6439
  • Maxyka
    #4838
    Csak azért rühellem a martinit amit én assault, supportként látok és tapasztaloj. Futok, valahol random meglő és meghalok. Pedig full hp-m volt és nem fejbe lőt. Számomra továbbra is no skill fegyvere az ilyen. Találd el valahol ugy is egy golyó per kill.
  • SötétBarom
    #4837
    Pc-n tuti nem. Messzire ahogy írták olyan 70 körül, arcba 90. 30-75m között oneshot.
  • Maxyka
    #4836
    Mi?? Lemaradtam valami martini nerf ről?? Konzolon mindig egy lövéssel öl , 100%hp ról fejlövés nélkül.
    Sniper is csak 90körül sebez 100 méteren vagy annyit sem l, és távolság függvényében gyengül tovább. Ott van a fegyvernél egy görbe dmg dropméter függvényében. Haza érek megnézem mennyi pontosan.
  • giornalista
    #4835


    ha megengeditek, úgyis témába vág, épp most készültem el a sniper clas-szal foglalkozó videómmal, elsősorban a Martini-Henryről és a pontokat támadó, agresszív felfogásról van benne szó, hogy hogyan lehetünk hasznos sniperek a hegyen kempelés helyett. köszönök szépen minden visszajelzést, akár pozitív, akár negatív!
  • RepeszElek
    #4834
    yossarianHUN jól mondja, a martini középtávon halálos, messzire viszont 70et sebez és pontatlan, közelre 90-et, és cseszhetem mert a maradék 10 hp-val ledarálnak míg újra töltök :D

    Egyébként a legerősebb fegyver a játékban többnyire az amivel előbb lőnek :),

    Ha support gépágyúval lövök valakit sokszor 2 másodperc is simán eltelik mire elfekszik ő ezt alig egynek érzi, tegnap is ledaráltak a lewis gun-al kb fél másodperc alatt eldőltem, tak-tak és vége, gondolom a szerencsétlen meg anyázott hogy dögölj már meg!!! :)
  • yossarianHUN
    #4833
    A Martini a világ végére 70 körül sebez, cserébe a sniper a távcsövével simán fejbekap.
  • Maxyka
    #4832
    Előbb lövöd le martinival a snipert a világ végéről mint ő téged...
  • toza #4831
  • RepeszElek
    #4830
    Az emberek teszik jòvà a jàtèkot vagy rosszà, a sniper karakter olyan ahogyan jàtszàk èn martinivel rohangàszom ès foglalom a pontokat màs russian sniperrel lövöldoz a vilàg vègèről, a problèma azzal van ha nem a csapatgyőzelem a fontos az embrek gyàvàk kockàztatni mèg egy JÀTÈKBAN!! is egy igazi hàborùban èn is összeszarnàm magam de ezek.... A sokbòl kène kipofozni a felèt
  • Conqvistador
    #4829
    Én elég sokszor voltam úgy CQ n és Oper en hogy top 5-10be voltam pontszámilag és durván negatív k/d vel.
    Mondjuk 8kill 20 death el de egy csomó zászlófoglalásnál ott voltam (persze közben/utána kampec rögtön)vagy tankból irtottam az ellent utasként és tényleg mókás volt amikor mögöttem ott virított ilyen 30:1 es vagy 28:3 as statú játékos 1000+pontokkal lemaradva :D
    Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2016.11.30. 13:59:57
  • Running
    #4828
    Egyébként valszeg az megoldás lenne, ha az eredményjelzőn cq esetében az elfoglalt, megvédett zászlók száma jelenne meg a pontok mellett, nem a k/d. Egy picivel még több pontot is adhatna a foglalásért, védésért. Jó irányba indultak meg, de csak 1 lépést tettek meg sajnos.
  • Lamellus
    #4827
    Nekünk egy 35/0 kd-s akarta megmagyarázni, hogy az a tény, hogy a feladatok teljesítéséért több pont jár mint a kill-ekért az rossz game design és nem vele van a gond.
  • Running
    #4826
    A scout egy tipikusan olyan kaszt, amit a játékosok basznak el. Nem arra találták ki, hogy a fél csapat a pálya széléről arra hokizzon, hogy 1-2 lövésből le tudja szedni a tőle 100-200 méterre lévő ellenfelet. Mondjuk a játékosok nagy része azt sem érti kaszttól függetlenül, hogy mi a conquest játékmód lényege a zászlóbirtoklás és nem az, hogy rábuzuljunk a kd-re.
  • HHpanther
    #4825
    Ez mondjuk igaz. De ez szerintem így tök rendben van. Ha nem lehetne látni...még könnyebb lenne a pálya szélén való kempelés.
  • SötétBarom
    #4824
    Becsillanás tök öké. Sok surmadvány világít fent a hegyen, öröm pofándurrantani őket egy jó ironsightos puskával :D
    Martini Henry-t most unlockoltam, atom királyság. A SMLE jobb mondjuk, de ennek a hangja verhetetlen..
  • yossarianHUN
    #4823
    És jól is tették. Azutolsó class, aminek hiányzik egy buff, a scout.
  • NEOreg3
    #4822
    Battlefield 3/4-ben is világított, pedig ott már azzal sem lehet magyarázni, hogy nem létezett még a csillanásmentes technológia, mivel modern hadviselésről van szó

