253
11020361101480452337.jpg
  • Flyingparadise
    #213
    Mint mindenhol, gondolom itt is tilos a warez ami nagyon helyes. Ezért csak annyit mondok, hogy vétek HBO-n nézni. Szerintem egy sorozatot úgy kell nézni ahogy jólesik. Nem pedig úgy ahogy egy csatorna adagolja. :)

    Mellesleg még jó pár kötelező sorozat van. Hát legutóbb a Bates motel 4x01 en annyit röhögtem, hogy vizes lett a vállam a könnyektől, ki kellett mennem zsebkendőért. Azt is fel púpoztam. :)
    Utoljára szerkesztette: Flyingparadise, 2018.07.06. 20:38:14
  • Zephyr Retiring
    #212
    Amint lesz HBO előfizetésem..
  • Flyingparadise
    #211
    Bocsánat a pontatlanságomért ami a többit illeti tökéletesen egyetértek Veled. Abba meg főleg, hogy meg kéne nézned ezt az alkotást. Bár más mint amiket említettél. Azok alapvetően jókedvre derítenek. Ez... Hát, hogy is mondjam....
  • Zephyr Retiring
    #210
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..azért én azt az 50-es iq-t egy kicsit keveslem

    50-ig retardált szint, 70-ig is még csak debil (súlyos nehézségekkel küzdve) valahol 100-nál van a határ ami már átlagosnak mondható.
    Tehát ha 80-90 körüli értéket mondtál volna, az is közelebb lenne az igazsághoz..
    Ha már belekezdtem......csak a rend miatt folytatom:

    111 felett már áltag feletti értéket mondunk, de még itt sem kell elszállni magunktól, mert a zsenik is csak valahol 120 körül nyitnak...
    130 még mindig kevés a géniuszhoz, de 140 felett már reménykedhetünk..
    Viszont ez is még becsapós, mert ennyi van Schwarzeneggernek is, és nézz rá.
    De ennyi volt Hawkingnak is, aki azt állította, hogy egyedül vagyunk.
    Nincs más élet sem az univerzumban, sem a multiverzumban, sem az omniverzumban...
    És abba még bele se menjünk, hogy iq és iq közt is van különbség nem is kevés, hiszen nem egyfajta intelligenciát ismerünk és mérünk...

