14
  • Pluskast
    #14
    Azért az ne zavarjon, hogy a történet Németországról szól és nem Magyarországról.....
  • errorista
    #13
    igen?
  • Archenemy
    #12
    A szokásos "tartson el az állam!" szólamot hallhattuk. Nem, nem kell elvállalnod a felajánlott munkát, de ha nem fogadod el, akkor keress magadnak jobbat.
  • Archenemy
    #11
    "a gyáriparosok 250 ezer emberre lenne szükségük, és nem tudnak növekedni. Eközben persze százezrek dolgoznak közmunkán. Ide vezetett a felnőttképzés teljes hiánya, a közoktatás leépítése, a 16 évre levitt tankötelezettség. "

    tényleg ezt gondolod, hogy ha +2 évig bejárt volna még a suliba az a gyerek, akkor most el tudna menni gyári munkásnak, de pont enélkül meg nem?
  • morguldae
    #10
    Magyarországon is gyorsan kikerül az ember a statisztikákból, aztán meg jönnek, hogy milyen jól haladunk, meg az ország jobban teljesít. Max a tolvaj politikusok meg a haverjaik! A Munkaügyi központ ajánl 52 ezerért kényszermunkát, vagy kell vagy megszüntetik a regisztrációdat, így elestél minden juttatástól, és már a statisztikát sem rontod. SZÉGYEN, ami Magyarországon folyik! Ezrek élnek már mindenféle juttatás-jövedelem nélkül. Robotok? Vicces!...
  • Akva
    #9
    "1. Borzasztó alacsony az amerikai és az angol munkanélküliség, az 5 százalékot se éri el egyik országban sem."

    Nem kell elhinni minden hülyeséget!

    Az állítás úgy igaz, hogy kevesebb mint 5% munkanélkülit statisztikáztak, a többi még a statisztikába sem került be. Aki már kiesett az ellátásból, azt általában egyszerűen nem statisztikázzák. A FOGLALKOZTATOTTAK arányából lehet értelmesebb következtetéseket leszűrni, bár nálunk pl. azt is hamisítják a közmunkával.
  • teddybear
    #8
    Még valamit. Az újságíró hülyeséget írt a linkelt cikkben. Nem vendégmunkások jöttek idénymunkára, hanem a multi mexikói beszállítójának a munkásait képezték ki itt. Ennyi.
  • teddybear
    #7
    " ezert a nagytokeseknek az automatizalas duplan nyereseges. "

    Izé. Tudod Henry Ford mondta, hogy a jól fizetett munkás fogyasztó is.
    Az automata igaz nem kér bért a munkájáért, nem sztrájkol, nem megy betegállományba és nyugdíj helyett ha kiszolgálta az idejét beolvasztják. Sokkal kevesebbe kerül.
    Viszont a robot nem fogja megvenni azt amit gyárt, meg mást sem. A munkanélkülinek meg nem lesz rá pénze. Azaz a gyáros előbb-utóbb szépen csődbe megy, és ráadásul ott maradnak az emberek, akiket valahogy el kell látni.....
  • teddybear
    #6
    Először is Szügy egy alig kétezer lakosú falu, és a környéken, az Ipolyságban sincs a magyar oldalon komolyabb település. Ráadásul pocsék a helyi közlekedés, így a környékről se nagyon tudnak bejárni a munkások.

    Másodszor a ponyvavarrás speciális feladat, az átlag varrónő épp úgy nem tud ponyvát varrni, mint ahogy cipőt sem. Speciális képzettség és jókora fizikai erő kell hozzá, meg megfelelő felszerelés.


    Egyszerűen egy ilyen ritkán lakott környéken nincs elég erre képzett ember. A vállalkozó túlvállalta magát. Költöztette volna a műhelyt Balassagyarmatra, máris könnyebb dolga lett volna.

    Ami pedig a vendégmunkásokat illeti, fizessék meg a magyar melósokat, akkor nem fognak elmenni nyugatra, és a szociális munkának nevezett ostobaság helyett képezzenek embereket a hiányszakmákra.
    De amíg a munkanélküli központokban csak műkörmösnek meg virágkötőnek lehet jelentkezni ne csodálkozzanak ha nincs ember pl. szakácsnak, pincérnek a Balatonon pláne éhbérért.....

    Különben melyik hülye jönne ide a magyar minimálbérért robotolni, ha egy határral odébb Ausztriában ugyanazért a munkáért a többszörösét fizetik?
  • Cat #5
    Butaság.

