43
  • csulok0000
    #3
    Mit értesz normális támogatás alatt? Szerinted a működő rendszert az MS alkalmazottai csinálták meg vagy pedig képzett rendszergazdák?
  • csulok0000
    #2
    Ahogy látom ezek eddig mindig a hülye tervezés és a túl gondolás miatt buktak el. Itt több esélyt látok a sikerre, mert csak egyszerűen elkezdtek telepítgetni egy kész rendszert és nem akarnak ők egy saját OS-t írni, mint a németek. A support szerintem lényegtelen, vajon hány esetben éltek vele az önkormányzatok eddig? Egy nagy cégnél megértem ha szükség van és használják is, de ott a linuxok esetén is ugyanúgy fizetnek.
    Az office licenszeket szerintem nem szabad beleszámolni, mert egy libre office váltás windows alatt is megoldható egyszerűen. Amire a legtöbb önkormányzati alkalmazottnak szüksége van, azt bőven tudja ez is, sőt. A probléma inkább az, hogy máshogy működik, más a felülete.
    A többi program is ugyanúgy lecserélhető, csak ezt nem úgy kell elképzelni, hogy az elmúlt 20 évnyi adathalmazt azonnal használhatják, hanem az új dolgokat már új szoftverekkel, új formátumba mentik. A régieket meg vagy megpróbálják átkonvertálni vagy ha szükség van rá akkor létrehozzák újra. Ha pedig ez nem megoldható, akkor ott van az a néhány windowsos gép.
  • yamato41
    #1
    Tehát megtudtuk:
    - Átálltak egy támogatás nélküli OS használatára.
    - Ami biztonságos (támogatás nélkül biztosan az).
    - Amivel 300 - X €-t takarítottak meg. A 300€-ból kell fedezni az új szoftver beszerzését, telepítést és a képzéseket.
    - Az új OS nem kezeli a már haznált fájlformátumok egy részét, így meg kellett tartani néhány Win OS-t.
    - Olyan szoftvert használnak, ami nem fut az új OS alatt.
    - A PC-k élettartama megnőtt. Az ugyan nem derült ki, hogy mi miatt (az új OS kevésbé terheli a hardvert?), mert az élettartam inkább hardver, mint OS függő. A hardverigény (elvileg?) nem nő az OS frissítésével, így ezt nem tudom értelmezni.
    - Profi porgramok helyett olyan, funkcionalitásában gyengébb programokat kezdtek használni, mint a LibreOffice.
    - Az abszolút siker az, ha a tervezettnél lassaban halad a bevezetés.

    Számomra már csak kérdés marad:
    Normális a város vezetése?
    Mikor bukik meg a projekt (mint Münchenben)?

    Az ilyen hülyéknek meg kellene érteni:
    - Ingyen semmit nem adnak. A termék árát meg kell fizetni.
    - Kin fogják számon kérni, ha az OS-en keresztül komoly kárt okoznak a városnak? Elvileg ezt a MS-on lehet, mert licenc alapján érvényesíthető.
    - Normális támogatás nélkül nincsen jól működő rendszer.

    A Win-Office MS párosnak komoly munkára jelenleg nincsen alternatívája, sajnos. Jó lenne, ha lenne, mert így nem lenne ilyen halálosan kényelmes az MS.