6970
Egosoft X4
  • RJoco
    #5569
    Mintha úgy rémlene, ha nincs cuccod, akkor nem jelenik meg a recept.
    Lehet, hogy nincs tojásod és ezért nincs ott a recept.
  • mindero
    #5568
    Nektek volt olyan hogy a split plotnál eltűnt az a recept amiből spacefly caviart lehet rittyenteni? Nincs fent semmi mod.
    Mit lehet tenni?
    Meg volt egy időben, csináltam is vagy 2-t, de most hogy kellene nincs meg.
  • LaLee67
    #5567
    Okes, koszonom az infokat, annyira nem erdekel ez a ventura foleg , hogy modolok :) Van mit es mivel csinalni nelkule is.
  • Jóózsf István #5566
    Hogy működik-e az (ad)Venture rész azt nem tudom, de azt igen, hogy a mod-ok használata kizáró tényező!!!

    Már jó régen elengedtem ezt a másoknál kalandozás dolgot. Pláne úgy, hogy egy emberke meghekkelte és Khaak vadászokat meg Xenon "K"aticákat küldött át a kapun. A hajók az ő fennhatósága alá tartoztak. Csak azt akarta elérni, hogy a fejlesztők és a felhasználók lássák mennyire sérülékeny ez a rendszer. Amikor a dejónak címet adtam, még nem tudtam ezt. Aztán a béta fórumban találkoztam az illetővel és elmondta, mi a dörgés...
  • RJoco
    #5565
    Általában 4 jelet dob az EMP.
    Többnyire az elsőnél megvan a BP.
    Nagyon ritkán előfordul, hogy csak 3 jel van.

    A Venture az online része. Kis hajókat lehet beküldeni, amik vagy visszajönnek vagy nem. Állítólag festéseket lehet vele szerezni.
    Nem tudom, hogy jelenleg aktív e.
    Amikor ki akartam próbálni, akkor nem volt aktív.
    Az infóm Istvántól van.
  • LaLee67
    #5564
    Koszonom! Belejovok majd :) Most a hackelesnel akadtam meg. Kikutattam mindent ami kell, filmet is neztem rola. Zyraeknal vagyok repu fejlesztesen. Sikerult egy e-pier tervrajzait megszereznem. Spice farmrol is akartam,de 3 jeladot talaltam es meg mindig hallom a zorejeket,de nem talalom a jeladot. Baltozo darabszamu jeladot szokott letenni amikor telepitem az emp-t? E-pier-nel 3 mat tett le. / kozben megtalalta, bocsi/ Bejon nagyon ez a hackeles :)

    Epitkezesnel van olyan hogy Venture model es jelzi is hogy azok csak ventureval csatlakoznak, mar ha jol ertettem. Ez valami mod alltal van nekem ott vagy alapbol is van es mi ez?
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.08. 20:56:19
  • RJoco
    #5563
    Nem tudom, mennyire friss.
    De ahogy nézem, a terrán modulok is benne vannak már.
    Úgy néz ki, foglalkoznak vele.

    Jah, jó sok az infó, bár nem is olyan rég lett ez ecsetelve.
    Szóval a logikai nézetben alul kiválasztod, hogy mely anyagokat szeretnéd raktározni.
    Pl. ércek és folyadékok.
    Ezután mindegyikre rámész egyesével és rányomsz a Buy részre. Talán Create Buy vagy Buy Order, nem tudom pontosan.
    A lényeg, hogy a Buy benne van, míg a másik lehetőséged a Sell. De ez most nem kell.
    Szóval vételi ajánlatot írtál ki az adott árura.
    Ezután elindulnak a HQ-hoz rendelt bányászok.
    A kereskedők szintén így lendülnek mozgásba, csak értelemszerűen olyan termékre kell vételi ajánlat, amit ők tudnak szállítani. Ércen és folyadékon kívül minden mást.
    Azt hiszem a fejlesztésekhez és az ugrásokhoz is elég sok Advanced Electronics kell. Tehát érdemes ezt betenni. Meg még amire szükség van.
    És értelemszerűen a HQ-nak lóvét is kell adni.
    Bár a bányászok úgy tudom, hogy csóró állomásnak is hordják a cuccot, a kereskedők viszont nem. Még saját magadtól sem, mikor már több állomásod is van.
  • LaLee67
    #5562
    Szuper , koszonom!
    A tervezooldalas dolog nem tiszta. Kulsos tervezoprogit hasznalsz? Ha igen, kerhetek egy linket?

