4498
  • totyak
    #2734
    Próbálkozz még jó barát, a hiba nálad van. Az a mondat a játékfüggésről, illetve a játékról való lemondásról szól, arról, ha nincs pénze az embernek, akkor nem vesz játékot és akkor sem veszi meg, ha nincs belőle warez. Nem az a beteg ember, aki warezol, hanem aki nem bírja ki, hogy adott játékkal ne játsszon, akár eredetiben megvéve, akár warezban.

    De ne kelljen már minden mondatot neked külön elmagyarázni! Ha nem boldogulsz az értelmezéssel, kérlek ne szólj bele mások dolgába. Köszi
  • grebber
    #2733
    Hidd el ha 2 film /zene/game letöltés után menne egy akár 30 ezres csekk a delikvenseknek elég hamar vége lenne a hazai warez világnak.
  • trabantos82
    #2732
    Egy internetadó 2.0-val le is volna tudva.


    Ironman2: Értem, és bocs, valóban nem pont idevaló kérdés és azóta meg is oldottam már. :)
  • Lokker
    #2731
    Olyan büntetés kell aminek visszatartó ereje van.
  • grebber
    #2730
    "Óvatosan azzal hogy mit kivánsz...."

    1800 steam + origin + uplay játékommal felőlem akár lehetne totális game csend innentől az sem érdekelne...50 életre van mit tolnom.

  • Ironman2
    #2729
    Ez nem wareztopik,itt csak a játékvédelemről beszélgetünk,mint magáról a fogalomról.Ott van felül a narancssárga gomb,oda irj ilyen témában legközelebb!!
  • lammaer
    #2728
    Óvatosan azzal hogy mit kivánsz....

    A bundléknál szerintem nem csak az a két opció vanamit irsz.. ott van pl az Ark, 1-1.5 éve volt bundléban, pedig tavaly is rekordeladásokat produkált. Kétlem hogy az a pár dollárocska kellett nekik akkoriban...
  • trabantos82
    #2727
    Sziasztok !
    Mik most a legmegbízhatóbb repack készítők és oldalak? Én a Fitgirl nevűt használtam leggyakrabban, de azt olvastam, hogy újabban tesz bele bitcoin minert is a csomagba, ezért több oldalról ki is tiltották. Oldalt leginkább a Rutort szoktam használni erre a cálra.
  • grebber
    #2726
    "Ha a programoknál is lenne ilyen akkor jelentős mértékben csökkenne a warez" Ha bárkit zavarna rég tettek vona ellene,de itthon pl a warezhuszárokat védik a jogszabályok mert a netszolgáltató nagyon is tudja ki mit töltöget lefelé csak nem adhatja ki az adataidat...

    Megnéznék egy olyan világot ahol így müködne a dolog...leszedsz egy hónapban 1 azaz 1 játékot/filmet és kapsz egy emailt hogy ez nem helyes nem kéne majd a 2 után ,ha még egyszer letölt xy pénzbírságra büntetjük majd ha mindezek után is megy egy kis börtön.... Nos ebből kifolyólag kiderülne ,hogy meg tudja e állni a delikvens warezos hogy megvegye vagy sem a cuccot. Lennének -e rekord eladások az eddigiekhez képest stb.
    A németeknél már van valami ilyesmi ott már komolyan tolják elvileg...
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.04.19. 06:39:48
  • Lokker
    #2725
    Igazából azt kéne megértenie az embereknek hogy egy program is ugyan olyan árucikk mint a boltban a kenyér. Csak ott van visszatartó erő (biztonsági őr, rendőrség, stb.) ami megakadályoz hogy csak úgy levedd a polcról és kisétálj vele. Ha a programoknál is lenne ilyen akkor jelentős mértékben csökkenne a warez, csak ugye kinek van arra plusz kapacitása hogy logolja az adatforgalmát mindenkinek és azzal foglalkozzon egy külön szerv. Sokan abban a tévhitben élnek a digitális tartalmakért nem kell fizetni.
  • Ironman2
    #2724
    Nem tudom ki nem tud értelmezni,én csak a #2693-as kommentedre irtam,amiben meg voltam szólítva,és ha már végig olvastam,annak a végén van hogy "Aki ezt nem bírja megállni, az beteg ember." Erre irtam hogy akkor a fél ország beteg ember ezek szerint,mert letölt.Részemről vita lezárva.
  • grebber
    #2723
    Beszélgetünk , azt lehet nem?
  • MerlinW
    #2722
    Vegyél vissza magadból.
  • grebber
    #2721
    Pont ez ugatom, hogy a bundlekból két hét alatt többet szednek össze amíg fut mint x idő után veszik a storeban x euroért. Ez nekik atombiznisz nem szivesség felénk.
    Nekem ingyen vannak így engem annyira nem érdekel hogy fake legalább megtudom és világga tudom kürtőlni.. Sokakat nem zavar mert nekik ezekbe a fake szarokba is acsi meg kártya kell (steam oldalukon látható is hogy ez a legfontosabbaz usereknek)
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.04.18. 18:07:20
  • Although
    #2720
    Miért támogatná, megnézi mi az a két játék és megveszi30-40 helyet 7-19 Eur-ért az a kérdés ki tud várni ~3 évet vagy valamennyit, és nem letölteni ahogy Totyak mondja.
    De kár rámenni a humble témára. Ott vannak a 75%-os leárazások a steamen én is szoktam nézni. Türelem kérdése. Letöltésre az megy azonnal aki sajnálja rá a pénzt, nincs pénze, és nem érdekli hányan mennyit dolgoztak rajta még ha szar is lett mondjuk. Nehéz eldönteni manapság tényleg mi jó mi nem.

