3373
jdcnaddehh671.png
  • ATi0021
    #3292
    Köszönöm a tippet. Kipróbáltam. Hát azt kell mondjam azért nem olyan szép PC-n mint konzolon. Szép színes az egész, főleg a város, de Nekem valahogy még mindig a FH2 az etalon. A másik szépen megeszi a videómemóriát a sima ram meg alig kell neki. Furcsának találom.
  • L OuiSe
    #3291
    Ha a régiót PC-n átállítjátok Új-Zélandra, már tolható most is az 5
  • zolka14
    #3290
    Hello azt tudja valaki hogy az FH3 miért nem megy online ?
  • Aborg
    #3289
    Koszi. Gondolom akkor majd az autok valasztasi menujaban irja is hogy min milyen perk van.

    Teljesen rakattantam a jatekra, sokkal jobb mint gondoltam. A vezetesi modell is remek, csak szemre tunt tul arkadesnak a videok alapjan a szetfroccseno keritesek meg a nagy ugratasokat meguszo autok latvanya miatt. De kellemesen megplepodtem. Meg ha a kuso kamerak kezelese GTAszerubb lenne es jobb lenne a replay tokeletes jatek lenne.

    Nagyon tetszik ez a forzaviszta nezet is ahol lehet nyitogatni az ajtokat, a csomagteret, motorhaztetot, nezegetni a motort. Habar sajnos nem minden autonal nyithato a motorhaz. Peldaul nem ertem hogy a legelso automnal (a narancssarga dodget valasztottam) miert nem nyithato ha a verseny elotti atvezetokben neha nyitogatjak.
    A masik dolog a kokpitnezet: forzaviszta modban szabadon nezelodhetek a kabinban, akar lefele is a biztonsagi ov csatjara, de a jatekba mar csak oldalra leghet elmozgatni, lenezni nem lehet. Kar erte. Remek lenne olyan szabad nezet mint az ETS2/ATS jatekokban.
  • WinT
    #3288
    Minden autónál külön kell őket megnyitogatni, nincs átjárás.
  • Aborg
    #3287
    Koszi. Rajottem hogy billentyuzetrol mukodik a kuplung, kontrollerrol nem. De mindegy is, mert a billentyuzetrol is fura, habar nem huz a verda de valtani addig nem tudok.

    Meg egy kerdes: van az a menu hogy Kocsik / Autos kivalosagok. Ezek valami perkek. Ha aktivalom akkor az elony csak az eppen vezetett automra fog hatni, vagy mindre?
    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2021.10.25. 20:04:43
  • WinT
    #3286
    Bárki autóját lefényképezheted, akár versenyen, akár freeroamban nem kell, hogy a tiéd legyen. Ha még nem kaptad le akkor van fölötte egy fényképezőgép ikon, innen tudod ha még nincs meg.
    Kuplungoláshoz sajnos nem értek.
  • Szabi #3285
  • Aborg
    #3284
    A FH4-ben a kuplungot kotnroller gombra rakva nem mukodik? Mert nalam nem csinal semmit, hiaba tartom a gombot, akkor is huz az auto amikor gazt adok. Gondoltam hogy majd jo lesz kezifekes fordulok elott elkesziteni a kanyarbol kihuzo sebessegi fokozatot de igy nem lehet.

    A masik dolog: az a fenykepezos feladat hogy foto modban minden autot kattintsak le. De ez csak akkor mukodik ha az enyem az auto. Ha a forgalomban mozgokat probaltam azt nem ismerte el. Erre nincs valahol egy lista hogy melyeket kattintottam mar le?
  • robicarlos6
    #3283
    Forza Horizon 5 is Stunning - Xbox Series X/S Hands-On - A DF Direct Special

