6439
  • Conqvistador
    #3595
    Na megvan a 10 kill supporttal :D
  • lac coo
    #3594
  • Smithwarden
    #3593
    Nem néztem pontosan utána, de elvileg holnaptól (okt 27) lesz Tesco-s BF1 12000Ft-ért (illetve kulcsos oldalakról is lehet 12-13k-ért körül szerezni, bár ezek nem olyan biztonságosak, mintha Origin-ből vagy boltból venné az ember).

    Sok pozitívuma van a játéknak, de ebből csak röviden a lényeg:
    Legtöbbször fantasztikus a hangulata (animációk, grafika, hangok és ezek együtt összerakva), hasonlót közel sem találsz ebben a kategóriában és ezért szerintem megéri a 12k-t.

    Negatívumok:
    Időnként és persze főleg amikor újoncként belekezd valaki a játékba, rettentő idegesítő és frusztráló tud lenni...
    Ha valaki nem hagy időt magának (kb 10-20+ óra), hogy megismerje hogyan működnek a dolgok, játékmódok, fegyverek, mapok, stb, stb, akkor egy szar játéknak gondolhatja, mert legtöbbször csak esni-kelni fog folyamatosan.
    Részben amiatt is lehet ez, mert a game kicsit túl gyors szerintem, ezért is nevezhetik sokan COD-osnak, viszont ez azért idővel megszokható.
    (Én kb 20-30%-al csökkenteném a futási sebességet és az életerőt is növelném picivel, de ez tényleg csak egyéni vélemény.)
    Emellett a netkód is elég jó, tehát nagyon gyorsan lehet halni, ha valaki olyan lő rád, aki már megtanulta kezelni a fegyvereket, illetve unlockolt valamivel erősebb / gyorsabb vagy neki jobban kézre álló fegyókat.
    Lépéshangok fontosak lennének, főleg a gyors és kiélezett harcoknál, de csak a csapattársaidat hallod normálisan, az ellenfelekét szinte sose hallani (kb 40-ből 1-szer), vagy nem létezik vagy iszonyú halkra van véve. (BF4-ben is hasonló probléma volt, de nem pont ugyanez, mert letsezteltük haverokkal.) Engem nagyon felbasz ez a hiba vagy beállítás.
    Bugok: sok bug van persze, főle kisebbek és közepesek, de mivel friss a játék, ezek nagyrészét biztos javítják a következő patchekben (remélem).

    Ennyi, kb 100 óra "tesztelés" után (alfa-bétával együtt).
    Utoljára szerkesztette: Smithwarden, 2016.10.26. 11:41:27
  • Hexex86 #3592
    Már sajnos távol áll a BF2 játékmenetétől és "sebességétől". Ajánlom a Squad-ot vagy az Arma 3-at.
    Hozzáteszem pár napon belül én is megveszem a BF1-et csak már más a hangulata.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.10.26. 10:59:58
  • FartingSquirrel
    #3591
    Azért mondta, hogy digitálisan: G2A, Kinguin, stb...
  • FartingSquirrel
    #3590
    Ez már más, mint a BF2. Én is hiányolom azt a fajta multiplayert, sőt, én annak is a Project Reality modját szerettem, de szerintem olyan BF már nem lesz...
  • FartingSquirrel
    #3589
    Bocs, hogy minek az engedélyezése?
  • FartingSquirrel
    #3588
    De azt le tudja felezni. (Nemelyik jatek tamogatja is, ami eleg jol jon, ha nincs meg a 60FPS.)
  • T800
    #3587
    Én most néztem árukeresőn és 15990 alatt nem találok sehol. Ahol meg mégis ott 2500Ft a postaköltség :/
  • Conqvistador
    #3586
    Mért ne lenne? Dehogynem.
    De egyszerűbb ha megveszed digitálisan ha nem jön be refundolod.
    Amúgy 12-13k körül megvehető.
    Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2016.10.26. 10:37:05
  • T800
    #3585
    Ja, én PC-n gondolkodok a dolgon. Ott szerintem nincs erre lehetőség nem?
  • Conqvistador
    #3584
    Na azt már csak meg kell négyszereznem :D höhö
  • ratgab
    #3583
    28 volt asszem nekem a csúcs assaulttal Kill számban.
  • Conqvistador
    #3582
    Na ma toltam egy kicsit supporttal. Fene jó ez a golyószóró. Lehet megtaláláltam az egyik kedvenc kasztomat. A Scout annyira nem fekszik az Assault hááát.. A Medic jó és a Supporttal még ölögetni is tudok de legalább lesebezni fél/negyed hp ig az ellent. Pont azért is jár.
    + Lehet nagy noob vagyok de nem tudtam hogy kb több pontot ad egy letett ammo láda ha vezsnek ki belőle töltényt, mint egy kill.
    Azt gondoltam dob 40-50 pontot azt jó napot. Kezd egyre jobban tetszeni a játék. Persze még mindig nem volt pozitív kda s meccsem 3:3 volt a legjobb nem minuszos az új kill rekord meg 7:9 dominionba az már egész tűrhető nálam. A következő cél a 10kill
    Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2016.10.26. 10:03:32
  • lac coo
    #3581
    Hat, ugralosnak eleg ugralos :)
    Fizess be egy honap EA acessre es kaosz 10 ora jateklehetoseget...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.10.26. 09:43:56
  • T800
    #3580
    Sziasztok!


