425
  • GPx8
    #265
    Én a DR-ben be tudtam állítani a kormányt, itt meg nem.
    Másik, hogy azt vettem észre, hogy minden autó motorja egyből felpörög a maximális fordulatra, még a gyengébb régi autók is.
  • GPx8
    #264
    Virágbolti vagy hivatalos demo?
  • Totti5
    #263
    Ez nem hivatalos játék.... Semmin nem kell szörnyűlködni.
  • alma2
    #262
    Akinek elkerulte a figyelmet tegnap ota van proba verzio a wrc6-bol. Igy ki lehet probalni es lehet sztornyulkodni ezen.
    Erdemes a sss stage-ket is nezni, nagyon jok is vannak benne. Anglia osszehasonlitasnak meg tokeletes.
  • Gerileveri
    #261
    Marad a DR. Mondjuk emiatt vettem kormany+ules+VR kombot és nem bántam meg. Az RL autómat emiatt csak később tudom lecserelni :)
  • Alexease
    #260
    Hogy mennyire "csunyacska" az relativ. De Codies jatekelmenyben, koritesben, hasznalatban, altalaban latvanyban es hangulatban nagyon jo.
    Nekem az F1 is tetszik es meg ez a D4 is tetszene, az egyetlen az a franya kormany/FFB amivel nem tudok megbaratkozni:D A DR-nel felcsillant a remeny, de nem jott ossze;)
  • Totti5
    #260
  • RepeszElek
    #259
    Így van, és amit észrevettem az emberek bizalmát azzal hogy ezer éve ők csinálják a legjobbat ebben a katdgóriába és ez tény! úgy elnyerte a codmaster hogy ha hibázik is azt elfogúltsággal kezelik a kritikusok,
    Emlékszem a wrc grafikáját higy lehúzták, meg a pályákat is,na most a dirt4-ben ezek szerintem még rosszabbak is mégis csak annyit jegyeznek meg a tesztek során a game portálok hogy itt ott kicsit csúnyácska..
    Nah minegy azért jó ez a játék nem lehúzni akarom csak többet vártam tőlük..
  • Alexease
    #258
    A DR valoban nem olyan rossz, de ha lenne normalis kormany/FFB tamogatas, akkor meg toppos is lehetne. Azert is ugrottam bele az elejen, mert nagyon igergettek a tutit. A szimesebb korites resze jo is lett (pl. sokfele allitgatas, cockpit poziciok, FOV stb.), de sajnos a nagyon optimistan vart kormany/FFB-bol csak maszatolas lett:/ hasznalhato, de azert idegesito.

    A D4-re meg eleve erre keszultem. Varhato volt, hogy a DR "techdemo" utan a szelesebb kozonsegnek atalakitanak ezt azt, de megmaradnak az addig belepakolt dolgok is.

    Kar hogy meg egy Codies szintu ceg is keptelen normalisan megcsinalni valamit. Mint "jatek", jokat csinalnak, de szornyu, hogy nem tudnak elszakadni a gamepad-es gagyizastol:/

    Az F1-gyel is ez a gond, de azok annyira alacsonyak, merevek, minimal kormanyszoggel, gazos a dolog, de emesztheto.
  • bmwcrash
    #257
    Pontosan. Úgy volt, hogy a sim része, ugyanolyan vagy még jobb lesz mint a DR volt.
  • GPx8
    #256
    Effektezés ide vagy oda, azért a DR nem olyan rossz, főleg, hogy nincs nála jobb jelenleg a piacon.
    Én elfogadnám, hogy a D4 "banános" konzol játék, csakhogy nem ezt ígérték! Ezért vagyok csalódott.
  • Alexease
    #255
    Valszeg fun-ra es segitsegekre allitottak be, minden fekre keresztbe alljon, a "gep megfogja", aztan pocogtetessel latvanyosan lehet keresztbe csuszni. Sajnos ha valami alapbol script alapokon van, nehez megoldani hogy mindenkinek jo legyen.

