147
NieR: Automata
  • robicarlos6
    #147
    "Július 15-én, azaz most csütörtökön élesedik, aminek a telepítése után többek között végre 60 fps-sel futnak majd az átvezetők, és vele együtt a képarányt sem váltogatja ezután össze-vissza a játék. Szintén megkapja a steames verzió is a borderless képernyőbeállítást, a HDR és a FidelityFX opciókat, valamint a 4K-ra felskálázott felhasználói kezelőfelületet.
    A bugok kigyomlálása mellett a fejlesztők implementálták a Global illumination grafikai beállítást a játékba, helyre rakták az élsimítást és most már az egérnek a kurzora sem fog bezavarni, amikor kontrollerrel szeretnénk játszani."
  • Evoluti0N
    #146
    A konzolos verziók ugyanakkor meg csak 1080p. Szal még nem tudom, h melyik verzió lesz. :D
  • Evoluti0N
    #145
    Rivjúk kijöttek és jók.

    Ugyanakkor ezúttal is gondok vannak a PC porttal.
  • caps lock
    #144
    Annak figyelmébe aki dobozosan venné:

    "A PC változat esetében a Steam kulcs megszerzéséhez a DVD lemeznek kötelezően a meghajtóban kell lennie és aktív internetkapcsolattal kell rendelkezni. Optikai meghajtó hiányában a játék aktiválása, telepítése, azaz használata nem lehetséges."
  • Evoluti0N
    #143
    Van egy olyan érzésem, h azért jön ennyi év után a patch, mert érkezik a Replicant és így akar bevágódni a Square Enix a PC-s körökben. Szal, ha el lesz cseszve a Replicant PC-n, akkor lehet, h várnunk kell egy 3. Nier játékra, ha lesz olyan, h kijavítsák a Replicantot. Habár ezúttal ez nem Platinum fejlesztés, ami biztató, mert bármennyire is van több játékuk az örök kedvenceim között, sok nem szerepel felbontásban, illetve FPS-ben túl jól célkonzolokon sem. :D
  • Seth
    #142
    Talán nem cseszik most el. Elvileg az Automatát is kikalapálják, és cirka 4 év után kap egy hivatalos javítást :)
  • Evoluti0N
    #141
    Egyik legvárósabb játék számomra az idén. Habár az Automatával ellentétben ezúttal kivárom, h milyen lesz a PC port, mielőtt megveszem. :D
  • Seth
    #140
    Sok-sok extra cucc lesz benne :) (bár ez csak annak érdekes aki játszotta az eredetit)

  • Evoluti0N
    #139
    Patchet kap a Steames Nier Automata (jobb későn, mint soha :D)
  • hunbalee
    #138
  • Seth
    #137
  • hunbalee
    #136
    Hosszabb előzetest kapott a NieR Replicant ver.1.22474487139

  • caps lock
    #135
    Egész jó lesz ez!


    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.12.12. 16:37:21
  • Seth
    #134
    Van kis gameplay is belőle



    Itt meg egy kis intró emlékeztető, hogy milyen is volt :D


  • Seth
    #133
    Apu-Nier nekem szimpatikusabb, mint ez a tesó-Nier, de legalább lesz miért újrajátszani. A kinézet is jól fel lett turbózva és a harc is sokkal frankóbb. Nagyon várós
  • Rony94
    #132
    Az a japán megjelenés. Minálunk 23-án jön. Ez nem oszt, nem szoroz, de azért csak kijavítalak. :)
  • caps lock
    #131
    Megjelenés 2021. április 22.

  • Evoluti0N
    #130
    3 új kép a Nier Replicant remake-ből.
  • caps lock
    #129
    Úgy tűnik, hogy a Nier Replicant több lesz egy szimpla remasternél

    https://www.gamestar.hu/hir/nier-replicant-reszletek-278029.html
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.05.03. 11:09:42
  • caps lock
    #128
    Hivatalos, jön a Replicant remaster, PC-re és konzolokra!



