploitot is twitchen streamelte.
  • lwb
    #816
    OK, akkor YT analitika: Tessék.

    Feb 20-án 107e feliratkozója volt, ma 120e van. A botrány napja hozott neki +2000-et, aztán kapott 4 és 5e-t később. Ez ugye 11e, ami nincs 10% sem, nem hogy duplázás vagy 50e.
  • Maala
    #815
    Bőven, Origin premier arra a 2 hónapra, amíg játszik vele az ember, és betolja azt a pár 100 órát. :-D Aztán majd le50%-olva megveszed, ha még érdekel.
  • Maala
    #814
    Pedig tudsz újra csatlakozni a sessionba, ha újraindítod a játékot.
  • Orbancapitan
    #813
    kb egy 20 perce mentem életem első strongholdját faszán le nyomtuk de a végén dc-t kaptam oda az xp és a tárgyak is pedig esett egy masterwork is
  • PiszkosFred
    #812
    > Mai napig nem értem,hogy lehetett ezt ennyire lepontozni.

    Megvaltozott a vilag, a mai mainstreamhez tartozo es azt fogyaszto agymosott degeneracio mar nem annyira tolerans, mint anno, amikor a gamer kozosseg mint szubkultura letezett es elnezte az esetleges hibakat. Es ez ennel csak rosszabb lesz a kovetkezo evekben.

    Ha szorakoztat valami, azt elvezni kell addig, amig csak tudod, mert ugyis lesz egy tucatnyi idiota, akit ez majd zavarni fog es eroszakosan belemaszik kepedbe, majd megprobal meggyozni arrol, hogy egy fasz vagy, amiert azzal jatszol, azt nezed, azt hallgatod, stb.


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.03.04. 23:23:22
  • Probatbicol
    #811
    Ezt akartam már én is mondani, én ilyen jó macthmaking rendszert még nem láttam, akármilyen questet indítok bármilyen szinten, olyan nincs hogy 10-20 mp alatt nem lenne meg a parti. Nem is értem, gondolom a többiek ilyenkor quickplay-el jönnek be.
    Lehúzzák az Anthemet a töltőképernyők miatt, de basszus a multis játékokban az ember az ideje nagyrészét azzal tölti, hogy másokra vár, itt meg ilyen nincs is, emiatt pörgős az egész nagyon.
  • Zarache87
    #810
    Konzolon figyelj a hutesre mert ugye erosen eszi oket es mivel nem eppen vilagklasszis a gyarihutes erdemes neha pihentetni majd a gepet.
    Amugy ertem en azt, hogy vannak hibai mert vannak ez teny es QoL-bol is kene meg boven a jatekba, de az alapok nagyon elvezetesek a jatekban es remelem a story is jo iranyba megy majd el. Mar varom a mastery systemet es a guildet is.
  • TomStorm
    #809
    Nekem már most megérte az árát!Olyan 50 óra körül vagyok lvl26.
    Viszont úgy néz ki most konzolon folytatom és majd ha meglesz i9+rtx akkor vissza PC!

    Mai napig nem értem,hogy lehetett ezt ennyire lepontozni.Bár ez a játékos bázison rohadtul nem látszik meg:D
    Mindegy mikor lépek be,este,reggel,hajnalba kb.fél percen belül talál a szintemhez játékost,úgyhogy na,csak tolják az emberkék:)
  • Zarache87
    #808
    Yep foleg, hogy ugye ebben lenne uj item,stronghold chest es Legendary missionok.
    Illetve remelem jovohonapban marh a Chimera es az Urg is bejon enemynek.
  • Droughert
    #807
    Nem tudom, ma olvastam én is, de ott contentről nem volt szó, csak a javításokról. Mondjuk a Division2 is 12-én indul, szóval célszerű lenne legkésőbb akkor kiadni a content updatet.
  • Zarache87
    #806
    Ja sracok marc. 12 lesz ugynezki lehet a nagy patch is majd. Szoval nem csak azok a javitasok amit irtam hanem a content patch is akkor johet.
  • Droughert
    #805
    Youtube-ról volt szó nem twich-ről. Nézd meg, hogy egy videóját átlagosan mennyien nézik, viszont ott a bannolós videója, ami drasztikus nézőszámot hozott.
  • Zarache87
    #804
    Youtube csatornan ugrott nagyott. A Twitch csatornat nem is neztem sot bevallom nem is gondoltam, hogy mindket helyre csinalja az anyagokat.
    Ennel a videonal volt akkor 50k-60k koruli feliratkozo es 120k-s nezetseg akkor meg. Azota mar joval nagyobb lett ez. Meg akkor neztem ezt amikor csak redditen volt tema es az uj topicban volt.

    @yossarianHUN Azert mert mar az elejen olyanban probaltal vitatkozni amit az alap szabalyok kotnek, de te ezt figyelmen kivul hagytad.
    Majd ha felfogod, hogy szabalyok vannak es aszertint probalsz ertelmesen vitazni akkor gyere vissza.
  • PiszkosFred
    #803
    > Nektek is, ha még évekig akartok ezzel játszani. Lelőtt szervereken nem lesz játék.

    Nem aggodnek, 1-2 evig nem lovik le, annyi meg pont eleg ennek a jateknak. Addigra meg itt a next gen, megannyi uj cimmel, addigra mar a kutya sem fog ezzel jatszani. Par honapot szorakozik ezzel mindenki, aztan max felevente/evente visszanez, aztan mar vissza se nez.
  • yossarianHUN
    #802
    Sóhaj. Rendben, hagyjuk abba, ilyen szellemi mélységekkel nem tudok mit kezdeni.