1486
Assassin's Creed: Origins
  • Savaran
    #201
    Köszi!
  • Rony94
    #202
    Konzolon meg az analógkarral: Csupán enyhén kell előre dőlteni.

    Savaran

    "2.) Régi ac-k hoz képest átláthatatlan a térkép, a gyűjtögethető tárgyak nem látszanak, kéne mivel 100%-ra hajtok."

    A shopból megveszed pár euróért a gyűjtögetős térképet. (tudtommal csak így lehet, de azonnal írok ha lehet játékbeli pénzből is venni hasonlót)


    "3.) Hol lehet megnézni a menüben az régi ac-k ban hasonlóan a haladáskövetőt ami mutatja mit kell még tennem a 100%-hoz?"

    Itt nincs olyan. Legalább is 4 óra játék után én láttam egyetlen opcionális feladatot sem. Ez már egy nagyon lightos RPG gyakorlatilag. Fölveszed a küldiket amiknél csak egyetlen feladat van.
    Utoljára szerkesztette: Rony94, 2017.10.27. 19:52:04
  • Savaran
    #203
    Jah közben beletettem 2 órát, még ki sem mozdultam a kezdő tartományból XD , rájöttem hogy a régi elemeket ne is keressem mert szinte semmi nem úgy van mint régen, ami lényegében jó...mondjuk a valós pénzért vehető loot térkép az elég pimaszság :)
  • Savaran
    #204
    Ja azt elfelejtettem, hogy a hajas Bayek az úgy néz ki mint Sandokan
  • Árnyvadász
    #205
    Tényleg! :D
  • Árnyvadász
    #206
    Nekem is már 2 órám van benne és az első kisvárosban, vagy inkább faluban vagyok, de kb. a felét ha megcsináltam annak ami ott van. Ez durva.
  • Zegi Norbi HUN
    #207
    Szívesen :)

    Rony94 #202 : Később már nekem is leesett :D

    Az én problémámra úgy tűnik az a megoldás, hogy újra kell indítanom a gépet. Ha Alt+F4 kombóval lépek viszont ki, akkor nem kell, mert az egér nem ragad be. Érdekes.
  • Árnyvadász
    #208
    Ja és a futási gond megoldódott. Adaptive Quality opciót be kellett kapcsolni 60 fps-re és így akadás és fps esés nélkül folyamatosan megy, igaz nem 60 fps-el, de teljesen jól játszható. Kb. 40 körül lehet, bár valószínű kiesebb tájakon és városokon kívül a 60 is megvan, vagy akár több, mivel a Vsync off.
  • Savaran
    #209
    Azt kipróbálom én is!
  • AnuluWork #210
    3. UPlayen van, ahol a rewardokat is látod, kint,egy un. "Statistics" fülnél.
  • Rita79
    #211
    4K-ban 30-35 fps az első nagyobb településen, árnyék médiumon, élsimítás OFF, minden más a maximumon.
    p1440-ben minden maximumon élsimítás is, 55 átlag fps.
    Viszont a natív felbontás miatt a 4K látványban mindent üt, szal kénytelen vagyok azon a felbontáson játszani. Végül is nem szaggat/akad.
  • AnuluWork #212
    Nem tudom mitől, de ahogy bemegyek az abilitieshez, abban a pillanatban crashel ...
  • rage
    #213
    Nekem amit még egyetlen játék sem csinált:

    Indításkor rebootolja a gépet.
    Win 10, naprakész, legújabb driver, stb.

