1041
Anthem - Sci-Fi RPG a Bioware-től
  • Daermon
    #1001
    Az egész egyben annyi.
  • TomStorm
    #1000
    Ha veszek Armor Pack-ot(lila) ami 61.000 coin akkor megkapom az összes részét vagy mindegyik rész 61k coin?
  • Daermon
    #999
    Patch note.
    Végre van chat :D
  • TomStorm
    #998
    Elég nehézkesen szedi a frissítést,percenként meg is áll..
  • Daermon
    #997
    Ma 14-19 között nem lesz szerver, jön az 1.1-es oriás patch.
  • Although
    #996
    Nem rossz kép.:) De nem, alapvetően elengedtem, ott vannak a kis cégek játékai elég kellemesek, elő tudok venni régit is újból. Ezeket meg se vesszem mert tudom nekem nem tetszik, másoknak lehet jó. Szóba került a téma. Leírtam amit gondolok erről. Volt valami 10-en éve ami már akkr is a vége felé lehetett. Néhányan elkaptuk a pillanatot és megmarad emléknek.
    Ma is belépek a TESO-ba időnként. Látom mi van, mindenki rohan, mint ha 2 perc múlva nem lenne meg az új gear akkor világvége van. :)Szerintem ez zavaró. Régen is volt rohanás de mellette ott volt a szerepjátékosok akkor még nem ennyire kicsi világa. Láttam olyanokat közöttük akik az eventekre jobb sztorikat írtak mint a funcom nem gyenge bandája volt, vagy még a bio is fizetett volna érte. :)

    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.04.04. 15:08:50
  • Daermon
    #995
    @Although
    No offense, tényleg! Bevallom kicsit úgy képzellek el mikor ezeket az anekdótákat írod a múltról, hogy: hétvégén megfáradva bontasz egy bort, megiszod a felét, közbe benyomod valamelyik régi játèk OST-jét, és közben iszogatva régi játékok screenshotjait nézegeted, vagy gameplay videókat és nagyokat sóhajtva elmélkedsz. Aztán a feljössz és irod is az anekdótákat a régi szép időkről :D
    Tényleg nem bántólag mondom, csak ez jut eszembe az irásaidról :)
  • Daermon
    #994
    Na azzal elég szép lesz a látvány :D
  • CrashBoostZoom
    #993
    Kár érte, látszik, hogy tényleg valami újat akartak a srácok de végül ez lett belőle. Az Anthem tényleg nem rossz játék de látszik, hogy olyanok csinálták akiknek nincs tapasztalata ilyesmiben de megpróbáltak ezzel bankot robbantani. De hát na, nem lehet egy fejlesztést úgy csinálni, hogy majd a "bioware magic" elintézi.