    De van, hogy tanulsz, megveszel egy EA játékot, két EA játékot és már tudod ez egy cég aki tolja a pc-t és még szar játékokat is csinál. Nem veszel többet. Mindennel így van az életben.
  • grebber
    #2719
    Mond ezt az oroszoknak akik màs néven akár 2x is felrakják ugyamazt a fake szart...
  • Palinko
    #2718
    Mondjuk ez tényleg érdekes hogy a bundleban általában úgy megy hogy 1-2 húzócím a sok szar között, szóval tényleg az van amit mondasz hogy a rossz játékok fejlesztőit támogatod. Egyszóval akár káros tevékenységnek is mondhatjuk :D Olyan mint a 2008-as válság, hogy a jó hiteleket "bundlebe" tették a rossz hitelekkel és úgy árulták mintha mind jó hitel lenne.

    Egyetlen szerencse hogy csak bundle miatt nem éri meg rossz játékokat csinálni talán.
  • totyak
    #2717
    #2707 Ironman2: Te vagy nem tudsz szöveget értelmezni, vagy csak provokálni akarsz. Ha az első az igaz, az nagyon szomorú, ha a második, az nem fog menni :D Amit te írsz olyat én nem írtam le, de idézd, ha mégis, kedves sárga banán elvtárs. "A játék se nem szenvedély, se nem kényszer. Ha így fogod fel, az beteg dolog." Nem az a beteg, aki lewarezol néha valamit, amivel játszani szeretne.

    #2710 grebber: Milyen elvi kérdés? Miről beszélsz? Ha lennének érveid, talán nem lennél ennyire hiteltelen. Van pénzed, vagy nincs pénzed, ez a lényeg a játékvásárlásnál. Ha van pénzed és nagyon akarod a játékot, akkor megveszed. Ha nem akarod annyira, akkor letöltöd. Ha nincs pénzed, akkor meg értelemszerűen letöltöd, vagy nem játszol.

    Már megint a bundle. Nagyon rá vagy csavarodva, pedig 5x leírtam, hogy nem a bundlékról beszélek, de neked beszélhet az ember. De jó, legyen a bundle. Belemegy pár millió dollár, aminek egy részét a fejlesztők megkapják. Megjegyzem, ez aprópénz nekik, ahhoz képest, amennyit a játék kiadásakor kaszálnak. Ez amolyan levezetés, hogy az utolsó centet is kifacsarják a játékból, mert amúgy már nem venné senki. Nem az van, amit te írsz, idézem: "Ha senki nem lenne támogatva egy azaz 1 kibekurt csöves bundle sem lenne." Pont ellenkezőleg, a fejlesztő kényszerül rá, hogy bundléba tegye a játékát, mert már a kutya sem veszi. Még a végén kihozod, hogy szívességet tesznek nekünk, hogy bundliba rakják, ami amúgy sem fogy, vicc vagy. Te, amikor bundléban egy játékért megveszel még plusz 5 szart is 1 dollárért, akkor javarészt a szar játékok fejlesztőit támogatod. Akkor ne papolj itt nekem a bundlékról, meg a fejlesztőkről, akik megérdemlik a támogatást.
  • grebber
    #2716
    Mert nem vagy képes felfogni, hogy egy cím amikor ide kerül miért kerül ide...