    1. Borzasztó alacsony az amerikai és az angol munkanélküliség, az 5 százalékot se éri el egyik országban sem.
    2. Aki szül, az nyilvánvalóan nem dolgozik, tehát mindig igaz lesz az a megállapítás, hogy a nem dolgozó lakosság lélekszáma nő :D
    3. Németországban, ahova a legtöbb menekült ment, mindössze 4.2 százalék. Nem véletlenül volt rakat cikk arról, hogy kell nekik az ember, és hiába áramlanak oda rengetegen máshonnan (pl. spanyolok, olaszok), nem elég.
    4. Magyarországon is gát a munkaerő hiánya! Múlt heti hír, hogy a gyáriparosok 250 ezer emberre lenne szükségük, és nem tudnak növekedni. Eközben persze százezrek dolgoznak közmunkán. Ide vezetett a felnőttképzés teljes hiánya, a közoktatás leépítése, a 16 évre levitt tankötelezettség.
    A Nógrád megyei Szügyön egy luxuskabrió-ponyvákat gyártó cég kénytelen volt mexikói üzeméből importálni idénymunkásokat, mivel Balassagyarmat közelében nem találtak szakképzett varrónőket.
  • errorista
    #4
    > A helyzet az, hogy a nem dolgozo lakossag letszama no csak mindket orszagban.

    Fordítva, aki szül, az nem tud dolgozni (mivel hogy szül). Bármely fura, de a nőknek is csak egy életük van, gyermeket meg nevelni és ápolni kell.
  • kvp
    #3
    "Mondjuk nem mintha Amerika létszámnövekedése az ottani fehéreken múlna, de a fenti logika valamennyire akkor is működik."

    Sajnos semennyire. A helyzet az, hogy a nem dolgozo lakossag letszama no csak mindket orszagban. Jo pelda angila, ahol a feherek kozott is magas a munkanelkuliseg, cserebe az o letszamuk is no, bar nem olyan mertekben mint pl. az azsiai vagy afrikai szarmazasu briteke. Ilyen szempontbol meg akar jo is lehet ha a robotok miatt no a munkanelkuliseg. Az atlag eletszinvonal szempontjabol persze nem nyero. Problema meg, hogy a legintelligensebbeknek lesz a legkevesebb gyerekuk, ezert a kepzettlenebb lakossag aranya no, raadasul kulturalisan a gyerekeik is ezt veszik at, amit tovabb erosit az, hogy a megis dolgozoknak nincs idejuk rendes meretu csaladot alapitani. Egyszeru evolucios fejlodes, csak sajnos a hibas gazdasagi modell miatt karos iranyba befolyasolva. A robotok ezen nem segitenek, bar a kepzettlenebb lakossagot valamivel konnyebb iranyitani, ezert a nagytokeseknek az automatizalas duplan nyereseges.
  • NEXUS6
    #2
    Ha a reálgazdaságból indulunk ki, akkor jelenleg kb 4X annyi élelmiszert termel Európa, mint amennyit fogyaszt (hajrá biodízel baromság). Ipari termékből a lehetőségek, pláne robotokkal korlátlanok. Tehát bármennyi termék eladható.
    A kérdés az, hogy mennyi legyen az ára, mert gyakorlatilag ezzel meghatározzuk Európa populációjának nagyságát. Ha másfélszer annyit kell dolgozni egy átlag európainak, mint egy amcsinak (1$=1euro) ahhoz hogy az ájfonját kifizesse, akkor bizony kevesebbet van otthon a kis családjával, vagy is a kis családja is kisebb lesz. Mondjuk nem mintha Amerika létszámnövekedése az ottani fehéreken múlna, de a fenti logika valamennyire akkor is működik.

    Vagy is a politikusok (adók), meg a gazdasági főemberkék (Davosi világcsúcs-termékek beárazása) ezt majd eldöntik.
  • kvp
    #1
    Pedig most jelent meg nalluk kb. 2.5 millio kepzetlen munkaero (aka. rejtett emberi eroforras) es varhatoan a kovetkezo evekben csak egyre tobben lesznek. Mondjuk a 42 millio munkas el bir tartani 40 helyett 44.5-45 millio nem dolgozot. A cikkben emlitett esetben pedig varhatoan 37.5 millio 49.5 milliot.