    HQ-n, most a dokkon meg raktarakon kivul nincs semmi, megvartam mit valaszolsz :) Kozben kinlodtam a HQ hoz rendelt banyaszokkal,mert nem akartak semmit csinalni. Ha jol ertelmeztem, akkor majd akkor banyasznak, ha epitek olyan factoryt, amihez az o altaluk banyaszott aru kell. Traderek szinten. / Igen visszaolvastam, csak sok az info , agyam meg kicsi :) /
    Addig is manualisan mar kikuldom oket banyaszni es ha allnak, akkor betoltetem veluk a HQ-ba.


    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.08. 16:54:31
  • RJoco
    #5561
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem lesz új hűtés.
    Így kicsit szomorú vagyok, mert nem tudom meg, hogy melyik verziójú proci dolgozik a gépben.
    Másrészt meg örülök, mert nem kell új hűtés után kutakodnom, rendelnem és szerelnem.
  • RJoco
    #5560
    Ha nincs nyersanyagod, akkor is rendelnek tőled.
    Az, hogy kik rendelnek, szerintem alapvetően az határozza meg, hogy hova építetted.
    Én mind a kettőt paranid terület környékére húztam fel és a legtöbb hajó, amit gyártok, az a paranidnak megy. De gyakran befut split megrendelés is.
    Argon nagyon minimális és a teladik sem viszik túlzásba.
    Akkor tudom rávenni őket, ha szabotálom a hajógyáraikat.
    Mert ilyet is lehet.
    Ilyenkor nekem megugrik a megrendelésem.
    Bár általában a betöltést követő percben megugrik a megrendelés, majd szépen elhal időnként.

    A HQ-ra olyan gyárakat raksz, amilyeneket akarsz.
    Ezt most sem kell túlbonyolítani.
    A nagy hajógyáramat egy tervező oldallal terveztem meg és aszerint építettem fel.
    Oda sem figyeltem az építésre már.
    Mikor kész lett és volt pár termelésbe piszkálós frissítés, akkor ki kellett egészítenem pár modullal, hogy jó legyen.
    Nem egy nagy ördöngösség tervező nélkül sem.
    Mikor lerakod a modult, akkor kiírja, hogy mennyit fog termelni egy óra alatt. Neked azt kell szem előtt tartanod, hogy mi a cél egy óra alatt. Pl. egy óra alatt meg akarod termelni az ugráshoz kellő cuccost.
    Mikor megépültek a modulok, akkor logikai nézetben látod, hogy milyen és mennyi nyersanyag kell neki.
    Ehhez szintén felhúzod a megfelelő gyárakat. Annyit, amennyi ellátja.
    Mivel alapanyagból több nyárnak is kell gyártani, így logikai nézetben érdemes átnézni a dolgokat.
    A Consumption az, amennyit igényelnek a modultól, a Production az, amit le tudnak gyártani a moduljaid. Értelemszerűen utóbbinak magasabban kell állnia, mint előbbinek.
    A tervezőoldal előnye, hogy elkezdheted az alapoktól építeni az állomást és mire "magasabb rendű" anyag moduljához érsz, addigra lesz hozzá alapanyag is.
    A HQ esetében én úgy csináltam, ahogy jött.
    Pl. kell az építkezéshez EC, Hull Parts és Claytronics. Szóval ezeket rá is raktam.
    A szolgák annyira nem érdekeltek és a HQ-n most sincs túl sok. Nem is tudom pontosan, hogy 3 vagy 5 ezer van belőlük.

    Az útkeresésnél én is gyakran kiakadtam. Főleg, hogy az autópilóta engem is arra visz.
    Viszont az sem mindegy, ha jelen vagy a rendszerben, akkor a hajóid az aszteroidamezőben nem mennek travel sebességgel. Így az út ideje lényegesen hosszabb lesz, mintha kerülne autópályán.

