4498
  • MarkBlade
    #1040
    És ezért írtam hogy törvényi szabályozás kellene rá! Értem amit írtok és nem mondom hogy nincs igazatok. Ha mindenhol törvényesen folynának a dolgok akkor egy Star Trek világban élnénk. De mivel ez nem így működik, legyetek ti is reálisabbak. Ha felpofoz valaki akkor nem feltétlen úgy kezded hogy egy pillanat és hívod a rend őreit. Hanem visszavágsz. Jó esetben persze :)
    Jelenleg a szellemi tulajdont elég lazán kezelik. Pl más a szabályozás ha veszel egy játék dvdt és más ha egy digitálist. Igen megvárhatod a teszteket amik vagy hazudnak vagy nem. Pl kocsi piac a volkswagen diesel botrány.. csak ott vannak érdekek és nagyobb közösség ami vissza tud ütni. Tegyük fel veszel egy játékot a 3. órában kiderül hogy crashel és nincs tovább mit teszel? Ez persze extrém példa de /pl a Batman egyes játékosoknál hasonló probléma volt a szaggatás ami nem mindenkinél ött ki, de valakinek most is van/ mit tudsz tenni? Semmit.. Ha a cég úgy dönt kompenzál az az ő dolga.. Nincs szabály rá. Nincs biztosíték. nincs semmi a kezedben. Max a jó híre a cégnek de az vagy érdekli vagy nem. A warez versenypiacot teremtett. Mert ha jó a játék inkább megveszi az ember nem szenved. De ki lehetne kerülni ha ismét elkezdenének demokat gyártani. De nem akarnak.. plusz pénz igen.. kiderülne hogy szar a játék és nem vennék.. igen.. :) Üzlet.. igen.
  • darkSectorxxx #1039
    Sajna minden így működik, a játékok ilyenek, a warez illegális, tilos, szellemi illetve tárgyi jogok sértése, pénzbeni károkozás. Stb.

    Bármiről beszélhetünk, a warez soha nem jogos, semilyen esetben. Max nem vásárol valaki. :)

    És amiga mondja ki a lényeget, amit sokan nem tudnak!
    És ez végett nem értik miért nem engedik pl a Microsoft-nál a store-ban hogy hozzáférj a fájlokhoz, bütyköld őket.
    "Ha te szoftvert veszel, akkor nem a szoftver kerül a birtokodba, hanem kizárólag a használat lehetősége."
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.10.25. 13:55:32
  • Amiga
    #1038
    "ha te veszel egy terméket műszaki cikket, dvdt, kocsit van rá garancia"

    Ha te szoftvert veszel, akkor nem a szoftver kerül a birtokodba, hanem kizárólag a használat lehetősége. Steam-en visszaadhatod két óra használaton belül (refund), konzolokon pedig megnézheted a streameket, mert nálad is pont úgy fog futni.

    Ehhez képest ugye konzolon - szigorúan csak a minőségbiztosítás jegyében - boldog/boldogtalan csippeltette ki a gépét a vásárlás napján.

    A torrent semmiképpen sem szürke fátyol, hanem illegális a tört játékok telepítése és kész. LOL, a "szükséges rossz", ez a legjobb, amit eddig hallottam. :-D

    A "szürke fátyol" miatt tartunk a Denuvo-nál, illetve annál, hogy a kiadók nagyon keményen kezdtek védekezni. A mai játékok többsége nem hajlandó már offline futni, vagy ha mégis, megbüntet azért, hogy nem vagy online. A teljes játékipar tolódik arra, hogy még a single player játékok is mmo-ként viselkedjenek, csak hogy ne lehessen törni.

    A steam refund már szerintem elég jó PC-n, amúgy én Androidon is azonnal visszakaptam a pénzem, amikor egy játékot megvettem, kipróbáltam, aztán letöröltem a telóról. Jöhetne egy egységes refund konzolon is (amúgy már kaptam vissza pénzt boxos vásárlás után), de addig, mit mondjak, ésszel kell vásárolni.
  • MarkBlade
    #1037
    Most tartós fogyasztási termékről beszélünk vagy sütikről? Mert nem ugyanaz a kettő. Bár a Steam szerint igen de ez más kérdés. Az ha te veszel egy terméket műszaki cikket, dvdt, kocsit van rá garancia. Sőt ha nem tetszik x napon belül vissza is adhatod jó esetben. Van arra is példa ha már az éttermet hoztad fel hogy ha nem azt a kaját hozzák olyan minőségben amiben kérted hoznak másikat bár ez bátor tett ha nem 5*nál teszed. De a lényeg az hogy a játékokra nincsen jogi szabályozás és ez baj. Mindegyik a saját belső szabályzatát tekinti és azok abszolute érthető módon nem felhasználóbarátok. Erre nyújtott amolyan szürke fátylat a torrent. Ez nem jó! Mert a célnak nem ennek kellene lennie de amolyan szükséges rossz mint az is hogy pénzt adsz a műtétre várva az orvosnak. De amikor már elvárás az gáz... Most kb ez a szint van. Azt mondja a doki hogy 50k de lehet meg is halsz.. :)
  • Anonymus11234
    #1036
    Én úgy vagyok ezzel, hogy aki torrentezik, az tegye nyugodtan, de ne próbáljon bemagyarázni ilyen hülyeségeket, meg semmit, hanem inkább maradjon csendben és csinálja sunyiban.
    Utoljára szerkesztette: Anonymus11234, 2016.10.25. 12:27:44
  • darkSectorxxx #1035
    Egyetértek.
    Ez ugyanaz, vagy megvárod míg írnak az étteremről, vagy ismerősök tesztelik és megy a híre.