    @Although
    PiszkosFred lenti kommentjét maximálisan igazoltad ismét. Ugyanaz a károgás a múltról amit senki nem kért vagy kíváncsi rá főleg nem abban a stílusban amit előadsz. Már csak eszetlenül elvakult habzószájú emberek nem engedték el ami volt. Iwb kommentjeit pedig sikerült maximálisan félreértened. Ő is jól látja a helyzetet de tudja, hogy egy lehetne másképp is. Csak amíg te egy legyintéssel elintézed, hogy "ez van, ezt kell szeretni" és minden nap az egekbe magasztalod a Beth-et és Todd-ot holott ők is ugyanazt csinálják mint a többi "AAA" fejlesztő/kiadó, addig Ő teljesen érthetően és helyesen kifejezi az elégedetlenségét. Pont azért jutottunk ide mert mindenki csak legyintett.
  • TomStorm
    #992
    Na megvan a gép tudom folytatni!Azért így 1080-al mindjárt más!
    2K 144hz monitor még jövőhéten érkezik persze akkor lesz teljes de így már öröm van:)
  • Although
    #991
    Hüp hüp hüp :) Így jó? Az anthem topik a múltról és jelenről szól :) Szubjektív. én annak szurkolok bebukjanak. Mások nem :) 1-2 hónap múlva okosabbak leszünk. Leírtam a múltat miét nem tetszik ami most van. lwb talán túlragozza. Van aki elengedte van aki nem . Leírtam a múltat. Azt amilyen volt. Ma meg Anthem van : )Mész darálsz :)
  • Maala
    #990
    Ilyenkor sokat ittál, és kisírod magad fórumon, vagy csak 3H-s vagy?
  • Although
    #989
    Akkor ott az SWTOR mellett, előtt a TES mellett, előtt, a Conaba közel 3e szerepjátékos gyűlt össze. Az utolsó felvonásra. Jó részüknek tényleg az utolsó év volt. Csalódás, elkeseredés. Mást vártak. Mégis rengetegen voltak. Mára már csak hírmondók maradtak. Beszélünk valamiről amit az ideírok jó része nem is látott, vagy átsiklott felette. Voltam olyan eventen ahol százával, ezrével, voltak szerepjátékosok, ezt itt a többség elképzelni sem tudja milyen. A DA:O utolsó évében. Ez kegyelmi pillanat volt. Értem amit lwb ír jobban mint ő. Azt is tudom az a vége volt. sokáig tartott míg elfogadtam ennek vége lett :) lwb még nem és sokan mások sem. :) Maradt az swtor ahol még belefutottam pár tucatba majd a TESO :) És ennek is vége lett. Már csak akció van :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.04.03. 21:50:17
  • Although
    #988
    Érdekes este volt. Rákérdeztem kipróbálta. Visszaírt izgatottan a végére ért, bár nem hitt nekem, lehet ilyen de Alstair, Leliana, a többiek élő karakterek lettek. Már nem volt sok hátra a mi történetünkből, de izgatottan mesélte, látott egy szerepjátékot amit nem emberek játszanak és élt nagyon. És mondta holnap újra kezdi, persze szóltam neki inkább jöjjön mert holnap a 10dik próba lesz a "börtönbe", hátha nem fogunk padlót és sikerül. Nevetett. De padlót fogunk ő is tudta meg én is. De ez a mi világunk volt. És 5 éve ért véget :)
  • Although
    #987
    Régen visszasírtam a Conant mert az egy közeg volt ami hasonlított arra amit solo játékosként élveztem. Az F4 is elfogadható volt amit sokan gyaláztak, talán okkal. A vakító maszlag meg szép grafika nem érdekel. Egy szerepjátéktól elvárom a kevés minimumot amit megtanultam, ahogy a Conanban az angol fiatal lány mondta aki soha nem játszott solo szerepjátékot mert nem volt élő. A DAO-ra azt mondta ez él és meglepődött. Még ezt se várom az legyen csak hasonlítson rá kicsit.
    szerk: ....pont.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.04.03. 21:25:44
  • Although
    #986
    Élnek abból amit a kiváló haladó társadalmunk kínál. Jól megélnek belőle. Ez nem hiszem az én hibám vagy azoké akik szerint ez szar ahogy van. Hidd el nincs magasan az igényszintem. Már mondtam nem elvakult hardcore cprg-s vagyok. De ez nagyon kevés amit csinálnak. És ha pénzeljük, megérdemeljük.
  • Although
    #985
    Ez reménykedés volt. Nyilván tisztában vagyok vele mennyit keresnek mostanában és mennyire sikeresek. Ettől még remélem nem tart sokáig. Ez persze szuverén dolog.
  • Kancsalborz
    #984

    Erre még reagáltam. Egyetértek. No comment...
    Talán még annyi utolsóként : Nem is az volt a baj hogy elb@szták, hogy szarul mentek a dolgok, hanem hogy kifelé hazudoztak végig az EA-felé is, és ami még rosszabb : a játékos közösség felé.
    Továbbiakban én befejeztem ezzel a játékkal, meg a Bioware-el kapcsolatos bármilyen "foglalkozást", beleértve a fórum követését, és "irkálást".

    Üdv mindenkinek .
  • PiszkosFred
    #983
    Jason Schreier ritkan ir, de akkor vagy elsokent hoz le olyan infot, amelyrol a tobbiek meg csak nem is hallottak, vagy ledob egy 10k+ szavas atombombat. Most ez utobbi tortent es ezzel vegleges le is zarult a Bioware sztori, azok szamara is, akik eddig lelegeztetogepen tartottak es azok szamara is, akik evek ota eltemettek mar.

    Hja, a Bioware valasza meg akkora klisehalmaz, hogy egy tizeves jobbat ir az tanarneninek magat mentegetve a delutani buntetesben...
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.04.03. 20:10:17
  • Kancsalborz
    #982
    Meg még ez is :