    Az alap plotot akár kicsinyítheted is.
    De igen, azt bármikor bővítheted.
    Ha most neked egy 3x3x3-as terület kell, meg erre van pénzed, akkor megveszed. Ha kicsi, akkor hozzáveszel még. Egészen 20x20x20 lehet elmenni.
    Asszem a legolcsóbb telekterületen ez 8 milla.
  • LaLee67
    #5559
    Ok, koszonom. Nem meregetem en, valoszinuleg ugy valoban gyorsabban megjarja az utat.
  • Jóózsf István #5558
    Az útkeresés egy okkult dolog ebben a játékban. Az én elméletem szerint a leggyorsabb utat teszi be. Nekünk azért furcsa, mert a legrövidebbet gondolnánk leggyorsabbnak. De ott ugye a színtiszta űrön mész keresztül, ha az övét nézzük, akkor meg sok-sok autópályán. Egyszer mérd le ha gondolod.

    A saját hajógyárad, ha meg nem tiltod neki, akkor mindenkinek fog gyártani. Észre sem veszed.

    A HQ felszerelését én nem tudnám megmondani, mert olyan korai fázisban játszottam azt a részt, hogy még feladatok sem voltak a tudományos fejlesztésekhez. Illetve ha folyton ugrani akarsz, akkor mindig fel kell tölteni előtte, de fogalmam sincs, hogy mivel.
  • LaLee67
    #5557
    Mar nem tudtam szerkeszteni az elozot

    Azt nem ertem, miert megy igy korbe a hajo?
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.07. 17:10:42
  • LaLee67
    #5556
    Na ettol kapok fraszt!
    Nektek is igy halad a hajo, hogy korbe megy a baromja autopilotaval? Second Contackt 2 -nel miert nem megy a Black Hole sun 4 re es ugy a HQ-hoz?
    Nalam egyelore hibat ir ki a steam-es megjeleniteshez.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.07. 16:35:43
  • LaLee67
    #5555
    Felcsigaztal. Tehat ha csak az alap plotot teszem le, akkor meg ha epitve is van a teruletre, lehet boviteni, jol ertettem? Nem csinaltam meg ilyet, elmondod hogyan?

    @RJoco :

    1. Ha lesz egyszer valaha sajat hajogyaram, akkor ott kulso rendelest is kapok, nem csak magamnak gyartok?
    Nekem kell rohangalnom majd hogy megrendeles legyen hajora vagy ha el van latva a gyar anyaggal rendesen, akkor csak ugy hoppa es
    rendel valamelyik Pl. Argon tolem hajot es a gyaram automata legyartja?

    2.A HQ-t ha eddig jol ertettem, akkor mindenfele factoryval fel kell szerelnem, pl. kaja, gyogyszergyartas a melosoknak , meg....oooo, meg nem tudom mi kell meg ra, ha ugrabugralok majd terreformalaskor?!

    Elnezest, ha kicsit vagy nagyon ertetlennek tunik, pedig az vagyok :D
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.07. 16:05:15
  • RJoco
    #5554
    Én nem szoktam lacafacázni.
    Ha tudom, hogy hajógyártás lesz, akkor kimaxolom.

    Pier-nél tényleg csak az E az igazán jó.
    Ezért is néz ki úgy a HQ egyik oldala, ahogy.
    Azért vannak ekkora csíkok, mert számításba veszi a hajók ráfordulását is.
    Ahogy kisebb dokkokat sem tudok csak úgy letenni, mert ott is van egy kis sáv, ami nem lóghat bele semmibe.
    Mondjuk a nagy hajóknál azért ez túlzás.
    A nagy gyártó modulok két irányban elveszik a teret. Hiába van 20x20x20 km-es területed. Épp ezért igyekszem szélre tenni őket. Nameg onnan egyszerűbben állnak ki vagy épp be.
    A terrán sokkampósat meg vagy fentre vagy alulra teszem. Az 6 irányba áll.
  • RJoco
    #5553
    Ezt a te komplexed alapján és a tapasztalataim alapján raktam össze.
    Gyártja is rendesen a hajókat.
  • Jóózsf István #5552
    Ne a "T" -t használd. Színtiszta helypazarlás! Inkább az "E"-t.
    Ha nagy komplexet akarsz, akkor nyilván nagy kell. De nem kell előre lefoglalnod. Bármikor bővíthetőek!

