4498
  • Mayorpapa
    #4175
    Sziasztok! Sajnos nem találtam megfelelő topicot, ezért itt kérdezném meg: át lehet valahogy vinni Game Passos játékokhoz a korábbi, tört verziós mentéseimet?
    Utoljára szerkesztette: Mayorpapa, 2021.05.19. 16:57:15
  • Ironman2
    #4174
    Engem inkább majd az érdekel hol lehet majd occsón kapni.
  • caps lock
    #4173
    A Steam adatlapján nincs kiírva, szóval valószínűleg nem lesz az. Horizon Zero Dawn sem kapta meg.
  • Shep
    #4172
    Days Gone is denuvos lesz?
  • hunbalee
    #4171
    Kiadó szabja meg hol mennyi legyen az ára.
    Pl a nemrég (végre bubdlezott) TT Isle of Man motoros game sokáig 1990ft volt dobozosan itt magyarba (steam kulcs) ami a világon a legolcsobb volt se cd kulcsboltokban se sehol máshol nem volt a közelében sem. De aztán jött a bundle és ugye ingyen egyből jobb lett
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.05.12. 00:19:44
  • Ironman2
    #4170
    Érdekes különbség van az árak közt is.Planet Coaster a steamen 38 euro,az 13604 ft mai árban,viszont a Konzolvilágon csak 3800 ft,steames kulcs.Ez utóbbit vettem meg.Kulcsos oldalakon is láttam szinte fillérekért,mondjuk azokban nem bízok meg inkább.
    Ha nincs akció steamen,akkor érdemes körbenézni máshol,mert lehet jól jár vele az ember.Én most jól jártam evvel a vétellel.Kicsit drágának találom steamen három éves játékot még.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.05.11. 23:03:53
  • Danecay
    #4169
    Ne legyél már ennyire érzékeny

    De az vagyok, lehet lánynak kellett volna születnem
  • lammaer
    #4168
    Ne legyél már ennyire érzékeny, én kérdéseket tettem fel nem azt mondtam hogy hülye vagy vagy ilyesmi.... megkérdeztelek hogy két játék szerinted 8 bites e, ez már bűn és beleállás? EGyetlen rossz szót nem írtam se rólad, se a gondolataidról, még csak nem is ellenkeztem :)

    (azt meg végképp nem értem, hogy egy nyilvános fórumon miért szokatlan esemény az hogy esetleg más is bekapcsolódik egy beszélgetésbe)

    ------
    De ténykleg engedjük el, a világért se szeretném holnap a Blikkben olvasni, hogy egy fórumos beszélgetés miatt eret vágott valaki, mert nem bírta elviselni hogy valaki hozzászólt a kommentjéhez és úgy érezte hogy nem voltak egy oldalon (na, EZ beleállás :P)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.04.27. 07:59:32
  • Danecay
    #4167
    Én erről az egészről nem gondoltam volna, hogy vita tárgya lesz, nem is ezért írtam, nem úgy mint Te. Írtam valamit, hogy a többségnek legyn képe arról, hogy mire gondolok, Téged messzemenőleg meg sem említettelek de Te mégis beleálltál! Ennyi történt.
  • lammaer
    #4166
    Hát annyira nem - de ha nincs kedved dumcsizni róla hát lépjünk tovább... (nyilván ahova odairják hogy direkt 8 bitest akarnak ott könnyű eldönteni, az általam felhozott két példa nem ilyen triviális, ezért kérdeztem).
  • Danecay
    #4165
    Kár ezen rugózni, szerintem mindenki tudja, hogy milyen játékokra gondolok, még Te is. 8 bit vagy 16 bit mindegy, mint ahogy az is, hogy technológiailag valóban ilyen módon készültek, vagy modernebb eljárással csak szándékosan vannak retrósítva. Pontosan az olyan jellegű játékokra gondolok amik a linkelt cikkben a beszúrt képeken láthatók. De legyen itt egy totál random Epic Store-os játék is, pl. The Messenger Ez elvileg egy 2018-as játék, mégis a retró jegyében készült, mint ahogy a leírásában is szerepel:

    "Meticulously designed 8-bit and 16-bit sprites, animations, and backgrounds in the spirit of the classics."

    Remélem sikerült megválaszolnom a kérdésedet és túl tudunk ezen lépni! :)
  • lammaer
    #4164
    Szó szerint (!) tudom mi az hogy 8 bites játék (C-64en kezdtem, 45 éves vagyok :D), de azt nem értem az epices kinálatból mit tekinesz 8 bitesnek. Mert amiket ezen a weboldalon kritériumnak leírtak, nem nagyon igazak az Epices játékokra....

    "8-bit games were pixilated and blocky"
    "silly sound effects"

    Pl random kiemeltem egy noname epices játékot amit adtak ingyen (mert megvan az accomon és biztos nem vettem meg)

    aztez

    Na most akkor ez 8 bites, csak azért mert nem 3d és egy platformer? (ami akkoriban népszerű volt)

    Vagy mondjuk ez?
    Halcyon 6

    a legnyilvánvalóbb mindig a pixelgrafika, de őszintén, az alapján pl egy Terraria is annak számítana, ami messze túl van a 30 évvel ezelőtti játékok komplexitásán...
  • Danecay
    #4163
    What is 8-Bit? [Gaming Definition, Meaning]
  • lammaer
    #4162
    Hogyan definiálod a "8 bites" játékot a jelenlegi felhozatalban?

