4498
  • Ainz
    #1576
  • NEOreg3
    #1575
    egyrészt ha felbontod a csomagolást, semmiképp nem fogja már visszavenni (honnan tudja, hogy nem aktiváltad a kódot?)

    másrészt a boltos nem köteles visszavenni semmit 3 napon belül, ha a boltban vásároltad és nem neten keresztül adtad le a rendelést
  • Bandicoot
    #1574
    Hány olyan játék volt ami 5-6 óra mire megfullad...
    2 óra semmire nem elég. + hülye aki steamen 60 euróért vesz játékot...
  • dragonS26
    #1573
    gondolj bele megveszel egy játékot boltba , kifizettél érte 15000FTot , de még is meggondoltad magad boltos már 3 napon túl már nem adja vissza a pénzt ...
  • Kaslerka #1572
    Most látom, kicsit törtem a magyart. Sorry. :)
  • Kaslerka #1571
    Steamen ki tudod próbálni a játékot és ha nem tetszik, visszakapod az árát. (Annyi idő alatt el lehet dönteni, hogy tetszik-e vagy sem)
    Az már megint más kérdés, hogy sok játék van ami olcsóbb itthon dobozosan, mint a steamen digitálisan...
  • Nyiri
    #1570
    Azért pl. steamen 2 óra játékidő előtt és két héten belül visszakérheted a pénzt.
    Utoljára szerkesztette: Nyiri, 2017.02.10. 13:20:28
  • lammaer
    #1569
    Sajnos az a baj a játékokkal mint a filmekkel is... egyszerűen nincs garancia arra hogy a játék tényleg tudja azt aminek hírdetik, sok a kamu, a marketing, a félrevezetés.

    Mig használati tárgyaknál ez könnyen orvosolható (garancia & szavatosság, 3 napig visszaviheted szó nélkül, neten rendelve 15 napig pénzvissza gari) szellemi termékeknél ez nem megy. Igy viszont az hogy ki se próbálhatod még durvább limitáció. EGy fejlesztő igérhet fűt fát, aztán ha nem tartja be akkor sincs semmi.

    Plusz nem látom azt hogy a fejlesztők oldaláról törekednének a jobb minőségre - pont ellenkezőleg.
  • csbika
    #1568
    Sziasztok!
    Akkor én is írok egy kis saját véleményt.
    Én most a Denuvo mellett állnék, ha valamit változtatott volna a játékvilágban. De sajnos nem csinált semmit, csak egy darabig rajta van egy pár játékon, ott jól megbüdösödik, és amikor már nagyon büdös lesz eltávolítják belőle. Van amikor ez az idő 272 nap, de van olyan hogy csak 5 nap. E két időpont között mozog.
    Azért valami kicsit csak csinált, mert egy részét az embereknek nagyon megmozgatta, ki ennek az oldalára állt, ki annak. De összességében a Denuvo csak olaj volt a tűzre.
    A Denuvo-tól én elég sok mindent vártam volna: az árak megváltozása, olyan "dolgok" behozása mint amilyen az Origin access, csak kicsit továbbfejlesztve, a játékgyártók bevételének óriási növekedése. De semmi sem változott.
    Én már nagyon régóta fizetem folyamatosan az Origin access, nagyon tetszett nekem az ötlet. Vártam, hogy még pár fejlesztő átveszi ezt az ötletet és továbbfejleszti, de nem lett belőle semmi sajnos. Az AAA játékok ára még mindig 60 dollár. Én értem azt, hogy AAA játék, meg minden, de akkor is nagyon drága. Illene már ezt az árat legalább 45 dollárra lehozni.
    És persze hol vannak a Demók? Mégis hogyan döntsem el, hogy biztosan kell-e nekem a játék? Pár játéknak készült demoja, de jó lenne kötelezővé tenni.
    Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az új Denuvot mennyi idő múlva törik fel, és, hogy végre változtat-e valamit a játékiparban. Mert persze valamit változtatott, de nem jó irányba.
    Én nem vagyok a Denuvo ellen, de mellette sem. Még mindig nagyon várom a változást, és nem ebbe az irányba amerre most halad, mert most csak a kalózokat próbálja "megalázni"(ez azért kicsit erős), hanem inkább minél több felhasználót rávenni arra, hogy vegye meg a játékot, és olyan játékot gyártani, amit 30 perc után nem törlünk le a gépünkről (persze egy kis túlzással xD).
  • Danecay
    #1567
    Egyébként sem a töréssel hanem az installerrel volt gond amihez még akkor dobtak egy hotfix-et.
  • NEOreg3
    #1566
  • dragonS26
    #1565
    BF1 is megy
  • grebber
    #1564
    The Climb is az volt de levették róla még sincs fent sehol