    És még csak nem is Looter-shooter-nek készült...
    Annyira látszott rajta a megjelenés óta...
    És ezek után még a DA4-et is elkúrják, mostani véleményem szerint.
    Tényleg szomorú ez az egész. Legalább is nekem. Direkt nem írtam ide a megjelenés óta, mert egyébként én is utálom amikor valaki csak "köpködni" jár egy játékkal kapcsolatos fórumba ahelyett hogy hagyná hogy azok beszéljenek róla akik szeretik, ezért most csak annyit : Nekem ez lesz az első játék életemben amit eladok. Napok óta rá sem néztem úgy unom...
    Érdemes elolvasni ezt a cikket. Lehet szidni az EA-t, de az a vicc hogy ezen írás szerint szinte semmi közük nem volt ehhez az egészhez.
    A Bioware ezt házon belül balfaszkodta szét teljesen, hihetetlen mekkora káosz volt "alkotás" közben, és ezt maguk a (volt) dolgozók mesélik első kézből.
    Láttam a roadmap-ot, olvasom ezeket a "szégyen" cikkeket, látom a játékot, nekem ez volt az utolsó csepp.
    Biztos vagyok benne, hogy ez engem egy év múlva sem fog érdekelni, ha még akkor lesz egyáltalán Anthem...
    Személyes véleményt írtam. A maradóknak további jó játékot.
    Utoljára szerkesztette: Kancsalborz, 2019.04.03. 19:10:27
  • lwb
    #981
    Ők a játékot csinálták, de ettől még az EA adta ki. A mai EA egy forintot nem adna egy ilyen játékért, hacsak nem lenne always online game as a service, mikrotranzakciókkal és loot boxokkal tele. Single player kampány nélkül.

    Richard Garriot és Chris Roberts meg mehetne a kickstarterre, mi meg sose játszanánk azokkal játékokkal, amik meghatározták az iparágat.
  • PiszkosFred
    #980
    Nem ertek hozza, de szerintem Garriotnak es Robertsnek is volt nemi koze ahhoz a hiresse valashoz, nem csak az EA-nak :)

  • lwb
    #979
    Vannak. Pl. a Pillars of Eternity 2, főleg az új turn base mode-dal az kiváló játék. Amit a bio művel már jó pár éve, az kritikán aluli.

    Nehéz a jelenben a szép dolgokat meglátni, amikor nagyítóval kell keresni. Az EA annak idején Ultima és Wing Commander játékokkal lett híres. Méltán. Remek kiadó volt vagy 20-25 évig. Ma azzal híresek, hogy játékosok hatékonyabb lehúzását elősegítő szabadalmakat nyújtanak be és forradalmasítják a loot boxokat. Ég és föld és nem a nosztalgia a hibás ezért.
  • PiszkosFred
    #978
    LOL! Az Apexszel tobb jatekos ismerte meg oket, mint barmelyik rpg sorozattal eddig barmikor. Es akkor ez csak egy random BR jatek, ami bar orokke nem fog tartani, de reklamnak addig is tokeletes.

    A tobbivel egyetertek, bar ez kicsit demagog is a te reszedrol, mert te kakukkolsz itt evek ota a forum ugyanazon topikjaiban ugyanazokat a mantrakat irogatva, es TE vagy az, aki nem nagyon akarod efogadni azt, amig egyebkent - nagyon jol - tanacsolsz masnak. Erdekes. Szem, szalka, gerenda, etc, ismered a mondast.

    Tessek szepen a szorakozast es a pozitivumokat keresni egy-egy jatekban, es ne mindig multban ragadva karogni, mint az oreg fogatlan puskast emlegeto drukkerek a valogatott meccsek nyugdijas szektoraiban. Mert nyilvan igazuk van, a fenykornak vege, de azert a jelenben is vannak pozitiv es jo dolgok. Meg a szaros Anthemben is, az sem teljes csod.

    Ha pedig nincsenek, akkor ne tessenek meccsre jarni. Mert csak hazhoz mesz a lofaszert. Tessen mas kikapcsolodast valasztani, temerdek lehetosegbol lehet valasztani. Ez a hajo ugyis eluszott (sullyedt).
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.04.02. 22:54:45
  • lwb
    #977
    A DA4-et még megvárom, aztán ha az is pofáraesés lesz (spoiler: az lesz), akkor megfogadom a tanácsod. Nehéz a biot elengedni, szép emlékeim vannak amikor a BG1-et először elindítottam és megláttam a Black Isle után a Bioware logóját is. Emlékszem kevés volt neki a gépem és fejlesztenem kellett (ha jól emlékszem a videokártyába kellett memóriát tennem: akkor még lehetett ilyet csinálni). 5 CD-n terpeszkedett a rohadék, de rongyosra játszottam. Az alapjáték warezban volt meg, de a kiegészítőjét gyáriban megvettem. Akkoriban ez nem volt kis szó.

