• Skylake
    #10
    Ezek a technológiák óriási jólétet fognak eredményezni - a technológia birtokosai és ellenőrzői, mint szűk elit, de nem annak tömeges felhasználói, illetve alkalmazásának elszenvedői számára számra. A különböző MI megoldások alkalmazásának célja összességében kettős lesz: még nagyobb profit, még nagyobb hatalom megszerzése.

    Irreleváns az a világmegváltó humbug, mint "emberiség előnyére válás". Már csak azért sem, mert ami nekem előny, az lehet hogy azért előny, mert te hátrányokat szenvedsz el. Egy ilyen zárt rendszerben, mint az un. Föld bolygó, korlátos erőforrások mellett a legtöbb előnyöm olyan harcokból származik, amely másoktól származik, így most ők hátrányba kerültek. Céljuk elvenni az én előnyömet, az én célom pedig a gazdasági- politikai status quo fenntartása. Ezért tartom nevetségesnek az ilyen hagymázas utópiákat, ahol mindenki egyaránt nagy előnyökben részesül, peace, love, happiness, fejlődés!!! Baromság, és mindig is az volt. Most a számítógépeken alapuló technológiába vannak egyesek úgy beleb*zulva, mint 100-150 évvel ezelőtt a kommunizmusba. Az is egy technológia volt végső soron (igaz társadalmi) és az is azzal az igénnyel lépett fel, hogy mindenki egyaránt előnyökhöz fog jutni, eljön a világbéke, gazdasági prosperitás ezáltal. Láthatjuk és sok generáció megélhette a megvalósítás eredményét: végső soron kitermelődött egy elit, amely számára lehetővé vált nemzetállamok erőforrásainak teljes körű kontrollja. Érdemes megnézni az éltanulót, a kis dagatt sz*rf*szú Cartman által munka és megsemmisítő táborrá változtatott Észak-Koreát. Nyilván Marx sem erre gondolt, amikor lekörmölte azokat a dolgokat, amelyek egyébként teljesen relevánsak voltak az ipari forradalom korában, és arra gondolt, hogy a kiszolgáltatottság olyan mértékű kilengése, egy másik irányú kilengéssel orvosolható. De feltételezem, hogy É-Korea típusú berendezkedés eszébe nem jutott volna. A többit már mi emberek tettük hozzá, a fentiek szerint. Ezért teljesen felesleges és káros azon szellemi maszturbálni, hogy milyen egyöntetűen csodálatos, mindenkinek mindenkor mindig nagy jóságot okozó világ lesz, ha minden létező dolog MI alapú lesz.