384
f9pxo3mimzecsdt55ikb.jpg
  • Ironman2
    #303
    Sok volt a vígjátékelem a harmadik szériában az biztos,én jobban szórakoztam rajta,mint az előző kettő szérián.Plusz még bejött Uma Thurman lánya is a csapatba,(Maya Hawke),meg a nem napon barnult kiscsajjal is,ütős lesz a negyedik évad,mondjuk már nem mondható gyerekekkel,inkább kamaszokkal.
  • IXEMGabeo
    #302
    Harmadik évad nagyon jó a maga módján... Viszont másrészről kínosan éreztem magam, mennyire tokkel ütötte tettek a karaktereket bizonyos helyzetekben.. En más vagyok efféle sorozattól nem poénokat inkább komolysagot várnék. Mit műveltek azzal a szemüveges orosz faszi al te jó ég. Epres jégkása pff
  • Ironman2
    #301
    Azért rakhattad volna spoilerbe is,mert még sokan nem látták! Egyébként irtam neked hogy a 3.évad teljesen más,mint az előző kettő.
  • IXEMGabeo
    #300
    vegigneztem mindharom evadot gyakorlatilag masfel 2 nap alatt:)

    Magaval ragado sorozat volt..

    1. evad rejtelyeit, misztikumat es felelmetesseget nem lehet uberelni. Ugy gondolom tobbszor nezos es komoly hangvetelu lett ezenkivul a 80-as evek hangulatat is beletettek klisek nelkul, milyen is lehetett az elet akkoriban. Elhittem egy aggodo anya (Joyce) jeleneteit, akirol azt gondolta mindenki megorult, ugyanakkor Nancy, Jonatan es Steve is atestek egyfajta jellemfejlodesen. Tizi karaktere is rejtelyes maradt es nem tul hivalkodo, mint pl a 3. evadban amikor ra lett szabaditva a magazinokra es a "picsaskodo" stilusra. 1. evad szamomra tokeletes volt es a Demagorgon is kelloen felelmetes volt.

    2. evadban Sean Astin (Bob) karaktere pozitivum volt, de pl Billy es Max latszott, hogy ujoncok meg. Tobb kiderult Tizirol es az edesanyja multjarol, ami tetszett. Ami nem tetszett pl Dustin baromsaga, hogy a kis nyalkas trutyit befogjuk hazikedvencnek...rendkivul idegesito jelenet volt igy hat kellokeppen az volt az erzesem, hogy a szegeny cica ennek itta meg a levit. Es a vegen mikor a kis Dart megkegyelmez a csapatnak es atengedi oket:) na persze...Volt feszultseg, voltak jelenetek, amik tetszettek, de osszessegeben elmaradt a katarzis, mint az elso evadban. Bar azt tegyuk hozza az evadzaro jol sikerult.

    3. evad: Nos rendkivul porgos izgalmas, akcio dus evad volt. De a korabbiakkal ellentetben semmi kuriozum es misztikum nem volt a sorozatban. Ugy ereztem szinte kivetel nelkul minden szereplobol idiotat csinaltak. Egyedul Jim Hope maradt jozan mindvegig a Joyce-val valo civakodasai ellenere is. Nancy es Jonatan csak a korhazas jelenetnel alkottak nagyot egyebkent rendkivul keveset szerepeltek holott az elso evadban ok voltak a kedvenceim. Mike veszettul idegesito volt a feka sraccal egyutt na es meg a hugat minek kellett eroltetni te jo eg....Will helyeben felrugtam volna mindket baratjukat. Dustin es Steve ketten legalabb viccesek voltak senki masrol ez nem volt elmondhato. Billyt remekul hasznaltak a 3. evadban es meg Jake Busey idegesito ujsagiro karaktere is pozitiv volt. Az biztos, hogy a leglatvanyosabb evad volt, de itt mar rengeteg klise (szovjetek megint a gonoszak, tinis szerelmi baromsagok, az enekles mikozben a szorny uldoz, az allando civakodasok) rettenetesen idegesitove tettek a sorozatot. Amit sci-finek avagy thrillernek haragoznak be maradjon is ugy minimalis humorral, mint pl az elso evadban.

    Mindent osszegezve nalam az elso evad mindent vitt nagyon magasra tettek a mercet vele, de a masodik es harmadik evadot is orommel, tatott szajjal es mero erdeklodessel neztem...Varom a negyediket es remelem Hope elni fog:)
  • Ironman2
    #299
    Full magyar lett immár a Netflix!
  • Ironman2
    #298
    Dicsak,szőke lett a csaje!