  • Szabi #3282
    volt egy csomó ingyenes jutalom autó, sokszor ugyanaz újra és újra
  • Aborg
    #3281
    Mi ertelme eltavolitani ha elveszik es ujra meg kell venni?
    Mondod hogy 1000 fer a garazsba? Akkor nem lesz gond a placcal :)
    Mondjuk a HUD tukroket azert nem bantam volna, nem talaltam erre valo opciot a menuban ahol be tudnam oket kapcsolni.
  • Szabi #3280
    jé ezt tudta 10 éve a TDU2 is :D
  • MerlinW
    #3279
    El, de bármikor megveheted újra. 750 autó van a játékban, 1000 lehet a garázsodban.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.14. 19:57:39
  • Aborg
    #3278
    Mi tortenne az autommal ha a menuban "eltavolitom a garazsbol"? Hova kerul? Vagy szamomra elveszik?
  • Aborg
    #3277
    Koszi a tippet!
    A replay meg talan azert olyan amilyen, mert ha lenne benne egy normalis utszeli kamera is, nagyon szemet szurnanak a szetfroccseno kokeritesek meg az oriasi ugratasok.
  • MerlinW
    #3276
    "Assist" az nincs, de a garázsban úgy állítgatod az az autókat, ahogy akarod és úgy fognak viselkedni, ahogy szeretnéd. Egyébként jah, az FH az teljesen árkád sorozat, a felhőtlen szórakoztatás a célja. A sima Forza sorozat ami szimulátorosabb.
  • WinT
    #3275
    Én a Snowrunnert tolom, ott valóban hasznos ahogy a kamera viselkedik, de versenyjátékoknál nem nagyon jellmező ez.
    Utoljára szerkesztette: WinT, 2021.10.12. 17:04:09
  • Aborg
    #3274
    Koszi! Akkor minden mukodik ahogy kell - vagy inkabb ahogy megcsinaltak. Kameramegtartas: nagy kedvencem a Mudrunner, ott is megtartja a kameraszoget. Ugy kenyelmes peldaul tolatgatni, vagy a GTAba parkolgatni szuk helyekre, olyan mintha egy helyrol figyelned hogy fordul az auto. Sebaj, majd megszokom a forzat is, jo lesz ez.
  • WinT
    #3273
    Külön beállítható assist nincs az autókhoz sajnos (pedig jó lenne).
    A belső nézet ilyen, amíg előre nézel tök jól ki van dolgozva a műszerfal meg minden, de ha oldalra vagy hátra akkor eltűnik az egész. Nem nálad bug, teljesen érthetetlen design döntés.
    Én autós játéknál még nem találkoztam olyannal, hogy külső nézetben megtartaná a kamera a pozíciót ha elmozdítod (a GTA szerintem nem kimondottan autós játék).
    Replay... én nem is tudtam eddig róla, hogy van benne replay pedig van pár óra játékidőm. Gondolom a játékos tábor legjavát is nagyjából ennyire érdekli a dolog ezen a kategórián belül, ezért nem fektetnek bele túl sok energiát. :D
  • robicarlos6
    #3272
    Nem tudom soha egyetlen autós játékot se toltam nem külső nézetben,mert debil vagyok hozzá.
    Nem mellesleg nem véletlen nem megyek jogsira sem a való életben..abban a nézetben nem tudok vezetni egyszerűen nem érzem a pályát úgy..
  • Aborg
    #3271
    "Nyilván mivel arcade game az általad leírtakra nem sokan tartanak igényt..." Nyilvan. Egy autos jatekba minek jo kamerakezeles es replay? Oda inkabb arany gatyok es tancikalo mozdulatok kellenek :)
    Meg azt ird meg legyszi hogy az a kokpitnezetes dolog csak nalam van e, vagy ez igy van beallitva?
  • robicarlos6
    #3270
    "mellesleg sem említett meg egy ismertető sem azok közül amikhez szerencsém volt." Nyilván mivel arcade game az általad leírtakra nem sokan tartanak igényt...
  • Aborg
    #3269
    Sziasztok! Most ismerkedek a FH4 jatekkal. Ez az elso forzam. Kicsit feltem tole a videok alapjan,attol hogy nem e lesz gondom a tulzott arcade mivoltaval. Es azzal semmi bajom, eleg jo es szokhato a vezehtetosege.

    Itt jon az elso kerdesem: a jatek elejen a Dodget valasztottam. A menukban kikapcsolgattam a vezetesi asszisztenciat (ABS, kiporgesgatlo stb.) Igy eleg erdekes lett a vezetes, figyelni kellet a megcsuszasra, de korrigalhato volt... aztan jott a Bugattis misszio a filmeseknek. Az meg asszisztencia nelkul mindenhol ment csak nem az uton. Szoval a kerdes: olyan opcio nincs a jatekban hogy adott autohoz adott asszisztenciat adjon? Ha a Dodgeban nincs ABS akkor ne legyen a jatekban se, de a Bugatti (feltetelezem) tele van asszisztenciaval a valosagban is...