    Régebbi BF játékosokhoz szólna a kérdésem. Mi a véleményetek erről a legújabb részről? Mennyit változott mondjuk a BF3 óta? Én legutóbb a 4-el játszottam igaz nem sokat, annyira nem fogott meg. Élvezhetőbb ez az új rész? Mennyire épít a csapatmunkára? Vagy ez is ugyan olyan ugrálós mint az eddigiek?

    Megmondom őszintén nekem kicsit hiányzik a BF2 feelingje, ott ugye nem történtek ennyire gyorsan a dolgok mint itt. Bár szerintem az a hangulat már soha nem fog visszajönni... :)

    Szóval tervezem a játék megvételét, bár sokallom a 16rongyot érte, plusz utána 2 havonta 1-1 dlc 6000ért, szóval nem tudom ki ajánlja és ki nem, a megvásárlását?

    Várok pozitív és negatív kommenteket is!

    Köszi!
  • lac coo
    #3579
    Nekem a HT engedelyezese oldotra meg, elotta akadt mint a fene.
    Az nem kepfrissites problema...
  • ratgab
    #3578
    Néha úgy lelőnek engem is, hogy csak lesek....Vannak nagyon jó játékosok már most is (messziről képesek olyan headshotokat kiosztani...De általában ezek már nem kezdők a szintjük alapján).
  • ratgab
    #3577
    Mint mondtam én eddig csak conquesteltem. Azt mondhatom erre, hogy support és medic nélkül kb addig él a másik két kaszt amíg el nem fogy a lőszere....Ellenben ha van medic (engem nagyon sokszor élesztettek újra...ha van a környéken medic mindig megvárom hátha odajön) akkor van esély, hogy huzamosabb ideig életben maradj. A gyógycsomagjával is meg tudja növelni az élettartamunkat (amikor az ellen azt hiszi, hogy 1 lövés vagy aztán befordulva az utcába 100 hp-n várod azért az meg szokta őket lepni. A support meg elengedhetetlen...Ha kifogy a lőszered akkor kb halott vagy (felvehetsz a pályáról is fegyvert, de ez se max lőszerrel jön általában és sokszor kasztváltással jár, ami nem biztos, hogy adott helyzetben kifizetődő).

    Amúgy szerintem szituációfüggő, hogy melyikkel érdemes menni (ha pl a squadodban nincs medic, akkor teljesen logikus döntés azt választani).

    Conquestben az a jó, hogy ott alig számít a K/D...Pl medicnél ugyanúgy kapsz pontot az élesztésért, ugyanúgy kapsz pontot a gyógyításért (egyébként a squad leader ki tud osztani feladatokat...ennek teljesítéséért is jár pont, illetve ha rádspawnolnak a csapattársak azért is jár pont....szóval a helyezkedésen is sok múlik).

    A rush játék kockázatos (én is vakmerő játékos vagyok...Megyek előre mindig).

    Squad összetétel: Szerintem a vegyes az ideális. 1 medic kell, 1 support szintén, aztán a többi az már szitufüggő, de egy jobb lövő mehet scoutnak, a másik kettőnek assault, hogy a közeljövőket el tudják a haveroktól hesegetni.