    Milli Bobby Brown szőke lett!

  • BenedekFeco
    #297
    inkább jelek :)

  • AntiHero
    #296
    titkos-jel-a-negyedik-evad-beharangozojaban
  • Ironman2
    #295
    Na igen! Hawkinson kívül is van ugye élet,tehát elhagyják Hawkins városát.
  • Ironman2
    #294
    Várható is volt!

  • Jim Morrison
    #293
  • Jim Morrison
    #292
    fyi s3 már szinkronos
  • BenedekFeco
    #291
  • PiszkosFred
    #290
    Koszi a linket, az ilyen extra "tartalmakat" nagyon szeretem (kizarolag melo kozben), talan a Lostnal kovettem az ilyesmiket utoljara. :)
  • AntiHero
    #289
    titkos stranger things uzenetet dekodoltak a rajongok
  • hiper KOCKA
    #288
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem értem. Az előző kommentedben végig az első két évad és a harmadik közötti különbségekről beszéltél, majd most megjegyzed, hogy valójában ez is ugyanaz volt, mint az első kettő.
  • dantor7
    #287
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát ezaz! Pont ezaz! Hogy UGYANAZ volt! :) Már semmi újdonság, semmi misztikum nem maradt. Amikor elmész külföldre kipróbálni a kulináris élvezeteket, és eléd rakják a húslevest, noha örülsz neki meg ismerős, mégsem ezt vártad. Remélem átjön amit mondani akarok :)
  • mooo
    #286
    kurva jó :D
  • RatBaG #285
  • Ironman2
    #284
    Ez jóóó!! Mennyire igaza is van! (a videó címe amúgy megtévesztő,csak ezért is van idézőjelben",valójában nagyon jól előadja magát Nessaj)


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.07.13. 02:03:30
  • hiper KOCKA
    #283
    A Mind Flayer is pszichikus erővel rendelkezik, máskülönben nehezen tudott volna zombit gyártani az emberekből. Szóval ez a rész nem hiányzott, és Eleven (Tizi) is ugyanúgy használta a képességeit, mint a korábbi évadokban.
    A kísérletek-kutatások is jelen voltak, csak ezúttal a pláza alatt egy sereg orosz tudós meg szakember által történt. Gondolom az világos, hogy tökugyanazt nem vetíthetik le megint mint az első évadban, mert akkor meg azért menne a rinya, hogy nem történik semmi újdonság.
    Az hogy egy egyszerű szörnyes filmet kaptunk, csak félig-meddig igaz, mert
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a Mind Flayer valójában nem jött át a mi világunkba, csak az oroszok által megnyitott résen keresztül irányított egy jókora adag sötét trutyit. Nem volt közvetlen konfrontáció. Hiszen mikor bezárult a rés, a monstrum egyből megbicsaklott. Nyilván nem az a pár tűzijáték rakéta kényszerítette térdre.
  • Synchronous
    #282
    És a Stephen King: Tűzgyújtó is látszik a végén egy plakáton, rajta a fiatal Drew Barrymore-al.
  • Ironman2
    #281
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem is fura volt hogy tótágast egyszerűen ki is hagyták a filmből,persze mert harmadszorra már nagy bukta lett volna
  • Ironman2
    #280
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azért az a lábfelvágós jelenet a végén,még nekem is durva volt,nem tudom akik annak idején gyerekek,az első évad végén rajzolgattak Millinek Twitteren mindenféle Eleven figurákat,azok most hogyan nézik meg ezt a szériát?
  • Ironman2
    #279
    Én ma értem a végére,mit ne mondjak,ekkorát már régen szórakoztam,le a kalappal a Duffer fivérek előtt!! A gyenge második évad után,ez most hatalmas felüdülés volt.Igaz az első pár részben úgy éreztem magamat mintha egy szappanopera kellős közepébe csöppentem volna,és a Pláza a fő helyszín,de aztán bedurvulnak az események,bár a téma összességében mai szemmel nézve gagyinak tűnik,de ha ez a nyolcvanas években ment volna le,akkor még Oscar esélyes is lenne,annyira jók voltak az alakítások.A humorról meg nem is beszélve amiket összehordtak a nyolc részben.Nem néztem végig a stáblistát,de aki ezt megirta zseniális munkát végzett.Erika kiscsaj személye nekem magasan győzött a szériában.Robin szerepe is jó volt,nagy jövő elé nézhet szinész szülei után,van kiktől tanulnia.
    Azért voltak unalmas társalgások,azt leszámítva mindenkinek ajánlom akik nem is látták az előző szériákat azoknak is,mert rengeteg utalás,visszaemlékezés van ezekből is.Az utolsó rész meg mindent vitt,főleg mikor Limahl zenéje megszólal a Neverending Story,na akkor majdnem dobtam egy hátast.Amúgy a legjobb 80-as évekbeli soundtracket válogatták össze a harmadik szériába,minden zene a kedvencem volt akkor.Persze én is annyi idős voltam abban az évben,mint a filmben a gyerekek,így totálisan átélem az egészet újra!