    A masodik kerdesem: nalam kokpitnezetben, ha 45 fokig fordulok oldalra (a kameraval) minden rendben, de ha jobban fordulok, egyszeruen hipp-hopp minden atmenet nelkul eltunik a kokpitnezet es csak a taj marad. Most ez nalam valami bug, vagy ilyen gagyin van ez eredetileg beallitva?

    Kulso nezetbol is eleg fura a kamerakezeles, nem marad ott ahova rakom, tartani kell a jobb pockot, ha elengedem vuisszaugrik az auto moge (erre se talaltam opciot a menukban). Es ott is marad, meg tolataskor se fordulna menetiranyba (ez peldaul a GTA-ba sokkal jobban megoldott). Es orultem volna egy meg tavolabbi nezetnek is.

    No es vegul a Replay: teljesen hasznalhatatlan. Hacsak nem a sajat automban akarok gyonyorkodni. De hogy elemezzek vele peldaul egy jol sikerult elozest vagy mas mozzanatot, arra teljesen alkalmatlan. Az osszes kamera. Nincs egy nyomorult fix TV kamera se, mind repul az utommal. Esetleg forog korulotte stb. Igy mar nem is panaszkodok arra hogy nincs visszatekeres (ami erthetetlen, hisz a jatekban van), gyors eloretekeres, mas autora valtas stb. alap dolgok.

    A jatek azert tetszik, de ezek szerintem alap dolgok egy autos jatekban, nalam eleg komoly hianyossagok amiket mellesleg sem emlitett meg egy ismerteto sem azok kozul amikhez szerencsem volt.
  • robicarlos6
    #3268
    Forza Horizon 5 - Hands-On Preview



    Forza Horizon 5: Opening Race Gameplay in Performance and Quality Mode (4K 60fps)

  • Szabi #3267
  • MerlinW
    #3266
    Nem hiszem hogy aggódni kellene, FH4 60fps-el futott ez ezer éves GTX970-en high beállítások mellett. Az ideal, meg ultra beállítások mindig azért voltak a játékokban, hogy egyrészt megmutassák mit tud technikailag az engine/játék, másrészt hogy ha már léteznek a felső kategóriás hardverek, akkor szívjuk ki belőlük a maximumot.

    Nincs abban semmi szégyellni való, ha medium/high beállításokkal játszik az ember egy közép-felső vason. Csak a játékos agyát zavarja, hogy van egy opció amit nem tud használni és akkor minden szar, a játék, a hardver, a fejlesztő stb :) Miközben konzolokon is medium/high között fut mindenm ha a PC port lehetőségeihez viszonyítjuk. Valamint a mai játékok medium-on is majdnem ugyanolyan jól néznek ki, mint magasabb beállításon. No stressz.
  • robicarlos6
    #3265
    A gépigények legtöbbször csak kirakat PR fogások. Elég sokszor túllőnek a célon.
    Annyi biztos hogy anno hiába volt nekem 1070Ti-m One X-en érezhetően simábban futott a Forza Horizon 4... Most meg Series X-em van így nem is érdekel miket hadoválnak pc-re
  • ATi0021
    #3264
    Azért az RTX 2070-et is elég túlzásnak érzem FHD-ra. De az is érdekes, hogy 6GB vram miatt egy RTX2060 már csak minimumba fér bele. Vagy ilyen alapon az RTX3060 12GBal ideálisabb, mint az RTX3070 ami csak 8-as.

    Az FH4 elment FHD highon a most minimum igényen és tényleg nem történt akkora grafikai fejlődés. Egyik első fejlesztői videóban még arra is lusták voltak, hogy az FH4 töltőképernyőjét kivegyék miközben az FH5-öt prezentálták. Lényegileg csináltak egy új térképet, új elemekkel, az alap grafikai motor megmaradt.