    Crytek ezeket igazán kiadhatta volna VR nélkül pl a Robinson egy fasza walking sim lehetne úgy. De nem eladták a lelküket a VR-ért :(
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2017.02.09. 13:10:56
  • Danecay
    #1563
    Ezt találtam:

    "ROBINSON uses Denuvo Anti-Tamper, a digital rights management technology. This digital rights managament technology does not require a separate installation."
  • Ironman2
    #1562
    Robinson is Denuvos?

    Crytek új játéka.
  • Danecay
    #1561
    Lehet nem ugyanarról beszélünk de amire én gondolok az már egy ideje folyamatban van.
  • nxs
    #1560
    Szerintem a Denuvonak jótékony hatása volt,nem az ezt használó játékok miatt hanem mert sokan vettek emiatt játékot és....dobpergés...rájöttek,hogy bizony ez ad valami más érzést. Visszarepít az ártatlan gyermeki élményekhez amikor karácsonyra megkaptuk a Lego-t vagy Matchbox-ot.
    Viszont az,hogy emiatt valaki szarszemét tolvajnak vagy retekfos mellveregetős pénzesnek van titulálva...semmi köze a védelemhez,ez színtiszta butaság...ki kéne már nőni.
  • Danecay
    #1559
    Ami még lemaradt. Én inkább az előzetesen kipróbálható majd később továbbértékesíthető játékok mellett kampányolnék!
  • Ironman2
    #1558
    Azért annyira nem gyengélkedik,pont tegnap olvastam hogy Microsoft azon agyal,hogy az XBOX ONE játékok fussanak Pc-n is.
  • Jim Morrison
    #1557
    uninstall* :))
  • Ironman2
    #1556
    Én a Resit letöltöttem,és bementem az első házba,nem mertem körbefordulni,le is töröltem gyorsan.DDDDD
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2017.02.08. 20:21:36
  • Danecay
    #1555
    Nehéz elhinni, hogy semmilyen befolyása nincs az eladásokra a Denuvo-nak. Nem tagadom és is vásároltam már Denuvo-s játékot, amit ha törten beszerezhettem volna valószínűleg nem vásároltam volna meg. Sőt, hogy teljesen őszinte legyek a tavalyi évben a 4 megvásárolt játék közül 3 Denuvo-s volt. Ezzel szerintem nem egyedül vagyok így a világon és azt, hogy semmilyen befolyása nincs az eladásokra inkább ön és mások ámításának tartom. Tudom, hogy ott van példának a Witcher 3, mert ezzel vannak tele a külföldi fórumok és vélhetően éppen ezért ez a topik is, de ellenpéldának lehet még több játékot fel lehetne vonultatni. Természetesen önös érdekből mi más mellett kampányolnának az olyan játékosok akik csak profitálnak abból, hogy megjelenés napján ingyen és bérmentve játszhatnak a legújabb címekkel. Nyilván a Denuvo fejlesztői is csak úgy hasra ütés szerűen kezdték el fejleszteni ezt a védelmet mindenféle statisztikai és piackutatás nélkül, csakúgy mint azok a balfék játékfejlesztők és kiadók akik ezért pénzt fizetnek, pedig csak elég lett volna nekik ebbe a topikba beleolvasni és egyből megtudták volna a tutit. Én nem akarok álszent lenni és nem is vagyok az mert biztosan állítom, hogy nagyságrendekkel több játékot warezoltam már le mint amennyit megvettem, de mondjuk ez szerintem ez a magyar játékostársadalom nagyon nagy százalékára is igaz. Sőt amióta ebbe a topikba irkálok is töltöttem le 2db feltört Denuvo-s játékot, nevezetesen a Resindent Evil 7-et és a Battlefield 1-t. Kipróbálni nem volt még alkalmam egyiket sem de letöltöttem őket. Hogy miért nem vásároltam akkor meg? Nos mivel ha ezen múlt volna, hogy ki tudom e próbálni bármelyik játékot is akkor a kiadó és a fejlesztő biztosan nem profitált volna belőlem. Én a Resident Evil eddigi egy részével sem játszottam, pedig gondolom ezek is fel voltak törve, így biztosan nem a 7. lesz az amiért próba nélkül pénzt fogok adni, bár kétségtelen, hogy csak ezt követően olvastam, hogy elvileg ennek kivételesen DEMO-ja is volt. Minden esetre ez nem az én világom, csak 1-2 gameplay video keltette fel az érdeklődésemet, de már más játék esetén bebizonyosodott nálam, hogy a gameplay videó nem egyenértékű a saját gameplay élménnyel. A Battlefield 1 el kapcsolatosan pedig azt kell, hogy mondjam, hogy ha annyira érdekelt volna, hogy megvegyem, akkor azt nyilvánvalóan már megtettem volna megjelenés óta, de mivel ez elsősorban egy multiplayer orientált játék amiben én egyáltalán nem vagyok érdekelt ezért nekem az a rövid single kampány mint amiről olvasni lehetett nem érte meg egy teljes értékű játék árát. Láthatjátok, saját magammal szemben is vannak érveim és ellenérveim, de