1797
  • ManoNegra
    #1674
    Lehet hogy nem akarták ellőni a puskaport, ahogy a belgák ellenünk? És ahogy remélem a franciák Izland ellen. Ma hajrá Németország!
  • fonak
    #1673
    Mondjuk ezt megérdemelten, ha nagyon akarják, kiütéssel nyernek, de a kontrából is visszapasszoltak 2-0 után, R. Sanchest meg, aki gólt szeretett volna lőni, lehozták gyorsan, mielőtt még sikerülne neki. :)
  • Jim Morrison
    #1672
    Omg... EB meglepetése
  • Lacee86
    #1671
    Na, buzi portugálok behúzták. 1. meccs, amit sikerült megnyerniük. :D
  • fonak
    #1670
    Walesiekben ennyi volt, a portugálok meg szerencsések, hogy erre az ágra kerültek.
  • LasDen #1669
    hajrá #TeamBéla
  • Devv
    #1668
    Na, a két meglepetés csapat... :)
  • dave9004
    #1667
    hasonlóan érzem én is.
    VB-vel nekem csak az a nagy bajom, hogy mivel a nagyja játékos itt focizik Európában, szép lassan az afrikai ázsiai csapatok elveszítették a sajátságos stílust ami tényleg színt hozott a vb-kre.
    Viszont technikailag meg nem tudják még olyan magas szinten űzni így marad a biztos európai stílusú védekezés.
    Szerencsére dél és közép amerika meg tud maradni még a latinos focijukkal.
    Euban a portugálok színtelen focija a legjobb példa arra, hogy kb mind egy stílussal akar nyerni már, kevés az egyedi eu stílus (olasz, holland, spanyol és kb kifújt)
    Utoljára szerkesztette: dave9004, 2016.07.04. 19:20:13
  • bakkerman
    #1666
    +1,annyival egészíteném ki,hogy nekem a VB-k azért tetszenek mindig jobban,mert ugye több futballkúltúra sorakozik fel,ezért nehezebb készülni a másik csapatból,több a (számunkra,európaiaknak ) ismeretlen játékos,edző,és tudnak komoly meglepetéseket okozni. Lásd Costa Rica 2 éve. Na meg gólokban is szerintem jobbak a VB-k,átlagban. Nekem ezen az EB-n a nagy csapatok okoztak eddig csalódást,gyakorlatilag az összes nagy esélyesnek kikiáltott csapat hullámzott/hullámzik,ez nyílván betudható a nagyon hosszú klubszezonnak,55-60 tétmeccs van a nagycsapatok ászainak a lábában. Hirtelen nem is tudok olyan játékost mondani,aki eddig abszolút az EB legjobbja,tényleg most a csapatjáték dominál,sehol se tudott valaki nagyon kinőni a csapatából
  • fonak
    #1665
    Durván ellazsálták a franciák a 2. félidőt, mondjuk. Ha fordított félidőket láttunk volna, izgalmasabb lett volna a meccs.
  • Palinko
    #1664
    Érdekes a hathárom tippjátékában nagyobb a szorzó a németeken tehát a franciákat tartják esélyesnek. Én Portugáliára meg Németországra tettem, de titkon remélem, hogy az első tippem nem jön be :D
  • ManoNegra
    #1663
    Boldog az, aki kevésnek is tud örülni.
  • dave9004
    #1662
    Akkor mondanám, hogy jogos ha csopkör után ki is esett volna mind amitől várták, hogy kiessen.
    Személy szerint több jobb meccset látok mint vbn, vagy ezelőtti ebken, ahol mindenki fosott h csak gólt ne kapjon.
    Itt a csopkörben megadatik h felszabadultabban játszon mindenki.
    Plusz európai foci van annyira fejlett h elbírja a 24 csapatot színvonal esés nélkül. (lám mi se vagyunk annyira elmaradva az elittől mint gondoltuk, csak nehéz volt kijutni ennyi tagállamnál)
  • Palinko
    #1661
    sztem jó ez a 24 csapatos eb, sok meglepetés volt, nem volt több vagy kevesebb nézhetetlen meccs mint régebben, főleg, hogy a 0-0-ás meccseket nem is láttam talán csak egyet
  • Rudee
    #1660
    Tudom hogy hogy végeztek a selejtezőben. Írtam is, hogy a 16-os mezőnyben nem valószínű, hogy továbbjutottak volna.
  • dave9004
    #1659
    Izland konkrétan két fordulóval a selejtező vége előtt már kijutott. Szal 16-ban is benne lettek volna. (nyolc selejtező csoport volt akkor és kettő ment Eb-re régen.
  • ReszegKoldus
    #1658
    csak megmaradt egyelőre a legnagyobb arányú vereség "rekordja"
  • SzocsA
    #1657
    Lett volna egy 11 es és volt egy nagy fejes, meg ez az utolsó helyzet és meg is lett volna az 5-5
  • Jim Morrison
    #1656
    Izland rámegy az 5-5re!
  • LVII
    #1655
    Argentína helyett Afrika ment az EB-re?
  • Rudee
    #1654
    Igen, nézőpont kérdése, ezért is fejthetjük ki véleményünket a dolgokról.
  • molnibalage83
    #1653
    Írtam már, hogy ez nézőpont kérdése. Az, hogy a csoportharmadokok egy része is továbbjutott a csoportmeccsek többségének adott értelmet, az utolsó körben is. Átlagos EB-n (és VB-n is...) az utolsó körös meccseknek cirka 50%-ban vagy inkább többnek semmi tétje nincs...
  • SzocsA
    #1652
    Azt a kezezést nyugodtan befújhatta volna a bíró....
    Meg ha az a fejes nem a kapushoz megy hanem egy kicsit helyezi is akkor 5-3 lenne....
  • Rudee
    #1651
    Igen, mivel még 3 döntetlennel is tovább lehetett jutni a csoportból ebben az új rendszerben. Kicsit nagyobb téttel bírtak volna az első meccsek, ha nem jut tovább a mezőny 2/3-a.
  • Rudee
    #1650
    Nem hiszem, hogy 16-os mezőnyben Izland továbbjutott volna.
  • banok
    #1649
    A nézhetetlen meccsekért gyakran a "nagy" csapatok voltak a hibásak - portugálok, olaszok...
  • molnibalage83
    #1648
    Hahó, ez a legjobb 8 csapat fázis van. Ezek a csapatok akkor is lehetnének, ha 16 csapatos rendszer van...

