3373
jdcnaddehh671.png
  • Aborg
    #3333
    FH4: megvettem a Willis MB Jeep-et, es forzaviszta modban nem tudok beleulni. Ez eddig egyik automnal se frodult meg elo. Ugye amikor megjelenik az auto Forzaviszta modban, akkor kb egy macska szemmagassagabol latjuk, es csak miutan beleultunk es azutan kikaszalodunk belole, latjuk emberi szemmagassagbol. Nos en nem tudok beleulni, nincs ott az az ikon. Lehet lehajtani a szelvedot, vagy felnyitni az uveget, a motorhazteto is nyithato: csak igy ugye nem is tudok belenezni (mert maradt macska szemmagassag). Ez valami egyedi hiba, vagy lesz ilyen tobb is?
  • Monster076
    #3332
    Rendszeresen kitakarítom, de ez nem lehet probléma, hiszen akkor máshol is előjönne, nem csak ennél a játéknál (itt sem a gép zuhan meg és restartol, csak leáll a game, mintha alt+f4et nyomnék). Próbáltam egy-két játékot próbaképpen grafikailag feltekerni 4K-ra max beállításokkal, érezhetően küzdött a gép, pörögtek a ventik, viszont fagyás nem volt. Itt viszont lényegében minimumra véve mindent sem javul a helyzet, 10-20 percnél nem megy tovább (akkor sem, ha valami eldugott helyen megállok, ahol még különösebb számítási műveleteket sem kell végeznie a gépnek, mint mondjuk versenyek alatt).
  • hangacsi
    #3331
    Takarítani milyen gyakran szoktad a gépet? Nem lehet, hogy sak poros és takarítani kellene?
    Egy barátom járt úgy, hogy ha elkezdett játszani, akkor neki is 15-20 perc után lefagyott a gép és vagy újraindult.
  • IMYke2.0.0.0
    #3330
    Akkor nem csak engem zavar ez a jelenség (lelassítás) - még csak a 4-est játszom.
  • Monster076
    #3329
    Nekem a héten megjelent patch sem segített a fagyáson. Mintha indítás után elindulna egy random timer, ami 10 - 20 perc közötti időintervallumban véletlenszerűen kilőné a játékot. Teljesen mindegy, éppen mit csinálok, versenyzek, vagy szimplán autókázok, de még töltőképernyőn is lefagy. Sőt, kipróbáltam azt is, hogy megálltam az út szélén, akkor is leállt pár perc után. Pedig már a neten található tippeket is kipróbáltam.
  • hangacsi
    #3328
    Már a 4-ben is zavaró volt, hogy a víz és más tereptárgyak csak engem lassítanak le, de ami itt megy az már túlzás. A 4-ben verhetetlen vagy szakértőnek való nehézségen meg tudtam nyerni a versenyeket, de volt bennük kihívás. Itt most a terepversenyek igen gyakorlott beállítással sem mennek, pedig hiba nélkül megyek végig. A heti kihívásoknál pedig tényleg vicc, hogy több mint 500 autó mellett már a második héten ismétlődik a kategória. Azért remélem még finomhangolják ezeket, mert amúgy nagyon jó kis játék lett, de ezek azért elég durva hibák.
  • RedRiot
    #3327
    Nekem vegyes az AI. Országúton egész jó, van benne kihívás - bár nyilván azért nem RaceRoom színvonal de élvezhető, szórakoztató. A rohadt Cross Contry vagy milyen versenyeken viszont rettenet. Minden kanyart úgy szed mintha sínen fordulna és persze kigyorsításnál sem veszt trakciót és elhúz mint egy rakéta. Száz méteres ugratók után is simán landol, úgy általában sehol nem veszít sebességet.
    Hagyom is inkább a Cross Countryt a fenébe és maradok az aszfalton. Retro supercar / A osztály a kedvencem, a jó öreg Diablo SV igen hatékony fegyver abban a mezőnyben.
  • CS@
    #3326
    Az Ai botrányosan szar lett ebben a részben, nem is tudom felidézni, hogy mikor volt korábban ennyire ótvar, mint itt, pedig az előzőben már baromi jó volt.
    Az évszakos kihívások egyenlőre nagyon idétlenek, nem is értem minek 2x egymásután elsütni a modern sportautót a terep versenyekre egy olyan játékban, ahol ezt az autókínálat semmivel se indokolja.
    Amúgy a játék szokás szerint jól néz ki és végre a jó oldalon mennek az autók is de, ahogy az várható volt semmi újdonságot nem hozott.
  • Szabi #3325
    meglepően mókás a heti jutalomautó :D