    Én is mennék itteniekkel squadba nagyon szivesen.
    Utoljára szerkesztette: ratgab, 2016.10.26. 09:08:31
  • Conqvistador
    #3576
    Neked nincs néha olyan érzésed, mintha direkt tudná az ellen hogy téged kell kivégeznie? Szokszor pl 3an megyünk de richtig én halok elsőnek medicként és egy lövéssel elég bosszantó :D
    Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2016.10.26. 08:09:20
  • simonl #3575
    Vsync -el azért nem lesz 30 FPS, mert valószínűleg 60Hz -es a monitorod.
  • H Ádám
    #3574
    Megfogadom a tanácsodat, tegnap este még nyomtam kicsit, már próbáltam figyelni a társakra, hogy ne szakadjak le tőlük, sőt többször nyertünk is, és még öltem is :) az első pár csata alkalmával kaptam kb 500 pontot, tegnap már volt olyan hogy 5000 :). hihetetlen de kívülről úgy tűnik mintha mindenki rohangálna össze-vissza, de tegnap kis odafigyeléssel rájöttem hogy nem így van, igaz most is volt olyan hogy tök egyedül maradtam, akkor nem volt sok esély, de összességében amiket leírtatok, és a szerint tevékenykedve jobban tetszik, köszönöm nektek :)
    Utoljára szerkesztette: H Ádám, 2016.10.26. 07:54:39
  • Conqvistador
    #3573
    Egy két apróságot szeretném ha letisztáznátok nekem.

    Mint lentebb írtam kb én s újoncnak számítok BF téren. Ugyan a 3 al játszottam még jó régen de online Fps-t mostanában a Divisionon kívül nem nagyon toltam lévén sosem tartottam magam kiváló lövőnek. Quake 3 meg Wolfeinstein pályákon rengeteget toltam anno még suliban wolfban is inkább lótifuti voltam csomagot vittem medic eltem CtF pontot foglaltam. Tűrhetően manővereztem cserébe pontatlanabbul lőttem.

    Na most keresem a kasztomat amibe hasznos lehetek. Egyelőre a Medic tetszik de ugye a kda ratio-m siralmas.
    Na most ha nem megyek killre és csak főleg gyógyítok akkor melyik játékmód lehet hasznos a számomra? Csak élesztéssel foglalkozni mennyire érdemes? Bár sok nünüke meg se várja míg megszúrom respawnol :D A Rush egész jó ott néha tudok arm/disarmolni. A support karakter mennyire lehet hasznos? Tetszik a golyószóró stílus de egyszerre 4 kasztot nem húzhatok szerintem az elején elég 1max 2


    Amúgy alapvetően szerintem azért halok annyit mert kicist kamikaze/óvatlan vagyok. War Thunderben megszoktam mivel bombázóval mentem gyakran 1 gép egy hajó vagy pillbox de ezt 95% os hatékonysággal. Számtalan meccset hoztam le Ground force meccseken a csapatomnak a végén 100-150 meccset tuti annak köszönhetnek hogy célspecifikusan kiszedtem a földi célpontokat mert más tojt rá.
    Itt nincsenek ilyen irányú ambícióim mert ezalatt a pár nap alatt is nyilvánvalóvá vált szinte mindenki OP hozzám képest. Alapvetően a halálaim számát szeretném csökkenteni illetve pl mediccel esetleg supporttal hasznos csapattag lenni.
    Ezekhez milyen fegyvereket squad összetételt csapatot javasoltok?
    Esetleg van e kedve valakinek egy "koloncot bevenni a squadjába"? :D
    Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2016.10.26. 07:24:30
  • FartingSquirrel
    #3572
    Arra nem tud valaki valami megoldást, hogy a cutscene-ek ne akadjanak?

    Ha jól emlékszem, az átvezetők 30 FPS-sel mennek, de én V-Sync-elek 60-on, és a cutscene-ek is 60-on mennek, viszont észrevehetően akad. Gondoltam azért, mert az csak 30-cal menne jól. Akkor miért nem vált át 30-ra a játék...?
  • TDC Geronimo
    #3571
    damn son