    Ezek a mai szarok 10 forintot nem érnek és nem a nosztalgia beszél belőlem. Nem csak.
  • Although
    #976
    Nem kell megvenni semmit ami EA logo alatt van. Meglátjuk meddig bírják nem lesz elég új rajongó mivel egyébként kevesebben vannak mint a mai harmincas, negyvenesek. Szóval esélytelen.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.04.02. 22:43:49
  • Although
    #975
    Mondom tedd ki a fejfát. Enged el. Feleslegesen fárasztod magad valamivel ami már 2010 környékén kezded kifakulni. Csak nem fogadtuk el. Elég sok vita volt ezen a forumon akkor mikor beszéltünk róla ez már nem az amit reméltünk. Lassan ment. Neked úgy néz ki sehogy. Vannak akiknek tetszik az új feeling nyilván kevesebben vannak mint a DA:O volt anno. Enged el már végre. Ha nekem ment neked is fog.
  • lwb
    #974
    És az is kurvára szomorú, hogy először elbalfaszkodják a MEA-t úgy, hogy vezetőt cserélnek fejlesztés közben, kikukázzák a korábbi ötleteket, elkészült anyagot és kezdik az egészet újra 18 hónappal megjelenés előtt, több év fejlesztését lenullázva, közben bénáznak a frostbite engine-nel.
    Aztán UGYANEZT eljátsszák az Anthemnél. Betűre pontosan. Még a másfél év is stimmel. Hihetetlen.

    ... és végül már most látjuk ugyanennek a balfaszkodásnak az újabb áldozatát: a DA4-et, amit újrakezdtek az Anthem miatt, remélhetőleg nem nulláról, de ahogy most látszik és amit most tudunk, készül az a "mesterhármas".

    Az egész már nem is vicces. Már csak kurvára szomorú. Abba kéne ezt hagyni. Mármint a bioware-nek. Abba kéne ezt az egész szar ipart hagyni.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2019.04.02. 22:22:35
  • lwb
    #973
    Szomorú ez az egész.
  • Maala
    #972
    Vélemény? :-D
  • Maala
    #971
    Azokra a gearekre működik, amiknek ebben a táblázatbam impact/blast (és talán acid?) sebzéstípusa van.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.03.29. 12:33:12
  • barmi
    #970
    Azt azért hozzá kell tennünk, hogy a divinek ez már a második epizódja. Sok tanulságot levontak az első rész hibáiból. A végjátékról nincs infóm mert még csak tier2ben vagyok. Mindenesetre már nem nagyon tud újat mutatni mert mindenhol voltam legalább egyszer, de van ahol már többször is. Max ezeket lehet ismételgetni vagy nehezebb fokozaton csinálni. :-/
  • Tibitron79
    #969
    Egy kérdés. A fizikai sebzés 100% az mit jelent? Gear-re. Mire ad bónuszt?
  • Daermon
    #968
    Anthemnek legalább a sztorija jobban van mesélve. Divi 2-ben ezen csalódtam, az 1-ben jobb volt a kivitelezés. Másban kondjuk jobb a 2, de van mit csiszolni még :D
    Igazából szeretem mindegyiket, pedig mindegyikben van gond bőven :)
  • Maala
    #967
    Uhh, a Division 2 egyben van minden téren, ezen jót nevettem. :-D

    Ha arra érted az "egybenvamindentéren"-t, hogy a végjátékban nincs értelme, csak egyetlen buildnek, amivel PvE és PvP-ben is életképes vagy, és utóbbiban OHKO-zod a játékosokat (akik persze ugyanúgy egylövéseznek téged)... Akkor, jah, egyben van. :-

    Nem sokban különbözik Anthemtől, de tény, hogy sokkal több sárgát és lilát látsz ott, mint itt. Éljen a pszichológia és a trash loot. :-D

    Egyébként mind a kettőn bőven érezhető az alaposan megvágott content.
  • barmi
    #966
    A tegnapi pecs ismételten hazavágta a loot dropot. Kékek meg lilák esnek mindenhol, elvétve 1-1 masterwork, legendary viszont egy darab sem. Gratulálok a "szakembereknek" hogy ismétélten ilyen minőségi cuccal ajándékozták meg a rajongókat... Legalább van más alternatíva is ezen kívül, irány a division 2 az legalább egyben van minden téren nem úgy mint ez a borzalmas förmedvény. :-/ a stronghold végére bekerült ládákban pedig csak értéktelen kacatok vannak, jobb lett volna ha páncéldarabokat lehet ott nyitni, de ez a 0 loot amit ad egyszerűen szánalmas.
  • Daermon
    #965
    Erről eszembe jutott és nyitottam is egy DA4 topicot
  • lwb
    #964
    Az nem 12 évig készült? Egyébként egy ilyen AAA játék 5 év alatt nem készül el, az tuti.
  • Maala
    #963
    A lényeg, hogy már mondhassák, hogy 7 évig készült. Mint a Duke Nukem Forever.
  • lwb
    #962
    Igen, nyilván még nincs bemutatható állapotban, de akkor is már évek óta dolgozniuk kell rajta, ha 2-3 év múlva ki akarják adni. Azt meg nem gondolom, hogy 2023-ig kéne várnunk vele. Az nagy pofára esés lenne a Bionak.

    Azt viszont igen, hogy az új generációt már megvárják vele. +1 ok, hogy miért is volt ilyen szar ez a mostani generáció, de ez itt off.