55
  • mx5 kevin
    #55
    Aki böngészni akar meg alap dolgokra kell neki egy gép töltsön legy egy ingyenes Linux Mintet vagy Obuntut és ezt a windowsos borzadály operációs rendszer sorozatokat felejtse el.Letölti felírja DVD-re telepíti és használja.Nincsennek driver telepítések pampogások aktivállás meg hasonló öncélú kapzsiság végett létrehozott sunyi borzadályok.Feltelepíti és használhatja.Böngészni meg csevegni barátokkal alap dolgokra a windows egy szétbarmolt hülyeség függetlenűl attól hogy melyik változat.

    Teljesen jogosan perelik őket.Nyíltan nézik a felhasználókat hülyének már évek óta.Bizonyos kereteken bellül monopol helyzetben vannak és ezzel élnek vissza.Aki azt mondja keressen más platformot akinek nem tetszik ez bizony nem ilyen egyszerű.Egy tudatossan lekorlátozott rendszer.Tipikus példája a tervezett elavulásnak.Maga a külsős szoftverek és a játékok tartják az egészet életben.Én is windowsos vagyok de nem azért használlom mert szeretem meg jó hanem mert a külső alkalmazásokra nincs más platformra versenyképes alternatíva.Maga a rendszer önmagában egy katasztrófa.Televan minden vacakkal barmolva aminek java része használhatatlan,vagy semmi szügség rájuk.Az egész rendszert fogják,belassitják és a villanyszámlát növelik meg az értékes lemezterületet,biztonségi és stabilitási gondokat okoznak.Az egész csak azért válik jóvá mert szinte mindent erre a platformra írtak ami tőlük független szoftver.Na ezek a játékok,programok amik jók és nem maga a windows.Maga a vindows egy zárt forráskódu rendszer nincs ki debuggójja,átláthatatlan mit és hogy csinál.Van egy maréknyi microsoftos ember akik ezt soha nem fogják szabad felhasználló arculatuvá megcsinálni.Egyik részét nem tudják a másikat nem is akarják sőt sok esetben tudatosan sunyi mód az emberek ellen dolgoznak.Ebbe nem tudnak független programozók belenyúlni hogy ezt mind kijavítsák.Biztonságilag ki tudja milyen szándékos hátsókapuk vannak benne.Nyílt példálya ennek a windows 10 es kémszoftver botrány.A BitLockert meg a felhasznállói jelszavakat is megcrackelték már 12 éves crackerek is.Ezeken semmilyen pach meg javitócsomag nem fog javítani. A windows 10 ben van a legtöbb hülyeség integrálva.Mégis külsős programok nélkül az alap rendszer gyakorlatilag semmit nem ér.Síma internetezéshez nem olyan mint kéne.Az internet explorer meg a microsoft edge egy nagy túró.Az is szégyen hogy mostanra érték el bevalássuk szerint a Diretx 12 vel hogy egy bika erős gép adottságait játéknál a rendszer aránylag ki tudja használni.Ha felraksz pl egy Linux mintet mérföldekkel jobb rendszert kapsz.Alacsony erőfforrás igény,kevés pampogás,friss rendszerek lényegretörő programokkal.Sőt a legtöbb esetben driverekkel sem kell szórakozni feltelepíted és használhatod.Nyílt forráskódú bárki javíthat rajta vagy fejlesztheti.De akkor most jön a bökkenő mégpedik hogy nincs mögöttük olyan pénzel orientált csapat mint a microsoft.És itt már nem a rendszerrel van a gond hanem a külsős programokkal.Tehát a gond pontosan a fordítottja.Nincs pl alkalmazás szintű tűzfal,a külsős programok félbehagyottak,a játékok nem indulnak el,sok esetben nem találod meg linuxon a külső gyártó által biztosított versenyképes alternatívát programoknál.Ingyenes programokknál sajnos ez sok esetben így van.
  • hgabi84
    #54
    "a felhasználó gépén pedig egyáltalán nincsen munkaadat-mentés, tehát az ő gépével történjen bármi, adat nem veszik. Valahol itt kezdődne a biztonság. " -> Ez pontosan így van!
  • cylontoaster
    #53
    Nem nagyon olvastad, hogy miről volt szó, igaz?
  • mauser81
    #52
    "Ettől még nem mindenről tehetnek ők, és ha a rendszergazda adatot volt képes veszteni munkaállomásról, akkor keressen másik szakmát a fröcsögés helyett."