    Okok:

    - steames áron már nem fogy annyira vagy egyáltalán
    - jön a folytatása és kell a promo

    Ezért volt jó a stemspy ott lehetett látni egy bundlenál hogy előtte menni fogyott aztán bundle alatt majd a bubdle után kb egyenes vonal megint mert a kutya se veszi rendes áron.

    Legutóbbi legfrissebb példa Dawn of War 3 3/4év után bundleba adták mert akkoràt bukott hogy már én égtem...

    Mocskos mod van a bundleba pénz és a kiadoknak egy ciklus után már minden +$ öröm ha már máshol nem veszik csak bubdleba fogy.
  • lammaer
    #2715
    Na jó, de a humblebundle - amiről beszéltünk - az nem szeméttel van tele. És ott tart pl kb egymillió dollárnál a mostani stratégiai bundle (azt hittem innen vetted a számot amit felhoztál, mert itt tényleg látzszik egy bundle mennyit kalapozott össze, és tényleg 1 milka körül jár), pedig nem kamu játékok vannak benne, hanem RENDES termékek. És ugye itt még charity alap is van benne...

    A scammer gameket hagyjuk, azt még le se warezoljuk :D

    Akárhogy számolom, a bundlén a rendes termékeket gyártók NAGYON nem keresik szarrá magukat.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.04.18. 15:16:16
  • grebber
    #2714
    Nagyon durvàn téved ebben mindenki. Ha senki nem lenne támogatva egy azaz 1 kibekurt csöves bundle sem lenne.

    Ezért van tele pl a steam fertővel. Ingyenes engineből pár perc alatt 2 fillérből összetákolt gamenek csúfolt foshalmazok... Ezzel a szép mondattal le is fedte a go go, otaku, indiegala csomagjainak 90%-át ami direkt ezt a célt szolgálja hogy a bubdlekból hozza a pénzt.

    Ha csak 1 bárki számára "jó" cucc van ezekben megveszed ekkor a többi szart is megkapod ha érdekel ha nem. Ezekből több ezer db fogy. Ha csak egy átlag 3kt szàmoloko és csak 0.05 centet kap egy delikvens (100% hogy többet) az is közel 50k forint. Ami itt nem áll meg mert ezeket a kártyák is eladják amit ha legalacsonyabb áron adsz el 0.01 euro megint a csalóé.. ha van benne 3 kártya az megint csak pénz. És ez csak 1 bundle. Én tudom hogy mik ezek mivel sokkal "akartam" játszani de ezek fake kamu dolgok sokszor amik gyárilag egy engineben vannak alapból.
    Humblenál meg ugye sokszorosan több a zsé, mert minőségi cuccok vannak ott.
    Arról nem is beszélek hogy meglátták hogy a régi címeket amikre már kb nme is emlékszik senki kb a fejlesztők is halottak újra hoznak 50-100+ ezres eladásokat... Brutàl mod megéri. Pláne a szemétláda orosz csaloknak akik a steam trashlistát megtöltik a kamu szarjaikkal
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.04.18. 13:22:39
  • lammaer
    #2713
    Hát, nem tudom hogy a humblebundle 1 millió dollárjából mennyi jut el végül a fejlesztőkhöz...

    Ha belengondolsz nyilván a bundlésok levesznek valamit, aztán ha megnézed, a mostani stratégiai bundléban is több fejlesztő/kiadó cuccai vannak, tehát amaradék mégoszlik szét jól....

    Szerintem itt már nem a bevétel számit, gazdaságilag elenyésző az a pénz ami egy bundléból bejöhet, főleg összehasonlítva a fejlesztés költségeivel (egyetlen fejlesztő éves fizetése 60.000 dollár +).

    Egy szó mint száz, a bundléval szerintem már nem támogatjuk a fejlesztőket. Főleg amikor megvesszük az 1 dolláros tiert :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.04.18. 12:20:00
  • Ironman2
    #2712
    Dehogyisnem,kb neki köszönhetjük még az első denuvos törést.Igaz az nem törés volt,csak egy védelem megkerülő emulálás,de csak pár napot élt,azonnal javították a hibát minden játéknál.
  • trabantos82
    #2711
    Ez a Voksi ügyes fickó csak kár, hogy érdemi törésekkel nem foglalkozik az update-eken és az online fix-eken kívül és hát utóbbiak nem túl sokáig működnek általában. Kár a beléjük ölt munkáért...

  • grebber
    #2710
    Pontosan hogy elvi kérdés... Az általam felsorolt pár típus is ezt tükrőzi.