    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2016.10.26. 00:32:09
  • TDC Geronimo
    #3570
    60as tár ellenére nem tudom kilőni mind, mert besül 2* is. Amúgy meg automatico közelre sokkal jobb, mint pl ez. Van itt balance. Nekem megvan mégse mindig azt használom...
  • yossarianHUN
    #3569
    Pont a custom szerverekre várok :D A hivatalos szervereken soha az életben nem lesz sniper limit :)
  • giornalista
    #3568
    na, én ezt nagyon nem szeretném. kifejezetten tetszik, hogy MINDEN szerver hivatalos, mindenhol ugyanazok a szabályok, ugyanaz a vehicle spawn ideje, nincsenek tiltott fegyverek, gadgetek, stb. majd a custom servereken beállíthatnak ilyesmiket, akik akarnak :)
  • giornalista
    #3567
    a többiek százhatodszor olvashatják el, de mivel passzol a kérdésedhez, elmesélem, hogy én hogy indítottam a Battlefieldben anno, amikor megjelent a BF3.

    az első meccsem talán 0-44 volt, és nagyon, nagyon hosszú időbe telt, mire először sikerült megölnöm valakit. kibaszottul megünnepeltem :) hetekbe telt, mire bármi értelmeset tudtam csinálni a pályán, és hónapokba, mire közepesen jó lettem. most így 5-6 év után már rendben vannak a dolgok azért.

    a multi lényege pont a rewarding, de nehéz learning curve. főleg, ha új vagy még a multi FPS-ekben is. egyszerűen rá kell érezni a ritmusra és nagyon sokat kell tanulni. nézz youtube videókat, hogy játszanak, hogyan gondolkoznak, mire figyelnek, merre néznek, mire hogyan reagálnak a jó játékosok. ismerd meg a pályákat. figyeld meg, honnan lőnek le, próbálj meg te is onnan valamit.

    bár egyre rohangálósabb lesz a BF is, ez még mindig egy ízig-vérig taktikai shooter, a taktika pedig sokrétű. conquestben például egy 9-20-as k/d-vel is lehetsz MVP, hiszen máshogy, céljátékkal sokal több pontod lehet, az meg nem számít igazán, ha meghalsz.

    az utolsó tanácsom, hogy ha nem frusztrál szarrá a játék, akkor ne add fel és értékeld az apró sikereket. én egy egészen csodálatos "utazást" köszönhetek a BF3-nak. ha az első napok masszív, masszív szopása után lerakom, hogy "nekem ez úccse", akkor több száz órányi élményt, remek játékot vesztettem volna.
  • giornalista
    #3566
    összesen 4 alkatrészt kell összegyűjteni, utána tudsz visszatérni a tankhoz.
  • kerla
    #3565
    sziasztok!
    Campaign kérdés: bújkálok, osonok, két alkatrészt összeszedtem az első küldetés 3. részén, azt írja vigyem vissza az alkatrészekt, megvan, de semmi nem történik... németek mindehol, újratermelődnek én meg csak osonok össze vissza... mit kell itt tenni, hogy végre túllépjek ezen a borzalmas pályán???
  • ratgab
    #3564
    Teljesen így van. És ez minden multis játékra maximálisan igaz. Kezdő vagy?....Szopni fogsz, de majd elmúlik :-)
  • ratgab
    #3563
    De nem mindig fogtok 1v1-ben találkozni. LEsz olyan is amikor te tudsz először lőni...És akkor neki kell meghalni. Ha assulttal nyomod akkor rövid sorozatokkal lőj úgy pontosabb vagy (modifikációkat amúgy próbáltad? Én még nem. Lehet az is számít valamit).
  • yossarianHUN
    #3562
    Nagyon nincs tuti tipp, mint mindenhol, itt is a gyakorlat teszi a mestert. Ha most kezdtél BF-ezni, ne csodálkozz, hogy nem megy, a pályafutása első pár tucat óráját mindenki azzal töltötte, hogy esett-kelt.
  • H Ádám
    #3561
    Köszönöm a jó tanácsokat, nem számítottam ilyen litániára, de mint említettem hálás vagyok... Akkor megpróbálkozom vele még egyszer, egyébként nekem az asult jön be, de ahhoz még kevés vagyok, majd idővel, addig is sodródom az árral :)
  • lac coo
    #3560
    Ha szemtol szembe nem akkor messze jobb fegyvere van, mit kell ezen agyalni.
    Ha neki nem kell megkerulni fel mapot mert nem szorja a vakvilagba a golyokat a fegyver, akkor csak jobban jar, nem ? :)

    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.10.25. 21:40:30
  • ratgab
    #3559
    Alap assault fegyónak vedd meg az optic verzióját...Mióta megvan azóta darálok...EGy ilyen játékost is könnyen ki lehet fingatni. 1v1-ben leeht hogy nem...Habár a tanknak se rontasz neki szemből, hanem megszórod gránáttal (ajánlom egyébkén a tankgránátot gyalogság ellen is ..Nem sokan használják így meglepheted az ellenfeled). Szét kell gránátozni az ilyen játékost vagy megkerülni és hátbaszúrni. Mindennek van ellenszere.
  • ratgab
    #3558
    Jó ötlet a csapatoddal maradni, amíg belejössz (játék elején kiválaszthatod, hogy melyik squadba kerülj bele).