    LOL, szívesen bemásolnám a win10 kapcsán MS-sel folytatott levelezést, ahol konkrétan win10 alatti outlook adatvesztésre (sync issue exchange felé, illetve broken .pst kombó) az a hivatalos megoldás, hogy már win10 release óta ilyen és "dolgoznak rajta". :D De igen, erről a rendszergazda tehet.:D Moonman te vagy az?:DDDD
  • cylontoaster
    #51
    1: Pontosan értem, csak hibás logika. Amit te következménynek odaképzelsz az nincs alátámasztva, ennyi a történet. Az van, hogy feltételezheted, hogy jobb lenne, de valójában fingod sincs. Az alátámasztás ugyanis az lenne, ha nem a legtöbb rendszeren menne, hanem minden. Ez így max valószínűség meg hit.

    4: Igen, ezért is járna a pofon nekik, ebben egyetértek. Nem mintha ez válasz lenne arra amit 4.-nek írtam.
  • cylontoaster
    #50
    És az összes ilyenért felelősségre is kéne vonni őket, mivel nem fogadtad el a licence feltételeket, még talán jogalap is lenne hozzá.

    Mint írtam, végtelenül agresszív és idegesítő kampány volt, és ami a frissítéseket illeti, azóta se nagyon más a helyzet. Ettől még nem mindenről tehetnek ők, és ha a rendszergazda adatot volt képes veszteni munkaállomásról, akkor keressen másik szakmát a fröcsögés helyett.
  • gforce9
    #49
    A torrentnél, hogy nem bezárást jelent az nem volt meglepő, hiszen a torentkliens jellegéből fakadóan nem bezárni, hanem háttérbe tenni akarja az ember az esetek többségében. Egyébként pedig az érved jogos. Nagyonsok program volt, hogy kiixelted és mégis futott. Viszont ez az MS-t nem menti fel, hogy más is csinálta. Meg azért mégiscsak más fajsúlyú egy oprendszer kicserélése, mint az utorrent tálcára tételének kérdése. Nem hinném, hogy jogos összehasonlítási alap.

    Az adatbiztonságban nincs véleménykülönbségünk, de nem is ezt a részt kritizáltam.
  • yamato41
    #48
    Van azért erre példa más szoftver esetében is. Pl. a utorrent ablakát ha X-szel bezárod, akkor nem áll le a program, hanem csak háttérbe megy.
    Egyetértek, hogy nem kell mosdatni a MS-t, de azért a haterek is nevetségesek - szvsz - ez is teljesen felesleges. A zsíroshajú, kinyűlott kötöttpulóveres-bőrkabátos dagadt renccergizdák, vagy a frídommadarak használjanak linuxot, ha annyira gyűlölik MS-t, a desktop felhasználók döntő többsége pedig úgyis a W-t fogja használni. Ha pedig egy cég manapság nem tud normális, biztonságos rendszert kiépíteni, ne a szoftver gyártójában keresse a hibát, hanem nézzen rá a renncergizdáira, vagy a költségvetésére. Ma volt szerencsém egy kis építészirodában azt tapasztalni, hogy az adatok négyszeresen vannak tükrözve fizikailag is két helyen, a felhasználó gépén pedig egyáltalán nincsen munkaadat-mentés, tehát az ő gépével történjen bármi, adat nem veszik. Valahol itt kezdődne a biztonság.
  • gforce9
    #47
    Volt rá példa, itt az sg-n is volt róla cikk, hogy a frissítő ablak bezárása (az X) az egyenlő volt azzal, hogy igent mondtál a telepítésre. Tényleg felesleges mosdatni az MS-t szerintem is.
  • mortep
    #46
    1. Nem akarod megérteni, így nem is lehet elmagyarázni.
    2. 3. kár ragozni
    4. Az upgrade telepítője kéretlenül letöltődött minden olyan pcre amit megfelelőnek talált és nem az ugrott fel a usernek hogy Helló, akarsze win10 bétateszter lenni, vagy ha igen akkor most kérek elnézést...