    Ha vezetsz egy hajót és shift-c nyomsz, akkor eltünteti körülötted a fülkét. Ha átszállsz egy másik hajóba ott is érvényes lesz a beállítás. Ez problémát szokott okozni, ha felállsz a pilótaülésből és bejön a cserepilóta. Sokszor nem látszik-látszott! De már látszania kellene. Lehet, hogy tényleg csak a vga kevés hozzá.
  • LaLee67
    #5551
    Mekkora plot kell ekkora monstrumoknak?
  • LaLee67
    #5550
    Megoldva, rohadj.....n meg :)
  • LaLee67
    #5549
    Shift-C -vel nekem semmi nem tortenik. Tobbet latom a csajomat mint nem. Ha felall a szekbol vagy bejon a liftbol akkor lathatatlan sokszor kis ideig, majd helyre all a kep.
    Minden banyasz es trader hajomnal beallitom egyesevel a jobb fulon, hogy sipirc van ha tamadas vagy pirates tamadas eri. Nincs erre valami lehetoseg, hogy kijelolom az osszes ilyen hajom es egyszerre allitom be amit akarok es ne egyessevel?

    Most kaptam meg a HQ-t. Probalok siman vagy csatlakozoval T-piert ratenni,de mindig piros lesz. HQ-nal nem engedi vagy tul kicsi a plot? Ezeknel a kappoknal miert mutat 3 iranyba olyan hosszu hasabot, akkora hely kell annak a kis nyavajanak?
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.07. 11:56:07
  • Jóózsf István #5548
    Ezzel a komplexel nem sokat laca-facáztál!

    Lali!
    A láthatatlan pilóta azért szokott lenni, (Bár mintha javították volna. Én így játszottam le az egész játékidőmet.) mert kikapcsolod a fülkét. (Shift-C) Minden egyéb esetben nekem látszódott!
    A 1060-al kapcsolatban ne legyenek kétségeid, mert nem kell VGA ehhez a játékhoz. Persze nem baj ha van, vagy legalábbis van memóriája. Az AJÁNLOTT is csak 1070.
  • LaLee67
    #5547
    Steamen is van feliratkozott es a Nexusrol szedem le ami nincs a steamen, de a vortexxel lehet betenni ugy hogy ne legyen sok gondom, ha frissul a mod.
    Hat a teleport odebb lesz meg hisz ma ujra kezdtem es elvezkedek :)
  • RJoco
    #5546
    Én nem vacakolnék mod felrakó programokkal.
    Vagy feliratkozol steam-en vagy, ha ott nincs, akkor leszeded nexus-ról őket és bemásolod a helyükre.
    Én a játékon belül a steam-es részt ki is kapcsoltam.
    Ami kell, azt bemásolom a helyére és nincs gond.
    Több verzió közül mindig a legújabbat kell feltenni.
    Az elején nem használtam mod-okat, nem akartam függni tőlük.
    Aztán mégis sikerült egy rahedli mod-ot feltennem. De csak olyanokat, amikre tényleg szükségem volt. Amik egyszerűsítették az amúgy fejfájós játékmenetet vagy kikapcsoltak egy-két idegesítő hangot.
    Ha nincsenek ezek a mod-ok, akkor sincs gond, max macerásabb lesz egy-két dolog kivitelezése.

    Az nem morál javító mod. Olyan nincs.
    Az egyikkel könyveket tudsz vásárolni az eladóknál. Általában csak pár darab van náluk. Érdemes végigjárni több állomást és úgy gyűjtögetni.
    Ha már egy bizonyos szintű barátságban vagy az adott fajjal és a teleportáció is ki van fejlesztve, akkor ráteleportálhatsz az állomásaikra. Így viszonylag gyorsan lehet könyveket gyűjteni.

