2074
  • Ironman2
    #1874
    Leállítottam a modot,meg restartoltam egyet,mindjárt megjelenik a szerver,kicsit várni kell rá.Ha igy se jó,akkor lehet várni kell,mert a g-portalnal ma karbantartás volt.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.05.05. 17:37:14
  • sata75
    #1873
    Valami nem jó. Kilogoltam és most már nem tudok belogolni a szerverre, a töltő képernyőnél nem lép tovább.
    Más szerverre gond nélkül belép a game, ide nem, lehet mégis problémás az a map mod :(
  • sata75
    #1872
  • Ironman2
    #1871
    Ott a minimap a szerón,ki-be kapcsolható,és sok funkciója van neki,nem kötelező használni,aki nem akarja,a numpad 4-es gombbal lehet ki-be kapcsolni,de van overlay felülete is,áttetsző map jelenik meg,nem is rossz ötlet ez.Ja,és van benne locator,kisállat,thrall 3-as,és 4-es szintüeket kijelzi menet közben,hol vannak (ez se rossz ötlet,csak kicsit csalás szaga van neki),gombnyomásokra persze.

    Itt a leírás róla

    Most tesztelem,ha bármi gond lenne ami eddig nem jött elő,akkor irjatok,kiveszem a modot.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.05.05. 14:59:15
  • Ironman2
    #1870
    Ok,megfontolom.
  • Ironman2
    #1869
    Végül is.Betöröm őket,aztán hazaviszem.Nem nagyon akarok mégegy bázist a purge miatt.
  • PiszkosFred
    #1868
    Ne a szolgat vidd a kerekhez, a kereket vidd a szolgahoz! :) Ott a falu mellett a sekely vizben le tudsz rakni egy kisebb bazist egy-ket kerekkel. Kozel van igy a falu, a kerek, a teleport, win-win-win. (en, es mindenki mas is legalabbis igy szoktam, egy-egy szerveren komoly infrastruktura van kiepitve "szegeny" falu mellett - foleg, hogy eleg sok nevesitett szakmai szolga is talalhato ott)
  • sata75
    #1867
    A minimapot nem is azért javasoltuk mert eltévedünk, hanem mert sokkal könnyebben megtalálod a pajtásokat. Látod merre keresd mikor mondja, hogy elmentem balra :) Főleg éjjel mikor semmit nem lehet látni ;)
  • Infrath
    #1866
    én mikor farmolok mindig várnom kell 5-10 percet mire lejár a 15 perc spawn time
    hiszen ha ugyanabba a sorendben mész vissza
    ugyanabban a sorrendben spawnolnak
    az elsőre mindig várnom kell nekem
    nekem 5 perc asagard és mondjuk 10 perc a külső rész aztán vissza
  • Ironman2
    #1865
    Ez a spawnrendszer idegesítő tud lenni,persze hogy másodjára már senki nem ott volt,sőt nem is találtam egyiket se(Snowhunter,és Berseker).Igaz egy nagy területen belül spawnolnak a neves szolgák,de bejártam az egészet,és sehol senki.Az is bosszantó hogy ilyen hamar visszaspawnol minden,lehet azon állítanom kéne,mire körbeérek egy helyszínen már megint újra ott vannak a kezdőpontnál az ellenfelek.Lehet kb 1-2 óra újraspawn lenne az ideális.Főleg New Ashagardban,mire végigérek,már az elején újra ott van mindenki.Felderítés szempontjából is jó lenne ha nincs sűrű spawn,mert akkor mások tudják hogy itt már jártunk,és hiába keresgélnek.Igy meg szinte mindenki kedvére válogathat,mert minden tábor dugig van npc-vel folyamatosan.A lootokra is igaz lenne a megoldás.