    szimplán azért rakták be, hogy a többi játékost segítse
  • HHpanther
    #4821
    nyilván csak akkor csillan be ha szemből süt a nap. Illetve ha egyáltalán süt. Itt így oldották meg hogy folyamatosan világít.
  • VO101Tom
    #4820
    Becsillanásnak a nap állásáshoz lenne köze (itt nincs). Szimplán arról van szó, hogy a sok rinyagép miatt nyomjelzős lövedéket és világító távcsövet adtak a csipának, hogy a sok gyepisnek legyen esélye észrevenni, hogy ha valaki 20 méterről távolabbról rálő :) A killcam is a hőskorban még arra volt kitalálva, hogy visszajátszotta az ellen szemszögéből, hogy hogyan lőttek le (aminek azért több volt a haszna), ma már CSAK arra használják, hogy megmutassa, hogy honnan lőttek. Meg végignézd, hogy mit ökörködik esetleg a hullád fölött. Hiába no, hígul a szakma :D
  • HHpanther
    #4819
    "Világításos effekt ellentmond mindennek."

    Nem mond ellent. A "világítást" becsillanásnak hívják amit a távcső lencséjére sütő nap okoz. A mai mesterlövészek erre alkalmaznak becsillanásgátlót, vagy a lencse végére tesznek egy toldatot és leragasztják hogy csak egy minimális rés legyen ahol nem fog bejutni a fény és becsillanni. Az 1. vh-ban még nem voltak ilyen megoldások.