    Keresed a mentségeket a MS helyett pedig nem kellene. Jót tesz ha kap néhány nyaklevest a felhasználóitól, a bíróságtól, stb. mert megvan rá az esély hogy legközelebb korrektül vagy legalább korrektebbül jár el és azzal mindenki jól járna.
  • cylontoaster
    #45
    Részletek a feltételekből, dobozos, otthoni terméknél.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    "Frissítések. A szoftverrendszeresen ellenőrzi, hogy vannak-e frissítések a rendszerhez és az alkalmazásokhoz, és letölti és telepíti a frissítéseket. Ön frissítéseket kizárólag a Microsofttól vagy hivatalos forrásokból szerezhet be, és előfordulhat, hogy a Microsoftnak frissítenie kell az Ön rendszerét, hogy biztosíthassa Önnek ezeket a frissítéseket. Azzal, hogy elfogadja a jelen szerződés feltételeit, Ön beleegyezik abba, hogy minden további értesítés nélkül ilyen fajta automatikus frissítéseket fogadjon."


    Korrekt eljárás? Vitatható, de ismert volt és elfogadta aki telepítette.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    "Ha a Microsoft megszegi korlátozott szavatossági kötelezettségeit, akkor – saját belátása szerint – a következők valamelyikét teszi: (i) díjmentesen kijavítja vagy kicseréli a szoftvert, vagy (ii) visszaveszi a szoftvert (vagy saját döntése szerint azt a Microsoft márkájú eszközt, amelyre a szoftver előtelepítve volt), és visszatéríti az érte kifizetett összeget. A szavatossági kötelezettségek megszegése esetén kizárólag az itt leírt jogorvoslat jár Önnek."
    [...]
    "Kivéve a Microsoft által adott esetben biztosított bármely javítást, cserét vagy visszatérítést, Ön sem a jelen korlátozott szavatosság, sem a jelen szerződés bármely más része, sem bármilyen jogelv alapján nem kaphat más jogorvoslatot vagy kártérítést semmilyen kárért, ideértve az elmaradt haszonból származó és a közvetlen, a következményi, a rendkívüli, a közvetett és a véletlenszerű károkat is."



    Ha gyökerek voltak és valakinél (bizonyíthatóan) települt magától a win10, így nem fogadta el a szerződést, akkor teljesen jogosan perelhetnek, és esélyesen nyernek is. (Bár az se lepne meg, ha a korábbi verziók feltételeinél találhat valami félmondat ami ezt levédi).
    Aki viszont elfogadta, az így járt. (Ha nem tetszik, akkor legközelebb másik terméket kell választani, és akkor ez egy jó visszajelzés a MS felé értelemszerűen ha ez tömeges). Feltéve ha talál jobbat, mert ha nem, akkor lehet anyázni, hogy monopol helyzet, de akkor nem lehet azt mondani, hogy xy mennyivel jobb :)
  • cylontoaster
    #44
    Hát pár pofont mindenképp adnék annak aki ezt kitalálta, ezzel egyetértek. Hozzáteszem, hogy én kivágtam a hülyeségét az első alkalommal, amikor feldobta, és többet nem kérdezett rá. Ettől még valóban rém agresszív kampányt toltak, ami kétségtelenül idegesítő volt. A mérleg másik oldala, hogy ingyen kaphattál oprendszert. Hogy megérte-e, azon lehet vitázni, de alighanem személy függő.

    És mint írtam: nem, ha ingyen kaptad, akkor ezt elfogadtad. Ettől még lehet mondani, hogy milyen fos, de az ingyen használom és szidom azért eléggé nevetséges felállás.

    Az agresszív kampány azért kellett(?), hogy minél több user áttérjen, és egyrészt kevesebbet foglalkozzanak a régi rendszerekkel, másrészt hátha megnő az egyéb szolgáltatások iránt a keresleg. A MS fő profilja ugyanis egy ideje nem az oprendszer, hanem az alkalmazások rá, illetve az egyéb szolgáltatások.
    Ez oka az agresszív kampánynak, de nem mentség rá.
    És az eredmények mutatják, hogy nem is csinálták jól.

    "ingyen is erőszakolják le a torkán a programot"
    Ez meg simán hülyeség. Akkor lenne ez igaz, ha úgy csinálták volna, hogy beközlik hogy a 7 támogatása holnap/1/2 év múlva megszűnik. Mivel nem így volt, simán volt döntési lehetőség.
  • cylontoaster
    #43
    1. ugyanazt mondtad el mégegyszer. Ebből csak a következik, hogy a MS, bár szeretne, nem szeret mindenféle HW-t. Az almáról változatlanul nem tudtál meg semmit. Egyszerűen ez egy hibás logikai következtetés.

    2: A fanboyok idegesítőek, ettől még nem kell haterboyt játszani. Elveszti a hitelességét a mondandód ettől. (plusz ugyanúgy ideegsítő egy hater mint egy fan)

    3: Ez totál holtvágány, hagyjuk.