    szerk:mondjuk 1-2 hét újraspawn az durva lenne??? mint a decay rendszer kb (dungeonokra nem vonatkozik)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.05.05. 03:51:19
  • Ironman2
    #1864
    Ja a Berseker az ott tocsog a vízben,csak elcsesztem,mert nem találtam vissza egyhamar,de már tudom a visszautat.Dalinsia nekem a sziklák tetején volt,pár haverjával,majd az is meglesz.Kár volt a lovat elvinnem,csak nyüg van vele,jobban járok a harcosaimmal (persze a moddal)
  • Ironman2
    #1863
    Ja kösz az ötletet,már megyek is oda.Sok a kék csonti azon a vidéken.Korrupt a vidék,sokáig nem lehet ott tartózkodni,azért 3-4 kötelet viszek,mert hosszú az út a bázisomig.Asszem lóval megyek oda.
  • Ironman2
    #1862
    Csak az elején egy platform van a földön,amin a nyilasok állnak.A másik felére nem tudok válaszolni,passz.Remélem nekem nem kerül sor hogy beteleportáljanak az épületen belül.
  • Ironman2
    #1861
    Szerintem ez a minimap egy olyan eleme a játéknak amit el lehet dobni,egyáltalán nem hiányzik ide,egyrészt azért,mert eltakarja a jobb felső képernyő egy kis részét,márpedig az ilyen játékokban az a jó hogy minél kevesebb legyen a hud,és nagyobb legyen a látványtér a képernyőn.Tudom ki-be lehet kapcsolni,de akkor meg pont az értelmét veszti.Másik meg az hogy eltévedni se lehet,olyan kicsi a Conan világa,szóval nekem nem hiányzik.
  • T62A #1860
    Nem vagy a földön, a bázissal. Hogy hogy nem jelennek meg a vad szolgák az épületen belül támadás alatt? Én csak egy rabszolga betörő kereket raktam le alapokra a szikla szélére, és lazán gyalog be tudtak volna jönni, ha megkerülik a kis dombot. Az első hullám onnan jött, utána jelentek meg a kerék mellett.
  • PiszkosFred
    #1859
    Érdemes elmenni akkor már a Mounds of Deadbe is onnan levadászni Dalinsiát meg pár Chimerian Berserkert a bázist védő csapatba, azokat könnyű elkapni és bőven elegek a fennsíkon. :)
  • sata75
    #1858
    ohh...
    Hát mi még lent délen bohóckodunk és "seregünk" sincs. Északi részre nem nagyon merészkedtünk még át, gondoltuk oda alacsony a lvl. 30-asok vagyunk.
    Akkor mihamarabb rá kell állni a segítők begyűjtésére... :)
    Utoljára szerkesztette: sata75, 2020.05.04. 13:50:14
  • Ironman2
    #1857
    Amúgy ott a zöld területnél mindenki kedvence Freya,és Lian,nem messze egymástól vannak a sziklákon,2-3 szolgát felfegyverzel bunkóval,berohantok a táborába agyoncsapni őket,és hazahúzod.Párszor ezt megcsinálod,és egész ütős sereged lesz majd a bázisod körül.Persze nem győzöl páncélokat szabni rájuk,mert alapból igen gyengén vannak öltözve.
  • Ironman2
    #1856
    Földre semmiképpen ne építkezzél,mert ha nem vagy odahaza purge idején,akkor nem tudod majd védeni a bázisodat! A térkép jelzi amúgy pirosan hogy éppen hol támadnak.
    Nekem már szétszedtek egy bázist az összes cuccal együtt.Ez a mostani bázisom:


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.05.04. 13:27:11
  • Ironman2
    #1855
    Megnézem ezt a minimap modot majd.A purge az egy tower defense játék,minden cselekedet után nőni fog a csík,meg minden felfedezett terület után is,és ha betelik a második fehér vonal után,akkor kapod az áldást a bázisodra,hullámokban fognak jönni az ellenfelek,attól függően milyen területre építkeztél.Kívülről,és belülről is jöhetnek (bázison belül),és szépen szétverik rendje módja szerint a bázisodat.Neked kell megoldanod a védelmet,ezt lehet szolgákkal,vagy állatokkal,de odacsaphatsz te is közéjük.Délen a folyónál még impek jöhetnek hullámokban,de északon már brutálisabb a purge,mindenféle szépség jöhet.
  • sata75
    #1854
    Megnéztem! Jó ez a kétszeres szorzó :)
    Majdnem elértem arra a szintre mint ahol most vagyunk az official szerveren. Ahogy elnéztem a déli régióban nem nagy mozgás van. Egy építményt találtam csak:) Gondolom akiik játszanak a szerveren azok már északra vannak.
    Minimap modot lehet kérni? Őrülten hiányzik :)
    Ja és még egy kérdés: Nemigazán értem mi a lényege annak a purge méternek, annak mi értelme van?
    Utoljára szerkesztette: sata75, 2020.05.04. 13:16:50
  • Ironman2
    #1853
    Itt lehet,2 mod is van,a better thralls,3 szolgát vihetünk magunkkal (illetve 4-et,mert az alapjáték is enged egyet természetesen),és a reduce rain,ami visszaveszi az esőt,és a hóesést a régiókban minimálisra. (elviselhetőbbre).Először ha csatlakoztok a szerverre,akkor magától betölti a modokat újraindítást csinál utána.Ezek után be lehet majd őket állítani a főmenüben a mods menü alatt.
  • PiszkosFred
    #1852
    Nem, nem lehet.
  • sata75
    #1851
    Lehet benéznénk a szerverre, csak kíváncsiskodni :)
    Egyébként official szerveren nem lehet modokat használni? Minimap modot akartam felrakni de valamiért nem engedte:(
  • Ironman2
    #1850
    Ott van még a mi szerverünk is,kicsit most lelaposodott,de mindenkit várunk sok szeretettel,egész évben menni fog,már várjuk nagyon a frissítést a szolgák utasításaival.
    Felül van a link a szerverhez a bannerban.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.05.03. 21:24:19
  • Asperot
    #1849
    Privát szerveren ketten vagyunk, így akad mellettünk pár hely /8/. Ha valaki gondolja. Már ha normális emberkék gondolják. :D Pl pm és leduma
  • PiszkosFred
    #1848
    Ha az allandosagot nezed, akkor azt biztos, hogy nem lovik le.
    De, ha csak ideiglenesen akartok jatszani par hetet, honapot, akkor esetleg Ironman szerveret is erdemes lenne megnezni (kerdezz ra nala, hogy mi a szitu jelenleg), vagy mas private szervert, ahol lehet tudni, hogy meddig tartjak fenn. Esetleg berelhettek ti is, havi 3-4000 korul volt egykoron a 10 slotos szerver.

    A privat szervereken lehetnek magasabb szorzok, igy a nyersanyag begyujtese, szolgak betorese, stb. gyorsabb lehet, mint a hivatalos szerveren, ahol minden a jatek eredeti allapotaban fut, ez is szempont sok embernel. (en idestova 3 eve jatszok ugyanazon official szerveren 202, majd wipe utan atkeresztelt 1011-en, es nekem semmi bajom nincs az x1-es szorzokkal, de mas meg hulyet kap attol, hogy nem fel perc alatt epul fel egy bazis - vagyis embere valogatja, hogy mire van igeny)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.05.01. 14:10:12
  • sata75
    #1847
    Értem köszi.
    Akkor egy hivatalos PvE szerverrel járunk a legjobban :)

    Utoljára szerkesztette: sata75, 2020.05.01. 14:03:04
  • PiszkosFred
    #1846
    Ha online szerveren játszol, akkor a cuccok és minden, amit elérsz, az a szerveren tárolódik, vagyis egymástól függetlenül elérhető és bármikor folytatható a "karrier". Ha te belépsz és játszol, az nincs hatással a cimborádra és fordítva. Ha mind a ketten beléptek, akkor meg együtt tudtok megint játszani. Ha egy törzsben vagytok, akkor tudjátok folytatni egymás munkáját - lásd bázisépítés, szolgák betörése, stb.

