1041
Anthem - Sci-Fi RPG a Bioware-től
  • Daermon
    #961
    Az oké, de hivatalosan csak decemberben a teaserrel erősitették meg. Szerintem bő 2-3 év mire jön.
  • Probatbicol
    #960
    Na az mit fog kapni a neten, bármilyen is lesz ! :D
  • PiszkosFred
    #959
    Mar sokkal korabban belengettek, hogy keszul a DA kovetkezo resze.
  • Probatbicol
    #958
    Igen, ez a baj az ilyen típusú játékokkal, aki később kezdi, vagy szünetet tart az megszívja. Mivel mindenki lvl 30 már, hardon nem nagyon tolja senki, csak GM1-től fölfelé, esetleg easy-n ha valamilyen chalenge-hez kell pár gyors run.
    Tegnap GM1-en ugyanúgy pár másodperc volt a full party mint eddig.
  • Daermon
    #957
    Szerintem nem véletlen kaptunk csak egy hastag teasert decemberben. :D
  • lwb
    #956
    Az elég baj lenne, ha most kezdték volna csak el, amikor elvileg évek óta fejleszik már a 4. DA-t.
  • Daermon
    #955
    Áprilisban úgy is negyed éves pénzügyi beszámoló lesz, akkor megtudjuk mennyi az annyi.
    Amúgy szerintem a BioWare egy része már elkezdte a 4. DA-t alapozni.
    Hétvégén azért megyek pár Stronghold kört a Division 2 mellett (végre lvl30 ez is) :D Áprlilisban úgy is itt is itt az első nagy update, remélem már hó közepén.
  • lwb
    #954
    Én elengedném szívesen, de nem én hasonlítottam az eladásokat a régi Bio játékainak eladásaihoz, hanem ők.

    Egyébként közben ezekről a számokról az is kiderült, hogy csak US eladásokat tartalmaz. Nemzetközi eladások terén a DAI vezet a Bio játékok között.
  • Maala
    #953
    Valószínűleg ennyire leesett a játékosok száma? :-D
  • TomStorm
    #952
    Ja és folytatom ugye,lvl 27.Elindítom Hard küldetést és 2 ilyen küldit egyedül kellett ledaráljak mert senkit nem dobott be mellém:O
    Nagy nehezen végigszenvedtem de eddig ilyen nem volt,mindig partyba voltam
  • TomStorm
    #951
    Megvan az új gépem(i7;16gb;gtx 1080) de mégis beesik 30fps-re nagyobb harcoknál.
    Ez mitől lehet?1440p
  • PiszkosFred
    #950
    Leszamitva par egybites eletre keptelen ostoba faszt, senki sem hiszi azt, hogy ez a mostani Bioware es a regi Bioware azonos. Aki ezt hiszi, az kurva gyorsan menjen el arkot asni, mert masra ugysem jo.
  • Although
    #949
    Átfedések vannak. ME3 ami még 2010 előtt kezdődött.
    DA:I meg nyomokban. :)
    El kell engedni. Ha már nem a te világod. Ott a PoE :) meg mindig előveheted az ami neked jó nem darálás.
    Szerk: Most várjuk meg mit hoz az új etalon a CP2077. Gázolni fog durván ezek közt.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.03.26. 21:09:02
  • Although
    #948
    Értem amit írsz és azokat is akik lelkesednek ezért a darálásért.
    Nem fogom siratni őket, mert rég meghaltak már. Ki kell tenni a fejfát, élt 2010-ig.
    Oda kell tenni a new Bio sztori from 2010-.
    Ez egy új sztori. Már nem a régi. Nem kell hazudni se nekünk se nekik.
  • Daermon
    #947
    1.04 patch note, elég terjedelmes
  • lwb
    #946
    Egyébként, hogy mennyire félrevezetőek ezek a "legjobb nyitás ... óta" szövegek, csak még valami. A bio korábbi nagy durranásai, mint a Jade Empire, a KOTOR vagy a ME1 mind timed exclusive-ok voltak. Jade Empire, KOTOR a mai napig nincs is PS-en, de a PC-s verzióra is várni kellett, ME1 pedig 2012-ben jött ki PS3-ra, egy bűn szar port egyébként. Nyilván a nyitáskori eladások ha csak egy vagy kettő platformon van a játék nem lesznek akkorák, mintha minden platformon megjelenne.
  • lwb
    #945
    Ez bukó minden szempontból. Az ME3 2012-ben (!!!) 3 és fél millió példányt adott el az első hónapban. Az Anthemnél az elvárás március végéig 6 millió példány volt az EA részéről (ne feledjük, hogy a BF5 7.3 milliója bukás volt az EA-nek). Ehhez képest az ME3 3.5 millióját sem sikerült megugrani.
    Változtak az eladási elvárások 2012 óta, ráadásul ez egy kazuár MMO game as service, nem egy sci-fi rpg sorozat harmadik összefüggő epizódja, ami nyilván kisebb célcsoportnak szól.