    4: Mégegyszer: alapvetően tudni lehetett az elején, hogy még nem jó. Aki rutinos az szerintem eleve nem vált egy frissen kijött oprendszerre, ahogy lentebb is írták, meg kell várni amí a fanboyok bétatesztelnek. Amikor vállalat szinten döntesz az új rendszer mellett, akkor igenis számításba kell venned, hogy ez új, még derülhetnek ki hibái, és egyébként is ismert volt már egy csomó. Ha ezt nem vette figyelembe, akkor a zinformatikus a hibás. a figyelembevette, de nem kellő súllyal, akkor szintén. Ha kellő súllyal, akkor meg felvállalt kockázat volt, ami bekövetkezett. Egyik esetben sem értem az anyázást. És ettől persze egyik esetben sem jó a MS vagy a Win10.

    #42: a 7-8-t vette meg, nem a 10-et. a a 10-re ő frissített, akkor elfogadta hogy ő most bétatesztel, cserébe ingyen van neki a rendszer. Ha ért hozzá, akkor nem más eset mint cégnél, ha nem, akkor meg kérjen segítséget. Ha autót veszel és szarul döntesz, mert nem értesz hozzá akkor is te vagy a hülye.

    Komoly hiányosságai vannak, és mint mondtam, w10 óta nekem is elég sok olyan problémám van, ami ugyanazon a gépen korábban nem volt. Egy kiforratlan rendszer, aminek a jelen javítási tempó mellett minimum évek kellenek, hogy jó legyen. A különbség, hogy én ezt felvállaltam amikor cseréltem a 7-est, cserébe így van oprendszerem később is. (Kivártam az ingyenes váltási lehetőség végéig).


    "komoly hiányosságai vannak mert más platformon sokkal jobban sikerült megoldani már évek óta! "

    Ez meg helyesen: amiket más platformon sikerült megoldani[...]
    Komoly különbség.
    Utoljára szerkesztette: cylontoaster, 2017.03.31. 14:48:14
  • mortep
    #42
    Ja, otthoni júzerrel bármit el lehet művelni, mer ingyenkapja... win7,8-at megvette az nemszámít
    Mégegyszer: használd nyugottan a windowst ha azt szeretnéd, de ne sértődjé má meg ha azt találom mondani h. komoly hiányosságai vannak mert más platformon sokkal jobban sikerült megoldani már évek óta! ...és igaza lehet azoknak akik perre mennek. A bíróság majd eldönti, remélem igazságosan
    Utoljára szerkesztette: mortep, 2017.03.31. 14:05:23
  • Lokker
    #41
    Engem már az is meglepetésként ért, hogy a háttérben a tudtom nélkül letöltötte az upgradehez szükséges fájlokat pedig én még ingyen se akartam. Sőt fel is ugrott az ominózus ablak is. Szóval a kiváltó ok maga az MS hogy ennyire erőltette az új operációs rendszert. Nem tudtam felfogni a mai napig miért kellett ennyire agresszívnak lennie. Amúgy meg hagy legyen már a usernek szava még ha ingyen is erőszakolják le a torkán a programot..
  • mortep
    #40
    1. "a legtöbb", úgy hogy hivatalosan nincs támogatva, a win meg elvileg van, és úgysem a stabilitásáról híres, feel the difference...

    2. Azt aláírom h. a 7-esnél rosszabb, a motorháztető alatt van némi optimalizálás viszont az UI-t sikerült tablet meg ws közé úgy belőniük hogy egyiken sem jó. MS fanBoy-ok osszák az észt és minden bugot a felhasználóra kennének, na ez az ami bosszant

    3. Azon élcelődtem amit írtak, felhozom a működő példát erre szóbakerül a word

    4. Tesztelés és utánajárás utáni váltással random érkeznek a kissebb-nagyobb problémák + ismerősök, ügyfelek panaszai, akik upgradeltek... de a Zinformatikus a hibás mertö biztos nemteszteltnemmentett meg mindenkinek adminjogotadott, meg kékegere ven nem zöld :)
  • cylontoaster
    #39
    Otthoni juzernél három eset van, leszámítva az automata kérdés nélkül frissített verziót:
    - upgradelt ingyen: ekkor mivel ingyen van, azért alapvetően illene kussolni. Egy üzenetet megért volna, valszeg marketing okokból szar. Ha kapok egy üzenetet hog esetleges adatvesztést okozhat, mentsek mindent, akkor kétlem, hogy fel fogom tenni :) Ez persze sovány mentség.
    - 0-ról tette fel, ekkor érdekesen van adatvesztés
    - korábban mondjuk w7 volt, megvette a 10-et és úgy upgradelt, na az szopás és jogosan beszél a juzer, de valahogy ilyen történetet még nem láttam.