    Utoljára szerkesztette: Szabi, 2021.11.17. 21:05:16
  • Szabi #3324
    934MB lett a pecs Series X-en, végre mennek a multiplayer versenyek újra :D
    Utoljára szerkesztette: Szabi, 2021.11.17. 19:18:06
  • Aborg
    #3323
    Kosz a tippet, majd figyelek.
  • MerlinW
    #3322
    Mutatja, amikor elkezded. Ismételhető 4-5 versenyből álló kis eventek. Nem vesztesz semmit, nyugodtan csináld amihez kedved van. Progression-t nem tudsz bukni ebben a játékban.
  • Aborg
    #3321
    VersenySOROZAT? De honnan tudom hogy mit kell befejeznem? Rengeteg kulonbozo tipusu verseny ikon van a terkepen, egyszer korversenyest jatszok, egyszer A-bol B-be futamot, vagy terepes, stb., szoval cserelgetem. Vagy ugy kellene hogy csakis egy tipusu versenyt nyomni amig vegig nem jatszom az osszes ikonjat?
  • MerlinW
    #3320
    Elkezdtél egy versenysorozatot, ennyi. Vagy befejezed, vagy újrakezded az event után. Semmi olyan nem fog elveszni, ami feltűnne.
  • robicarlos6
    #3319
    Arra nem tudok válaszolni. Nekem hirtelen nem rémlik hogy kiirt volna ilyet.
    Én egyelőre a horizon 2 vel tolom előbb azt akarom végigvinni és jöhet a 3.
  • Aborg
    #3318
    Koszi a videot, hasznos volt. Kiderult mi volt a gond: en csak az also utcan jartam oda-vissza, nem tudtam hogy a parhuzamos utcaban is vannak ugratok.

    Esetleg meg a #3316 -ban levo elso kerdesre tudsz valamit?
  • robicarlos6
    #3317
    Pedig mindent kiír és mond mi kell a filmesekhez. Itt végignézheted ,hogy semmi extra nincs egyikben sem

  • Aborg
    #3316
    En a FH4-et jatszom, lenne ket kerdesem.

    1. Amikor elvallaltam egy ugynevezett Bemutato kuldetest (ezek a nagyobb sarga ikonok, verseny a vonat ellen, HALO verdas kuldetes stb.) kiirta hogy biztos akarom e, mert elveszik az eddig elert elomenetelem a bajnoksagban. Milyen bajnoksagban? Hol tudom megnezni ezt az elomenetelt?

    2. A filmeseknek csinalt kaszkador kuldetesben, ahol a tarka Fordot kapom, a faluban van ket rampa. Nem nagyon mondjak el mit is varnak tolem, el kell ernem bizonyos pontszamot (talan trukkpontszam vagy ilyesmi). De hiaba ugratok a rampakon, nem jon ossze annyi. Mivel lehet ezt a pontszamot novelni?
  • Frequency
    #3315
    Sziasztok!
    Van valami megoldás a kontroller leválasztva hibaüzire? X-box kontrollert használok,van mikor kifogástalanul működik...van mikor meg másodpercenként
    bedobja hogy csatlakoztassak egy kontrollert.
  • Szabi #3314
    az online botrányos, remélhetőleg napokban javítják..