    Az, hogy a bioware ME3 óta nem tudott három és fél milliót sem eladni nyitáskor a játékaiból, az az új bioware-t minősíti inkább.
  • Daermon
    #944
    Nem úgy volt, hogy a Stronghold chestekben lesznek armor darabok? Vagy én értettem félre valamit anno.
  • Maala
    #943
    Hát, ha 200m USD-be került volna a 6 évnyi fejlesztés, és az első hónap után a 2-3. hónapra visszaesne a bevétel a 20-adára, az én szememben is bukónak számítana. Szóval várni kell még pár hónapot. :-)
  • PiszkosFred
    #942
    Az o szemukben minden az :)
  • MrStokes
    #941
    Ez gondolom az EA vezetes es a reszvenyesek szemeben bukonak szamit.
  • Daermon
    #940
    Plusz a napokban volt, hogy a BioWare 2. legjobban nyitó címe lett az Anthem (első az ME3).
  • Daermon
    #939
    100 millió $, február alapján
  • Daermon
    #938
    FB csoportban egyik srác összegezte a streamet:

    A következő patch (1.04) jövő héten jön, pontosan nem tudni még, hogy mikor. A teljes patch note előtte pár nappal lesz elérhető, jelenleg 13 oldalt tesz ki.

    Elysian chestek

    - a strongholdok végén lesznek elérhetők, miután a boss meghalt
    - egyedi, csak innen megszerezhető kozmetikai tárgyakat és gyártáshoz szükséges ember-eket tartalmazhat (ebből maximum 30-at)
    - duplikált tárgyak nem lesznek
    - kulcsot úgy lehet hozzá szerezni, hogy megcsinálunk egy specifikus napi küldetést
    - ha egy játékos kinyitja a ládát, az egész party kapni fog belőle lootot, egyszóval ha mind a 4 főnek van kulcsa, 4x-es lootot fogunk kapni
    - a kulcsok száma Fort Tarsisban fog látszani, a coin számláló mellett

    Forge fejlesztések

    - mostantól NINCS TÖLTŐ KÉPERNYŐ a forge betöltésénél
    - a Vaultban történő (tárgy) megsemmisítés mostantól majdnem egyből megtörténik
    - Fort Tarsisban bárhonnan elérhetjük úgy, mint az expedíció indító képernyőt
    - a javelin képernyőn eddig csak a fegyverek és a felszerelés volt kilistázva, mostantól viszont már a komponensek is láthatók lesznek
    - ezen lépések a kezdetét jelentik egy nagyobb dolognak
    - a tulajdonság összegző panel folyamatban van, igyekeznek a legjobbat kihozni belőle

    Loot

    - a stronghold bossok továbbra is egy garantált masterwork itemmel szolgálnak haláluk után, viszont mostantól ezen felül kaphatunk masterwork vagy legendary itemeket is (!!!)
    - növelték a stronghold és freeplay ládák jó loot esélyét

    Legendary küldetések

    - bekerülnek a legendary küldetések, amik a fő sztori küldetései, csak jóval nehezebb fokozaton
    - bekerüléskor 6 lesz elérhető, minden nap másik
    - minden küldetés végén találkozunk majd egy Apex ellenséggel, ami lehet Fury, Ursix, Titan, Luminary
    - Minden ellenfél Legendary minőségű lesz
    - a küldetések felvételéhez nem kell már beszélgetést folytatni az emberekkel Forst Tarsisban, mindig a térképen bukkannak majd fel.
    - az éppen aktív küldetést bármennyiszer végig vihetjük, nincs limit rajta
    - a küldetések végén kapunk egy plusz ládát, ami eddig nem volt
    - a sztori videók a küldetés elején és végén kikerültek ebben a módban, de a küldetés közben megmaradtak és nem lehet elnyomni őket, egyben tartva ezzel a csapatot