    Egyébként nem csak upgradnél, normál frissítésnél se lenne rossz, ha szólna, és ez lenn az alap. Ahogy azt is csipázom, hogy a sleep módból naponta kétszer ébreszti fel a gépet. Bőven van mit csiszolni rajta, de legalább ilyen messze van ettől a zezfossosehasználjlyetcsakalinux.

    Egyébként céges környezetről volt szó, és azért. Otthon kismillió problémám van nekem is mióta cseréltem a 7-est, de az teljesen más téma.
  • hungi
    #38
    értem én hogy te ebben dolgozol de miért a céges környeztet nyomatod? A home verziót hasznaló userek bekaphatják? Nekik nem járt volna egy "frissítés előtt mentsen" üzenet?
  • cylontoaster
    #37
    1:
    "a legtöbb"
    Na hát a Win isa legtöbb PC-n stabil.

    "mi lenne ha hivatalos támogatást is kapna"
    Nem tudjuk. Az hogy mit _hiszel_, az meg nem bizonyító erejű.

    2: Igen, bőve elképzelhető, hogy van olyan amikor azért lesz gond, mert a MS szar. És nagyon úgy fest, hogy a w10-el több gond van, mint ami mondjuk a 7-el volt, de valahogy nem a a jellemző, hogy a érvelések azt hoznák ki, hogy mennyire szar a 10-es a 7 vagy 8-hoz képest, hanem azt, hogy a linuxhoz vagy osx-hez képest milyen. Magyarul hithű MS haterek osztják az észt, mert megérezték a konc szagát. Tisztelet a kivételnek.

    3: Nem baj, de élcelődhetnél azon is, amit írtak, és nem azon amit te odaköltesz.

    És 4: aki tesztelés és utánajárás nélkül (céges környezetben) váltott w10-re, az megint milyen gizda? Mert a hibák nem úgy működnek, hogy hónapokig mindenkinek jó az egész, aztán egyszerre minden szar. Pontosan lehetett tudni, hogy kismillió problémája van még a 10-nek. Aki ennek ellenére feltette, az vállalta a kockázatot.
  • mortep
    #36
    1. Bizony érv, mert feketén a legtöbb - amd és intel cpu-s - pcn stabilan fut az OSX, mi lenne ha hivatalos támogatást is kapna. A pap 100+ kg izom, Chuck Norris tanította és hatalmas dákója van.

    2. Szóval nem oké, ez volt a lényeg... friss mentés van, pótolhatatlan doksik (és a pótolhatóak is) biztonságban, group policy fellőve, napi fs snapshot, kutyafüle... ezektől függetlenül HA melózni kell a visszaállítással ill. clean reinstallt kell tolni n db. pcre hadd legyen a MS a hibás.

    3. Ja, átment a lényeg neked is... arról volt szó, hogy miért kellene működnie az upgrade-nek, nem feltétlenül clean install minden, meghogy más platformok alatt működik és nem arról h. mégiscsak windozt kell használni mert van word. Az utóbbival élcelődem egy kicsit, baj?
  • cylontoaster
    #35
    "apple is rácáfolna ha olyan lenne az üzleti modelje"
    LOL. Ez már érv a javából. A templomra meg ha gatyát adnál, akor ő lenne a legnagyobb legény a faluban!

    "Az logikus meg alap, hogy upgrade előtt mentünk. De ha upgrade után odaveszik minden doku meg beállítás, akkor minden oké?"
    Nem, de vajon mennyire hozzáértő és szavahihető (nem magát mosdató) az a gizda, aki ennyire sem képes? És mennyire lehet jó bármi, ami a munkája lenne, ha a munkaállomásokon vannak pótolhatatlan doksik? Vagy ha mégis van és elveszik, akkor az a Marinéni hibája legyen, és ne a MS/gizdáé.

