15
  • esztyopa
    #15
    Kár ezeken a problémákon görcsölni !
    Abban a pillanatban,ahogy az MI-t,és a robottrchnikát felruházzuk a tanulás,és önfejlesztés képességével /most ezen onanizálnak a *gyógyfejek*/abban a pillanatban megkezdődik az emberiség sírjának megásása.Ez biztos ! Csak az nem,hogy ez évekig,vagy évtizedekig fog tartani.
    Mókás egy fajzat vagyunk...Van *piros gombunk*,van klóntechnikánk,van génkezelő technikánk,klímaváltozásunk,stb.
    Válaszhatunk,hogy milyen raffinált módon irtjuk ki Magunkat./SEMMIT nem bízunk a véletlenre !/
  • Tetsuo
    #14
    Nocsak...
  • DRFlame
    #13
    http://www.theverge.com/2016/11/20/13693120/tesla-self-driving-car-elon-musk
    Utoljára szerkesztette: DRFlame, 2016.11.24. 11:36:12
  • Ender Wiggin #12
    A Watson nem az orvos helyett gondolkodik, egész másra való. A robotautók meg fényévekre vannak az emberi képességekhez, csak arra jók, hogy betartsák a sebességkorlátozást egyenes, kisforgalmú úton. Persze, hogy csillagászati összegekért televágják az autót szenzorokkal, akkor lehet, hogy jobb teljesítményre lesznek képesek egészen addig, amíg egy szétlapuló rovar nem takarja be a szenzort...
  • NEXUS6
    #11
    Az emberiség történelmének 99%-ában olyan monopol hatalomban éltünk, mint amiért most É-koreát baxtatják. Ilyen volt a szoci rendszer, a sztálinizmus még dúrvábban, de az I. VH alatt is abszolútista diktatúrák estek egymásnak, még ha valahol volt is valami parlamentarizmus, de pl nők választójoga egyáltalán az I. VH után kezdődött. Az előtte levő korokról asszem felesleges szabadságjogok, népjólét, meg egyéb dőreségek tekintetében beszélnünk.

    Szóval az, amit nyugati demokráciának hívunk lehet, hogy valami kis közjáték ami a regionális abszolút hatalom és a globális abszolút hatalom között volt.

    Jó lenne, ha nem gy lenne. De, ha a nyugati liberális demokráciában hívők továbbra is max valami piac jelentette láthatatlan kéz szabályzó erejében hisznek, akkor ebben a világban, mint kisember már rég elvesztünk.

    Az államapparátust megkaparintó politikai vezetők abszolút hatalomra törekednek, a globális piacokat megkaparintó multik szintén abszolút hatalomra, kontrollra törekednek. Ebben a világban a kisembernek csak benyalási lehetősége van, örülhet, ha mint a disznót levágás előtt jól tartják.

    Vagy kitalál valamit...
  • Skylake
    #10
    Ezek a technológiák óriási jólétet fognak eredményezni - a technológia birtokosai és ellenőrzői, mint szűk elit, de nem annak tömeges felhasználói, illetve alkalmazásának elszenvedői számára számra. A különböző MI megoldások alkalmazásának célja összességében kettős lesz: még nagyobb profit, még nagyobb hatalom megszerzése.