    A kormanyzas/FFB hasonlo. Effektezett "fos", nem sok koze van az autohoz, es ilyen beallitasokkal megrosszabb mint a DR:/
  • bmwcrash
    #254
    Hát ez eddig igen csak csalódás. Amit már mások is írnak a féktávon keresztbe állásról nagyon igaz, és elég idegesítő. Meg nekem valahogy a kormányzás se az igazi G27-tel sim módban, pedig ugyanazokat a beállításokat használom mint a Rally-ban. Vagy lehet pont ez a baj?
  • Nyiri
    #253
    Nekem a Lancer EVO ugyanez. Pici fék és azonnal áll keresztbe. Előrébb tettem a brake balance-t, de nem hiszem hogy így kéne működnie. Én is szim és kormány módban nyomom.
  • RatBaG #252
    igen, sim.
    eddig folyton alulkormányozottságra panaszkodott mindenki, meg a fejlesztők is mondták, minél neutrálisabbra akarták belőni az alap setupokat, aztán kicsit meglepődtem az első féktávon. muszáj leszek áttolni pár beállítást a másik végletre. :)
  • RepeszElek
    #251
    Passz, valóbam gyorsan reagál a fékre, de én hamar ráéreztem, nekem egy fanatec pedálom van te meg gamepadal tolod lehet megint ez a gond.
    Sim módban játszól?
    A sim mód kormányra van kalibrálva szerintem.
  • RatBaG #250
    a rallycrossos kocsiknál mit kéne állítani, hogy fékezéskor ne álljanak egyből keresztbe?
    multiban próbáltam a lanciat meg azt az egyenfiestát, de mindkettővel lehetetlenség volt fékezni-bekanyarodni. láttam, hogy pl az egyik rollbar full soft, meg camber negatív, de azt hittem az alap tuning azért nincs így elbaszva, aztán elsőre nem piszkáltam.
  • RepeszElek
    #249
    Jah hát gamepadel lehet hogy más a téma én kormánnyal nyomom
  • Totti5
    #248
  • RatBaG #247
    humble monthly-ból megvan, de nem aktiváltam. kb egy hónappal a 4. megjelenése előtt már nem akartam időt ölni bele. korábban meg kicsit visszatartott az, hogy mindenhonnan az folyt, hogy mennyire hc szim, de az olvasottakból úgy tűnik, hogy azért el lehettem volna rallyban is gamepad-el. :(
  • RepeszElek
    #246
    szerintem neked a rally-t kellett volna megvenni, de még nem késő.
    Én is felvátva játszom most egyik aztán rögtön utána a másik így van elég pálya meg jó nagy tartalom:)
  • GPx8
    #245
    Igen a rally pályák generáltak. Tényleg kissé ingerszegények.
    A DR-ben fix szakaszok voltak.
  • RatBaG #244
    valaki világosítson már fel pls, most akkor az összes pálya random generált, hiába van ilyen-olyan nevük is?
    én a rallyval nem játszottam, ott fix szakaszok voltak?
    nekem egyelőre csak a pályák nem jönnek be. megkülönböztetni se tudom őket, van 4-5 fajta jobbos-balos kanyar, erdőben vagy nyílt terepen, aztán ezt dobálja be végig, nagy ritkán egy hajtű, vagy farakás a szélén.
    a helyszínek is száma is gáz, de ami van, az is unalmas. például usa-tól azt várnám, hogy kb olyan legyen, mint a dirt 3-ban. sehol egy tópart, egy kereszteződés, egy rövid aszfaltos szakasz a városon át, bánya, stb, csak megyünk a murván a barna erdőben végig. ausztrália kb ugyanez.
    hol van finnország? a rallyban volt, nem érterm, hogy adhatnak ki anélkül egy játékot. remélem a korábbi helyszíneket hamar kiadják majd ehhez is, persze majd csengethetünk a dlc-ért...
  • RepeszElek
    #243
    Jól beszélsz, van olyan autó aminek tetszik a fizikája van amelyiknem nem, pl a DR-ben a mantánál murván rárugok a pedálra már keresztbe is vágja magát, még mindig úgy gondolom hogy a két játékot össze kellene gyúrni, a grafika és a pályák mindenképpen a DR-ben ezerszer jobbak!
  • GPx8
    #242
    Egyetértünk.
  • RedRiot
    #241
    Igen, ha egy hangyafasznyit lemegy a külső kerék a pályáról akkor szinte esély nincs megfogni a gépet, rögtön csinál egy hátraarcot.

