450
Mi lenne, ha ezen a héten én nyernék?
  • Caliph
    #410
    én maradok a jackpotnál,pedi volt 90es bejelölve :D majd ha megint miliárd felett lesz :)
  • Zephyr Retiring
    #409
    Persze. Ha veszel magadnak :)

    Én most ebben nem tudok segíteni, 70-est nem húztak...

    Viszont azt legalább helyesen megjósoltam, hogy ma elviszik a 4 milliárdot.
    Konklúzió: adok is fel jövő héten egy lottót :D
  • Caliph
    #408
    lesz hambim sörrel ? :D
  • Caliph
    #407
    valaki/valami elvitte az ötöst
  • Zephyr Retiring
    #406
    Egyetértünk. Már ami a kamu lottót illeti...

    Viszont ötöslottó nyereményről álmodozni itt, az már teljesen korrekt.
    Bár kevesen vallják be, de ebben sokan szolidálnak velem. Különösen ma este ;)
  • Zephyr Retiring
    #405
    Valahogy elvegetálgatok belőle :)
  • Musachy
    #404
    A következő havi fizudig remélem kitart!
  • grebber
    #403
    Vannak és amikor azt mondják nincs rá adólevonás akkor elhiszem :)

    Eddig egy ilyennel fürdök be, de azt már régóta tudom.. az egy 10 éves megtakarítás (groupama).. Szerintem ott a pénzem nél se leszek de már végigviszem. Onnan veszem biztosra hogy 5 év után felhivtam őket hogy ugyan nézzék már meg hol tartok és kb ez volt befizettem 3000 eurót és volt benne kb 2800 úgy hogy ők közbe 5 évig forgatták :) Szóval nem sok jóra számítok mire kézhez kapom..már annak örülnék ha 0-ra kijönnék..

    De még mindig jobbak ezek mint ezt a kamu lottót kergetni
  • Zephyr Retiring
    #402
    A + 1 milla az valóban jól hangzik (bár a kezelési költségek levonása után még 800 ezer sem nagyon marad majd) csak nem 5 évre.
    5 év múlva a beígért 1 milla sem lesz már értékre ugyanannyi mint ma.

    De mit magyarázok én neked? Hisz évek óta vannak kamataid azt mondtad...
  • Caliph
    #401
    az oké,de 20%tól messze van :)

    Grebber: ja hogy magas kockázat,akkor közel sem biztos hogy a pénzednél leszel,lehet még az alap tőkéből is buksz :)
  • Zephyr Retiring
    #400
  • grebber
    #399
    Fingom sincs mi a neve már. Valami hiperszuper kockázatú portfólió alapú valami. Kérdezte is a nő biztos akarom-e. Há mondom egyszer élek meg az a + 1 milla jól hangzik.
  • Dzsini
    #398
    Magyar Államkincstár papírok - ingyenesen nyitsz nyáluk egy számlát, és veszel. Teljesen kockázatmentes papírok, cserébe fix, nem túl magas kamattal működnek. Minden, ami ezek fölött fizet, az kockázatos, abból meg ahány bank és pénzintézet, annyi féle. Befektetési alapok, stb.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.04.20. 15:23:28
  • Zephyr Retiring
    #397
    Nekem nem kell 2023-ig várnom. Most is tudom mennyi pénzem van :D
  • Caliph
    #396
    és semmi kockázat? hát én is nehezen hiszem el,melyik bank adta? kedden bemegyek bakker :D
  • grebber
    #395
    Nem azt mondom amit akarok. Ne kalkulátorozzál, semmit nem ér be kell menni a bankba és ennyi..
    Lehet számolni az 5 millióból 1 millió az hány százalék segítek nem 0.9 megy ilyenek hanem 20 HÚSZ!!

    Aki úgy megy be csókolom van 200 ezer ft-om az persze hogy ilyen fosokat fog kapni de ez nem egyenlő azzal hogy ez az összes lehetőség. Engem már milyen ilyen fosba belerángattak a bankba a 16 éves munkaviszonyom alatt. Rossz szokásom nem igen tudok nemet mondani :( Szerencsére 2023-ban minden ilyen lekötés lejár és vére megtudom mennyi pénzem van
  • Zephyr Retiring
    #394
    Látom, mindenkit mellbevertek a friss kamatlábak :D

    Van a családban gazdasági elemző, ő hívta fel rá a figyelmünket, hogy idén kerüljük a banki betéteket.
    Részemről ennyi publikus erről, hogy van e megtakarításunk az már privát szféra.
  • Zephyr Retiring
    #393
    tessék, számolj utána.

