50
  • Ender Wiggin #9
    Fejlettebb országokban 150 jegyzik az időjárást, máshol sokkal rövidebb ideje. Erre azért nem túl korrekt alapozni. Főleg, hogy azt is tudjuk, hogy párszáezer évente ciklikus a lehűlés-melegedés (és ehhez az ember vajmi keveset tett hozzá), és volt már ennél több fokkal melegebb is.
    Utoljára szerkesztette: Ender Wiggin, 2016.08.20. 13:18:26
  • NEXUS6
    #8
    Óké legmelegebb, de mennyivel is!?
    A köv kép elég tanulságos:
    [/URL]
    Látható, hogy a XX-XXI. szd-ban van két plató a globális melegedésben: 1940-1980 és 2000-től, illetve korábban 1880-1910 között viszont még csökkent is az átlaghőmérséklet. A platók és a csökkenés ellentmondanak a média által agyba sulykolt sztenderd képnek és bizony a tudomány sem igen tud velük mit kezdeni. Cikik, ezért is kellenek ezek a hírek, gyakorlatilag minden konkrét és összevethető számérték nélkül, mint egy falat kenyér a ménsztrím GW-hisztérián alapuló politika támogatására.

    A klíma valóban melegszik már vagy 300 éve (ha az eljegesedésig nézzük, akkor meg 12 ezer), ezen nincs mit vitatkozni, mint ahogy a CO2 szint is. Azon már annál inkább, hogy ennek mik a valós okai, következményei és ezek milyen kapcsolatban is vannak, hogy befolyásolják az emberi civilizációt?
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2016.08.20. 11:44:19
  • BaliBoy
    #7
    Nagyon gyorsan pattanj le a magas lóról! 0 szellemi fölényed nincs felettem!
    Javaslom inkább olvasd el még egyszer amit írtam és értelmezd!
  • molnibalage83
    #6
    Lásd 5-ös komment. Tényleg ennyire nehéz felfogásúak egyesek? Te tényleg azt hiszed, hogy a világ 200+ országának időjárásáról napi szinten mindig besámolnak, mikor itthon annak a van hírértéke, hogy mit csinál XY parasz celeb..:? A világ meteorológiai intézeteinek adatai publikusak, hiszen közpénzből működnek...
  • molnibalage83
    #5
    A Föld átlaghőmérsékletéről van szó, nem Magyarországéról... Tavaly meg nálunk volt emberetelen a nyár és máshol volt átlagos.
  • BaliBoy
    #4
    Kicsit szkeptikus vagyok a hír valóságát tekintve. Az egy dolog, hogy itthon biztos, hogy még csak meleg rekord közelében sem voltunk. (sőt a nyáron hideg rekordok dőltek meg) Ehhez kétség sem fér. Viszont a nyár folyamán egyetlen egy híradásra sem emlékeszem, ami beszámolt volna arról, hogy bárhol a világban napokig tartó forró kánikula tombol. Pedig minden évben van néhány ilyen beszámoló. Idén egy sem volt, legalábbis nem emlékszem rá.
  • paby88
    #3
    hát ja én is emlékszem rá hogy kb 15évvel ezelőtt volt 40-42 fok is
  • barret
    #2
    Én sem vettem észre ezt a nagy meleget...
  • Tinman #1
    Akkor viszont mi magyarok rohadt jó helyen élünk, áldassék Árpád apánk neve. Mert a mostani július teljesen átlagos volt, pedig lelkileg már készültem a 40 fokos akár hetekig tartó 25 fok feletti átlag hőmérsékletre, ami ugye nem következett be. Az augusztusunk eddig konkrétan szeptember feeling, hűvös éjszakákkal és még hűvösebb reggelekkel.