    Egyszerűen borzasztóan hullámzik a csapatok teljesítménye és egy kapott gól fordításához annyira ki kell nyílni, hogy még jön több is. Mondhatnánk azt is, hogy a mai foci nem balanszolt. Egy talált gól után nem éri meg kockáztani...

    A korábbi EB-ken is volt bűnszar meccsek. Tömegesen. Konkrétan 1996-os EB óta összesen kb. 3 meccset tudok felidézni, míg csak az 1998-as VB-ről vagy 6-ot és egy rakás momentumot...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.07.03. 22:14:36
  • Rudee
    #1647
    Ezért is értelmetlen ez a 24 csapatos bohóckodás. Az előző kiírásokban legalább élvezhető meccseket is játszottak a csapatok, idén viszont 90%-ban nézhetetlen.
  • Tuvok #1646
    Azért mi ehhez képest élményfocit játszottunk Ausztria meg Portugália ellen.

    Eredményes ez tény, de pont olyan látványos, mint amennyire az meglepő, hogy az olaszok toronymagasan nyernek sárgalapok számában. :D
  • SzocsA
    #1645
    A bekapott gólra értettem, hogy utána szétestünk.

    A franciáknál elég sokan vannak elől.
  • argo001
    #1644
    Azért közel sem. Mi a 78. percig 1-0-ra álltunk...
  • fonak
    #1643
    Legalább nem a mienk lesz a legnagyobb zakó ezen az eb-n úgy néz ki.
    Izlandiak azért most magukhoz képest is gyengébbek, többet hibáznak, de persze ilyen jól játszó ellenféllel se játszottak még.
  • LasDen #1642
    mindenki azt játsza, amit tud és eredményes. Nekik ez...
    Mi sem vagyunk jobb helyzetben...
    Utoljára szerkesztette: LasDen, 2016.07.03. 21:53:52
  • Tuvok #1641
    Storck mondta interjúban, hogy az izlandiak szinte kizárólag fix helyzetből történő gólszerzésre, vagy kontrára építenek, semmi szép nincs abban, amit játszanak, nagyon kellemetlen ellenük játszani.
    Kijárt már ez a szúrkálós sündisznó taktikának.
  • SzocsA
    #1640
    Hogy verték ki ezek az angolokat?
    Ugyanaz történt mint nálunk, de ők még kaphatnak 4et :D
    Meg azért nekünk volt több veszélyes helyzetünk ami nem ment be....
  • Jim Morrison
    #1639
    "Jó hogy lábbal szerezte, nem más testrésszel" :D
  • Gabe18
    #1638
    Komolytalan bohóckodás. 3-0 úgy hogy a franciák talán fél gőzzel se mennek.
    EB negyeddöntős csapat, akinek a legkomolyabb taktikai fegyvere hogy hátha kap egy bedobást a 16-os körül...
    Persze nem Izland hibája ez, ők csinálják amit tudnak. De angolok, portugálok, vagy a selejtezős hollandok elgondolkodhatnak, hogy ezekkel nem bírtak.
  • Devv
    #1637
    Na valahogy így gondoltam. :D
  • Jim Morrison
    #1636
    Minek orul, jelentektelen gol :cc
  • Jim Morrison
    #1635
    Micsoda 4 csapat legjobb 4ben...:/