    Irreleváns az a világmegváltó humbug, mint "emberiség előnyére válás". Már csak azért sem, mert ami nekem előny, az lehet hogy azért előny, mert te hátrányokat szenvedsz el. Egy ilyen zárt rendszerben, mint az un. Föld bolygó, korlátos erőforrások mellett a legtöbb előnyöm olyan harcokból származik, amely másoktól származik, így most ők hátrányba kerültek. Céljuk elvenni az én előnyömet, az én célom pedig a gazdasági- politikai status quo fenntartása. Ezért tartom nevetségesnek az ilyen hagymázas utópiákat, ahol mindenki egyaránt nagy előnyökben részesül, peace, love, happiness, fejlődés!!! Baromság, és mindig is az volt. Most a számítógépeken alapuló technológiába vannak egyesek úgy beleb*zulva, mint 100-150 évvel ezelőtt a kommunizmusba. Az is egy technológia volt végső soron (igaz társadalmi) és az is azzal az igénnyel lépett fel, hogy mindenki egyaránt előnyökhöz fog jutni, eljön a világbéke, gazdasági prosperitás ezáltal. Láthatjuk és sok generáció megélhette a megvalósítás eredményét: végső soron kitermelődött egy elit, amely számára lehetővé vált nemzetállamok erőforrásainak teljes körű kontrollja. Érdemes megnézni az éltanulót, a kis dagatt sz*rf*szú Cartman által munka és megsemmisítő táborrá változtatott Észak-Koreát. Nyilván Marx sem erre gondolt, amikor lekörmölte azokat a dolgokat, amelyek egyébként teljesen relevánsak voltak az ipari forradalom korában, és arra gondolt, hogy a kiszolgáltatottság olyan mértékű kilengése, egy másik irányú kilengéssel orvosolható. De feltételezem, hogy É-Korea típusú berendezkedés eszébe nem jutott volna. A többit már mi emberek tettük hozzá, a fentiek szerint. Ezért teljesen felesleges és káros azon szellemi maszturbálni, hogy milyen egyöntetűen csodálatos, mindenkinek mindenkor mindig nagy jóságot okozó világ lesz, ha minden létező dolog MI alapú lesz.
  • barret
    #9
    "Az Accenture kutatói nem vizsgálták külön a mesterséges intelligencia munkaerőpiacra gyakorolt hatásait. Az azonban biztos, hogy a technológia komoly hatást fog gyakorolni a területre" Ez így igaz is,de a kirugdsott munkások miből fogják fenntartani az ipart?
    A terméket nem csak legyártani kell gazdaságosan,hanem el is kell VALAKINEK adni!
    Ebből lesz a profit. A robot nem fogja megvenni a saját maga gyártotta árut,ellenben az
    emberrel...
  • Akva
    #8
    Jóléthez még nem nagyon van intelligens robot, de a haditechnikában mindennapi.
  • Tetsuo
    #7
    Egyetértek.
  • fejlodes
    #6
    Nem vagyok informatikus, nem tudom hogy pontosan hogy működik az MI~okos~intelligens gép. Az a tendencia látszik, hogy a gépek fejlődnek mind hardver mind szoftver szintjén. Egyre több adatot tudnak egyre gyorsabban feldolgozni. Vagyis eljöhet az az idő, amikor a gép jobb megoldásokat tud hozni mint az emberek. pl: IBM Watson vs az emberi orvos vagy előbb-utóbb az önvezető autók vs F1-es versenyző. Persze lehet mondani, hogy jelenleg az önvezető autók sehol sincsenek bármelyik emberi sofőrhöz képest ha nincs az útra felfestve a záróvonal, jeges, vizes havas az út stb.
    DE számomra nem kérdés, hogy ezeket előbb-utóbb megoldják a fejlesztők és/vagy az "öntanuló (egyre jobb algoritmusokat használó, egyre gyorsabb, pontosabb)" programok és eszközök. Vagyis a gépek jobb megoldásokra lesznek képesek az embernél.
    ÉS itt jön az a fontos kérdés, hogy mire is fogjuk mi ezt a technológiát használni? (az emberiség előnyére vagy hátrányára?)
    Mennyire fogunk megbízni ezekben a gépekben a fontos kérdésekben? (tudunk-e mást csinálni?)
    Ki fog kit irányítani ennek következtében? (mennyire lesznek a gépek manipulálhatóak?)
  • gforce9
    #5
    Tekintve, hogy az MI és úgy egyáltalán az értelem és intelligencia még egyértelműen definíciószerűen megfogalmazva sincs - tehát pontosan azt sem lehet tudni mi a cél, nemhogy megvalósítjuk -, ezt a hsz-t kicsikét elhamarkodottnak vélem. Egyelőre utánzógépeket gyártunk, legyenek azok bármennyire "tanulékonyak".