    Ha egymással játszotok local/coop, akkor az csak ideiglenes kapcsolat, ilyenkor kettőtök közül mindig valaki a "szerver" és az adott illető saját gépén tárolja és menti az adatokat, így TE akkor tudod folytatni, ha Ő újra játszik és te megint csatlakozol hozzá.

    Ha hivatalos szerveren kezdtek, akkor az 24/7-ben üzemel, bármikor beléphetsz.
    Ha egy privát szerveren, akkor az is rendszerint 24/7-ben üzemel, de ott meg van az esély arra, hogy az üzemeltető lelövi a szervert és akkor nincs tovább.

    PVE szerveren másik játékos nem tudja megszerezni a cuccaidat, se lerombolni nem tudja a bázisodat, bántani sem tudja a szolgáidat, stb.

    Hivatalos szerveren belépés nélkül 7 napig marad meg minden, a 7. napon (168 óra után) a bázisod eltűnik. Ezért, hetente egyszer lépj be, - még akkor is, ha nem játszol - és menj a bázisod közelségébe!
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.05.01. 13:15:25
  • sata75
    #1845
    Sziasztok!
    Látom azért még él a játék:) Pajtással kitaláltuk, hogy játszunk vele kicsit. Valamikor a megjelenés magasságában játszottam a játékkal. Nyilván azóta sokat változott, de ezt majd kitapasztaljuk.
    Most ugye úgy játszunk, hogy ő indított egy co-op-ot és meghív engem. De ilyenkor ha ő nincs nem tudok oda belépni.
    A kérdésem igazából az, hogy ha ha PvE szerveren kezdünk, most mindegy is hogy melyiken, akkor külön külön is tudunk játszani ugyanazon a kezdett szerveren, mapon igaz? Nem vesznek el a cuccaink, illetve más játékosok nem tudják elvenni?
  • Ironman2
    #1844
    Glimmermoon,szép világítós harci fejsze.yeeee

    sötétben a legjobb kipróbálni
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.04.27. 23:14:35
  • Ironman2
    #1843
    Most jártam én is körbe a vidéket nyugaton,ez a Mount of Dead eléggé korrupt egy vidék,teli azokkal a kék csontikkal,de jó cuccokat adnak.Mindent nem néztem át,a kör alakú épületekben.Viszont arra a kőkardos helyre majd visszatérek,ahol van az a nagy troll,az egy boss,és van ládája is.
  • Ironman2
    #1842
    Azt irtam én is:

    #1836
  • T62A #1841
    Kinyírtam a szőke nőt, adott egy kürtöt, de ez nem ember, hanem egy magas nem is tudom mi, hegyi orjás. Mire megmozdul kétszer körberohanom.
  • xFreex
    #1840
    A hideg ellenállós armor set a dolog egyik fele. Ezt ajánlott lenne Flawless Epic változatban legyártani mert akkor adja a legtöbb védelmet a hideg ellen + még így is jó ha van nálad olyan étel/ital ami rövid időre növeli a hőmérsékletedet.
  • Infrath
    #1839
    van havas jeges esős/hűvösebb rész, nem csak havas
    a vit 2 olyan mintha ennél egy melegítő kaját csak egy szint +
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2020.04.26. 18:03:51
  • Ironman2
    #1838
    De most nem volt ott mikor elmentem,lehet random helyekre adja be a drágát. :)

    Ha el akarjuk kerülni a fagyhalált (frostbite),akkor gondolom kell a vitality 2-es szintje minimum?
    All temperature are dimnished vagy mi.Mert én ki akarok menni a havasba,erre mindig frostbite jön,hiába van rajtam vanir szett.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.04.26. 15:21:26
  • T62A #1837
    Köszi.
  • Ironman2
    #1836
    Nem messze a bejárattól balra egy totemoszlopnál van a drága.Frost Giantot ad.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.04.25. 11:12:55
  • T62A #1835
    Köszönöm. Erre ránézek a szőkére "Attól még asszem óriásharcos található,az egyik ugye az Ashagardi óriás szőke csajnál van,ha kinyírod."