    "Ennél már a warez is jobb" Látod ez a nagy próbléma.. te csak azt hiszed.. Nézzed meg a humble akármilyen fos bundle végösszegét és merd azt mondani hogy pl. a warez jobb mint 1millió $..
    Véded a védhetetlent
  • NEOreg3
    #2709
    Dishonored.Death.of.The.Outsider.Update.2.Crack.Only-Voksi
    Hunting.Simulator.v1.2.Crack.Only-Voksi
  • MerlinW
    #2708
    Mind tudjuk itt, hogy grebber nem százas. Ő egy "avarus antisocial inordinatio asexualis". Magyarul grebber-szindróma :D
  • Ironman2
    #2707
    Akkor Totyak szerint aki lewarezol saját magának egy játékot,az beteg ember.Hú akkor nagyon hosszú lenne a várólista az országban.
  • Ironman2
    #2706
    A banán sárga
  • trabantos82
    #2705
    Én még a jó öreg N64-es cartridge-ok és a PC-s nagy dobozos kiadások vásárlásakor keményen kivettem a részem a legál játék vásárlásban, pontosabban akkor még nem én, hanem a szüleim.:) Darabja volt kb 17-18 ezer, mint nagyjából most is annyik.. Szép idők voltak azok.. a boldog N64-es gyerekkor a sok jó szürke cartridge-al.. Volt kb. 60db-os gyűjteményem. Aztán lett egy PSX-em és ott már megütött a warez szele, "kichippeltetés", majd jó féle CD-re kiíratott játékok 1500/db áron.. De jó idők is voltak azok..:) Bocs, hogy ezt ide írtam, kicsit elkalandoztam.:)
  • totyak
    #2704
    A játékvásárlás elvi kérdés? Miután az elveidből megvetted a játékot, esetleg megetetted, ruháztad a gyerekeket, ki is törölheted vele a feneked. Hol élsz te? Keményen a pénzről szól ez a világ. A játék se nem szenvedély, se nem kényszer. Ha így fogod fel, az beteg dolog. Én bármikor hetekre leteszem a játékot, netet, gépet, nem probléma. Sorolsz nekem különböző emberkategóriákat, de ezek kirívó esetek. Miért nem tudsz egy átlag magyar ember fejével gondolkodni, aki átlag fizut keres és nincs semmilyen agyi defektje? Nekem fura benned, hogy ezres listát szeretnél, de mindent fillérekért. Lefogadom, hogy felével nem is játszol, amit megveszel, megveszed 5 centért, csak hogy meglegyen, de nálad ez már inkább szenvedélybetegségnek tűnik, mint tudatos vásárlásnak, vagy játékszeretetnek. Ennél már a warez is jobb, ők csak azt töltik, amivel játszani akarnak.
  • grebber
    #2703
    A warez az warez. A játékvásárlás meg nem kedv kérdése. Inkább mondanám elvi kérdésnek/döntésnek.

    A játékvásárlási "szenvedély" , "kényszer" ezeken a fórumokon látható át a legjobban mennyire különbözö emberek élnek.
    Pár db:

    - kb csóró csöves olyan keveset keres hogy azért más fel se kelne ,mégis rengeteg játékot vesz több ezerért
    - mondjuk akkor úgy hogy átlagos felül keres mégis azt várja hogy mindenhez fillérekért jusson hozzá (pl én)
    - van aki belőtt egy szinten pl ha eléri az adott game a 4-5 ezret már veszi is
    - van aki ha trilliárdos lenne se adna 1 ft-t se a játékokért mert há minek ha ingyen le lehet tölteni
    ...stb

    Steam wishlisten 1000 feletti.... rengeteg game van amit bármikor tolnék szívesen (persze ha az idő engedné) de mindig ott motoszkál az ami már sokszor bizonyítást nyert jön úgyis bundleba...
    Pl Mafia 3, Quantum Brake, Deus Ex MD.... Dawn of War III, Project Cars Complete.... stb..ezek jó cuccok mégis elég hamar bundleba kerültek és nem 4-5 évek után....és ami nekem a legfontosabb nekem ingyen voltak.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.04.17. 21:46:02
  • Shep
    #2702
    Az emberek többsége örülne ha nettó 200-at keresne.
  • totyak
    #2701
    Igen, a te eltorzult értékítéleted szerint ez már megint nem igaz. Mint ahogy egy szavam sem, nyilván. Nem a saját lófing fizetésemhez hasonlítok, keress rá a magyar átlagra és pislogj! Netto 200-210 ezer 2018-ban. Az, hogy te 350-et kapsz, az nagyon derék dolog, bár nem derül ki, hogy netto, vagy brutto, de ilyen alapon én is mondhatnám, hogy te meg nyilván eszerint méred a magyar emberek játékvásárlási kedvét.
  • Palinko
    #2700
    "ha ők sem csak a "power usereket" veszik számításba, akik minimum 2xGTX1080Ti-vel tolják"

    Ez meg honnan jött? A nagy kaidóknak is érdeke hogy minél szélesebb játékosbázis gépén elfusson és szerintem steam és egyéb statisztika alapján lövik be a gépigényt. Persze fejlődés az van és egyre nagyobb a hw igény, de egyáltalán nem high endre fejlesztenek, még a fejlesztők gépeiben sincs sokszor olyan hw mint amit leírtál.