    Egy okostelefon nem lesz okos, csak mert ráírják, hogy okos, ugyanúgy ahogy a mosópor se lesz intelligens. Most nagyon dobálóznak az MI-vel minden x-edik cikkben, de ahhoz hogy mit is kéne megvalósítani, egy kicsit sem kerültünk közelebb az elmúlt évek alatt. Illetve valószínűleg nem kerültünk közelebb, hiszen a pontos cél nem definiált.
  • fejlodes
    #4
    A mesterséges intelligenciában óriási potenciál van mind pozitív mind negatív irányban.
    Előnyök: Jelentős fejlődés az összes tudományágban, új adatok mérésével, elemzésével és rendszerezésével. A gazdaságban megtermelt javak mennyiségének és minőségének jelentős növekedésének lehetősége (potenciális kínálat bővülése). Más kérdés, hogy ehhez a kereslet hogyan alakulna és ezáltal mennyiben válna ténylegessé a növekedés.
    Hátrányok: Katonai alkalmazásuk. A jelen gazdasági rendszerben a vagyonok és jövedelmek még egyenlőtlenebbé válnának, hiszen a megtermelt javakat kevesebb ember is elő tudná állítani vagyis a hatalom még inkább koncentrálódna.
    Összegzésként a legfontosabb kérdés, hogy a mesterséges intelligánciát (a technológiát) mire fogjuk használni (tudjuk-e korlátozni?) illetve hogyan fogjuk mi irányítani az MI-t és nem fordítva.
  • Tetsuo
    #3
    Az első mondatod - a kapitalizmus szlogenje -, egy órási tévedés, illetve egy ideiglenes "jólétet" biztosíthat ez a felfogás, amit szükségszerűen összeomlás követ.
  • esztyopa
    #2
    Ez marhaság,így,ahogy van!
    Parasztvakítás!
    Elképzelem,hogy a futballpálya-méretű íróasztal mögött ülő ,karvastag szívart szívó hájfej azt mondja,hogy az MI segítségével 800 milliárddal nagyobb termelési bevételem lett,ezért elbocsájtok 2000 dzsonit, DE ! a 800 milliárd többletbevételemből adok Nekik a megszünt fizetésüknek megfelelő havi juttatást,hogy meg tudják vásárolni a 800 milliárd árú többlettermelt fogyasztási cikkjeimet.
    ...majd...csengetnek,és kedvesen mosolygó emberek tódulnak be az irodájába,és *felöltöztetik*...jó szoros.zubbonyba !
    De ha beköszönt ez a csodás,új világ,akkor mi értelme van az egésznek?
    Hogy az emberiségnek jobb legyen?
    Mikor volt ez téma?Ki a f*szt érdekel az emberek jóléte?
    Csak a PROFIT számít!
    Kelt -e fel Bill Gates azzal,egy reggel,hogy már elkészült a win xx,ezért a win xx-1-et már INGYEN adom-egy X BOX-al együtt- azoknak,akik nem tudnák megvásárolni,mert elbocsájtottam Őket,és nincs SEMMI jövedelmük,de legyenek ...boldogok...
  • NEXUS6
    #1
    A jólét alapja a gazdasági egyensúly/növekedés, a termelés és fogyasztás működőképes rendszere, ennek alapja a konjunktura, a fizetőképes kereslet bővülése.

    Azonban a népesség öregszik, a felsőtízezertől lefelé meg inkább csökken, mint növekszik a jövedelem. Szal a jólét alapja valóban az AI, feltéve ha a júzer meg tudja fizetni, a kifejlesztő cég meg nem megy csődbe egy szűkülő piacon.

    Ezekben a viszonyokban a jólét alapja inkább a garantált alapjövedelem lehetne, ami akkor is tud fizut biztosítani a júzernek, ha nincs melója. Ez a piac stabilizálásának, a gazdaság szabályozásának élénkítésének egy kiváló eszköze lehet.