    ..amúgy jó tudni, hogy létezik ilyen sorozat is.
    Ezen a területen kicsit lemaradtam valahol a Miért éppen Alaszka és a Jóbarátok között...
    Úgy látom, van mit pótolnom
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.07.05. 08:02:27
  • Flyingparadise
    #209
    Hát igen, sok sorozat-film létezik amit érdemes többször megnézni. :) Személy szerint megkaptam azt az ajándékot és ez a zenével is így van, hogy rengetegszer meg tudok hallgatni egy számot ha jó. Elélek egy lemezen akár egy évig és negyvenedszeri hallgatásra ugyanolyan vagy még akár jobb érzést is kelt bennem mint előszörre. Mondjuk filmeknél nem rúgnak ennyire ki a számok, de így hirtelen a trónok harcát jobban élveztem másodszorra. Persze ez sok minden függvénye. A napi hangulattól kezdve a havi és az időszaki hangulatig stb.. De alapvetően szeretem újra átélni ami jó. Az első évaddal az volt a probléma, hogy nem egyedül néztem. Az pedig teljesen más tészta. Persze ez attól is függ kivel nézed.. Mennyit beszél bele etc.
    Az illetőnek be nem állt a szája. :) Ráadásul nem csak a sorozatról beszélt. Így sajnos fontos részletek kieshetnek. Tehát illene még elővennem mielőtt nekiállok "észt osztani". :) 1000+1 bocs
  • Shiwo
    #208
    pedig ez az a sorozat, ahol két szemmel se veszel észre mindent elsőre :D
  • Flyingparadise
    #207
    Mondjuk nem vagyok filozófus, csak rendre azt veszem észre, hogy azokat a dolgokat amik megfordulnak a fejemben, tudományos műsorokban látom/hallom viszont nobel vagy nem nobel díjas tudósoktól. Akár évekre rá, hogy eszembe jutottak. Elnézést kérek ha ez nagyképűen hangzik. Ez csak a színtiszta igazság.
  • Flyingparadise
    #206
    Mellesleg a Bratyi az nem feltétlen testvér. Lehet barát is becézve. :) Azért is írtam így bevallom mert nem voltam benne biztos.
  • Flyingparadise
    #205
    Köszönöm! Mondjuk amit írtam az a filmhez is kötődik. Azt is köszönöm, hogy kijavítottatok. Már régen láttam az első évadot és akkor is csak fél szemmel néztem. Ezek szerint nem árt újranéznem...
  • Pares
    #204
    Itt van, itt filozofálhatsz.
  • Pares
    #203
    Őőő... nem. Valamit nagyon félreértelmeztél. Williamnak nincs testvére, vagy legalábbis nem volt benne a sorozatban. Ez Logan Delos, Jame Delos fia, vagyis ez esetben a külsejét használó mesterséges intelligencia a "Forge"-on belül, ahol a vendégekről gyűjtött összess információt tárolták, és próbálták szimulálni.
  • Flyingparadise
    #202
    Mellesleg azt néztem nincs e ilyen fórum, hogy filozófia. A választ tudjátok. Érdekesnek találom, hogy nincs. Hiszen csak be kell ütni a googlbe mi is az. Szerintem elég érdekes erről kommunikálni. Főleg, hogy az emberi tudat nagy kincs. De sokan el vannak tévedve és azt hiszik, hogy a sajátjuké az. Nos ezeket az embereket ki kell, hogy ábrándítsam. Az emberi tudat egy törött gyémánt és minden egyes darabját más és más ember birtokolja. Ráadásul igen sok darabra van széttörve.. Az egymástól való tanulás pedig ezt a széttört gyémántot ragasztja össze.
  • Flyingparadise
    #201
    Igazából a fő mondanivalója ennek a sorozatnak számomra elég riasztó, és nyugtalanító. Nem tudom ez mennyire Spoiler de a rend kedvéért. :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nincs pokol és menny. Illetve ami eddig volt azt mi hoztuk létre. Szerencsére csak korlátozott ideig. Nos ez a sorozat pont arra enged következtetni, hogy ennek a korlátozott időnek lassan vége. Valamint sajnos nem az határozza majd meg, hogy hova kerülsz, hogy milyen életet éltél hanem, hogy milyen vastag a buxád. Végül is ez is ugyanaz. :) Csak messze áll a tízparancsolat betartásától. :( Ha van Isten akkor a legrosszabbat tette velünk.Magunkra hagyott minket és így olyanok vagyunk mint a pásztor nélküli birkák. Ha ilyen dolgokat fogunk megvalósítani, nem biztos, hogy megfelelően és okosan fogjuk kihasználni. Lásd Hirosima-Nagaszaki. Azért reménykedek benne, hogy mire idáig jutunk leszünk annyira magas tudaton, hogya poklot hagyjuk és inkább csak a mennyet valósítjuk meg. Vagy vallási okokból még azt se. Ha nem írtjuk ki magunkat akkor érdekes dolgok fognak még itt történni. Hiszen az emberiség ős-ős korában járunk. Gondolom többen is ismerik a kozmikus naptárat.. Nem túl kellemes jövőkép, hogy páran a végtelent tartják a tenyerükben... :) Már csak azért is mert most nyilvánvaló, hogy nem azok kezében összpontosul a hatalom és a pénz akiknek a kezében kéne. Mégriasztóbb, hogy elvileg az emberi DNS-t vissza lehet fejteni (ezt nem én találtam ki hallottam, remélem nem igaz) ez pedig azt jelenti, hogy nem kell ide cowboykalap. Anélkül is újra lehet támasztani az egyéneket. Csak reménykedhetünk benne, hogy jóindulattal támasztanak fel minket. Mert ha meghalunk és tegyük fel ott nincs semmi akkor legközelebb egy ilyen mesterséges világban fogunk újra öntudatunkra ébredni. Persze sok minden lehet.. Az is, hogy már abba vagyunk... :) Bár nem hiszem mert ahhoz képest elég nagy a káosz. Viszont nagyon úgy tűnik, hogy erre fele tart az utunk. Ebben az esetben pedig igaz a pokol és a menny létezése. Illetve mint említettem Reménykedjünk inkább csak a mennyben. Jól ragadták meg a vadnyugatot, hiszen igencsak szürreális egy korszak volt az emberiség történelmében. Egyedülálló és nem létezett hozzá hasonló. Igaz ez a megragadás szinte sorsszerű volt. Tudnék még filozófálgatni de egyenlőre legyen elég ennyi. :)
  • Jim Morrison
    #200
    Ne röhögjetek ki, de most tudtam meg, hogy van az évadzáró stáblista után jelenet :D
    Igazából csak több kérdést vetett fel bennem, de így legalább már értem ezt-azt miért mondtak egyesek :D
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.07.03. 23:38:10
  • Flyingparadise
    #199
    Köszönöm! Bár egy két dologban tévedtem mivel nem néztem teljesen végig. Most megtörtént és örömmel látom, hogy lesz Dolores. Mármint az a színésznő.

