3373
jdcnaddehh671.png
  • ntex
    #2530
    Tartalom az nem baj ha van, tovább el tud az ember szotyizni a játékkal. Amit már előre sejtek hogy ez is ugyanolyan rosszul fog futni 8GB RAM-al mint az eddigi Forza játékok, hihetetlen rosszul bánik a memóriával mindegyik játékuk. A Motorsport 7 pl. 5-6GB -al indít, majd mikor betölt egy pályát és ott böngészek kicsit az alkalmas autók között vagy vennék újakat felmegy 96-98%-ra a memória kihasználtság és játék közben úgy beszaggat hogy van hogy 1-2 másodpercre is megáll a kép. Meg ilyenkor már van hogy ki is vág a játékból. Ami azért is furcsa mert a Motorsport 7-nél az ajánlott gépigénynél is ugyanúgy 8GB RAM szerepel, ennek ellenére messziről látszik hogy kevés neki. A Horizon 3-nál meg még rosszabb a helyzet bár ott 12GB az ajánlott, ott legalább fel is van tüntetve, de attól nem hiszem hogy ilyen szinten játszhatatlannak kéne lennie 8GB-al ami ugye a minimum lenne neki. A Horizon 4-nél valszeg még rosszabb lesz majd a helyzet, 8GB-al valszeg meg sem fogom próbálni inkább :)
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2018.07.13. 12:43:28
  • WinT
    #2529
    Nyilván nem, de ez a sokszázas szám azért már bőven a ló túlsó oldala. 150-200 azért bőven elég kellene legyen, hogy lefedje a nagy átlag ízlését szerintem. Szép számmal vannak teljesen felesleges autók a kínálatban amik a kutyának nem hiányoznának.
    Azt a sok energiát lehetne annyi minden másra fordítani amivel sokkal jobbá lehetne tenni a játékot.
  • arty
    #2528
    "De persze lesz 600 verda amiből jó esetben 20-30 kedvencet használnak az emberek, mert az kell."

    és mivel MINDENKINEK ugyan az a 20-30 a kedvence, így gyakorlatilag annyi elég is lenne a játékba
    ... nameg a mezőny is álljon 12 tökegyforma kocsiból ;)

    a sok autó/nagy választék jó (ha jut idő mindhez normális külsőt-belsőt-hangot-tulajdonságokat társítani...)
  • arty
    #2527
    semmivel nem lennél jobb helyzetben (sőt... még többet kellene/lehetne tökölni, mire belőnéd adott kocsi-pálya kombóhoz az AI-t)
    a valódi probléma, hogy az AI nehézsége nem konzisztens, minden pályán más :(

    egyébként a pro AI ellen az alap pár körös event általában reménytelen (az én képességeimhez legalábbis), "érdemes" hosszabb versenyt beállítani, akkor van idő felzárkózni/előzni
  • WinT
    #2526
    Szerintem semmi akadálya annak, hogy te 60 fps-el játsz online, míg más harminccal, vagy ha PC-s akkor akár 100+-al is.
  • stalker001
    #2525
    Az online az most hogy lesz?
    Tegyük fel nekem van egy xbox one X-em 60fps-el, és csatlakozok valakire akinek xbox one S van akkor lekorlátozza az enyémet is 30fps-re vagy mi?
  • Szabi #2524
  • WinT
    #2523
    Tök jó, hogy lehet babázni az avatárokkal meg minden, de engem ennél a cuccnál olyan kardinálisabb kérdések foglalkoztatnának mint:
    - Versenyek végén marad-e a nettó faszság XP alakú rangsorolás függetlenül a helyezésedtől?
    - Alsóbb kategóriájú verdák szuperszónikus sebességre kapcsolása ellen tesznek-e valamit nagyobb kategóriába való tuningolás esetén?
    - Térkép nyugati széléről a keleti szélére elautózni tovább tart-e 5 percnél?
    - AI esetetleg legalább próbál-e úgy csinálni mint aki érzékeli, hogy a játékos is az úton van?

    Annyira szeretnék rajongani ezért a negyedik részért, de sajnos nem tudok igazán, mert szinte biztos vagyok benne, hogy minden kérdésre egy jó kövér nem a válasz, pedig ezek vették el teljesen a kedvem a harmadik résztől is (na meg az, hogy random kibasz az asztalra akármit csinálok).