    Végül az oldotta meg, hogy window, vagy borderless window módba tettem (Ini file átírással szerencsére játékon kívül is megoldható)
    Innentől tökéletesen működik.
    Utoljára szerkesztette: rage, 2017.10.28. 01:12:30
  • endorphinz
    #214
    ubisoft is hanyagolja a magyar nyelvet a játékaiból ezentúl?
  • grebber
    #215
    Nem baj vannak hazánkban szépszál legények akik majd megoldják ezt az AC-et is
  • Savaran
    #216
    Azt tudjuk, de azzal nem vagyunk előrébb, látom a százalékot azt viszont nem hogy mit kell hozzá csinálni hogy meglegyen a 100%, a régi ac-k ban volt haladáskövető!
  • grebber
    #217
    AC Origins CPU/VGA teszt By GameGPU

    Azon kevés játékok egyike ahol számit a több mag. 980Tibe még bőven van 1.5-2 év ha így haladunk
  • Kandurex
    #218
    Mondjuk a 980ti még egy-két éve a zászlóshajó volt, szóval azért annyira nem kell meglepődni, hogy jól futnak rajta a dolgok.
  • Savaran
    #219
    Most érkeztem meg először Alexandriába, valami meseszép, csak pislogtam mint hal a szatyorban
  • grebber
    #220
    Assassin's Creed Origins - ezek a jelenleg ismert hibák
  • mike01010101
    #221
    Megvettem, nem birtam ki hogy ne. Az Elex-et megbántam, remélem ezt nem fogom.
  • H Ádám
    #222
    Úgy néz ki, hogy van egy alternatív megoldás a logitech fejhallgatókhoz, nálam működik, itt minden le van írva: http://forums.ubi.com/showthread.php/1774772-I-found-a-hotfix-for-the-sound-issue-for-Logitech-users-with-Voicemeeter

    Úgyhogy én most kezdem a játékot, egész más normális hanggal :)
    Utoljára szerkesztette: H Ádám, 2017.10.28. 15:45:21
  • Rita79
    #223
    Ja valóban ennél a játéknál az élmezőnyben van a 980Ti a listákban. Az AA on-off képen látható (szvsz), hogy szebb a kép 4K-n, ha az AA off. Nekem a 26-28 fps helyett kicsit magasabb, 30-35 körül mozog, de ez a referencia 980Ti kártyától való gyári +22% boost eredménye lehet.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2017.10.28. 15:50:24
  • grebber
    #224
    Ilyen játékoknál a 4K + AA az már extrém luxus ...az majd talán a köv. gen-es VGA-knak fog menni értelmes sebességgel :)
  • Rita79
    #225
    Egyébként nincsen számottevő frame visszaesés, max. olyan 2-3fps. Tehát még akadás mentesen megy úgy is. Csak egyszerűen feleslegesnek tartom ilyen nagy felbontásban a használatát, mert gyakorlatilag nincs mit simítania ( a szemnek).
  • Savaran
    #226
    4K-n tényleg nincs sok értelme, szerintem fullhd-nál se sok, a cakkos szélek kevésbé zavarnak, mint a homályos élsimítás. A régebbi játékoknál sem használom ahol amúgy bírná a kártyám.
  • drop
    #227
    játék jó elején vagyok csak, ha valakit leütök hogy lehet felvenni? megölöm akkor engedi az e betűt,mondjuk így gáz mert kb könnyebb leütni őket XD
  • wedge31
    #228
    Én kinyirok mindenkit aztán dobálom öket egy kupacba...
  • Gary
    #229
    Jaja, a leütött, fetrengő embereket nem lehet mozdítani. Ha nem akarsz ölni, el kell csalni őket füttyel. Egy sarok mögé be lehet húzni őket vagy magas fűben, bokorban nem látszanak. Persze, a leütött embert is megölheted, utána már vihető...