    Rage 47 belinkelt pár képet és az utolsó kép-páron a háttérben az a jelenet van amikor sír a néger főszereplő csaj, hogy megölték a kicsikéjét, utána pedig Bernard jelenlétében kitörlik a kicsikéje emlékét. Vagyis mint utólag kiderül azt hiszik, hogy kitörölték. :) Nos a gyerekét az idős William lőtte fejbe. A képen pedig Bernard beszélget a fiatal testvérével. Szóval időrendileg nem összeegyeztethető a két esemény, csak akkor ha William narkós bratyija robot.
  • jazzy
    #198
    Ezt nem értem, kifejtenéd?

    #196 Ez az írás viszont tetszik, jó dolgokat boncolgat.
    Utoljára szerkesztette: jazzy, 2018.07.03. 16:19:09
  • Flyingparadise
    #197
    Az utolsó összehasonlítás így hirtelen baki nem? Hiszen amikor megtette a leggonoszabb dolgot akkor már öreg volt. Ja igen. Az ilyen kis részletekből sejthető, hogy a testvére is már android?
  • Flyingparadise
    #196
    Ezt egy másik fórumból hozom át. Sajnos ott az értelmi szint nem haladja meg az iq 50-et. Legalábbis csak olyan hozzászólások vannak, hogy ez jó volt vagy ilyen, hogy nem tetszett. Összetett véleményalkotással nem találkoztam. Ezt tegnap dobtam össze. Bocs ha kicsit összevissza de kevés időm volt és most is kevés van. Majd elolvasgatok nektek mi volt a véleményetek de most bocs, hogy ismétlem magam de zéró idővel rendelkezem. :)


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy android megmenekül. A többi mehet vissza az örök élet halál körforgásba. Mellesleg ki tudja nem e mi is ebben vagyunk. .Esélyes... Viszont ugyanúgy ahogy Williamben a sötét folt a lakókban egy apró láng kezd el pislákolni. Az emlékezés apró lángja. Azért olyan hatásos ez a mű mert sok párhuzamot lehet vonni a való élettel. Azon viszont csodálkozom, hogy a gépbe ültetett emberi tudat ötletét most használták ki igazán. Hiszen ez nem humbug. Most is folynak kísérletek, hogy vajon pontosan hol is helyezkedik el a tudat az agyon belül. Nagyon feszegetjük a Frigyládát. Ami ebbe rémisztő az-az, hogyha eddig nem is volt pokol és menny. Majd mi csinálunk.Sajnos engem elborzaszt az, hogy esetleg valóban megtalálják hol a tudat és valóban sikerül beilleszteniük egy "számítógépbe" Hiszen az öröklét még akkor is óriási teher ha csak élvezkedünk közben. Az öröklét az maga a pokol. Hiszen egy idő után mindnre ráúnsz.. Ha van olyan lény aki rendelekezik ezzel a tudással az nyilvánvalóan Isten. Velünk halandókkal pedig jogában áll azt tenni amit csak jónak lát. Hiszen újabbnál újabb dolgokba kell belemennie, hogyaz öröklét iszonyatos terhét elviselje. Sőt az is lehet.hogy csak így tudta elvisleni. tegyük fel több billiárd darabra osztotta magát és megajándékozta felejtés képességével. Ezek volnánk mi. Hölgyeim és Uraim. De ez csak egy verzió a sokfajta illetve majdnemhogy végtelenszámú elképzelés között. Viszont ha ez nem így van.. Tényleg tegyük össze mindkét kezünket, hiszen amiről azt hisszük átok, tulajdonképpen a legnagyobb ajándék Halál és felejtés. Bocsánat egy kicsit eltereltem filozófiai síkra a dolgokat. De ez a sorozat ezt boncolgatja. Nyilvánvaló, hogy lesz harmadik évad. Dolorest nagyon eltalálták ezt a félvér csajt pedig kevésbé. Ez már egy minusz pont az elkövetkezőket tekintve...Dolores nem akármilyen értéket cipel magával. Rendkívül érdekes. Mint a csúcsgóré mondotta volt. Megtartani a végtelent a tenyeredben.. Persze ez nem végtelen de Tulajdonképpen lelkek igen nagy csoportja. Ezzel csúnyán lehet zsarolni.. Nálam a lelked. Persze ez nem ilyen egyszerű. Sok oldalról is bele lehet kötni de nem teszem. Egyrészt mert nincs rá időm másrészt mert élvezzük csakamit feltálaltak. Keszekuszaságról szó sincs. Nem vagyok kárörvendő, de a szemet szemért elv itt érvényesült. Milyen lérdekes. Két borzasztó gonosz és lelketlen ember megalkották asaját poklukat. Tulajdonképpen ez a legzseniálisabb azegészben.. Egyenlőre ennyi azt pihi.
  • Jim Morrison
    #195
    na jó, ez nekem nem esett le :D
  • cylonflatus
    #194
    Én egyébként végig arra számítottam, hogy majd kiderül valamelyik szálról, hogy az a kohóban játszódik virtuális környezetben.
  • bega82
    #193
    Én is.
  • tigeroo
    #192
    na én totálisan elvesztettem a fonalat
  • homeless
    #191
    A 100.000 elméletből törvényszerű, hogy bejön az egyik :D
  • Pares
    #190
    A redditen az első évadot is megjósolták, sőt, valaki két héttel az epizód előtt azt is megjósolta, hogy
    Reddit FTW
  • homeless
    #189
    Jó, jó, de MENNYIRE megveszekedett rajongók a Westword-reddit júzerei?