    De persze lesz 600 verda amiből jó esetben 20-30 kedvencet használnak az emberek, mert az kell.
    Utoljára szerkesztette: WinT, 2018.07.11. 13:44:40
  • Szabi #2522
  • unrealnoise
    #2521
    Persze. Mondjuk nem is tudom Forza 7-be hogy van... Kár, hogy nem lehet százalékosan állítani, mittudomén 70-től 120%-ig... De mondjuk annyira nem is érint, sajnos a FM4 óta nem az igazi ez a játék, számomra nem sokat léptek előre... Komolyodnia kellett volna ennek a címnek, ehelyett... De ez már "szubjektív"...
  • WinT
    #2520
    Igen, mondjuk ez sem túl elegáns megoldás, hogy igazából nem az a kihívás nagyobb fokozatokon, hogy jobban, ügyesebben vezet az AI, inkább az, hogy pofátlanul gyorsabb.
  • ntex
    #2519
    Értem én, de az Expert és a Pro közé nyugodtan berakhattak volna még egyet mert ez így elég nagy ugrás, hogy experten még tudok első lenni, pro-n meg már az 5. helyért is vért kell pisálni, meg egyenesekben simán legyorsulnak az ellenfelek.
  • unrealnoise
    #2518
    Akkor az amit említettél, pont jó. Szerinted nincsenek nálad gyorsabbak? Alien szintű forzasok? De. Nekik lehet az a nehézség simán jó. Lehet van nálad 2 másodperccel lassabb versenyző, akinek meg már a normál is izzasztó, akkor ő meg azért sírjon, mert nem tudja a normál versenyeket megnyerni? Mert ha meg rászabnák, akkor sírhatnál azért, hogy igazából túl könnyű a játék, minden nehézséget simán veszel, nincs benne kihívás.

    Az a legjobb, ha van ultra nehéz AI is, ami szinte alien szintű versenyzőket kíván meg, mert akkor mindig lehet hova feljebb kapcsolni, ha fejlődik az ember, ha meg nem tudom elverni a legnehezebb fokozatok őket, akkor mi van? Semmi.

    Ellenben ha semmi élvezet nincs benne, mert mindenkit, mindenhogy szarrá verek, az sokkal rosszabb.
  • WinT
    #2517
    Így.
    De ez pálya meg autófüggő is... van amelyik pályán és autóval Unbeatable fokozaton is béna, megint másikkal meg rommá ver. Ennyi féle és fajta verdát nagyon nehéz balanszolni (más kérdés, hogy szerintem nem is nagyon törekednek rá).
  • ntex
    #2516
    Üdv.

    Forza 7-ben úgy látom nem nagyon tudták eltalálni a nehézségi fokozatokat... Experten még viszonylag könnyen verhető a gép, viszont 1-el feljebb kapcsolva Pro-ra már a 4. 5. helyért is izzadni kell és nem nagyon lehet előrébb jutni, akármilyen jól próbálok menni egyszerűen otthagynak az ellenfelek, agresszívan előznek kanyarban stb.