    A 125 méteres drop-ra pedig javallott a távcső nullázása..."V" gomb. ;)
  • RepeszElek
    #4818
    Nem èrtem a kèrdèst.
    Nem mondtam hogy profi vagyok, de ha csak kèrdezed akkor a vàlaszom hogy nem vagyok profi, inkàbb haladò szint vagy jò erős közepes jàtèkos vagy mit tom èn...
    Ritka hogy negatív a statom, tegnap többször is 20-30-al többet őltem voltam 17 nullban is meg 51-11ben is ezèrt nem tartom magam kezdőnek de ha kezdő lennèk a medic-et vàlasztanàm a jàtèkban mert gyorsan lő, elèg pontos,elèg sok van a tàrban, ès van plusz èlet ha kell, nem hiàba olyan nèpszerű, az elöző bfekhez meg nem nagyon hasonlítanàm a bf1-et mert nagyon màs a fegyverek ballansza, a bf4ben pl az assault volt a medic de èg ès föld a kettő
  • Seten
    #4817
    A medic kezdő jàtèkosoknak valò?! :)
    Tapasztalataim szerint (BF2 óta), infantry-ben a doktor bàcsik tartják életben a squad-ot.
    Te mióta vagy "profi"? ;)
  • RepeszElek
    #4816
    Ma pl. megint egyedül hùztam a pontot, kínombab eldobtam egy grànàtot ès multi kill :D
    Annyian voltak az ellenfèlnèl hogy a vak vilàgba eső grànàt is kinyîr valakit, elèg a lecegőbe lőni ès valaki meghal de az èn csapaton sehol:)
  • RepeszElek
    #4815
    Amit viszont nem èrtek az ilyen jàtèkokban az az hogy pl. itt is 32-en vagyunk egy csapatban, ès odaàt is 32-en vannak mèg is sokszor èrzem ùgy hogy mi fele annyian vagyunk, bàrhova megyek 4-5 enemy sőt annyira unatkozik egyik màsik hogy meg sem pròbàl elbùjni, miíg az èn csapatom sehol, elmentek hugyozni ès szarnak vissza jönni vagy mi....
  • RepeszElek
    #4814
    A scot szerintem sem szar kivitelezès, a russian sniper messzire nagyon op cserèbe csillog, a martini közèptàvon leverhetetlen cserèbe lassan tölt, ùgy is mondhatnàm hogy csak egy lövèsed van ha az nem talàl bajban lehetsz ezèrt csak profiknak èlvezet, èn a doktor bàcsikat nem szeretem, kezdő jàtèkosoknak valò
  • Seten
    #4813
    A fegyverberagadás gáz? Szerintem teljesen életszerű. ;)
  • lac coo
    #4812
    De, tök jó lenne mindenki azonnal halna a snipereketől, kb tucatjával kempelnek :)))
    Legjobb az lenne, ha nem ovis szinten lenne a fegyvere, minimum BC2-es szint kellene, nem lenne ennyi kemper! :)
  • Maxyka
    #4811
    Pc-n lehet vele célozni azért, de konzolon analoggal mire ráviszed, örülsz ha melkasát eltalálod.
  • Maxyka
    #4810
    What? Nem gáz ha egy lövésbe nem hal de hogy utána többet nem látod az is biztos...
    Pálya végén kempelni??
    Megnézted már a dmg droppot 125méter után?? Borzalom. Jah és 3 másodperc amig oda ér a golyó. Nem éri meg. Világításos effekt ellentmond mindennek. Mesterlövésznek az a lényege hogy álcázza magát nem világít hogy ide lőjetek. Arról nem is beszélve hogy nem hal egybe.
  • HHpanther
    #4809
    Wut? Szinte az összes fegyvere használható. (Használtam mindet) És még jó hogy világítasz...nehogy már olyan könnyű legyen a pálya szélén kempelni.
  • Maxyka
    #4808
    Scout szerintem a legszarabb kivitelezés. Előveszed a russian snipert már 500méterről világítasz. Borzalom! Egy értelmes fegyvere van a martini. De könyörgöm addig ki tud elkockulni?? Legroszabb sniper kivitelezés az fps címek között. Csak ennyi. :(
  • RatBaG #4807
    azt meg lehet oldani egy váltással, de szerintem az igazán gáz a tank/ló/stb nélkül spawnolás.
  • Running
    #4806
    Ennél nincs is nagyon több állandó bug. A fegyverberagadás a leggázabb.
  • Zegi Norbi HUN
    #4805
    Hát igen, van benne egy pár :) De majd nyilván javítják ezeket folyamatosan, hiszen minden játékban vannak/voltak hibák :) Idegesítőekbe nem futottam bele a 100+ óra alatt, ami gyakrabban előjön, hogy ha a medic feléleszt akkor fegyvert kell váltanom, mert mintha beragadna meg nem lehet vele célozni sem. Van még pár grafikai hiba, pl mikor túl közel vagy a tankhoz akkor átlátsz rajta, meg ugyanez tankban ülve. Repülőn is hasonló, itt még át is tudsz rajta lőni. Láthatatlan textúrák, amik blokkolják a lövedéket. Halál után érdekes helyekre és tárgyakba tud beleragadni a katona teste. Kb ezeket tapasztaltam eddig.
  • RepeszElek
    #4804
    Èn viszont rengeteget jàtszom a jàtèkkal ezèrt èn csak annyit tudok mondani rà hogy jò :), de nagyon sok a hiba :/
  • Zegi Norbi HUN
    #4803
    Szerintem nagyjából össze is foglaltad a lényeget :D Nekem is nagyon bejön, első Battlefield játékom és nagyon tetszik. Megérte a pénzt, remélem a kövi rész a 2. vh lesz majd :D Személy szerint csak Operations-t nyomok, a többi móddal talán egy pár csatát ha játszottam :) Mielőtt meglett a játék, olvasgattam hogy a support a leggyengébb, de én ezzel szeretek a legjobban menni. A jelenlegi top fegyver(Huot) nem valami kiemelkedő, de az MG15 Suppressive brutális(kedvenc). Főleg ha sikerül kitámasztani a talpakkal, akkor aztán jajj az ellenfélnek :D A játék menüje is nagyon tetszik, persze elsőre fura volt, de egy kis idő után már nem volt gond :)