    :D
    Utoljára szerkesztette: homeless, 2018.06.27. 09:00:28
  • Jim Morrison
    #188
    huh, ezt a timelinet azért át kell néznem. De nagyon szép kereg egésznek éreztem az évadzárót. Én se tudom mit akarnak 3. évaddal, majd meglátjuk.
  • homeless
    #187
    Miért kell ebből egy 3. évad? Ez úgy kerek ahogy van.

    Amúgy meg
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha be tudtak menni egy szimulációba, akkor honnan a faszból tudják, hogy nem egy szimulációban vannak folyamatosan?
  • Pares
    #186
    Na, erre vártam. Ezt végigolvasva beugrottak olyan jelenetek is, amiket már el is felejtettem. Durva, hogy mennyire szó szerint vették a nem lineáris történetvezetést...
  • Rage47
    #185

    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2018.06.25. 23:42:24
  • Konyigery
    #184
    Amúgy igen. Jelenleg menten felrobban a fejem. Hát mi az atya úr isten történt itt???
  • Pares
    #183
    Úgy érzem, mintha epizódonként adtak volna néhány darabot a kirakósból, most pedig már "csak" össze kell illeszteni a darabokat. Előről meg kell nézni a második évadot, hogy értelmet nyerjen az időrend.
  • Jim Morrison
    #182
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    anyuka kiszedte a kukából
  • tigeroo
    #181
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mesélt a lánya, hogy kapott egy zenélő dobozt és kidobta.. aztán a rész végén az anya oda rejti el az adatkártyát william profijáról. hogy van ez?
  • Pares
    #180
    Game Of Westworld
  • tigeroo
    #179
  • Jim Morrison
    #178
    daaaamn
  • tigeroo
    #177
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nagyon jó volt ez a réz! Acheketa szemszögéből minden más... azonban! 10 évig hogy tudott radar alatt maradni? Újraszervezte a Ghost Nationt, stb... senkinek nem tűntek fel az útvonalai ??? Vajon Ford ébresztette fel őt és direkt "bevédte" a park fenntartói előtt hogy ne tűnjön fel az ügyködése? Ha ez igaz lenne, akkor Ford már jó rég óta kitalált mindent. Ráadásul alaposan.
  • bega82
    #176
    Igaz, jogos!
  • Jim Morrison
    #175
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    de hisz láttuk mindkettőjüket
  • bega82
    #174
    Fura volt ez a rész
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bernard meg Dolores nélkül. De csatlakozom az előttem szólókhoz: zseniális volt!