    A régi nagy sikerű filmek is felismerhetők:Terminátor2,A Légy,Nyolcadik utas a:Halál,Vissza a jövőbe (abból ugye voltak is jelenetek),A Dolog (The Thing,a Kurt Russel féle)..stb,még lehet volt pár,csak én nem találtam meg :)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.07.12. 12:14:49
  • PiszkosFred
    #278
    Elso evadban felraktak a feher babukat a sakktablara.
    A masodikban a fekete babukat.
    A harmadikban mar csak lejatszottak a partit.
    Na a negyedikben nem tudom mi lesz, tippem van csak.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Pl szerintem az s04 nagy resze odaat fog jatszodni (hopper utjat kovetve az atjarotol az orosz bortonig) es kiderul, hogy nem csak a Mindflayer el ott (akirol tuti kiderul meg par dolog, motivacio, kapcsolatok, mukodes, mult, barmi ami extra), hanem masvalami/masvalaki/stb is, szelesitve ezalta a sorozat univerzumat. Mert, ha mar nem antologia lett belole, hanem szeria, ami nem fog orokke tartani (tippremeg 2 evad es ennyi) akkor a szinte biztosan erkezo spinoffoknak meg kell valahogy agyazni. Egy uj helyszinen egy uj brigad nem csinalhatja ugyanazt megint, mint Bagameri meg a kolykok az elso harom evadban Hawkinsban.

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.07.12. 00:11:28
  • dantor7
    #277
    Az 3-al ellentétben az első két évadban a kisérletek-kutatások, a többi pszichikus erővel rendelkező gyerek, ahogy Will szenvedett és volt "látszata" upside down-nak. Folyamatosan adagolták az újabbnál újabb csámcsognivalót, ha érted mire gondolok :)
    Itt meg egy egyszerű szörnyes filmet húztak el órákon át.
  • LSSAHPAUL
    #276
    Nekem csak 1 dolog nem tetszett a 3.évadban, sőt ha belegondolok az 1,2-re is igaz, de a 3.ikra nagyon hogy hol van a rendőrség? Azért ez egy legalább Kisvárda méretű város, lol legalább 10 járőrkocsinak kéne legyen és kb 20 gyalogos járőrnek :D Ja és a mozis végjátéknál hol van a többi ember? Ez egy pláza.. :D Másik dolog hogy ugye bármikor szét tud folyni, és ezt tudják is a főszereplők, akkor mi volt ez a fa ház bevédés :D , meg amúgy is kurva nagy volt ha akarta volna szerte szijjel szedi az egész házat. És mi ez a méreg zabálás, ha az öregasszony azt megette volna akkor nem hiszem hogy meglehetett volna menteni, meg azok a véraláfutások, bakker szomszédasszonyomnak csak egy pici vizere volt a lábán és embóliát kapott.. jah kórház, hogy lehet az hogy egy komplett osztályt leölnek és senkinek nem tűnik fel, usa-ban biztonsági őrök is vannak minden kórházban.. De mindegy, nem volt rossz azért, mert néha visszajött a 80-as évekbeli filling, de szerintem elkapkodták.
  • hiper KOCKA
    #275
    A misztikum pusztán rejtélyt jelent, nem feltétlen kell izgalmasnak lennie. Ha pedig megismerheted, akkor már nem misztikum.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha ugyanaz a lény, akkor hogy lehet, hogy az első két évadban misztikus volt, a 3-dikban pedig már nem? A motiváció is ugyanaz volt, mint az első évadoknál. Ellentmondásosnak érzem amit írsz.
  • Bokafix2
    #274
    "Egy érthetetlen, de megismerhető..."