amennyiben objektívek akarunk lenni, a megjelenésüket követően pár órával, vagy még annyival sem, sőt szélsőséges esetben akár még azt megelőzően, amennyiben ingyen elérhető egy játék még 100 %-osan az igazán érdeklődök sem lesznek feltétlenül eléggé elhivatottak, hogy valamennyien pénzt adjanak a megjelent produktumért. Szerintem aki mást állít az egyszerűen nem elég tájékozott, áltatja magát és másokat is és/vagy egyszerűen hazudik. Ez biztosan nem tesz jót az egyébként is gyengélkedő PC-s játékiparnak. Persze tudom, minőségi játékot kellene csinálni, bla-bla-bala, mintha konzolra nem lennének közepes vagy silányabb címek. Elsősorban ezt kellene elérni, hogy legalább azokért a címekért fizessen a játékos ami valóban és ténylegesen érdekli, ezt tekintve pedig igen is van létjogosultsága a Denuvo-nak vagy más alternatív védelemnek. Persze, tudom, hogy ott vannak a saját jövedelemmel még nem rendelkező játékos kedvű fiatalok is akiket persze részben megértek, de ez még nem lehet mentség és nem jogosít fel senkit semmire.
    A MOD-olhatósággal kapcsolatos észrevételemet pedig már a [URL=https://sg.hu/forum/uzenet/1454094484/1499]#1499[/URL] -es hozzászólásban megírtam, miszerint A másik dolog a MOD-olhatatlanság. Az F1 2016-hoz ami szintén Denuvo védelmet használ és a mai napig nem került feltörésre, a RaceDepartment-ről szám szerint 278 kisebb-nagyobb módosítást lehet letölteni a pár kb-ostól a több száz MB-osig és lehet implementálni a játékba ami alapján nem egyértelműsíthető, hogy a Denuvo automatikusan szabotálja a MODING-olást.
    Elnézést a hosszas kifejtésért de ez lett volna az én ambivalens de mégis inkább pártoló véleményem a Denuvo mellett.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2017.02.08. 20:05:49
  • Although
    #1554
    Szerintem, ne is menjünk bele ki nyivákolt itt :) Tegyek be megint postokat, minek nem úgyis látjuk, kik azok akik nap mint nap gyalázzák a védelmet, meg a céget. Már válaszoltam nem fogom ismételgetni. Legfeljebb rögzítem a tényállást ami itt lesz ha 1 hét után az ME:A még elérhetetlen lesz a torrent oldalakon. Nem hiszem, hogy tévednék. :)
  • Bandicoot
    #1553
    Továbbra is kérdem: miért jó?
    Nőtt az eladás bármelyik denuvo játék miatt pc-n? Nem.
    Többen veszik meg mert denuvo van és csak késöbb jön törve?
    Nem.
    Itt csak te nyivákolsz, a neten max rá rákérdeznek akik várnak egy egy törést mi van már. Attól hogy levédik továbbra sem adnak el több darabot,sőt inkább maguk ellen fordítanak vásárlókat mert csak azokat szopatják a denuvo-val.
    Milyen jó is lenne egy Fallout 4 vagy egy Skyrim mod támogatás nélkül.:)
  • Although
    #1552
    Úgy értem mint ipari kémkedés. :)
    Így van de ha fél évet tudják tartani időről időre az már jó. Mit gondolsz miért nyivákolnak ennyien ? :) Világszerte? Két napot nem bírnak ki nem fél évet :)
  • Kongy
    #1551
    Pedig a "tetű kalózok" be fognak jutni, mert mindent fel lehet törni, csak idő kérdése. :)
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2017.02.08. 13:40:02
  • Ainz
    #1550
    Úgyis feltörik megint, hiába vergődnek.. :D
    A végén az lesz amit külföldi techforumon írtak, hogy addig basszák, amíg a vásárlók nem fognak vele szívni :D
  • Although
    #1549
    Azt sejtettem, dolgoznak új változatokon az egyik vezetőjük elmondta, ők is elemzik a kikerült töréseket és új megoldásokon dolgoznak. Remélem egy tetű kalóz se jut be a soraik közé. És sokáig kitartanak :)
  • Although
    #1548
    Pedig biztosra vehető nem állnak le. Leszarják mit gondoltok róluk, és az is biztos az EA az egyik fő támogatojuk, komolyan számítok az egekig hallatszó siránkozásotokra majd :)
  • Rayden02
    #1547
    Denuvo has completely revamped its anti-tamper tech
    Szerintem baromság, de majd hamarosan kiderül!
  • Rayden02
    #1546
    Friss hír: Sniper Elite 4 is Denuvo-s
    Edit:A tavalyi levelezésből kiderül miden!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    sendmail 2016-01-15 18:35:11 array ( 'name' => 'Gary Cody', 'email' => '[email protected]', 'phone' => 'XXXXXXXXXXXXXXX', 'message' => 'Hi. I work for publisher Rebellion interactive and I\'m Interested in finding out more about your anti-tamper solution. I\'m familiar with previous copy protection systems and keen to find out more.

