273
Call of Duty: Infinite Warfare
codiw_banner.jpg
  • Amiga
    #138
    Az Internet ára azért csökken, mert a hálózatok már nagyjából kiépültek, az új technológiák olcsóbbak, és a bekerülési költségek nagyobbak, mint az üzemeltetés és fenntartás költségei. Továbbá több a felhasználó, vagyis sokkal több a befizető, mint régen.

    Ha belegondolsz, ugyanígy mutat csökkenő tendenciát minden technológia ára, legyen az termék vagy szolgáltatás: egy blu-ray meghajtó vagy mobiltelefon percdíj. Minél nagyobb a piac, annál élesebb lesz a verseny is a fogyasztókért, és az ő meghódításuk (nagyobb keresletük miatt) már alacsonyabb áron is megéri.

    Igazából a játékipar sajnos már úgy működik, mint a filmipar. Vagyis a komolyabb stúdiók a minél nagyobb haszonra lőnek, a művészkedést pedig általában meghagyják a függetleneknek (tisztelet a kivételnek). Egy CoD-nál pl. nem indokolt az igen magas ár, a bevétel jó része a részvényeseknél landol. Amiért mégis ennyiért árulják, az nem a gyártási költségek fedezésével, hanem sajnos a vásárlási hajlandóság felmérésével és kihasználásával van összefüggésben.
  • MoRT2195
    #137
    Ja hát minden évben emelik a fizetésünk 3%-kal kb, de egyébként nem vettem észre semmi változást, sőt néha még kevesebbet kapok, mint amikor elkezdtem itt dolgozni... :D

    Szóval akkor még 10 év kb 30-40 ezer forint lesz egy játék? Mert ha ilyen tendenciában folytatódik az ár emelkedés, akkor ez lesz. :D
  • grebber
    #136
    A te fizetésed az évek alatt gondolom egy fillért se emelkedett igaz?
    A játékfejlesztőknek is ugyanúgy emelkedik amit valamiből fizetni kell ennyi az egész...
    Egyetlen dolgot tudok a világon aminek az ára egyre csak csökken az az internet más példát nem tudok (bár ennek a miértjét sem értem)
  • MoRT2195
    #135
    Sajna iszonyatosan felmentek a dobozos PC játékok árai az elmúlt időben. Pár éve még sokszor 8-9 ezer forintért rendeltem játékokat, most meg örüljünk, ha csak 15.000ft-ba kerül. Mondjuk nem is rendelek már elő semmit. Max évente 1-2 nagyon jó címet, HA van olyan, de nem igen akad amit előrendelnék ilyen brutál áron. Majd egyszer steamen megveszem a jó játékokat 75%-os akcióban amikor már az alap ár se olyan vészes. :D Mondjuk a CoD-ok mindig drágák lesznek ahogy grebber is mondja, de más cím nem. :)
  • Baker1
    #134
    Okés, köszi, hogy jelezted, akkor jobban utánanézek. Én csak a hírekből informálódtam, valamint a Battlefield 1 topikban megjelenéskor. Ami az árat illeti, valószínűleg csak hirtelen felindulásból írtam, bár még ha két játék is van benne, azért 18 ezer forint egy játékra, háát...a magyar felirat is lenne hozzá, jobban venném.
  • MoRT2195
    #133
    1. Ó hidd el, nagyon sokan fogják venni ezt, jóval többen, mint a BF1-et. Hiába fikázza az egész világ minden évben a CoD-ot, valahogy mégis mindig eladási rekordot dönt minden rész. :)

    2. Igen, a DICE megcsinálta azt ami a világon még senki se tudott: egy tökéletes játékot. Persze. :D Attól, hogy nem nem hallottál róla, biztos hogy van benne hiba. Fogadni merek, hogy ha rákeresnék youtube-on, akkor lenne pár érdekes dolog. :D

    Ja és amúgy igen, abban igazad van, hogy a Ghosts után rossz irányt vett a széria. De az igazság az sajnos, hogy a Black Ops óta én nem játszottam egy jó CoD-dal sem. Hiába a MW3, meg a Ghosts is, amik a jelenben játszódnak, azok is ótvar trágyák látták. Megvan mindkét rész eredetibe sajnos...
  • grebber
    #132
    Lewis Hamilton a játékban
  • grebber
    #131
    Mikor volt utoljára 9000 ft nyitóáron egy Call of Duty? Itt 2 game-et kapsz 18k-ért. Szóval ez hihetetlen jó ár, főleg azoknak akiknek nincs meg a Cod 4.
    Remélem idővel majd "szét" lesnek választva és párezerért beszerezhető lesz majd. Kéne már egy db eredeti Cod is a fiokomra ,mert csak :) De sose lesznek elég olcsóak a megvételre :(
  • simonl #130
    1. Vannak pletykák, hogy kiadják a Remasteredet külön is. Ha ez mégsem történne meg november 4-én, akkor várunk kicsit, karácsonyra lóhalálában fogják megtenni, mert ezt az Infinity sz@rt senki nem fogja megvásárolni.