    Fura a fizika. Vannak autók amik teljesen rendben vannak, pl. az elsőkerekesek nekem sokkal élvezetesebbek mint a Dirt Rallyban. Azt sem mondanám hogy túl sok a tapadás, mert pl. a 306 Maxi-val Ausztráliában szinte állandóan elkapartak az első kerekek, mert megszűnt a trakció.

    Most a Mantával szórakozok, és vegyes a kép nagyon. Setup reszelgetéssel sikerült túlkormányzottá tenni, de csak részben: gázelvételre intenzível megindul a hátulja, de ha ez megvan utána nem lehet rendesen kihúzatni a kanyarból. Ki lehet provokálni a sodródást csak nem lehet a gázzal szabályozni normálisan, mintha valami traction control nem hagyná túlpörögni a kerekeket..

    Ott van pl. a Stratos. Az a valóságban egy elmebeteg gép volt, a Dirtben is állandóan elkapart: itt még murván induláskor is alig pörögnek túl a kerekek, hamar megvan a tökéletes trakció, akkor is ha vadparaszt módon végig teli talppal nyomjuk a padlógázt. Semmi elkaparás, semmi jobbra-balra táncolás. Pedig azért egy Stratosszal szerintem még aszfalton is méteres gumicsíkokat hagy maga után az ember ha nem elég finom a gázpedállal. Szóval kicsit olyan érzés mintha bekapcsolva maradt volna valami traction controll help. Hivatalos fórumon van pár fanboy aki állítja hogy minden úgy tökéletes ahogy van, de nincs igazuk. Murván, sáron a legkotványabb ezerkettes Lada is kipörgeti a kerekeit nem hogy egy 300 lóerős autó. Jól el lehet szórakozni a játékkal, de azért ez elég sokat kiöl az élményből.
  • RepeszElek
    #240
    Az sem volt normális hogy a DR-ben meg sokszor simán visszatáncoltam az útra miután lejöttem róla.
    Ilyen igénybevétel mellet a futómű azért elég sérülékeny ha ütés éri, de szerintem is túltolták a dirt 4ben, nagyon kell figyelni a szélekre.
    Amúgy rájöttem, nekem a DR kell a D4 carrier módjával és hangulatával mert a DR túl puritán.
  • botyika
    #239
    nekem így 3 nap után egyre jobban tetszik a játék. ha jól belövi magának az ember az irányítást meg a grafikát hogy simán fusson, akkor teljesen élvezhető. mondjuk a kamera shakinget én kiszedtem mert nagyon idegesített.
  • GPx8
    #238
    Tele van furcsaságokkal a "fizikája". Pl, hogy a rally pályák többségénél az út széle tükörjégként működik, az biztos, hogy nem normális.
    Remélem, hogy javítják. Az FFb-ben is bőven vannak hibák.
    Ha rendesen javítgatják, akkor még lehet (legalább) olyan jó mint a DR.
  • RepeszElek
    #237
    Hát nem tudom, de nekem a DR könnyebb, a dirt4-ben össze-vissza töröm magam szim módban míg a dirt rallyban tök jó időket megyek és alig töröm a kocsit pedig elvileg az a nehezebb ezt nem értem...
    Amúgy tetszik a dirt 4 fizikája is.
    Az is érdekes hogy a dirt 4-ben nem tudom az ffb erejét állítani, sőt ha offolom akkor is müködik az ffb.
  • Solt
    #236
    Engem igazából csak a fekete háttéren lévő fehér betűk zavarnak... a többi nekem mindegy! Köszi!
  • RatBaG #235
    esetleg ennek a képnek valamelyik verziójából ki lehet hozni valamit:
    http://images.nvidia.com/geforce-com/international/images/dirt-4/dirt-4-key-art.jpg
    de lehet ez meg kisüti majd a szemünket.
  • Szabi #234
    várom a tanácsokat, hogy mit változtassak
  • Totti5
    #233
    A Dirt széria egy offroad versenyjáték. A nagy közönségnek készült, mint a Codie minden játéka.