    Mókás, hogy a mérgező karddal lekaszabolt ellenfél teteme még tovább mérgez. A gyanútlan járókelők belesétálnak a lila ködbe és elkezdenek zöldet rókázni, majd elhullanak ők is. Az egyik a tevém előtt feküdt le, amitől a teve is böffentett majd égnek emelte a fejét, de nem ment volna arrébb! :Đ
    Utoljára szerkesztette: Gary, 2017.10.28. 23:11:40
  • AnuluWork #230
    Kicsit káosznak érzem egyébként magát a játékmenetet. Olyan érzésem van néha, mint amikor a gang odamegy keménykedni az ajtód elé, te pedig 150 kilós vagy, kijössz, és szétpofozod egyedül mind az összeset. Aztán megy tovább az élet, a hullákkal tarkított városkában, pedig előtte qurvára kemények voltak a tevéiken és csapatban. Valahogy nincs súlya a pofozkodásnak. De még az elején vagyok.
  • mike01010101
    #231
    Nagyon tetszik a grafika eddig, az ELEX sokk után hatalmas felüdülés ez a gyönyörű, 2017-et idéző látvány. Tényleg ki van finomítva minden, beleadtak apait-anyait. A játékmenet nem ad többet mint az elöző részek, valószínűleg ebben a zsánerben ennyi van. A főhős nem egy Ezio de bőven belefér. Nekem sem a kalózos, sem a francia, sem az ír testvérpár nem jött be túlzottan az utóbbi pár évben.
  • McFrost
    #232
    Találtam egy halottat, a nyomok egy katonai bárkára vittek Alexandria kikötőjébe. Lekaszaboltam a 3 tettest, majd az egyiket vízbe dobtam, a hullája még ott is bűzölgött, döglött halak lettek a vízfelszínen és az éppen kikötni igyekvő kereskedő is aki arra ment el, lefordult a tutajáról :D
  • Voltan
    #233
    Alexandria, high beállítás, low AA, 40 alatti fps nagyrészt. 1080p.
    I7 4770k, GTX 1070, 16 ram
    WTF????
  • Riddick21
    #234
    Nem megy 500 program a háttérben? Nekem i5 4590, 8GB RAM és egy GTX 1060 (6GB), és ultrán nagyon faszán megy 1080p-n. Most azt nem tudom, fps-ben pontosan mennyi, de bőségesen 30 fölött (szerintem 40-45 minimum), az nekem általában még bassza a szemem. Annyi, hogy tesselation nem ultra, meg AA mediumra véve, mert azt mondták, hogy ezek esznek sokat, minden más az ultra beállításon hagyva.
  • mike01010101
    #235
    Elég kellemes Witcher3 feelingem van játék közben, ahogy a lovat hívja, a hajózás, a lovaglás, a búvárkodás meg az egész játék aprólékos kidolgozása arra emlékeztet. Nekem nagyon bejön. Érződik a két év tudatos kihagyás, minden előreléptek. Talán ha több bejárható belső tér lenne akkor tökéletes lenne. Kíváncsi vagyok ki fog-e nőni a szakálla.
  • Rita79
    #236
    Igen elég sok "lopott" ötlet található benne, ami persze a játék élmény javát szolgálja. Pl. a rare. legendary cuccok is ugye.
    A Witcher 3r-a még abban is hasonlít, hogy a magasabb szinttű ellenfelek ki vannak pirosítva, kvázi legyőzhetetlenek egy bizonyos szint alatt.
  • AnuluWork #237
    BDOból ugrok naponta át ide, és mintha ua játszanám, csak történelmi környezetben playerek és koreai baromságok nélkül. :)

    A lóhívás, úszás, stb. :) Mókás feeling. :)
  • Árnyvadász
    #238
    Áldom annak az embernek a nevét, aki kitalálta az íjaknál a sebzés mértékének kijelzését. Ez annyira jól működik, hogy innentől már elvárnám más játékokban is a közeljövőben. A lovasharcok pedig szintén remekül sikerültek. Még a Mount & Blade ami kifejezetten erre szakosodott is megirigyelhetné. Az is nagy könnyebbség, hogy a hátasról nem kell leszállni, ha lootolni kell. Egyébként ahogy írjátok tisztára a Witcher 3 játékmechanikája érvényesül itt is, még a nyomozós küldetések is egy az egyben azt másolják, de nem érzem azt, hogy ez baj lenne, mivel működik itt is.

    A sztori pedig egyre erősebben vonz be, néha azon kaptam magam, szeretném egymás után csak azokat a küldetéseket csinálni, de a szintkorlát miatt muszáj a mellékeseket is elvégezni, hogy Bayek-nek esélye legyen. Ez megint jó dolog, mert így a játékosnak tényleg fel kell fedeznie a játék területeit és gyűjteni az xp pontokat, amit a program azért elég jó arányban osztogat.