    1050ti van az asztali gépemben, 1060 a laptopban, de szembejött egy okés ajánlat, így lett egy Series X-em... mondjuk az első tápja elpukkant pár perc játék után, de a második még jónak tűnik, fogalmam sincs milyen grafikai beállításnak felelne meg pc-n, de szép és stabilan fut a 4k-s tv-n hdr-el :D

    SGhu klubbot megcsináltam itt is, bár értelmét itt se látom, mert semmire se lehet használni
    Utoljára szerkesztette: Szabi, 2021.11.12. 10:35:58
  • Mayorpapa
    #3313
    Nekem is ugyanez a problémám :( Már azt hittem, a hiba az én készülékemben van...Abszolút megfelel a gépem az ajánlott konfignak, és rendszeresen elmosódik a kép, olyan, mintha állandóan keresné a felbontást, vagy nem is tudom...extreme grafikai beállításon csúnyább a játék, mint high-on...közvetlen előtted töltődnek be a textúrák, recés az egész, sztem az Nvidia kártyák lesznek a ludasak, nekem is az van, másra nem tudok gondolni...144 Hz-en játszok vele, egy AOC 24G2W1G4 monitoron, már mindent kipróbáltam, bármit állítok át, nem lesz folyamatosan tiszta a kép, érdekes, hogy versenyek közben viszont jó minden, de amint egyedül bóklászok, vagy kilépek a menübe, rögtön elhomályosodik, mintha 640X480-ban, vagy még kisebb felbontásban játszanék. Fura, mert egy játéknál sem csinálta ezt még soha a gépem...
  • oneal1
    #3312
    nekem lekopogom tegnap estig nem volt semmiféle problémám leszámítva azt, hogy haverral egyszerűen nem tudunk egymásra csatlakozni mert mindenkit folyamat ledobál.

    Este viszont elkezdett kifagyogatni a dolog...
  • WinT
    #3311
    Attól tartok a drivatarom lényegesen jobban vezet a játékban mint én valójában, de köszi. :D
  • blackfire001
    #3310
    Kollégám is jelezte, nála is hasonló hiba van. Ő azt mondta, hogy tudnak erről a fejlesztők és lesz javítás hamarosan.

    Állítólag XBOX-on a legjobb a játék, még high end PC-n is lehetnek furcsaságok... :D Ez ilyen.


    Az AI szerintem is jó. Ha stock kocsival indulok egy versenyen akkor szinte borítékolható, hogy nem nyerek. Ok, nagyon nem könnyűn játszok, de kell is a kihívás.

    Ezt a játékot nagyon eltalálták szerintem is..

    Szabi és Chris Vinter jól nyomjátok, szinte mindig veletek megy a verseny az első helyért! :D
  • RedRiot
    #3309
    Üdv mindenkinek!
    Kinek hogy megy a játék?
    Nálam jelentkezett néhány grafikai bug:
    -textúrák és/vagy high LOD modellek gyakran késve jelennek meg: pálmafák elmosódott pacák, csak 30 méter közelről lesznek élesek. A szembejövő autóknál is durván feltűnő a LOD váltás, ahogy szemcsés izéből részletes modell lesz.

    -két óra játék után masszív fps csökkenés, lagzás
    -nem tudom mennyire bug de az AA néha elég randa. Ha mozog az objektum akkor működik az élsimitás ha áll akkor recés

    Másoknál is jelentkeznek ilyesmik?

    Konfig: Ryzen 3600 / RTX 2060 Super / 32GB@3200Mhz RAM / SSD / legújabb nvidia driver

    Egyébként szép és jó. Az AI pedig meglepően combos lett az előző részekhez képest, amit a mapból eddig láttam szuper, a pálya útvonalak is látványosak és jól vezethetőek. Hangok terén is óriási az előrelépés. Az fps érték is jó alapból, nagyjából minden ultrán pár dolog high-on és tartja a 70fps-t @1080p.