    2. A kedd éjfél óta játszható BF1 -ben semmi hiba nincs.Tájékozódj.

    Mielőtt egy éktelen vita kerekedik, én is szeretem a COD -ot, de a GHOST után elmentek egy olyan irányba amit az igazi fan -ok már nem követnek.
    Utoljára szerkesztette: simonl, 2016.10.19. 07:05:47
  • MoRT2195
    #129
    Hát elég sok helyen. :D De youtube a barátod, nem nehéz utána nézned. :)
  • FartingSquirrel
    #128
    Bugosra? Hol beszéltek bugokról...?
  • Baker1
    #127
    Most kaptam e-mailt, bakker, 17990 Ft az a változat, amelyben benne van a CoD 4 Remastered is. Hát, én nagy CoD fan vagyok, de ez az ár kibaszott pofátlan. :P Habár még mindig olcsóbb, mint a Battlefield 1, ami iszonyat bugosra sikeredett a visszajelzések alapján és semmi Remastered nincs benne.
  • lac coo
    #126
  • MoRT2195
    #125
    Igen, mert csak 15 évesek játszanak vele. Biztos az Activision embere vagy, hogy ezt így tudod. Igaz a youtube tele van rengeteg olyan emberrel akik 18+ évesen is játsszák, de legyen igazad. Ez egy szimpla hent, darálni kell egymás. Rengeteg embernek ez jön be. Akkor most ennyi erővel a Quake 3 is 15 éveseknek való?
  • grebber
    #123
    Be bizony..Egyetlen hibája ,hogy activision sose lesz emberi áron :(
  • Baker1
    #121
    Persze, hadd maradjon. Kicsit még turbóztam rajta. :D Köszi itt is még egyszer!
  • MoRT2195
    #120
    Most is van ilyen, csak nem minden játéknál, és nem feltétlen ezen az oldalon.
  • grebber
    #119
    Azt a 3 embert aki ide írogat nem zavarja. A kommentek száma meg 10 év múlva se fogja elérni az ezret....
    Azok a régi szép idők amikor megjelent egy game elmentem 3 órára és látom 400 új üzenet. Csak úgy ment a diskurzus a gameről.
  • MoRT2195
    #118
    PC-re majd úgy is lesz többször olyan, hogy hétvégén ingyen ki lehet próbálni. És akkor tényleg a végleges játékot lehet kipróbálni, minden pályával és móddal. Én nem hiszem, hogy megveszem. CoD4 miatt venném megy egyedül, de azért nem adok ki annyi pénzt. Úgyis meg lehet majd venni idővel külön, csak ki kell várni.
  • Szabi #117
    biztos hogy így nézzen ki a topik ? :D
  • Baker1
    #116
    Mondasz valamit.
  • grebber
    #115
    Szimplán ennyi az ok. PC az amire a legkevesebb Cod fogy innentől nincs miről beszélni.Örüljünk, hogy van egyáltalán. Mondjuk nekem mindegy.
  • Baker1
    #114
    "A PC-sek ebből teljesen kimaradnak." Hát igen, nem is az Activision lenne. :D Gondolom, hogy senki ne turkáljon a fájlokban. :D
  • grebber
    #113
    Call of Duty: Infinite Warfare - megvannak a béta dátumai
  • Shep
    #112
    Szerintem is.
  • grebber
    #111
    Ütős lesz a single megint VÉGRE! Az hittem már leáldozott a Codoknak single téren de ez megint alázza majd a BF1 single-t ahogy eddig mindig tette.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.09.16. 23:12:20
  • Shep
    #110
    Hát nekem ez bejön.
  • grebber
    #109
    Sztoritraileren a Call of Duty: Infinite Warfare

  • grebber
    #108
    A fórumokban mindig arról beszélnek ami szóba kerül.És az AC C. szóba került ennyi.
  • MoRT2195
    #107
    Hát tényleg kár, hogy arról beszélsz az Infinite Warfare topikjában...
  • grebber
    #106
    Igen.Csak kár ,hogy az AC remasteredről volt szó...mivel a Cod egyértelmű.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.09.16. 11:32:12
  • MoRT2195
    #105
    Pedig amióta bejelentették azóta tudni lehet. hogy jön PC-re is. Elég ha csak az Infinite Warfare steam adatlapjára ránézel, annál hivatalosabb infó nem hiszem, hogy nagyon kéne bizonyítékként. :)
  • grebber
    #104
    De nem pcre :( (Vagy legalábbis sehol nem láttam,hogy jönne pcre)
  • simonl #103
    Az igazán nagy durranás a Remastered lesz. Mondom én deres halántékkal:)
    Bár lehet már csak nekem vannak nosztalgikus érzéseim az első modern COD -al kapcsolatban.
    (erősen zárójelben: a Ubisoft is követi a trendet, jön az Ezio Collection, a régi assassin's játékok új grafikával)
  • Baker1
    #102
    Támogatom a kommentedet. Ugyanez volt a Battlefieldnél is. Ők sem akartak már modernes lövöldét, így próbálták kicsit visszacsábítani a fanokat a világháborús helyzetbe. Egyszerűen nincs ötlete az embereknek, még azoknak sem, akik ilyen munkakörben dolgoznak. Viszont díjazandó, hogy az Activision (Infinity Ward) legalább sztorit is kerekít az egyjátékos hadjáratba, nem is akármilyet. Nem akarom védeni a Call of Duty-t (azér' rajongó vagyok na ;) ), de szerintem nagyobb durranás lesz, mint a Battlefield 1, melyet nagyon sok gamer vár.
    Utoljára szerkesztette: Baker1, 2016.09.14. 22:17:03
  • Baker1
    #101
    Erről van szó.
  • grebber
    #100
    Fontosabb szerepet kap a történet a Call of Duty: Infinite Warfareben
  • Drazse23
    #99
    Most komolyan, mi a franc ez?
  • grebber
    #98
    Még több infó az új Call of Dutyról
  • simonl #97
    Mielőtt nekem estek, a kiadó is tudja, hogy a kutya nem fogja venni, ezért lesz csak ehhez elérhető a COD4 MW remastered.
    Legalább a marketingesük érti a szakmáját.