    "Windowsnál ez pont a word miatt nem menne?"
    Bemegy ám a lényeg. A Windows azért kell, jó vagy sem, mert arra vannak olyan alkalmazások, amik kielégítik az igényeket. És amíg ez így van, addig sem otthon, sem üzleti oldalon nem lesz más, mert a gép előtt ülő Mari néni, akinek a visszavonás konrolcéve történő használata is magasszintű IT tudás, aligha fog linuxot vagy azon futó alkalmazást használni.
  • mortep
    #34
    Én meg sokadszorra írom le, hogy egy kattal azért nem kellen indulnia a banzájnak. Kvra nehéz betenni egy pipát esetleg captcha-t az OK gomb elé. Eléggé valószínű hogy ez szándékosan lett így elkészítve mert a MS. nyilvánosan bevallott célja az volt, hogy minél többen térjenek át win10-re. Egyszó mint száz, NEMCSAK a user a hibás, ne mosdassuk már a szerecsent.

    Az logikus meg alap, hogy upgrade előtt mentünk. De ha upgrade után odaveszik minden doku meg beállítás, akkor minden oké? Pirospont Májkroszoftnak? A renccergizda trehány ha admin jogokat delegál mindenkinek, viszont ha mezei juzerként el lehetett indítani az upgradet akkor no comment... amúgy én arról a helyzetről írtam, amikor AKAROD az upgradet viszont azt elsőre nem tudod megoldani clean isntallal... teccikérteni?

    Jó ez a töredék annyi hardvert kell támogatnia duma, linux erre rácáfol, az apple is rácáfolna ha olyan lenne az üzleti modelje.

    Leginkább netezni használtam de ez mellett sok másra is és azért hoztam fel példának mert tökéletesen megoldották az upgrade meg a frissítési rendszert, Windowsnál ez pont a word miatt nem menne? LOL :D

    Amúgymeg régebb a linux mint distrónál azt mondták, hogy nem tudjuk megoldani a biztonságos upgradet, a clean installt ajánljuk... korrekt, ugyanakkor lehetőség volt rá, h. szürkén upgradeld.
  • yamato41
    #33
    Harmadszor írom le, hogy én is gusztustalannak tartom, de bármit mondasz, az a user kattintás csak kell. Ha az nincs, akkor telepítés sem. Ennyi. Nem kell ragozni. Ha a user hülye, a renccergizda meg trehány, akkor lehet gond - legalábbis céges környezetben.
    A Macnek töredék annyi hardwert kell kezelnie, ami azért nagyságrendekkel megkönnyíti az oprendszer fejlesztését, ráadásul a hardwert és a drivert is saját maguk fejlesztik. mekkor forradalom lenne, ha a win holnap bejelentené, hogy megvette az xx hardvergyártó céget, jövő ilyenkortól csak azok a herdverek lesznek támogatva...
    Mire használtad az ubuntut? Gyanítom nem csak arra, amire a userek legnagyobb része. Én mondjuk szeretném rajta a wordot használni. nem olyat, azt. Nem emulálva, alapból. Azért, mert az elmúlt 10 évben kipróbált 20 féle szövegszerkesztőből az tetszett messze a legjobban, egy másik sem tudta ugyanazt a funkcionalitást nyújtani. Pedig régi motoros vagyok, az első szövegszekesztőm az EasyScript volt c64-re.
  • Skylake
    #32
    Windows-t a Linux-al, almát körtével, motorkerékpárt autóval, buszt villamossal nem érdemes ugyanazon ismérvek mellett összehasonlítani. Mindegyik ugyanazt az igényt elégíti ki, csak tök máshogy.
  • Skylake
    #31
    Nem tudom, ki volt aki elkészítette ehhez a cikkhez a képet, de ez a fajta dizájn, illetve a fosósopp művészet eme techno-dadaista megoldása, ez a színvilág, a textúrában incifinciző hullámkák, az egészre ötletszerűen odakúrt felirat, illetve, a megálljt parancsoló mátrixember már a 90-es évek végén is röhejesen ciki volt. Persze, default asztali háttér lett átpofozva, ez nagy divat volt a winfos xp idejében is, én is csináltam ilyet, kamaszkoromban, mikor nőtt a szőr a tökömön, két rárántás között.
  • zola2000
    #30
    a fórumot olvasva azt látom, hogy pcn a Linux a jó, a Windows főleg a 10es szar

    Mobilon a Windows a jó, a Linux a szar, érdekes...
  • cylontoaster
    #29
    Plusz céges környezetben csak munkaállomáson tárolunk fontos adatokat? Mert akkor ez kérem erősen felvállalt kockázat..
  • Arnika19
    #28
    Ez úgy ahogy van, nyilvánvalóan baromság, meglepő módon több különböző gépre simán, hiba nélkül frissült a rendszer. De el kellene dönteni, hogy a Windows 10 frissítéskről vagy egy másik WIn7, Win8-ról történő upgrade-ről van-e szó.
    Mert ez így nem egyértelmű: Windows 10-frissítések
    Bár nálam, nálunk azok is simán mentek. És nem volt adatvesztés. De azt mindenki tudja, hogy a nagy mértékben cserélünk valami, akkor mentünk, meg egyébként is mentünk.
    A saját trehánysága miatt hibás a cég? Ne röhögtessen már ki senki sem.

    Utoljára szerkesztette: Arnika19, 2017.03.30. 11:42:35
  • mortep
    #27
    Nem erről beszéltem, nem baj? A rendszergazda (és nem az user :) ) ha upgradelni akarta a gépparkot w10re, akkor ezt gépenként kellett végigjátszodnia. Annyi enyhítés volt hogy letölthetted az upgradehez a win.iso-t de akkoris gépenként kellett upgradelned és rá a meglévő winre.
    Utoljára szerkesztette: mortep, 2017.03.30. 09:58:42
  • Major
    #26
    Hát persze, valós esetben egy normálisan bekonfigurált 40,50,60 vagy még több pc-ből álló géppark esetén csak úgy frissítgetheti az user az OS-t. :)
    Utoljára szerkesztette: Major, 2017.03.30. 09:17:22
  • mortep
    #25
    Ja, egyetlen kattintással elindítottad az upgradet, míg a telepítő már ott figyel a gépeden... ez nem korrekt akármit mondasz, nem véletlenül panaszkodnak a júzerek és jogosan. Megnyugtatóan tiszta oprendszert elsőre nem tudtál telepíteni Win7 licensz kulcsal (win8-al nem tudom, mert nem próbáltam), először upgrade, mert ellenőriznie kell gépenként az érvényes softot és esetleg utánna clean install a win7 kulcsal. Ezt eljátszani egy 40, 50, 60 vagy mégtöbb pc-ből álló gépparkkal... hát megnéznélek egy ilyen meló után mennyire lennél MSpárti.

    Ami a clean installt illeti az applenél, még lional érkezett a melós macbook pro, azóta sem kellett újratelepíteni, csak upgrade. Perpill a sierránál tartok... EU pályázat révén kaptunk thinkpadeket skylake cpukkal, korrekt vas lenne de a windos végett az 5 éves mac nyomába sem ér, de tényleg. Az otthoni desktopomon majdnem egy évtizedig reinstall nélkül használtam ubuntut, 6ostól (talán) végigupgradeltem 12ig és akár hiszed akár nem, működött! Szval úgy tűnik a clean install az windos-berkekben mérvadó.
    Utoljára szerkesztette: mortep, 2017.03.29. 19:57:50
  • Bal0924
    #24
    Akkor kevés az a gépes tapasztalatod.
    Én tapasztaltam 2embertől is hogy kikapcsolták a gépet és mikor bekapcsolták a vinfos már települ a gépre, minden megkérdezés, beleegyezés nélkül.

    -Nekem egy rakat tapasztalatom van a vinfos 10 hibájaiból.

    -Nálam is volt adatvesztés, nem kevés, átváltáskor. És sajnos nem olyan adat amit naponta használok, így akkor jöttem rá hogy eltünt mikor már nem lehetett visszaállítani a fos10-et, 7re.



    "Ajándék lónak ne nézd a fogát".
    Ingyé volt a 10, szóval olyan szar lehet amilyen csak akar. De aki megvette a rendszert, az rosszul járt...
  • ugh
    #23
    Majd ketszer akkora a w10 home mint a win7 home premium.
    A tastreszabhatosag visszalepes a w7-hez kepest is (talan a win 98 szintjet se eri el), de 2016-ban ugy kiadni oprendszert, hogy nem lehet total szetkapni a kezelo feluletet olyanra amilyenre a user akarja es meg is ekkora, az egy szegyen.
    M a kurv@ [$t€n ebben a takonyhegyben 30+ giga?
    Valaha volt legjobb windows mi?
    Egy mocskos nagy kemprogram ami mellekesen el lat os funciokat is kb.
    Egy retek.
  • ugh
    #22
    Faszsagot irsz.
    Ha valaki csak kiikszelte az updatert elkezdett telepiteni mint a szel.
    Direkt ki lett probalva.
    Az altalad linkelt megoldas meg olyan, hogy nem szarunk a kutba, csak a szelere, aztan bottal belelokdossuk.
    1 Services--> windows update stop +letiltas.
    2 Ha a sok faszfej ms buzi mar kitesztelte az updatet es nincs vele gebasz. start
    3 Lejott, telepult, akkor lasd 1-es pont.
    Aztan johet nemi plusz munka amikor regebbi drvereket pakol fel ez a moslekosvodor mint ami fent volt.
    Megy neki.
    Nv driverrel ki is lett probalva.