    A véletlenszerű események is jól lettek implementálva. Például volt egy olyan szituációm, amikor kincseket kerestem a víz alatt, majd mikor feljöttem a felszínre egy közeli bárkán a hajóst megtámadta egy krokodil. Dönthettem segítek e neki vagy hagyom meghalni. Esetenként véletlenszerűen bekövetkező banditatámadásokat is meg lehet fékezni, segíteni ezzel a helyieken. Ezek olyan dolgok amik szerves részét képezik a világnak.

    Senu is nagy ötlet volt a készítőktől. Tényleg hasznos segítség, néha még vadászat közben is besegít, elejt néhány állatot a közelben. És ahogy az emberek a városokban, falvakban úgy az állatok is élik a mindennapi életüket. Hiénák vadásznak antilopokra falkákban, oroszlánok róják a sivatagi dűnéket és krokodilok cserkészik be a szegény vízimadarakat, sok esetben már csak az áldozat tetemével találkoztam, de megesett, hogy különböző állatok viaskodtak a tetemért. Pl. keselyűk vs hiénák. Szóval ez korrektül meg van csinálva.

    Illetve ami feltűnt, hogy ebben a játékban tényleg reális hatása van annak, amikor napszak váltás történik. Az élet ilyenkor mintha megállna kicsit Egyiptomban. Hogy aztán másnap minden induljon elölről. Az elvégzendő feladatok szempontjából sem mindegy, hogy este vagy nappal van e.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2017.10.30. 10:01:37
  • Rony94
    #239
    "Illetve ami feltűnt, hogy ebben a játékban tényleg reális hatása van annak, amikor napszak váltás történik. Az élet ilyenkor mintha megállna kicsit Egyiptomban. Hogy aztán másnap minden induljon elölről. Az elvégzendő feladatok szempontjából sem mindegy, hogy este vagy nappal van e."

    Na jó, ez azért nem új keletű dolog. Már a Gothic 1-ben (2001) volt napszak változás és éjszaka ott sem tudtál a legtöbb NPC-vel beszélni, mert a házukban aludtak.


    "Nem megy 500 program a háttérben? Nekem i5 4590, 8GB RAM és egy GTX 1060 (6GB), és ultrán nagyon faszán megy 1080p-n. Most azt nem tudom, fps-ben pontosan mennyi, de bőségesen 30 fölött (szerintem 40-45 minimum), az nekem általában még bassza a szemem. Annyi, hogy tesselation nem ultra, meg AA mediumra véve, mert azt mondták, hogy ezek esznek sokat, minden más az ultra beállításon hagyva."

    Ne haragudj, de PC-n ez a 40-45 fps nem számít túlzottan jónak. A 30 fps csúnyán mondva a 'konzol parasztoknak' van. Mi azért vagyunk PC-sek hogy 1080p-ben, 1440p-ben, illetve 4K-ban játszunk fix 60 fps-el. Majd ha 60 fps-el fut mindenhol és esetleg leesik maximum 55-re, akkor mondhatjuk hogy jól fut. Egyelőre eléggé kaki az optimalizálás, főleg hogy a processzort nagyon durván kihasználja, ami nem teljesen normális.
    Utoljára szerkesztette: Rony94, 2017.10.30. 10:19:25
  • Zegi Norbi HUN
    #240
    Ennek a processzor agyonhajtásnak nem tudom, hogy van-e ehhez köze, de azért lehet benne valami:

    "About AC: O, one guy at cs.rin.ru send me the binaries of the game and asked me which version of Denuvo the game uses, so I decided to take a look. I found it very strange when I saw that VMProtect layer over Denuvo only because Denuvo dropped VMProtect early this year. I thought it's some desperate move by Denuvo but it seems now that Ubisoft could have implemented it themselves, tanking your game performance by a lot, especially if they hooked Denuvo and VMP to time-critical functions of the game. So, if you have high cpu usage while playing the game, this is the reason.
    It seems Ubisoft simply does not care about you nor your gaming experience."