    Vedd vissza a grafikát, hátha akkor jobb lesz.
    Most VGA-t cserélni baromi macerás és még annál is drágább.
  • LaLee67
    #5545
    Nagyon koszonom a kepeket! Nagyon komolyak, ebbol mar legalabb van elkepzelesem hogy induljak el :)

    Feltettem azt a moral javito modot. Beszelgetesnel latom, hogy lenne lehetosegem moralt fejleszteni,de eddig egy tradernel sem talaltam olyan konyvet. A mod letoltesenel is mar gondban voltam,mert tobb fajta volt es ha mar kettot a Vortexxel telepitettem, akkor utotte a masikat.

    Igen valoban vigyazni kell a modokkal, este kerultem en is a szivatora, mert nem tudom mit tettem vagy toroltem kozuluk, de rengeteg hajomnak eltunt a pajzsa es nem volt kedvem bacakodni veluk, igy most mar a parnapos tapasztalatommal, ujra kezdtem az egeszet.

    Sajnos csak egy 3gigas GTX 1060-om van, amit cserelnem kell, mert szinte mindig lathatatlan a pilotam mikor bejon a liftbol vagy fel all a szekbol. A terkepen is eloszor csak szines kockak jelennek meg es csak utana az objektumok ikonjai.

  • RJoco
    #5544
    Egy kis extra egy hajót gyártó állomásról, személyzettel. Nem tudtam betenni az előző hsz-be, mert csak 10 kép engedélyezett....
  • RJoco
    #5543
    A modról nem tudok mit mondani.
    Oda kell figyelni, hogy mit tesz fel az ember.
    Általában a leírásban benne van az eltávolítás menete is. Aztán vagy működik, vagy nem.
    Én egy moddal szívtam meg, de a mentésből végül sikerült kiszednem, így végül is eltűnt.

    Ígértem a képeket.
    Ez a HQ:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    Az utolsó képen a HQ-hoz rendelt hajók láthatóak. Jelenleg 175 bányász. A kha'ak-ok leszedtek 25 kis bányászt.


    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.06.06. 11:04:51
  • Jóózsf István #5542
    Az elhullott hajókat pótolja!
    Az adott feltételek mellett. Tehát, ha a hajó egy állomás tulajdonában volt, vagy benne volt egy rajban.
    Ha kilövik, automatikusan a legközelebbi hajógyár legyártja és oda is adja a "tulajdonosának". Az egy jó kérdés, hogy a vegyes felépítésű hajókat, vajon hogyan kezeli. Minthogy nálam egyetlen színtiszta fajú (Alkatrészekből álló) hajó sincs. Tehát, elméletileg egy npc gyár nem is tudná legyártani. De ennek ellenére működik. Mondjuk hajógyáram is van pár darab, úgyhogy...
  • LaLee67
    #5541
    @ Jóózsf István #5172 linkelt Hajo visszaallito mod az hogy mukodik, hogy vagy mit kell aktivalnom. Nem talalom sehol a hajogyar vagy warf -nal. Talan csak sajat hajogyarral mukodik majd?
  • LaLee67
    #5540
    Ha valamelyikotok nem ismerne es erdekelne esetleg : 28 uj szektort ad a jatekhoz. Most ellenoriztem egy uj szektort, mert az oldalon levo kepeken oroszul vannak a nevei, de szerencsere amibe atjottem az angol nevvel van...
  • LaLee67
    #5539
    Koszonom!

    Olyan gondban vagyok, hogy tettem fel par modot ismet es az egyik VRO, mikor elindul a jatek ,akkor kiirja, hogy telepitette ezt a VRO-t. Kileptem es aminel VRO volt irva, azt offoltam, de meg mindig belepeskor kiirja hogy telepitve. Mi ez a VRO?

    Persze azert vagyok gondban,mert nem tudom miket tettem most be.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.05. 23:13:57
  • RJoco
    #5538
    Volt fenn egy CrewTrainingCourses mod, a leírás szerint ez teszi lehetővé a könyvek megvásárlását a kereskedőnél.
    Kereskedő minden dokkban van.
    És volt fenn egy Employee Training mod is, ami szerint beteszi a parancsok közé az emberke tanítását.

    Azt nem tudom, hogy mind a kettő kell vagy elég csak az első.
    Próbáld ki eggyel, ha nem megy, akkor tedd fel a másikat is.
    A lényeg, hogy, ha megvetted a könyveket, akkor "felhívod" azt, akit tanítani akarsz. A parancsai között meg kell jelenjen a tanítás lehetősége. Ha megvan, akkor nincs gond.