    Utoljára szerkesztette: RedRiot, 2021.11.11. 09:39:28
  • Szabi #3308
    pffuuuuuuu
  • robicarlos6
    #3307
    Elképesztő számokkal nyitott a Forza Horizon 5, Phil Spencer el is büszkélkedett velük
  • Aborg
    #3306
    Jo lenne egy szoci autopakk DLC, trabik, wartburgok, ladak, skodak, ilyesmi :)
  • Monster076
    #3305
    Nálam nagyon furcsán viselkedik a játék. Először kipróbáltam a tört verziót, minden gond és hiba nélkül futott. Aztán felment az eredeti a Store-ból, de ez teljesen használhatatlan. Állandóan nethibára panaszkodik, rendszeresen eltűnik az út, a töltési idő sokszor 1-2 perc (futamok előtt, után, autócserénél, mindig) és van, hogy akár 10-15 mp-re nem érzékeli a billentyűzetet. De ami a legidegesítőbb, hogy teljesen véletlenszerűen, minden hibaüzenet nélkül leáll.
  • robicarlos6
    #3304
    Forza Horizon 5 (PC) im Technik-Test (Pcgameshardware)

    Forza Horizon 5 Tech Analysis: An Xbox Series X Masterpiece

  • oneal1
    #3303
    gamespass-al mehet ma már a móka?
  • hangacsi
    #3302
    Én nem idegeskedek rajta. Csak első indításnál húzott fel, hogy több mint egy órámba telt, hogy elinduljon a játék, mert összeakadt az Esettel, de sikerült megoldani. Néha-néha előfordul, hogy kilép, illetve az online csapatkaland (nem biztos, hogy így hívják) nálam használhatatlanul rossz volt, de ezek majd megoldódnak. Így is abszolút játszható és eddig nekem tetszik.
  • Szabi #3301
    nyugi srácok, az hogy többet fizettünk, hogy korábban játszunk, mindig is arra volt jó, hogy fizetősen tesztelhessük a bétát.. majd remélhetőleg 11.én jön update amitól játszható is lesz

  • ATi0021
    #3300
    Valóban elég bugosan adták ki. Utálom amikor pl. skill pontokat gyűjtenék erre bedobja, hogy network disconnect hiba és ugrottak a pontjaim. Vagy az SSAO bug és szép az úton futó szürke vonalakkal, bár még mindig jobbak mint este a pixeles piros füst. Plusz szerintem a 4-ben a poligon szám magasabb volt. Gondolom ez az ára annak, hogy előző gen konzolokra is ki kell adni és környezet sok elemmel van megszórva.
  • hangacsi
    #3299
    Nálam az rendben van. De sajnos sok hiba van a játékban. Az FH4 kevesebb hibával jött ki....
  • MerlinW
    #3297
    4K-hoz nem mindig elég a 8GB. Ezért van minimum 10GB a modern VGA-kon. Az hogy 80fps-el fut 3070-en az dicséretes. A memóriaigényből egyébként le lehet faragni egyetlen beállítással. Ha nem benchmark-olsz, felesleges pár dolgot extreme-re állítani.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.11.06. 21:16:50
  • IMYke2.0.0.0
    #3296
    Első videónál azért "vicces", hogy "Low video memory" figyelmeztetést kap - nem elég neki a 8GB VRAM-os nvidia... (videón: 7910 MB-t zabált fel a játék)...
  • ATi0021
    #3295
    Valahogy Nálam nem ilyen mint a videókban. Igaz nem 4kban játszom és nincs RTX-em és 12GB VRAMom se, de azért betölthetné a távolban levő textúrákat. Addig Xboxon nincs vele ilyen gond, igazából ezért írtam hogy szerintem x-en jobb.
    Valami ilyen Nálam: https://www.youtube.com/watch?v=YqEz8C6oa5w
  • MerlinW
    #3294
  • MerlinW
    #3293
    "nem olyan szép PC-n mint konzolon" WTF? :)

    4K+RTX@90fps



    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.11.05. 20:06:41