4
  • Vata111
    #4
    Teljesen hihető cikk, kéz és lábtöréssel mindig ilyesmin szoktam gondolkodni én is. Csak egy kicsit hosszabb tanulmányt írok közben, meg részletesebb grafikákat csinálok.
    Bullshit.
  • Macropus Rufus
    #3
    "Al-Nawas szerint az első lépést az jelentheti majd, ha sikerül ereket kinyomtatni. "

    vö.:

    "A Harvard kutatói ki is próbálták módszerük hatékonyságát és sokoldalúságát. Különböző architektúrákkal rendelkező 3D-s szövetszerkezeteket nyomtattak, egy bonyolult szerkezetbe rétegezve. Az így kapott szöveteket vérerekkel és három különböző sejttípussal sikerült felruházni, megközelítve a valódi szövetek összetettségét. Ezen felül emberi endoteliális sejteket fecskendeztek a vaszkuláris hálózatba, melyek újra növesztették a vérerek falait. A sejtek életben maradása és szaporodása a mesterséges szövetben egy fontos lépést testesít meg az emberi szövetek nyomtathatóvá tétele felé vezető úton."

    https://sg.hu/cikkek/tudomany/103548/emberi-szovetek-3d-nyomtatassal

  • BassLine
    #2
    Azért hazánkban is vannak felvillanások:
    3D nyomtatott gipsz törött kézre
    Amikor a törött kézre készülő hagyományos gipszet felváltja egy 3D nyomtatott kényelmes rögzítő...
    Utoljára szerkesztette: BassLine, 2017.05.23. 11:02:54
  • Ender Wiggin #1
    A fogászati koronák? Az eredeti cikk írója nyilván a CAD/CAM módszerrel keverte össze (az újságírók szerint a CNC marás is nyomtatás)... Van, ahol a mintákat nyomtatják, de az is csak rongyrázás, mert a nyomtató 10 milliós cucc, a minta precizitása ár/érték arányban nem jobb, mint az olcsóbb lenyomat alapján készülő gipszmintáé.