    Semmilyen hátrányban nincs egy kezdő játékos felszerelést tekintve egy 32-es szintű játékossal szemben (én pl. voltam ma is a 8-as szintemmel csapatelső a 32-ből).

    A tapasztalt játékosnak annyi az előnye, hogy ismeri a pályát és jobban ismeri a felszerelését.

    Ergó én azt tanácsolom, hogy próbálj türelmes lenni! Ne úgy fogd fel a halálokat, hogy a hülye op ellenfél megint megölt. Úgy fogd fel a dolgot, hogy ezzel te is tanulsz. Próbáld kielemezni, hogy miben hibáztál ami a halálodhoz vezetett (túlságosan rohantál előre és nem volt támogatásod, ergó a túlerő legyőzött, nem jól használtad a felszerelésed, rosszul céloztál, ilyesmire gondolok) és próbáld ezeket legközelebb elkerülni.

    A következő tanácsok elsősorban conquestre értendők, mert én speciel szinte csak azt tolom.

    Tanuld meg használni a 4 kasztot a rendeltetésük szerint. Scouttal például ne menj be a tömegbe, mert semmi értelme, assaulttal mert ne sniperkedj, mert ő meg nem arra való. Supporttal dobáld az ellátmányt és ne a killre menj, de mert az nem a te dolgot, mediccel megy gyógyítsd és támaszd fel a csapattársaidat (még akkor is ha belehalsz, mert ezzel sokkal jobban segíted a csapatod, mintha rambó módjára 20-asával ölnéd az ellent.

    Azért találd meg azt a kasztot amivel igazán jó és hasznos vagy a csapatnak. Én pl. rájöttem, hogy nekem a scout nem fekszik. Mediccel hasznos vagyok (de medicből rengeteg rohangál egyébként), Supporttal is egész jó vagyok, de igazán az assault az én pályám. Berohanni a pontokhoz, megkavarni azt a bizonyost, magammal vinni pár ellent és ezzel utat törve a csapatnak a pont elfoglalásához...Ha szerencsém van akár egymagam is áttörhetem a védvonalat.

    És legvégsősoron bármennyire is nem úgy kezeli sok játékos ez egy csapatjáték. Kezeld úgy, Játssz úgy, hogy a csapatnak jó legyen és meglátod megtanulod élvezni. Ne számítson az arányod (ölés/halál), hanem számítson az, hogy a csapat jól szerepeljen. Lehetőleg győzzön, vagy ha ez nem megy legalább izgalmas és szoros csata legyen. Örülj a kis teljesítményeknek is pl. amikor le tudsz nyomni egyedül 3 ellenfelet. Ne akarj rambó lenni, mert ez nem az a játék. Nincs OP fegyver, nincs op kaszt, ebben a játékban semmi nem túl erős, mert mindennek van ellenfele.

    Ha megtalálod a játékban az élvezeti faktort akkor nem fog frusztrálni még az sem ha veszítesz, ha lelőnek, mert akkor is elmondhatod, hogy amit lehetett te megtetted a csapatért és mindeközben jól is szórakoztál.

    Ui.: Fontos tanács: Ha masszívan bevédett pontot támadsz, akkor azt vagy támogatással (páncélos) érdemes megközelíteni, vagy ésszel (gránátokkal megszórni, megkerülni....besunnyogni és hátbatámadni az ellenfelet. A Battlefield taktikán alapul és csapatmunkán. Bármennyire is tűnik agyatlan rohangálásnak.
  • Tikal #3557
    :D

    Én rohangálok bazze mint az új Mel Gibson moziban a doki :D
  • lac coo
    #3556
    Na , forditsa mindenki maganak magyarra, nem nekem valo ez a telefonon potyoges ! :))