    Utoljára szerkesztette: Rayden02, 2017.02.07. 16:20:08
  • msnforever2
    #1545
    hát azért az amazon AWS-hez tartozó konfig fájl amiben a secret key meg token volt az is használható volt egy ideig valószínűleg. és valszeg használták is egyesek.
  • kjhun
    #1544
    LOL!!!

    Ez a serial tényleg jó!!!

    A telepítő (SecuROM védett EXE)


    A portable PDF olvasó:

    Az oldalak alján ez olvasható: Security Classification: Confidential 18.10.2016

    Ez az egyik ismertető dokumentáció ami kikerült a net publikus részére 2 napja, az e-mailek mellett.
  • csbika
    #1543
    Denuvo nem volt az Insider-en, hanem csak SecuRom van. Az Insider csak egy sima pdf, nem segít semmit, csak a Sony DADC-ról van szó. Azon fájlok közül amit a Denuvo sitején találtak egyedül az e-mailos fájl használható. A többi sajnos nem... A denuvosok sem olyan hülyék, hogy felrakják az internetre és ráadásul a saját site-ukra azt, hogy "Hogyan törd fel a Denuvót". A site-on soha nem volt semmi olyasmi, és nem is lesz... Csak akkor fogjuk megtudni, hogy teljesen pontosan milyen is a Denuvo, ha az egyik dolgozó lesz olyan kedves és valamit elkotyog.
  • alma2
    #1542
    Anelkul, hogy megneznem mi az amit irtal es cselekedtel az insederen mar nincs denuvo meg novemberben leszedtek rola. Nem tudom, hogyan nez ki az eltavolitas utani telepites, de akar ilyen is lehet.
    Ha masrol van szo, nem szoltam :)
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2017.02.07. 10:16:53
  • csbika
    #1541
    Sziasztok!
    xD xD Srácok sikerült feltörnöm tegnap két fájlt (Denuvo_Introduction.exe és az Insidert). A licenszhez beírtam, hogy asd és elfogadta és elindult xD.
    Nem tudom milyen az ilyen védelem... :))
    Amúgy itt vannak a fájlok: https://revolt.group/denuvo/
  • Rayden02
    #1540
    :D

  • msnforever2
    #1539
    Nem pont ez de valami hasonló bullshiteléses prezentáció.
  • msnforever2
    #1538
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    lázló kákszá (L+á?s%z-l=ó K#o&c@s*a)

    Utoljára szerkesztette: msnforever2, 2017.02.06. 10:56:53
  • Ainz
    #1537
    Van benne magyar is :D:DD: