147
NieR: Automata
  • Evoluti0N
    #107
    Szóval gyorsan kapcsold ki azt a videót és ne hagyd abba a játékot az A után. :)
  • Evoluti0N
    #106
    Úgy van, h 3x érdemes végigvinni. Az első végigjátszáskor megkapod az A befejezést, a másodiknál a B-t, a harmadik a C, ahol egy döntés a D-hez, másik meg az E-hez vezet. A maradék befejezések nem igazi befejezések. Ilyen, h felrobbantod magad a bázison; megeszel valamit, amitől meghal a karaktered; második végigjátszásnál nem azt csinálod egy részen, amit kell, megölsz valakit, akit nem szabad, meg hasonlók. Szóval ilyen komolytalan befejezések. Azonban az első három végigjátszást és elérni a valós befejezést, azt nem szabad kihagyni. És igazából ez a három végigjátszás három különböző végigjátszást jelent. Szóval nem háromszor játszod végig ugyanazt, mivel másik karaktereket irányítasz, valamint a harmadik végigjátszás időben se ugyanakkor játszódik.
  • totyak
    #105
    Sikerült végigjátszanom a játékot és a végén döbbentem rá, hogy több befejezés is lehet. Utánanéztem, 26 féle van elvileg. Tuti nem játszom végig 26-szor. Nem bírom az ilyet, elég lenne max. 3 különböző végkimenetel. A játék nagyon tetszett, de szerintem egy csomó apró kis részletét ki sem tapasztaltam, mert nem értettem. Pl. a felszerelésből csak az életadó cuccokat használtam és ugyanazzal az egy karddal mentem végig, amit az elején kaptam. Easy fokozaton játszottam, de nekem még így is kihívás volt. Mindenesetre nagyon megérte. Végül az "A" befejezést kaptam, gondolom ez a legjobb. Youtube-on elkezdtem nézni a többit is, de kb. 1 óra, szóval egyben nem nézem meg.
  • Rony94
    #104
    Milyen feladatot ír a menü? Csak azt kell követni és no problem.
  • totyak
    #103
    Egész jól kezdtem belejönni a játékba, de beleütköztem egy áthidalhatatlannak tűnő problémába. A vidámparkos részen vagyok, elintéztem a főellenséget és az épületen kívül elfogadtam a robot meghívását a falujukba. Itt elvileg mentettem is. Kiléptem a játékból, majd később vissza, de nem onnan tölti be a mentésemet, hanem a videámpark egy korábbi részéről. Gondoltam nem gond, végigszaladok megint. A térkép jelzi, hogy a robot ott vár a kapuban, hogy elkísérjen a falujukba. Felszállok a hullámvasútra, de az csak körbevisz egyszer, nem áll meg ott, ahol a kupolán keresztül az épületbe lehet ugrani. Hogy tudok innen továbbmenni? Vagy ez egy bug, buktam az egészet? Ha igen, én újra nem kezdem, pedig már kezdtem élvezni a játékot.
  • totyak
    #102
    Lehet, hogy én bénázok valamit, nincs kizárva. Ha duplán nyomom valamelyik irányt, akkor egy pillanatra begyorsul a karakter ilyen sikló mozgással. A második linkelt képeden látszik is a WASD gombok mellett. Aztán elképzelhető, hogy egyetlen gombbal is meg lehet ezt valahogy oldani. Csak ugye egyik kezemben az egér van, másikkal irányítom a karaktert, lehet azért tették duplán az iránygombra.

    Egyébként túljutottam a tutorialon nagynehezen. Most valami lerobbant városban kerestem meg a felkelőket, de igazából nem tudom mi a feladat. Beszéltem velük, elküldtek valamit begyűjteni, most meg egy nagy füves tér közepén vagyok, hatalmas piros folt jelöli, de nem tudok ott mit csinálni.
  • Seth
    #101
    Irányítóval van olyan a controls-ban hogy EVADE ( PS4 esetében R2). Ha PC-n az iránygombok duplán kell evade-elni,az nagyon szar. Mennyivel egyszerűbb a harc hevében R2-t nyomni, mint az irányokkal szarakodni,mikor sokszor azt se látni hol van a karakter a sok ellenfélnél :)

    Utoljára szerkesztette: Seth, 2017.08.11. 17:17:43
  • totyak
    #100
    A menüben az iránygombokhoz pc-n azt írja, hogy double tap to evade. Amit korábban javasoltát, dodge-ot (ami szerintem egyet jelent az evade-del), olyan pc-n nincs a beállítások között.
    Nem nagyon értem, ilyen azért még nem fordult elő, hogy a tutorial megfog, ráadásul már visszavettem easy-re. Nevetséges
  • Seth
    #99
    Nem, a kitérés egy külön gomb, nem az irány duplán
  • totyak
    #98
    Képtelen vagyok a tutorial végi robotot legyőzni. Másodjára haltam meg ott és kezdhetem elölről az egészet. Nyilván nem vagyok elég ügyes, de azért bekaphatják, hogy előtte nem lehetett menteni. Gameplay videókban olyan simán továbbmennek ott, nem értem. Pedig próbálom, hogy duplán nyomom az irány gombokat, akkor lenne elvileg kitérés, de engem learálnak. Fene bele.
  • RaidenHUN
    #97
    És akinek bármi baja lenne a grafikával - amivel szerintem alaból semmi probléma nincs. Ezt érdemes feltenni Reshade telepítése után:
    NieR: ReShade
  • RaidenHUN
    #96
    Most sikerült befejeznem PC-n 48 órával. Természetesen ment fel rá a FAR fix + SweetFX Reshade így hibátlanul futott.

    Számomra az év játéka, tudom, hogy legtöbb embernek ki fog maradni, de akciós áron vagy ha már olcsó lesz mindenkinek tudom ajánlani beszerzésre.

    Egyedi, jó és érdekes és hosszú történettel, legjobb hack n' slash mechanikával amivel valaha találkoztam (pedig DMC és GoW fan vagyok) szép grafikával (Reshade +SweetFX-el) és fantasztikus OST-kel.

    Egyetlen hibát tudok csak mondani - Normál túl könnyű, a Hard pedig nehezebb) , ettől függetlenül fantasztikus élmény volt.
    Utoljára szerkesztette: RaidenHUN, 2017.07.24. 22:29:03
  • EFRM
    #95
    ha tuljutsz azon a reszen akkor utana konnyebb lesz egy ideig :D
  • totyak
    #94
    Ok, köszi, ezeknek utánanézek, hátha így könnyebb dolgom lesz.
  • Seth
    #93
    PC-n fogalmam sincs, PS4-en játszottam. Ott az R2 az evade/dodge , nézd meg menüben, van gombkiosztás.
    Az inventory meg a D-Pad lefelé
  • totyak
    #92
    Nem használok én semmit, csak a kardomat, meg a kis repülő havert, az tud lövöldözni. Nem vagyok egy vérprofi játékos, csak ez nagyon megtetszett. azt sem tudom hol keressem menüben a gyógyszert. Mi az a dodge?

    (Lehet ez a játék így nekem erős lesz :d )
  • Seth
    #91
    Van dodge, de nem hiszem el hogy azt eddig nem használtad, mert kb kötelező a harchoz :) Simán átmegy a kerekeken, de ki is lehet őket kerülni csak jó helyre kell állni. Meg van inventoryban is pár gyógyító,azokat használod?
  • totyak
    #90
    Na bakker, ezt elég szerencsétlenül oldották meg. Van valami taktika a hídon? A markoló kerekei fölé nem tudok ugrani, talán le lehet hajolni, vagy elgurulni a kerék elől?
  • Rony94
    #89
    Normális. A hídas részt lenyomod, utána tudsz menteni. Kitartást. Az eleje baromi nehéz. El lehet időzni vele ha sokat hal az ember. :)
  • totyak
    #88
    Tegnap nekiálltam játszani. A játék kezdéskor felhívta a figyelmem, hogy nincs autosave, de hát modom jólvan, majd csak lehet menteni valahol. Valami gyárterületen kellett zúzni, már jóideje nyomtam, amikor egy hídra értem, ahol jöt két nagy markolókanál, vagy nem tudom minek hívjam és lenyomtak, mint a bélyeget. Játék véget ért, kezdhettem (volna) elölről az egészet. Ez így normális, vagy elbarmoltam valamit?
  • RaidenHUN
    #87
    Lol, ilyen is csak Japán játékban van :D
  • wedge31
    #86
    coming soon...pletyka szinten állitólag május 2.
  • jarlaxxe
    #85
    Mikor jön?
  • wedge31
    #84
  • Voltan
    #83
    thx!
  • Seth
    #82
    Bal ravasz. De ha hard-on vagy felette nyomod,akkor le van tiltva
  • Voltan
    #81
    Hogyan lehet ellenfélre lock-olni? Xbox 360 kontrollerrel nyomom, és erre nincs opció, pedig úgy tudom, van ilyen a játékban.
    Help pls!
  • Evoluti0N
    #80
  • Evoluti0N
    #79
    Nem. PC-n is lehet. Azt írják, h az egeret kell valahogy forgatni. PS4-en a touchpadot kell. Mondjuk azt nem tudom, h Xbox kontrolleren mit kell. ¯\_(ツ)_/¯
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.03.27. 15:45:19
  • Rony94
    #78
    Ahogy nézem, ez PS4 exkluzív feature.
  • Evoluti0N
    #77
    Ne már. Meglett az 5 befejezés, minden trophy, erre most tudom meg, h van benne ilyen.

  • wedge31
    #76
    Végére értem a harmadik végigjátszásnak az utolsó tetszett a legjobban 2A-val.
    Összeségében nagyon jó kis játék ezúttal kivételesen jogos a sok kilenc pontos értékelés.
    Egyetlen egy negativumot tudok felhozni és az a grafika ez így 2017-ben már nagyon-nagyon kevés.
  • Evoluti0N
    #75
    :)
  • Voltan
    #74
    Mesélj!
  • Evoluti0N
    #73
    Ez a játék egyre csak jobb és jobb.
  • Rony94
    #72
  • EFRM
    #71
    detto ugyanitt vagyok
  • Evoluti0N
    #70
    Első végigjátszás pipa. Maradt pár megcsinálatlan mellékküldi, mivel nem tudtam, h a főküldiben már ott tartok, h utána már nem lesznek elérhetőek a mellékküldetések. Majd most, a második végigjátszásban pótolom őket. :)
  • Seth
    #69
    Mindenképp, minimum 3x. A 2. végigjátszás annyira nem különbözik, sztoriban párhuzamos az előzővel, pár jelenet más szemszögből. A 3. viszont totál más

    Ha csak fősztorin mész,az nem túl hosszú, első végigjátszás szerintem letudható 7-8 óra alatt is akár, a többi meg rövidebb 4-5 óra. De nem érdemes sietni, nagyon sokminden kiderül a világról,karakterekről a mellékküldikben,szóval érdemes azokat is csinálni
    Utoljára szerkesztette: Seth, 2017.03.21. 16:22:11
  • EFRM
    #68
    kurvajo ez a game!