    Mondjuk olyan van, hogy kidob egy hibaablakot hogy nem indulok el mert nincs meg a géped a minimumhoz, de legtöbb játékra még ez sem igaz, elindul az csak 3 fps-el mert tényleg nincs meg a gép a minimumhoz és láthatod hogy mennyire elég a géped :D Csak hát a hibaablakos egy kicsit gyanúsabb megoldás, jobban szeretem ha elindul de szaggat.
  • trabantos82
    #2699
    Hogy őszinte legyek engem se érdekel túlzottan, hogy mennyi jut a fejlesztőknek és mennyi nem. Így is sokszor több jut nekik mint kéne, pontosabban a kiadóknak, mert ők kaszálják le a hasznot nem a fejlesztők.. Amúgy majd akkor érdekelne jobban, ha ők sem csak a "power usereket" veszik számításba, akik minimum 2xGTX1080Ti-vel tolják, mert a játékipar számára ők számítanak, mivel nem csak a szoftver eladásból van bevételük, hanem a hardver-ből is (lásd: powered by Nvidia a játékok elején). Ha mindenáron támogatnom kéne a fejlesztőket, akkor én főleg csak olyan Indie cégeket támogatnék, akik még mernek valami újjal és érdekessel próbálkozni, de amellet minőségi játékokat készítenek.
  • grebber
    #2698
    Ez megint nem igaz... Most jöhetnék én is azzal hogy a saját lófing fizetésedhez hasonlítod a többi magyar embert?

    350-et keresek kb max 50 ha elmegy egy hónapban és mégsem fordult meg a fejemben egy percig sem hogy nekem most akkor 1-2-3-4 hetes játékot kellene venni aryan áron. HOVA? MINEK? amikor 3/4-1-2 év múlva ingyen megtudom szerezni, sőt bárki más is csak AKARNI kell.
  • totyak
    #2697
    "Már megint"??? Beszéltünk már korábban, hogy már megint? "Terelek"? Mit terelek? Leírtam, hogy totál nem arról beszélsz, amit én az első hsz-emben megfogalmaztam, de nem akarsz belenyugodni. A magadfajtának, ha 100 évig indoklom a dolgot, akkor sem érti meg. Kit érdekel, hogy kap-e a cég pénzt X idő múlva, ha bundléban megveszed? Nem beszéltem ilyesmiről, nem emlegettem a bundlét. Én friss játékokról beszéltem. De hiába írom neked, hogy te keverted ide, a válaszod, hogy én megint terelek. Nem tudok veled így mit kezdeni.

    A warez többnyire, szerintem az esetek 90%-ban, friss játékokra jellemző, mert azok az újak, azok az érdekesek. Ezek a játékok drágák. Magyar ember keveset keres, meg amúgy sem szeret ilyesmiért fizetni, ezért letölti. Erről beszélek, nem bundlékról.
  • grebber
    #2696
    Már megint terelsz.... Lewarezolod nem kap egy fillért sem érte a cég....ha 245 ezer év mulva veszed bundleba abból meg kap a cég.... Az idő nem magyarázat a warezra. Senki nem tart stukker a fejedhez hogy neked 0 day le kell tölteni és végigtolni..

    "Bundléban megkapod az elmúlt fél év játékait?" Hamarosan igen már 3/4-ed éves cuccok is kerülnek bele....
  • totyak
    #2695
    Nagyon nem tök mindegy, nem erről beszéltem és nem is fogod rám erőltetni a gondolatod. Ha kicsit belegondolsz, egyértelmű, hogy egy 10 éves játékot gombokért odaadnak, egy 1 hónaposat meg tízezrekért. Hogy lenne már ez tök mindegy? Ti idekevertétek a bundlékat, pedig én direkt nem beszéltem róluk. Bundléban megkapod az elmúlt fél év játékait? Naná, hogy nem. Akkor hogy játszol velük? Letöltöd őket. Ennyi a történet.