    Miért kötelező beírni ideálisnak az elérhető egyik legjobb VGA-t ami 98%-ban a bányákban van?
  • robicarlos6
    #3263
    Szerintem az ajánlott az FHD-re van megadva az ideál meg 4K-ra. És mivel a 20xx VGa széria már "halott" így muszáj voltak az új 3080-akat beleírni :) Egyébként 4K alatt a 2070-2080-akkal is hasítani fog...ahogy a horizon 4 is tette nagyon szépen
  • ATi0021
    #3262
    Eléggé megszaladt ez a gépigény, ahhoz képes mennyivel szebb a FH4hez képest, illetve, az előrendeléskor közzé tett minimum igényhez képest is:

    OS: Windows 10 64-bit (version 15063.0 or higher)
    CPU: Intel Core i5-750 / Intel Core i3-4170 or [AMD FX-6120]*
    RAM: 8GB
    GPU RAM: 2GB
    GPU: Nvidia GeForce GTX 650 Ti or AMD Radeon R7 250X
    DX: 12
    Storage: 80GB


    Már nem mondom vissza az előrendelést, de azért elég nagy ugrás van az ajánlott és ideális között is. 16GB VRAM és 16GB Ram ideális? Akkor már miért nem 128 GB ram, amiből használ majd 8-10 GBot? Értem én, hogy el kell adni az XBoxot is, de ez nagyon remélem nem valós gépigény.
  • robicarlos6
    #3261
  • robicarlos6
    #3260
    Forza Horizon 5 - Amazing New Gameplay!! Storm Expedition / 2 New Races / 15 Minutes Of New Gameplay

  • blackcalibra
    #3259
    Jaja, igen, olvastam. De meg is vettem. Igaz most este már nem pakoltam fel hozzá a kormányt így csak a One kontrollerrel próbáltam, de valóban jó cucc. Ennyit szerintem is bőven megért. Egy ideig elleszek vele.
  • Botond #3258
    Sokat ne gondolkozz, mert 09.15-el kikerül a storeból és többet nem lesz elérhető, hacsak nem vadászol xboxot, meg lemezes kiadást hozzá.
  • MerlinW
    #3257
    Ha szereted a pályaversenyzést, akkor szerintem nem fogsz csalódni.



    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.09.05. 13:02:51
  • blackcalibra
    #3256
    Sziasztok!

    Szemezgetek a Forza Motorsport 7 Ultimate Edition kiadással egy ideje. Biztosan vannak itt páran, akik vagy teljesen kipörgették a játékot, vagy legalábbis sokat játszottak vele. Mennyire "tartalmas" a játék? Normális karrier mód, kihívások mennyire vannak a játékban? Mennyire "hosszú" a játék, tudom, ezek nehezebben definiálható dolgok egy autós játéknál, de gondolom értitek, mire gondolok. Bármilyen tapasztalat jól jön. 6200ft most ez a kiadás, nem egy nagy összeg, de azért gondoltam rákérdezek.
    Köszi!
  • robicarlos6
    #3255
  • ntex
    #3254
    Sajnos ez ilyen, lehetetlen olyan nehézséget csinálni hogy mindenkinek megfeleljen. Vagy túl könnyű lesz, vagy túl nehéz. Erre a tökéletes példa a Motorsport 7 gépi ellenfelei. Experten még simán verhetőek, az egyel magasabb Pro fokozaton viszont vért kell pisálni sokszor az első helyért. A legmagasabb, Unbeatable fokozatot inkább már meg se próbáltam :D Horizon 4-ben viszont csak Pro szinten megyünk, és ott még ezen a fokozaton is elég változó mikor milyen nehéz nyerni, pályafüggő többnyire. Van hogy ugyanabban a versenysorozatban az egyik pályán simán lehet nyerni, a másikban meg akárhogy mész nem tudod megelőzni az elsőket.
  • WinT
    #3253
    No, hát ezt szeretném látni itt is, erre kellene az energiát fordítani, nem a még sokszáz plussz autóra.
    Az újonnan megjelent Codemasterses Grid ebben a tekintetben egész jó, ha másban nem is. Bár ott meg már néha túlzottan agresszíven mennek rá a játékos direkt kilökésére.
    Utoljára szerkesztette: WinT, 2021.08.16. 15:21:05