    Az előrendelés egy bátor dolog, egyfajta bizalom, ajándékok ezért vannak, mert az előrendeléssel vállalod hogy előre bizalmat szavazz.

    Ez van. Torrent-re ettől még nincs kifogás. :) Nem is lesz.
  • darkSectorxxx #1034
    Megvárod míg jönnek róla tesztek. :)
  • Amiga
    #1033
    Ha bemész egy étterembe, nem tudod tesztelni az ételt rendelés előtt.
    Ha bemész egy moziba, nem tudod tesztelni a filmet a megnézés előtt.
    Ha veszel egy lakást, nem tudsz előbb beköltözni pár hétre, hogy kipróbáld.
    Ha bemész a boltba, általában semmiből nem kapsz kóstolót, telepakolhatod a kosaradat, de akkor is csak a pénztár után kóstolod meg a péksütit és a joghurtot.

    Azt sem mondta senki, hogy mindent a megjelenés napján meg kell venni, bőven van idő megvárni a teszteket, a stream-eket, bármit.

    A videó fájdalmasan egyszerűen megfogalmazza a torrent előnyét:

    INGYEN VAN.

    Minden más "érv" a torrent mellet csak bullshit a kérdésben, lásd első bekezdés.
  • silverchain
    #1032
    Denuvora visszatérve: eddig a kalózok álltak nyerésre, most a kiadóknál van az előny. Ahogy egyre jobbak lesznek a titkosítási módszerek, úgy lesz egyre nehezebb a kalózkodás, de feltörhetetlen rendszer nincs, amíg minden csak 0-ákból és 1-esekből áll:)
    Inkább a probléma gyökerét, a szabadalmi rendszert kellene átvariálni, de amíg azt nem teszik meg, addig: harc:)
  • silverchain
    #1031
    Én ezt a problámát megoldottam: youtube végigjátszás. Egy 3-4 órás stream alapján el tudod dönteni szerintem.
  • MarkBlade
    #1030
    Nekem a Denuvo egy problémát takar.. Nem tudom letesztelni a játékot vétel előtt. És ez a nagy baj. Egymás után adják ki a szarnál még szarabb játékokat. Nincs optimalizálva.. crashel.. tele buggal vagy csak egyszerűen semmi értelme a játéknak. Teleszórják a netet reklámmal felpörgetik az embert hogy hű de jó. És egyszerűen nem lehet kipróbálni. Most lehet jönni a steam 2 órás visszafizetéssel de az édeskevés. Ez a probléma. Vannak játékok amik jók de mi alapján döntse el az ember? Én ami érdekelt megvettem de most már necces a sok pénznyelő 1000 dlc és EA access játékok mellett.
  • darkSectorxxx #1029
    Egyrészt, a vitát akartad, a többiek kaptak az alkalmon.
    Másrészt, a másolásvédelmek nem basznak szét semmit, ami hivatalos, ellenőrzött.

    Amit szétbasz, az nem legális, hiszen a védelem pont erre van.
    Magánszemélyek készítenek modokat?
    Az egyelőre még illegális, hiszen engedély nélkül módosítják a játék fájlokat, ami le van védve. Szellemi tulajdon.

    A videóval meg 1 baj van.
    Olyan nincs hogy okod legyen torrentezni. Ilyen nem létezik. Ha valaki torrentezik, az azért torrentezik, mert ő akar és ingyenélő.

    Lehet bármit magyarázni youtube-on, az max önigazolás. Semmi több. :)
    Bicskanyitogató, ha valaki még erre büszke is, vagy másokat próbál erre irányultan befolyásolni. :)
  • Amiga
    #1028
    Bocsesz, de nem a Denuvo, hanem a kalózok *szták szét, ha már itt tartunk.

    A Denuvo csak egy válasz egy létező jelenségre.

    Természetesen TUDOM, hogy mindenki minden játékot teljes áron vett meg és csak a demózás miatt töltötte le a törést. Ezzel tisztában vagyok. Mondták is a Crytek-nél is, hogy büszkék rá, hogy a Crysis 3 lett a letöltési rekorder a torrent site-okon.