    Más is így van ezzel?
  • arty
    #2515
    helyszín, autók, karrier... kicsit más, mégis ugyanaz
  • Szabi #2514
    mit szeretnél, repülőket meg hajókat ? :P
    Utoljára szerkesztette: Szabi, 2018.06.28. 22:44:57
  • bpeti72
    #2513
    Amúgy lesz ebben a részben valami új az előzőhöz képest? mert sztm nem sok minden.
  • bpeti72
    #2512
    Hogy fogja azt a kormányt ez a pancser
  • grebber
    #2511
    Ezeket a helyszineket épületeket mindig jól megtudják csinálni. Tisztán emlékszem a 2009es atomjó Wheelman gameben is frankó volt Barcelona
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.06.26. 09:09:29
  • Szabi #2510
  • Fehercsoki
    #2509
    Én nem tapasztaltam ilyet, nem melegszik túl a CPU vagy a GPU?
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2018.06.23. 12:03:33
  • gebali
    #2508
    Nincs bekapcsolva a dinamikus opimalizáció, mivel az nonszensz, hogy eleinte rendesen fut, aztán egy óra után hasnzálhatatlan. Semmi nem használja ezen túl az erőforrásokat, Chrome is ki van lőve, és nem is arról van szó, hogy bizonyos területeken/helyzetekben kezdene el szaggatni.
  • arty
    #2507
    hagytál mindent dinamikus optimalizáción?
    sok peccsel korábban volt memleak, de szerintem azt befoltozták....
  • gebali
    #2506
    Arra tudtok mondani valamit, hogy a FH3 PC-n miért válik egy óra után játszhatatlanná? Az elején simán fut 1080p-n, 60 FPS-sel, mint a babapopsi, de kb. egy óra után már 1 FPS alatti beszaggatásokat produkál folyamatosan.
  • arty
    #2505
    pár százalékkal jobb, attól extrát nem várnék :)
  • stalker001
    #2504
    De nem úgy volt hogy az S jobb mint a sima? akkor legalább azon lehetne még 60... de hát ha buzik akkor buzik. :D
    Ez a forza kimarad most akkor.
  • Szabi #2503
  • arty
    #2502
    talán az lehet az ok, hogy a oneX 5-6x gyorsabb gpu-t kapott, jobb és több rammal.... ;)

    a forza horizon eddig is 30 frémet ment mindig, minden konzolon, most az X lesz a kivétel (mert mi másra költség el az erejét? a szebb fű keveseket érdekelne, gondolom)
  • JonasSandor
    #2501
    Dehogy veszek xboxot 1 játékért nem fogok. Akkor nem csak nálam van ez jó tudni, alapjáraton 73 fps, maxon 48 fps. Boxkiállás van e meg biztonsági autó?
    Utoljára szerkesztette: JonasSandor, 2018.06.18. 15:01:29
  • stalker001
    #2500
    De ez akkora bu*iság már ne haragudjon meg senki, ha X-en tud menni 1080-ba 60-al akkor sima One-on miért nem? főleg S-en miért nem? -_- ez egy igazi kibaszás azért hogy vegyél X-et....
    Sándor nekem meg annyit tudok mondani hogy szar a törés, nekem a motorsport 7 megy 100fps-el de gondol egyet azt lefagy az egész játék, ha meg neked eredeti akkora passz, vegyél te is boxot. :D
    Érdekes módon a Project cars 2-nek olyan grafikája van hogy behugyozok még azt is látom hogy alacsonyabb a gumi nyomás mégis maxon megy a kis szar gtx760-al.
  • JonasSandor
    #2499
    Nálam mitől szaggat? Forza 7
    i7 6700 proci gtx 1050TI 16 giga ram.
    Utoljára szerkesztette: JonasSandor, 2018.06.17. 22:26:31
  • Fehercsoki
    #2498
    Elvileg Xbox One X-en 4k 30fps vagy 1080p 60 fps, szóval gondolom akkor a simán nem megy majd az 1080p 60 fps.
  • stalker001
    #2497
    Azt esetleg tudja valaki, hogy a horizon 4 fog e futni Xbox One S-en fullHd-be 60fps-el?
    Mert azt tudom hogy elvileg One X-en fog csak 4K-ba nem, de passz.
    Engem az S érdekelne, 30fps-ért nem veszek boxot, elég volt a horizon 3-at végig szenvedni 30-al.
  • mrmilan
    #2496
    Jaj ne :)
  • TBTPumpa
    #2495
    Magyar felirattal érkezik a Forza Horizon 4 is:
  • arty
    #2494
    majd az 5 lesz japánban :D
  • mrmilan
    #2493
    Nekem is a bal oldali közlekedéssel van a bajom. A tökömet már, Ausztrália nem volt elég? Reménykedtem, hogy a 4. részben már talán nem...de... Ugyanígy éreztem akkor is, amikor Japánt kezdték el emlegetni, na mondom fasza, balra tarts.... mindegy is....
  • grebber
    #2492
    4-5 év múlva is ugyanezeket az árakat fogjuk nézegetni.. M$ style
  • TBTPumpa
    #2491
    Előrendelhető az újabb remekmű