    Stronghold, quickplay és freeplay változások

    - Ha egy stronghold több, mint 2 perce elkezdődött, akkor már nem dobhat be oda minket a matchmaking (Tehát NINCS TÖBB ONLY MONITOR! )
    - Ez csak akkor él, ha új strongholdot indítunk, quick stronghold indítása esetén értelemszerűen nem
    - A Dominion kémtől elvették a láthatatlanság képességet így nem okoz több gondot (beragadt questek, eventek)
    - Ha egy quickplayből eltelt 15 perc, akkor már nem dobjat be oda minket a matchmaking, ezzel kiküszöbölték a folytonos bugos questbe való csatlakozást
    - Freeplayben az események helyszíne most már látszik majd a térképen
    - A titánok többé nem tűnnek el véletlenszerűen

    Egyéb változások, fejlesztések és javítások

    - elérhető a játékban az nvidia DLSS, az SLI-re még egyenlőre várni kell
    - teljesítmény növelést és optimizálást a szoksós módon most is kapunk, nyilván ez egy végtelen folyamat
    - bekerültek a FOV beállítások (Field of View), ez a beállítás csak PC-n elérhető, konzolon a teljesítmény érdekében nem lesz elérhető
    - a FoV beállítás lehetőségei: földi, közelített, pilóta, repülés, úszás
    - rengeteg köd falat kivettek a játékból, leginkább strongholdokból
    - bekerül több unvierzális komponens, például minden fegyver típushoz egy, de van olyan is, ami a shotgun sebzést erősíti és ha 7 sörét eltalálja az ellenfelet, akkor automatikusan mérget rak rá
    - több komponenst erősítettek
    - több Masterwork komponenst erősítettek
    - Interceptorral most már nem kell folyamatosan nyomkodni a közelharci sebzéshez a gombot, elég egyszerűen bent tartani azt, ultimate esetében ez nem érvényes
    - a repülési sebességet 20%-al növelték
    - a túlmelegedési időt csökkentettek 20%-al és emellett a lehűtési időt is csökkentették
    - javították azt a hibát, mikor valaki elkezd feléleszteni, de nem fejezi be és emiatt az újraéledési idő újra kezdődik
    - javították a hibát, mikor egyszer csak nem tudtál senkit feléleszteni és nem tudtál semmivel interakcióba lépni
    - javították az Armor hibát, de arra kértek, hogy ha még is előfordulna, akkor írjunk róla részletes bugjelentést
    - javították a hibát, amikor a térképről eltűntek a strongholdok/küldetések/contractok
    - növelték a Masterwork ember esélyét gyűjtögetés közben
    - javították a „Pilot dara error” hibát
    - az erősítőket (consumables) mostantól név és ritkaság alapján osztályozhatjuk
    - mikor a vízbe repülünk, a váltás gördülékenyebb lett

    Amikre számíthatunk a közeljövőben:

    - megoldás arra, mikor olyan javelinhez kapunk Legedary/Masterwork komponenseket, amit éppen nem használunk
    - Skálázási gondok megoldása
    - Új ellenfelek és a sztori folytatása
    - Jobb komunikációs lehetőségek (text chat, ping, markerek)
    - Tulajdonság képernyő
    - Achievement hibák javítása
    - Támogató (support) tárgyak masterwork verziója
    - SLI támogatás
    - A táska, tároló méretének növelése
  • Daermon
    #937
    A patch az nagyon friss, este jött.
  • Acornkao
    #936
    Köszi, ja hogy ez már a patch után ilyen, remek. Nyitok a piactéren egy Masterwork gránát boltot. :)
  • Daermon
    #935
    GM2-3 drop rate emelés

    @Acornkao
    Csak neked :D De majd esik más is.
  • Acornkao
    #934
    Sziasztok!
    Lehet lentebb már írták, nem néztem végig a commenteket.
    1 kérdés.
    A masterwork és legendary lootok 99% mindig gránátok ? :) Vagy csak nekem ? Ez valami bug, vagy valami elmebajos a Bioware-nél azt gondolta, hogy ez így jó?
  • Daermon
    #933
    Én most csináltam mióta visszakerült, GM1-2-n. Azért irtam, hogy akkor mákom volt :)
  • Maala
    #932
    Mert az elején jó volt a külön Stronghold (csak néha kerültél lockolt helyzetbe), aztán meg egybeolvasztották az összes QP-t.