    Utoljára szerkesztette: ugh, 2017.03.29. 19:36:58
  • HyBrIDNyLA
    #21
    Nagyon nem értek egyet két hozzászólóval. Egy kolléga egy másik cégnél is említtette, hogy tapasztalt ilyet, szintén nagyvállalati környezetben dolgozik (szerver, active directory, 250+ gép, stb.), Valahogy el tudott indulni a frissítés mindenféle rendszergazdai jogosultság nélkül. A kollégát majdnem kinevettem és másnap már nálunk is bejött. Na, akkor lefagyott az arcomról a mosoly.
    Utoljára szerkesztette: HyBrIDNyLA, 2017.03.29. 19:33:20
  • Lokker
    #20
    Felmerült bennem a kérdés hogy miért kellett ezt ennyire bonyolultra tervezni? Kinek lett ezzel jobb?
    Utoljára szerkesztette: Lokker, 2017.03.29. 19:21:26
  • hgabi84
    #19
    "Stephanie Watson azt emelte ki, hogy ő nem is indította el a Windows 10-re frissítés folyamatát" -> Ez egy hatalmas baromság. Én nagyon sok gépes tapasztalattal elmondhatom, hogy egyetlen gépnél sem találkoztam ilyen esettel - sokan féltek pedig ettől, mivel már régebben is terjedt ez a rémhír. De ha valaki továbbra is fél a frissítésektől: A Windows 10 Update szolgáltatásának testreszabása
  • kvp
    #18
    "Olyan nincsen, hogy közvetlen felhasználói jóváhagyás nélkül telepíti a W10-et. Ezt ne mondja senki sem, mert nem igaz. Ha elindította, akkor is jóvá kell hagyni, akkor lép tovább."

    Itt az a kis gond merult fel, hogy ha cancel-t nyomott megkerdezte ujra, ha ok-ot vagy bezarta X-el, akkor ok-nak vette es telepitett. Bar az, hogy a win6/7/8-nak joga van tonkrevagni magat egy sikertelen upgrade-del az benne van a felhasznaloi szerzodesben. A konkret perben ugyanis nem sikerult a telepites, tehat a win10 szerzodese meg nem lepett eletbe, mivel a korabbi os-eken futo upgrade csomag probalta felrakni a win10-et, ugy nez ki sikertelenul. (vagy a szoftver vagy a hardver adta meg magat)
  • HyBrIDNyLA
    #17
    Vállalati (Enterprise) környezetben dolgoztam 9 évig. Az a véleményem, teljesen mindegy milyen disztro, ha valaki nem ért hozzá mindenhol ki fogja fizetni az árát, ha MS, ha open source. Tesztelés nélkül semmit sem raknak ki munkakörnyezetbe vállalati területen. A kéretlen upgrade dologgal tényleg egyet kell értenem, mert nálunk is volt ilyen, hogy nem tudott egy callcenteres dolgozni, mert elkezdett frissíteni a gépe és ez tényleg anyagilag mérhető kiesés, de a többihez érteni kell, ha termék, ha nem. Ezért van a support. Nálunk is, ha felmerült valami probléma és a user nem szólt, kérdés nélkül cselekedett és csinált valami baromságot, rá tudtuk húzni a lepedőt, hogy miért nem szólt. Szét tudtuk tenni a kezünket. Nem vagyok az MS pártján, olyan környezetben ahol a gépekkel termelnek, nincs helye az improvizációnak.
    Utoljára szerkesztette: HyBrIDNyLA, 2017.03.29. 17:42:04
  • yamato41
    #16
    Te is tudod, hogy nincsen 100% kompatibilitás. Ráadásul a millió féle HW-ből nehezen tudom elképzelni, hogy mindet le lehet egyáltalán tesztelni, nem is beszélve a különböző konfigokról beállításokról tuningról. Ettől függetlenül ez a rész tényleg működhetett volna jobban is, ez kétségtelen.