    Viszont a morál tanításához lehet, hogy kelleni fog a másik mod is.

    Nekem anno olyan volt, hogy, ha az aktuális foglalkozását fullra húztam, akkor utána bármelyik foglalkozást fullra húzhattam.
    Ha volt elég könyv, akkor kapásból 5 csillagra, de lehetett választani, hogy egy könyv, 3 csillag vagy 5 csillag.

    A terrán dlc előtt kivettem ezeket a modokat, így megnézni nem tudom holnap sem.
    A lementett extensions könyvtárban néztem meg, hogy melyek lehettek azok.
  • LaLee67
    #5537
    Okes varom a kepet es legyszives nezd meg annak a moral fejleszto modnak is a nevet. Koszi

    @Jóózsf István Koszi Neked is! :)
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.05. 20:38:18
  • RJoco
    #5536
    Attól függ, hogy melyikkel kezd az ember és merre halad.
    Én a legnehezebbel kezdtem és rengeteg anyag kellett hozzá.
    Jól értetted, hogy majd a terraformálandó helyre kell ugranod.
    Az, hogy mi kell rá, pontosan nem tudom.
    Az biztos, hogy rengeteg raktár.
    A többi azon múlik, hogy milyen gyorsan akarod megtermelni a szükséges motyót.
    Bányászhajóból nekem úgy 200 körül dolgozik. 100 nagy, 100 kicsi. De az is lehet, hogy annál is több, nem tudom, hogy pontosan mennyit rendeltem hozzá.
    Van pár kép, amiből meríthetsz némi elképzelést, hogy mennyi anyag kell.
    Utána megnézheted a HQ-don, hogy a jelenlegi modulokkal mennyi idő lenne legyártani.
    Ez adhat némi elképzelést.
    Ma már nem tudok belépni a játékba, holnap esetleg lövök képet a HQ logikai nézetéről.
  • LaLee67
    #5535
    Terraformalasrol olvasgattam vissza. Ahogy neztem, rengeteg anyag kell majd hozza. Jol ertettem, hogy a HQ val ugrok majd a terraformalando helyre?
    Ha igen, akkor hogy epitettetek fel a HQ-t, milyen factoryk kellenek ra majd a terrazashoz? Celtudatosan szeretnem epiteni csak nem tudom befolyasol-e barmit, hogy mit epitek ra.
  • RJoco
    #5534
    Bizonyos esetekben lassítanak a pilóták.
    Pl. aszteroidamezőben az autópilóta sem megy travel módban. Ha annyira sűrű.
  • RJoco
    #5533
    Az EMP bombáshoz is ki kell fejleszteni a boronnál a megfelelő dolgokat, különben nem működik.
  • LaLee67
    #5532
    Ha egyedul repulok kijelolt celra autopilottal, akkor pontosan nem tudom,de max sebesseggel 3-4000-el repul,de cerbiek valahogy lelassitanak, mert nem megyunk utazo sebesseggel csak pl. 400-al. Biztos vagyok benne, hogy nem annyi az o utazosebesseguk. Gondolom ha lassu jarmu van a csapatban, akkor az o max sebessege lessz az atlag utazo sebesseg,de ezt csak gondolom.
  • Jóózsf István #5531
    Shift-Tab a Gőz felülete, amit feldob, a játékon belül is akár!

    Lali!
    Ha hekkelve akarsz tervrajzot szerezni, akkor azt a modult kell hekkelni, aminek a tervrajzát meg akarod szerezni. Ha egyre gondolunk. Mert én csak azt a módszert ismerem, amit Jocó nagy szeretettel alkalmazott. EMP bomba a modulra és aztán annak az eredményét kiolvasni.

    Ha rajba rendezel pár hajót, akkor a raj annyival fog menni, mint amennyit a leglassabb hajó tud. Különben felbomlana a raj!!!
  • RJoco
    #5530
    Azt a modult kell hack-elned, aminek a BP-jét akarod.

    Mit értesz az alatt, hogy lassan repül?