    Pl ez epices ingyenesek közül melyiket tartodannak?
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.04.24. 21:06:20
  • lammaer
    #4161
    Amerre tart a világ, lehet ezt nyomhatjuk IRL is :)
  • trabantos82
    #4160
    Ezt is megértük! Hobo a hajléktalan szimulátor : link
    Utoljára szerkesztette: trabantos82, 2021.04.24. 20:46:51
  • Danecay
    #4159
    Én nem mindent de azért majdnem :) Az ilyen 8 bites játékokkal biztos nem fogok a büdös életben játszani, elég volt belőlük amikor az volt a csúcs, ilyen szinten meg nem kapott el a retró láz :) De néha már én sem tudom, hogy mit adtam már hozzá :), jártam úgy is, hogy valami nagyon akciós áron megvettem Steamre az Alien: Isolation-t, aztán kiderült, hogy már Epic-en megvolt mert ott már volt ingyen.

    És ha már Alien: Isolation, akkor most ismét ingyenesen bezsákolható az Epic Store-ból és most adják hozzá a Last Survivor DLC-t is.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2021.04.24. 14:31:16
  • lammaer
    #4158
    Én mentem vele pár kört, de valahogy üres volt. Vagy csak öregszem, régebben elite, elite2, frontier, x univerzum mind kedvenc volt.
    Most vhogy hiányzott az EDből a sztori, a motiváció, tényleg ilyen 'ott a nagy űr azt menjél, milliárd csillag, 0.0001%nál van valami érdekesség azt kész)
    Most kezdik el töltögetni némi "scifi" tartalommal.

    Behúzni én is behúzok mindent epicről, "hátha egyszer kedvet kapok hozzá" címszóval. Volt is olyan hogy nézegettem ABC sorendben a játékokat, és csak úgy random bepróbáltam egyet - azt pl az Abzu nagyon tetszett :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.04.24. 09:04:52
  • NEOreg3
    #4157
    Life.is.Strange.2.Complete.Edition.Crackfix.READNFO-EMPRESS
  • Danecay
    #4156
    Persze, ez így van, csak arra céloztam, hogy volt már olcsóbb is, pontosabban ingyen :) Nyilván le lehetett csúszni róla. Bár én bezsebeltem, de jó eséllyel nem nagyon fogok vele játszani, nem igazán az én világom, de az a 2 kattintást biztos megérte, és soha ne mond azt, hogy soha, ugye :)
    Igazából már az is meglepő, hogy játékvásárlásról esik szó egy Denuvo-s topikban :)
  • lammaer
    #4155
    Be akartam írni én is, de úgy gondltam ez nem tesz hozzá a sztorihoz semmit :D
    Meg hát mindig vannak újak meg emberek, akik lemaradtak egy akcióról.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.04.23. 07:40:24
  • Danecay
    #4154
    Szerintem aki nagyon akarta már behúzta ingyért az Epic Store-ból :)
  • Ironman2
    #4153
    Elite Dangerous occsó az Indiegalan! Siessetek,nem sok kulcs van már!

    https://www.indiegala.com/crackerjack/elite-dangerous-on-steam-sale
  • scomcomputers
    #4152
    Úgy látom már nem is tesztel,hanem dobja is ki...
    Tegnap ég ez volt: "0xEMPRESS: Life is Strange 2 crack beta testing begins soon"
  • NEOreg3
    #4151
    Life.is.Strange.2.Complete.Edition-EMPRESS
  • lammaer
    #4150
    Sztem csak nagy eventek idején jönnek az AAA cimek, közben inkább ilyen indie cuccok szoktak lenni. Mondjuk azok sem rosszak ám, csak nem feltétlenük van óriási hírverés körülöttük.

    Én pl Epicen próbáltam ki az Abzu-t, és nagyon bejött, de az FTL, Halcyon 6, My Time At Portia, Rebel Galaxy, Sunless Sea, The Long Dark is jó cuccok.
  • Danecay
    #4149
    Csóri Epic, egyszer pusztán a létezésük miatt szidják őket, máskor meg azért mert nem ad mindig AAA játékot ingyen :)
  • scomcomputers
    #4148
    Azoktól én is..
  • Kancsalborz
    #4147
    Kinek mi. Én meg a Warfare, Valhalla meg satöbbiktől kapok agyfaszt. Kétbites fosok. ;)
  • scomcomputers
    #4146
    Akkor játszál vele,én agyfaszt kapok az ilyenektől...
  • Kancsalborz
    #4145
    A Deponia az nem egy rossz játék ám...
  • scomcomputers
    #4144
    Teljesen igazad van,semmire való gamek vannak mostanság ott,ja az Alien már volt egyszer...
  • trabantos82
    #4143
    Szoktam nézni, de mostanában mindig csak olyan indie gagyiságokat ad ki nekem.
    Jövő héttől lesz az Alien Isolation, de én azt már behúztam korábban.
  • scomcomputers
    #4142
    Majd írd meg mikor kezdjek el sírni miattuk...
  • hunbalee
    #4141
    Őket folyamatosan éri a válság mert a lefizetgetések miatt folyamatosan $ százmilliós mínuszokat termel nekik a store.
  • scomcomputers
    #4140
    Ne legyél lista-lusta és nézd meg magad.....Epic Free
  • trabantos82
    #4139
    Sziasztok!
    Epic Store-on adtak mostanában valami nagyobb címet ingyenesen? Őket is megérinthette a válság szele, vagy mi lehet a gond?
  • NEOreg3
    #4138
    Planet.Coaster.Complete.Edition-EMPRESS
    Jurassic.World.Evolution.Complete.Edition-EMPRESS
  • NEOreg3
    #4137
    Dragon.Ball.FighterZ.GogetaSS4-EMPRESS
  • Ironman2
    #4136
    Denuvós buszozás!!!