    Én nagyon büszke vagyok azokra az ismerőseimre, akik százával töltötték le a játékokat torrentről, és néha vettek egy-egy játékot a steam summer sale-n is. És örülök, hogy terjesztik a kultúrát is ("megérdemlem, jogom van kipróbálni, elvből nem veszek semmit teljes áron, nem támogatom a mocskos kiadókat", stb.).

    Hát igen, gonosz-gonosz Denuvo.
  • Lokker
    #1027
    Mondjuk az se világos hogy került elő a mod téma.
  • Lokker
    #1026
    Azt a mindenit, bedobtam egy videót mert egy ideje nincs normális hsz. Azt hittem értelmes vitát lehet vele itt generálni de nem. :D Van olyan pontja amivel egyet értek és van amivel nincs de nem látom értelmét ezt megvitatni ezen a "szinten". :) A Modok "szétbaszásához" elég maga a kiadó/fejlesztő...
    Utoljára szerkesztette: Lokker, 2016.10.25. 08:48:40
  • Bandicoot
    #1025
    Taníts még mester. És mi van a modok teljes hiányával amik sokszor tökéletesítik a játékot de a denuvo ezt szétb*ssza??
  • NiGhTM4R3
    #1024
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sokadszorra bizonyítja, hogy mekkora kretén a csávó. A sok hülye meg csak bólogat és tapsol neki, azt 5 perc múlva megy és torrentezik tovább..
  • Lokker
    #1023
  • Ironman2
    #1022
    Köszönjük az eszmefuttatásodat,de ez nem ide való téma.
  • Lokker
    #1019
    A másolásvédelmek miatt érted? Mert ez a denuvo is csak a 'day 1' játékfüggőknek probléma. Itt is sokan azért hisztiztek mert nem tudtak ingyen játszani megjelenés napján vagy már előtte (civ6) a kiszemelt játékkal.

    Az meg hogy valami a dlc-kel lesz teljes tényleg szánalmas de manapság már 1 év után goty kiadásban fillérekért megkapod az egészet valamilyen leárazás keretében. A bevételek nem csökkentek így nincs ami gátat szabjon ennek a formának mert "működik" így is a rendszer.
  • msnforever2
    #1017
    jujj, és tényleg. kösz h segítettél az olvasásban XD
  • grebber
    #1016
    Olvasd már hogy mire válaszolt! Watch Dogs 2...
  • msnforever2
    #1015
    mi szar? bf1?
  • Bandicoot
    #1014
    Valahogy le kell nyomni a szemetet az emberek torkán....
  • Myselor
    #1013
    még jó hogy egy rakás szar xd
  • NEOreg3
    #1012
    azt nem akartam megemlíteni, egyértelmű volt, hogy az lesz

    de akkor már, hogy teljes legyen a kép a Battlefield 1 is denuvós, nagy meglepetésre, az új Fifa mellett
    Utoljára szerkesztette: NEOreg3, 2016.10.19. 18:28:53
  • grebber
    #1011
    Primal után várható volt. Maxolni akarják a bevételeket ennyi.
  • Rayden02
    #1010
    A Watchdogs 2 is Denuvos lesz..
    Utoljára szerkesztette: Rayden02, 2016.10.19. 18:13:17
  • szabii98
    #1009
    az FM drm-je alapból mindig szopatós volt és hónapokig tellett feltörni 2012 óta, nem? :D
  • NEOreg3
    #1008
    Football Manager 2017-tel se fogunk jó darabig ingyen játszani (Denuvo)
  • Jim Morrison
    #1007
    Majd mikor a google ráereszti a mesterseges intelligenciat...:D
  • Rayden02
    #1006
    Szerintem még megéljük a Day1 Denuvos töréseket is, "mark my word"
  • Ironman2
    #1005
    A Denuvo készítői elégedettek-Gamestar cikk
  • Bandicoot
    #1004
    Phaztmek!... Fogod magad, befizetsz Originen 1200 forintot az EA Access-re és 1 hónapon keresztül tolod mint az ökröt....
  • Lokker
    #1003
    Adott időn belül van csak az a 10 óra. Általában 1 hétig aktív.
  • Peetboy
    #1002
    Épp ez az, hogy nem lehet már vele játszani. Hiába csak 1 órát játszottam. Azt írja kéri a Product Code-ot. Meg találtam kód generátort a neten, de szerintem az vírus. Ezért nem telepítettem fel.
  • NEOreg3
    #1001
    inkább vedd meg, ha annyira érdekel, mert a következő NFS megjelenéséig se lesz feltörve, ebben biztos lehetsz
  • Kongy
    #1000
    Semmi nem lesz :D Ki kellett volna használni azt a 10 óra játékidőt :D
  • Jim Morrison
    #999
    most akkor játszhatsz még vele 9 órát. Utána meg kell venni.
  • Peetboy
    #998
    Net nélkül nem is megy? Pedig meg tudják csinálni. Csak idő kérdése.
    Én viszont csak 1 órát játszottam vele a 10 óra próbából. Most akkor mi lesz?