    A Rally egy spinoff ( ahogy az árkédabb DiRT: Showdown is ), ami elsősorban kísérleti jelleggel kizárólag PCre csináltak a szimeseknek, kormányosoknak. Ez meg a Dirt széria kedvelőnek nem jött be. Túl nyers, túl nehéz volt.

    Dirt 4 a sorozat alapvetését viszi tovább, ami nem a konzolosoknak készül, hanem mindenkinek. Hisz egy multiplatform játék.

    Viszont a szimesek jól jártak, mert ott a Rally és a Dirt 4 is arra hasonlít mint sem a Dirt 3ra. Nem kell ezen megsértődni se nem kikérni magunknak. Ha akarja a Codie lesz majd Rally 2 vagy valami más. Addig is azzal is lehet tovább játszani nem régi játék...
  • Solt
    #232
    Köszönöm Uram! ;)
  • GPx8
    #231
    Solt!
    A DR sokkal jobb, ez nagy csalódás eddig. 2 Ft.-ot nem ér a rally része.
    Konzolosoknak fejlesztették, nyilván a DiRT3-nál jobb...
  • alma2
    #230
    parszor le lett irva, es a sajto is hangos volt tole, nem tamogat vr-t, mint a dirt rally
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2017.06.12. 13:31:19
  • Solt
    #229
    Akkor lehet rosszul fogalmaztam... nekem a vezetési élmény nem csak azt jelenti, hogy mennyire "autós" az FFB, hanem, hogy egyben milyen az egész fizika. A Dirt Rally esetében az aszfalt kivételével a többi ha nem is tökéletes, de messze a legjobb rally érzést adja, szóval én naiv azt vártam, hogy ezt 1:1-ben áthozzák ide.

    @Totti: Régebbi autóknál ahol 900 fok van, ott megvan a 900 fokos animáció is? A VR miatt érdekel, mert VR alatt nagyon zavaró, hogy a kormányt koppanásig tekerem, a szemem előtt a virtuális meg kevesebbet fordul.

    Többieknek köszönöm a válaszokat...


    Utoljára szerkesztette: Solt, 2017.06.12. 08:25:10
  • RedRiot
    #228
    "Szerintem ami a rallyból vezetés élményben hiányzik az itt megvan és fordítva."

    Ez találó, kb. a kettőből lehetne összegyúrni a tökéleteset. (Itt most a fizikára gondoltam, kormányérzetről nem tudok nyilatkozni, kontival játszom.) A futómű- és a súly szimuláció jobb a Dirt4-ben, viszont a tapadás és trakció több autónál is nagyon nem az igazi. Nem vészes a dolog, érezhetően rendben vannak az alapok csak kis finomhangolás szükséges a fejlesztők részéről. De most még nem 100%-os, az biztos.
  • endy papp
    #227
    Többek között ezért nem kellett még 6000-ért sem a rally de akkor ezért sem kapkodok.
    Pedig a múltkori ingyenes hétvégén sokat nyúztam , be is állítottam,hogy valami legyen a kormival ,de sajna nekem is ez jött le.