    Szerintem inkább ne definiálj fogalmakat. :D
  • dantor7
    #273
    Mostmár viszont semmi misztikum nincs benne, csak egy veszély amivel foglalkozni kell.
    A misztikum inkább egy izgalmas valami. Egy érthetetlen, de megismerhető, vagy legalábbis megismerhetőnek tűnő valami. De a megismerés, felfedezés kritikus része, anélkül tényleg csak egy veszélyforrás.
    Nekem az a legnagyobb bajom, hogy -az első két évadtól eltérően-, itt SEMMILYEN misztikum nincs.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ugyanaz a lény, csak kutyák helyett emberekkel. A motivációja is? Elpusztítok mindenkit muhahahaha?!
    .
    Nabumm...
  • AntiHero
    #272
    Végül is igen. Ő mondogatta mindig, hogy foglalkozni kellene velük. De mindenki bolondnak nézte úgy emlékszem.
  • hiper KOCKA
    #271
    Én nem úgy értem, hogy van egy világ az upside down, és annak van egy misztikuma... hanem a mi világunk relációjából nézve maga az upside down a misztikum. Csak te önmagában tekinted ezt a világot, vonatkozástól függetlenül, amiben egy ilyen nagy hórihorgas szörny poroszkál és azonkívül nincs benne semmi.
    Szerintem nem attól lesz a sorozat misztikus, hogy a másik világ önmagában nézve mennyi dolgot tartalmaz, vagy van-e ott egyáltalán valami. Hanem attól, ahogyan a történetbe illesztik és ahogyan a mi világunk percepciójából tekintve látják azt a szereplők, és ahogyan megélik az ezzel való kapcsolatukat.
    Egyáltalán nem tartom problémának, hogy üres az a világ, és 1 db szörny van ott. Nem lenne több a sorozat, ha Gyűrűk Urát csinálnának belőle, és telepakolnák misztikus lényekkel, vagy több világgal.
  • DasIsFuck
    #270
    Én úgy emlékszem ott igazából csak Muray fura karakterének a felépítésére volt használva az.
  • DasIsFuck
    #269
    Már ne haragudj, de pont, hogy most nincs semmi misztikuma az upside down-nak. Tudud jól, hogy nincs ott semmi ezen a nyálkás szaron kívül, ezen kívül a mi világunk egy undorítóbb és sötétebb kiadásban. Én ebbe nem látok túl sok misztikumot.
  • Ironman2
    #268
    Nekem még az utolsó epizód van hátra amit holnap fogok megnézni,vettem is chipset hozzá,mert ahogy látom 1 és negyed órás az uccsó rész,majd utána írok véleményt,de már most mondhatom hogy ez a széria mindent visz.Csak nyomokban hasonlít az előző 2 szériára (na meg a visszautalások)
    De majd holnap a többit.
  • Ironman2
    #267
    Mert ugye Ethan Hawke az apja! Innen a név.

    Egyébként ez az anyakönyvi neve:

    Maya Ray Thurman-Hawke


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.07.10. 02:28:45
  • hiper KOCKA
    #266
    Isten ments, hogy nekifogjanak részletekbe menően magyarázni, hogy mi is ez az upside down, vagy túl sok információt kezdjenek közölni róla. Azzal kilúgoznák a misztikumát és tökön szúrnák az egész koncepciót. A sorozat sava-borsát mindig is az adta, hogy alapvetően az emberi világra fókuszált és az emberi szereplőkre helyezte a hangsúlyt, miközben a rém mindig az érzékelésvilágunk peremén lesett ránk, illetve a szereplőkre akikkel azonosultunk.
    Az ember mindig attól fél jobban, amit nem tud megismerni és megérteni. Mert idegen marad számára. A kiismerhetetlenség itt kifejezetten előny, ugyanis sosem az volt a cél, hogy bebarangoljuk az ismeretlen világokat és tudást halmozzunk fel róla, hanem hogy sikerrel felvegyük a kesztyűt a világunkat megszálló erőkkel. De amúgy is épp elég infót hintettek már el az alkotók az ellenségről.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Megtudtuk pl. hogy egy árnyékszerű lény, nincs fizikai teste, nem szereti a fényt és a meleget, és a birodalma is ilyen. Azonkívül zombiként tudja irányítani az általa megszállt embereket, és ki tudja használni a félelmeiket és a sötét emlékeiket. Az általa megszállt emberekből gyűjt sejtanyagot, amit egy nyálkás ragacsos matériává alakítva saját testet készít magának, hogy önállóan is tudjon cselekedni a világunkban, és ne csak a megszálltakon keresztül érhesse el a céljait. Szerintem bőven elég ennyi, és akkor még minimum 2 évaddal számolni kell. Nyilván abban még többet elmagyaráznak majd.
  • Jim Morrison
    #265
    első évadban is.
  • AntiHero
    #264
    A 2. Évadban màr célozták rà, hogy ott vannak. Többször is.