    Az egyjátékos kampány is szerintem nagyon jóra sikerült, ami külön tetszett benne, azok az átvezetők meg a karakterek. Piszok jó lett az egész.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2016.11.28. 19:35:54
  • Mester61
    #4802
    Sziasztok!
    (tudom hosszú lesz egy kicsit ,de lépjetek tovább ha nem érdekel.)
    Bocsi tudom senki nem kérdezett, de egy pár szót mondanék a játékról.
    Két gyermekem vette meg nekem karácsonyra csak előbb ideadták. Nem nagy történetem van 15 éve játszom most 56 éves leszek, ezelőtt a COD mindegyikével, jelenleg SKILL-el, és WOT és mindegyikével játszottam.
    Ez a játék az év játéka lesz, a single playert direkt nem játszottam végig, hagyom akkora ha a netem nem műkszik, sajnos időnként előfordul, a tankos pályán végig mentem megrendítő részletek voltak benne.
    A multi nekem fantasztikus csak sajnálom, hogy nincsenek ismerős csapattársak mert úgy lenne az igazi, de nem merek csatlakozni senkihez mivel 12 órás műszakban dolgozom és folyamatosan 5 gyermeket nevelek így idő nagyon kevés van.
    Sajnos mint játékos valahol a legalján vagyok, de így is nagyon élvezem.
    Egy pár szó a karakterekről.
    Assault, fantasztikus rohangálós embernek kell lenni, fegyvere nem mindig, a legnagyobb sebzést okozó a jó, hanem minél több lőszer kilövésére alkalmas és nem célzott hanem csípőből tüzelő változat, felejtsétek el a célzást csak darálva megy a móka.
    Medic az egyik legjobb karakter, fantasztikusan jó fegyverekkel, a sorozatlövőknél ne használjátok az automata sorozatot az újjatok gyorsabb sorozatra képes nyomjátok az újjatokkal a tüzelést hihetetlen eredménye van. Support ez is fantasztikusan bejön, itt is vigyázzatok a fegyver választásánál mert a tűzgyorsaság rengeteget számít, és fantasztikusan javít az optika mindegyiknél egy gyilkológép tudsz lenni.Scout a mindenki által utált csipa, sajnos tudomásul kell venni kell a játékba és kellett a valóságban is, a legundorítóbb karakter a játékban és a valóságban is, a láthatatlan ellen aki akkor öl meg amikor nem is gondolnád, a fegyverei között nagy különbség nincs, néhány menetben a választott fegyver egy lövésből halál, olykor a harmadik lövés sem jön be, sajnos még Martinim nincs , de nagyon kíváncsi vagyok rá.
    Még pár szó, a folyamatos mozgás nagy előny sokszor a csipákkal szemben is, közelharcban érdemes használni a kézi bunkókat késeket nagyon hatásosak, sokszor még akkor is ha egyszer egyszer meg tudnak lőni, a szuronyroham olyan gyors, ha két találatot kapsz akkor is te vagy a jobb, ami nagyon fontos a klaviatúra olyan beállítása ami a leggyorsabbá tud tenni.
    A grafika fantasztikus a közelharci effektek megrázóak, talán egy kicsit elfogult vagyok, de nekem nagyon tetszik.
    Ami egy kicsit aggaszt, lassú betöltés és sokszor olyan pályára tesz be aminek egy perc után vége, kilépésnél sokszor csak a drasztikus bezárás segít, nem igazán értem olykor az olyan halált ami semmiből jön, nincs igazán meg a csalók szűrése.
    Ettől függetlenül nagyon élvezem a játékot, olyat tettek le az asztalra ami másoknak eddig még nem sikerült, remélem a javítások "pár év alatt" majd még segítenek.
    Bocsi még egyszer a hosszú feljegyzésért ,de ez kijött belőlem.
    A játékban "Johzeu" vagyok.
    Üdv: mindenkinek
  • Frequency
    #4801
    Engem a zene címe érdekelne ;)
  • Vadnokedli
    #4800
    Nekem volt egy ilyen bugom anno BF4-ben, imádtak. 1x fordult elő. x)
  • RepeszElek
    #4799
    Engem ma kinyírt egy gyerek aki hàttal volt nekem, a killcamben is lő tovàbb hàttal de mutatja azèrt