    Egyébként messziről jött ember, azt mond amit akar...
  • grebber
    #392
    Ezer éve kötögetem le a pénzem csak tudom mik az opciók.. Röpködnek a 2-3+ %-ok ezerrel. És most jön a 6%-os "csoda"
    + vannak a személyes lekötések amikor a bank látja csak áll a pénzed és belevisz valamibe. Most pl lekötöttem 5 millát hogy 5 év múlva 6-ot kapok vissza.Fingom sincs ez %-osítva mennyi ,de szerintem kurvajó 5 év alatt 1 millió úgy hogy semmit nem csinálok.
  • Dzsini
    #391
    Keress rá a nevére, sok cikkben, sok helyen beszél arról, hogy mit dolgozott előzőleg. Van blogja, előadásokat tart, nem titkolózik túl sokat a témában.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.04.20. 14:53:05
  • grebber
    #390
    Ha ő 34 éves koráig félre tudott tenni akár csak 150 milliót ahhoz gratulálok. A cikkből nem igen tudtam meg milyen skillre tett szert..
    Én totál spórolós vagyok NULLA kiadásom van az alap rezsiket kívül + szüleimnél lakom 370-400k között keresek 16 éve melózom... ha minden jelenlegi lekötésem megtakarítás össze adom kb 30 milla jön ki... Tiszta szívből gratulálni tudok a srácnak ha ő többet tudott sporolni..Azért jó volna tudni miből és hogyan...
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.04.20. 14:52:43
  • Zephyr Retiring
    #389
    A 8 hazai legnagyobb bank ajánlatait összehasonlítva alig van különbség a betéti kamatok esetén. Ha részvényes vagy, azért ezt tudnod kellene.
    Átlag évi 0,5 % csak a nyereség a legjobbaknál is. Vagyis nem több milla.
    De sokkal jellemzőbb a havi 0,03%, ami meg egy vicc kategória...
  • Dzsini
    #388
    Párszázmilliót már el lehet úgy ügyesen tenni, hogy annak a hozamából egy családi életet fenn lehet tartani. Lásd Takács Szabolcs a "harmincas nyugdíjas" - ő azt mondja, hogy az éves megélhetési költség nagyjából harmincszorosának kell rendelkezésre állnia (pl. ha havi 400k a megélhetés, az 5 millió évente, vagyis kb. 150 milliós vagyonra van szükség)
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.04.20. 14:40:34
  • Zephyr Retiring
    #387
    Amúgy is több bankba utalnak már ekkora összeget. Jobb is úgy.
  • grebber
    #386
    1. Már most a szarós 50 millióra is millió felett jön a kamat ez meg 4 milliárd lehet számolni...
    2. Igen mert annyi magyar bank dőlt be mostanság :)
    3. Most meg még jobb kamatok lesznek mert lesz kamatadómentes 6%-os állampapír is (asszem júni vagy júliustól)

    Amint eladom a részvényeimet tolom is bele a pénzem és ott nincs idegeskedés mert fix
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.04.20. 14:38:28
  • Caliph
    #385
    ez is jó elképzelés hogy a kamatból...nagyon jó befektetés kell,hogy a kamatból miliók jöjjenek...és ne feledd,ha borul a bank ahova raktad,csak 40 milióig vagy biztosítva,a többi megy levesbe...szal alapból szét kell dobni több számlára az egészet

    és valami biztosba kell fektetni,kincstárjegy vagy állami garanciás cucc

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.04.20. 14:37:42
  • Zephyr Retiring
    #384
    Sokan gondolják így mint te. Egy kicsit irigylem is őket, hisz számukra hétről-hétre bebizonyosodik: igazuk volt, mert most sem nyertek :)

    Másrészről viszont ez is csak egy játék, amiben nyerni lehet.
    Kár is többet feltételezni róla.

    Egészségetekre!
    [sörtbont]
    És persze a ma esti nyertes egészségére is, bárki is légyen majd az a szerencsés/szerencsétlen :D
  • Zephyr Retiring
    #383
    Gyerekek...én nagyon úgy érzem, hogy most elviszik a 4 milliárdot.

    Azt viszont sajna nem érzem, hogy ma nekem kedvezne eme nemes szerencse..

    Így az izgalom hevében, mégiscsak kibontok egy frankó sört. Pedig ma nem akartam :D
  • grebber
    #382
    Kamunak tartom az egészet
    Hülyék adója ez jobb mint az adó amit az emberektől vonnak és ott lehet csalni ahol nem szégyellik. De sajnos ezt csak az időben oda vissza utazás tudná bebizonyítani.,de ez meg nincs.