  • caps lock
    #127
    Most játszom újra harmadjára, egyik kedvenc játékom, de elég zavaró hogy a B route megismétli az elsőt csak 9S szemszögéből. Nem sokat ad hozzá a történethez. Jó lett volna ha ez inkább opcionális marad és jön rögtön a C route, úgyis az a történet közvetlen folytatása. Amúgy elég zűrös lett az A ending, épp előtte vesztettem el az összes chipemet és így Eve eléggé kifárasztott mire sikerült legyőzni, még jó hogy a kardunkat megtarthatjuk.
  • caps lock
    #126
    Szerintem stílusidegen lenne ha teljesen átdolgoznák az alapokat. Ilyen téren még az Automata is archaikusnak számít. A RE2 zseniális lett, de ugyanez már nem biztos hogy működne itt is. A Nier sikeréhez hozzájárult az egyedi tálalásmód, hogy nem követi a mai trendeket, hogy nem egy futószalagon gyártott játék. Nagyon japán, de még a befogadható szinten, és ettől nem kéne megfosztani.
  • Zegi Norbi HUN
    #125
    Egy RE 2 szintű remake lenne a legjobb minden ilyen régi klasszikusból szerintem. :) A remaster verziókat meg felejtsük is el örökre, mert kb semmit nem javít a látványon és más területén sem az adott játéknak. Persze könnyebb pénz.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2019.12.21. 09:33:36
  • caps lock
    #124
    Akárhogy is, 10 év után érdemes leporolni, az átvezetőket leszámítva már akkor is csúnyának számított.
  • Seth
    #123
    Én is imádtam, de ha csak egy felbontás/fps turbózott kiadás lesz, akkor kihagyom
  • caps lock
    #122
    Felröppentek a hírek hogy remaster készül az első részhez. Ideje volt már, tekintve hogy mekkora siker volt az Automata. A Nier Gestalt számomra az egyik legmeghatározóbb videójáték, nagyon várom hogy felújítva, szebb grafikával PC-re is eljöjjön.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2019.12.18. 08:33:50
  • Rony94
    #121
    Ja, hát akkor így tényleg semmi értelme.
  • Evoluti0N
    #120
    "PC-re is". PS4 Pro-n már végigjátszottam. Azért van ott az az "is".
  • Rony94
    #119
    Nem tudod miből maradsz ki, remek játék.
  • Evoluti0N
    #118
    Pedig gondoltam, h megveszem majd PC-re is, amikor jó áron lesz, de akkor erről ennyit.
  • caps lock
    #117
    Megjelent a Game of The Yorha Edition. Bár semmi értelme ennek a kiadásnak. A játékhoz mindössze egyetlen DLC jelent meg, az is csupán skineket és arénaharcokat tartalmaz. Most ezt egybecsomagolták az alapjátékkal és újra kiadták. De nem javították a PC port hibáit, mindmáig egyetlen hivatalos patch sem érkezett a játékhoz, úgy illett volna ha most élnek a lehetőséggel. Nem tették. Természetesen a denuvo is benne maradt. Ha ennyire le se sz@rják a PC játékosokat maradhatott volna konzol exkluzív...
  • Rony94
    #116
    A Drakengard 3 is játszható már ha minden igaz. Már el is gondolkodtam hogy ki kéne játszani a Drakengard szériát, meg a Nier 1-et.
  • caps lock
    #115
    Aha értem, egyébként kipróbáltam mindkét verziót és érdekesség hogy az emulátorral a Gestalt jobban fut mint a Replicant.
  • Seth
    #114
    Nier Gestalt. Ugyanaz, angolul, csak kicserélték a főhőst.
  • caps lock
    #113
    Tudom ajánlani a Nier Replicant is. Eredetileg csak Japánban jelent meg és csak konzolra, de nemrég játszhatóvá vált az RPCS3 emulátorral is. A játékmenet és a harcrendszer gyakorlatilag ugyanaz mint az Automatában és történetileg is kapcsolódik hozzá (előzménye). Külön ki kell emelnem hogy nagyon jók a boss harcok, egyik másik elég nehéz tud lenni - Dark Souls élmény - és nagyon látványosak. A zene, a japán szinkron, a történet minden tökéletes. Őszintén szólva nem vártam hogy ennyire jó lesz a játék, nem gondoltam volna hogy felér az Automatához, de legalább olyan izgalmas és pörgős.
  • Rony94
    #112
    Borderless Gaming nevezetű csoda programot töltsd le. Azzal már fasza lesz minden. Sajnos a játék portjával nem sokat törődtek, így pl. a Full Screen teljesen hibásan működik.
  • TomStorm
    #111
    Üdv.
    Felbontás stimmel 2560x1080 de Ultrawide-ba mégse teszi ki a játékot monitoromon.
    Kép körül elég széles fekete csík van.
    Lehet erre megoldás?
  • RaidenHUN
    #110
    Az A és B végigjátszás csak "Prológus", azaz a játék fele és legfontosabb dolgok még hátravannak.

    Kérdésedre: nem ugyanazok a küldetések vannak, A végigjátszásnál 2B-vel vagy, B-ben 9s , de ugyanaz a story csak más szemszögből, viszont questek amiket megcsináltál azokat nem kell mégegyszer :)

    Ha ez megvan akkor kezdődik a történet másik része (fontosabbik) C és D route, amiben más karakterrel is tudsz játszani és a történet folytatását és végét tartalmazza.

    Sok review egyébként csak A-t játszotta végig és azt értékelte később, így sokan kevésnek találták a játékot, pedig még ezek után is sok van benne. :)
    Utoljára szerkesztette: RaidenHUN, 2017.08.24. 17:44:42
  • Evoluti0N
    #109
    Nem emlékszem már, h mire kell menni. Van continue? Arra menj. Vagy talán csinál egy mentést és azt kell betölteni? Passz.
    A második végigjátszásban 9S-t irányítod. Ez a rész kb. ugyanaz, mint az első végigjátszás. Kivéve azok a részek, amikor nem együtt van a két karakter. Plusz emellett vannak új átvezetők, sok háttérinfo és a játékmenet is más vele. Jah, meg pár új mellékküldi. A harmadik végigjátszásnál új karaktert irányítasz (nem akarom lespoilerezni, h kit) és ez már az első két végigjátszás idővonala után játszódik.

    Szerk: Ja és a második végigjátszásnál tudod teljesíteni azokat a mellékküldiket is, amiket az elsőben esetleg kihagytál. Azokat, amiket már egyszer végigvitted az elsőben, azokat nem tudod/nem kell megint megcsinálni. Azokat, amiket esetleg félbehagytál, mivel nem tudtad, h jön a játék vége (ahogy én is jártam), akkor azokat el tudod kezdeni újból elejétől. A harmadik végigjátszásnál természetesen ez már nem érvényes. Ott csak új küldik vannak.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.08.19. 20:17:07
  • totyak
    #108
    Hú, ezt de jó, hogy leírtad, nem tudtam. A menüben az első végigjátszás után menjek a New gamere és ha újra végigjátszom, jön a B befejezés, majd uarmadjára a C? Ebben a három végigjátszásban nem is ugyanazok a küldetések vannak? Csak mert írod, hogy más karakter, más idősík. Mert most így hirtelen 2x újra ugyanaz unxsi volna. Amúgy furcsálltam is, hogy a többi befejezésnél totál ismeretlen karakterek voltak a videóban.