    Sőt, hivatalos launch előtt még a sima GM QP is jó volt. Nekem vagy... 2 napig. :-)

    Összeolvadás óta meg max easy-hard nehézségig jó konzisztensen.
  • Daermon
    #931
    Érdekes nekem Stronghold qp-vel simán meglett az utolsó 5. Mákom volt. Már csak cirka 65 event hiányzik a challangehez :D majd nekiállok.
  • barmi
    #930
    Háát, 25 quickplay kell valamelyik challenege-hez, tegnap meg tudtam csinálni a hiányzó egy nyavajást de vagy négyre kellett bemennem mire egyet sikerült összehozni .... Hanyagolom is innentől ezt a QP-t...
  • Maala
    #929
    Egyrészt, ez nem bug, így működik. Amíg egyik abilityd tölt, a másik többet sebez.

    Szerk: Ah, látom már, milyen%-ra gondolsz. Úgy tűnik, az Amulet of Winterrel van valami helycserés bug. Majd javítják.

    Másrészt, GM QP bugos első hét óta, ha QP-t akarsz menni a küldetés miatt, akkor tedd alacsonyabb nehézségeken, egyébként meg nincs rá okod, hogy QP-t menj. Még strongholdban sem.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.03.14. 10:05:12
  • barmi
    #928
    A napokban esett egy érdekes komponens, a % előtt nincs szám. Ez is valami bug lehet?


    Ja, és végre esett még egy viszonylag jónak mondható fegyver :-) :



    A quickpaly viszont még mindig bugos sajnos. Jó lenne már rendbe rakni ezt a részét is mert most már nagyon dühítő,
    hogy 4 nekifutásból tudok egy quickplayt befejezni mert a többi bugos ...
    Utoljára szerkesztette: barmi, 2019.03.14. 09:50:48
  • Daermon
    #927
    Van a két szintű 360 fokos dmg, ott felrepülsz.
    Van amit rád idéz gömb, ott azonnal evade.
    És van gömb amit rád lő, ott vagy kicsivel becsapódás elött evade, vagy bebujsz valami mögé.
    Am most nerfeltek rajta.
  • Probatbicol
    #926
    Lehet, nem tudom, nekem nem tűnt fel. Viszont azt észrevettem, hogy kegyes a játék, mert akármekkora burst damage-et kapok be, azonnal soha nem térdelek le, mindig marad egy 2mm-es életcsík, ad esélyt a menekülésre, persze a következő bekapott az már végzetes.

    Viszont ami idegesít az a titánok, hogy átugrom a tűzgyűrűket, evade-elek a tűzgömb elől, marad vagy 3/4 életem, tök örülök, aztán van egy 'PONNNGG' hang és azonnal lemegy az életem az említett 2mm-re, azt nem tudjátok micsoda és hogy lehet elkerülni?
  • barmi
    #925
    Nem tudom, én szoktam érezni a két véglet közötti különbséget. Amint a shieldem elfogy és csak 3, 7, vagy akár 14 téglalap életem van már egy nagyobb találat is majdnem megöl, szinte alig marad életem. Viszont ha zippzár kinézetű a health barom (sok kis söld vonal van) akkor símán kibírok shield elfogyás után több nagyobb lövést is mire piros régióba kerül az életem. Akkor csak van valami diffi ezzel ...
  • Probatbicol
    #924
    Szerintem itt van valami félreértés a neten. Tényleg volt health bug, ami néha rosszul számolta ki a HP-dat, de ez nem a csík beosztással van összefüggésben. Nekem van, mikor 3 hasábra van osztva az életcsík, van amikor vagy 30-ra, ráadásul ez egy küldetésen belül is változik. De nem érzek különbséget a valódi életerőben, szóval egy beosztás szerintem nem fix életerőt jelent. Mert ha így lenne akkor a 3 csíknál a szájszagtól is dőlnöm kellene, a 30 meg god mode lenne.
    Mondjuk persze én is fogom mindenre, amikor beleszaladok egy maflásba GM2-őn.
  • szergely83
    #923
    Health bugot tudtommal nem javították még, komplex az issue (állítólag). Azt én is tapasztaltam, hogy néha mission startnál nagyon sok a health bar-om, de legtöbbször csak kb harmada jelenik meg. BW megerősítette, hogy nem vizuális bug.
  • damati
    #922
    Ezt olvastátok? Nem javították még igaz?

    Removing your support items massively increases melee/combo/proc/ult damage