    De elképzelni jó lenne ,mennyi lehet arcozni ennyi pénzzel..havonta milliókat költhetsz úgy hogy a következőben hopp a többszöröse jött vissza a kamatból..
  • Dzsini
    #381
    Úgy, hogy elenyészően kevés - háromezerpárszáz- húzás volt csak ahhoz, hogy teljesen egyenletes legyen az eloszlás (bármelyik 5 kombinációnak 1:44 milliós esélye van, ettől még 4 nagyságrendre vagyunk, és még annyi húzás se jelentené azt, hogy minden kombináció szerepelt egyszer), és a számok nem emlékeznek arra, hogy mikor szerepeltek utoljára (lásd még: "olyan rég húzták a 47-et, most már biztos ki fog jönni")

    Ha bármilyen következtetést le lehetne vonni az előző húzásokból arra, hogy mi lesz a következő, akkor már nem lenne véletlenszerű.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.04.20. 13:55:42
  • Tinman #380
    Azért a matek része is elég elgondolkodtató a lottónak. 1-90-ig ugyan akkora eséllyel húzhatják a számokat, így az 1,2,3,4,5-nek a matek szerint holt u.a. esélye van, mint bármi másnak.

    És mégis: a 3-as számot 217x, míg a 88-at csak 142x húzták idehaza. Mennyi ez... olyan 35% körüli nagyobb esély a 3-as szám javára. Hogy lehetséges ez?
  • Caliph
    #379
    én a szeméig el sem jutottam , na majd másodszorra
  • Caliph
    #378
    én a gépi húzást bannolnám örökre a lottóból. a magyar ötöst is van hogy kézzel húzzák,az az igazi. sőt úgy lenne az igazi hogy kamera előtt elmutogatva beteszik mint a kilencven számot és a jó öreg módon néni pörgeti a kereket és valaki kézel húz :D

    ami gépesített,ott simán benne van a csalás LEHETŐSÉGE
  • Musachy
    #377
    Csini a néni...
  • aemus
    #376
    ..Ez a helyes link az elejétől.

    A 21-es számot érdemes figyelni:

    Lottó gépi húzás Szerbia
    Utoljára szerkesztette: aemus, 2019.04.20. 09:10:36
  • aemus
    #375
    Az alábbi (#374) link :

    Lottó gépi húzás Szerbia

    Utoljára szerkesztette: aemus, 2019.04.20. 08:54:29
  • aemus
    #374
    A 21-es számot érdemes figyelni :
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=103&v=EjG8ucNPqfM
    Utoljára szerkesztette: aemus, 2019.04.20. 08:21:56
  • aemus
    #373
    A lottó története, idézet Lottó Wiki :

    "...Az esedékes évi sorsolással megbízott szenátor Benedetto Gentile volt az, aki javasolta a városvezetésnek, hogy a játék hivatalos jelleggel bírjon, jövedelme pedig szolgálja ezentúl az Állam céljait."
    "...A génuai rendszerű lottót 1751-ben a császári pátens vezette be az osztrák és cseh örökös tartományokban. Az Állam pénzügyi egyensúlyának helyreállítását emlegették indokként, de fontos szempont volt az is, hogy az osztrákok és csehek más országok állami kezelésű szerencsejátékaival oltották fogadási szomjukat, amivel idegen, gyakran rivális Államok központi bevételeit gyarapították"
    "...1868-ban – 1868. évi XV. törvénycikk – létrejött a Magyar Királyi Lottóigazgatóság, amely évente hárommillió forinttal gazdagította az Államkincstárt. Mivel a bevételekből származó haszon immár az ország vagyonát gyarapította, rövidesen négyszáz gyűjtőhelyet tartottak nyilván."

    Nem állítottam hogy nem lehet nyerni vele, kell időnként 1-1 valódi nyertes (ahogy a többi szerencsejátékban is) aki "behozza" a sok vesztes pénzét. De én úgy gondolom hogy a Lottó (is) elsősorban az Állam vagyonát gyarapítja és központilag manipulált.

    Utoljára szerkesztette: aemus, 2019.04.20. 07:55:32
  • Zephyr Retiring
    #372
    Nem hinném, hogy ilyesmi lenyúlástól tartanál. Úgy vélem, aki nem hisz a nyerési esélyében, az nem is vesz lottót.
  • Caliph
    #371
    persze,én is megpályáztam a heti szokásos eurojackpotot,és toltam mellé egy 5öst is :) magyar lottón nem szivesen játszom,csak miliárd felett,de még igy is félek hogy lenyúlja a nyereményt az épp aktuális hatalom :D eurojackpotot legalább nem magyar kéz irányítja :D