4498
  • grebber
    #2694
    Tökmindegy mi hány napos a warez a lényeg, hogy nem fizetsz érte egy fillért sem.
    Humble a best az olcsó játékbeszerzésben, mert ha akarja az ember ingyen van.
  • totyak
    #2693
    #2685 nxs: Kazetta cserélgetés, meg bundle, meg 2000Ft-os játék nem az, amiről én beszélek. Az írtam, ha olcsóbb lenne sem vennék meg, nem azt, hogy ha fillérekért dobálnák. Olcsóbbat értsd, nem 15k, csak mondjuk 10. Bundleban több éves játékokat kapsz aprópénzért, persze, hogy az olcsó és persze, hogy veszik.

    #2688 Ironman2: Bezzeg te milyen okosan hozzászóltál a témához. Ha beírod, hogy a banán sárga, azzal többre mentünk volna. Menjél inkább tölts le valamit!

    #2689 grebber: És te egy személyben prezentálod a magyar játékostársadalmat, akik a bundlék miatt leálltak a warezról? Oké, biztosan igazad van. Amúgy sem értem minek keveritek ide a bundlékat, nem erről volt szó, hanem olcsóbb első napos, pár hetes játékokról. Jó hogy nem már azt is felemlegetitek, amikor ingyen szórnak több éves játékokat, vagy steamgiftsen nyertek valamit.

    #2690 Although: Amiről te beszélsz, szerintem már nem játék iránti vágy, hanem szenvedélybetegség. Nekem, ha nincs pénzem egy játékra, vagy nem érzem, hogy meg kellene vennem, akkor kihagyom. Még úgy is, ha nincs belőle warez. Aki ezt nem bírja megállni, az beteg ember.
  • paj01
    #2692
    Opcionális lenne, aki akarja megveheti ugyanúgy day1 az egészet, esetleg lehetne pár bonus cuccot adni ezesetben. Szerintem épp, hogy alapvetően több bevétel generálódna eleinte a sok kipróbáló miatt, no meg alig hiszem, hogy valaki 5 év alatt jut el egy játék kijátszásáig. Max fél éven belül kijátszod ha kicsit is érdekel, vagy legalább is eléred a netto játékidőt, még ha csak félórákat is játszol vele szóval ez nem érv ellene. Árazás, akció ugyanúgy megoldható, ha késobb kezdesz bele, alacsonyabb a teljes ár, tehát az óradíj is, de olyan megoldás is lehente, hogy az első akciótól kezdve ami minimum fél év csak az egészet lehet megvenni, illetve aki belekezdett ki kell hogy fizesse az akciós vételárat ha folytatni akarja.
    Beárazás kapcsán azt el kell fogadni, hogy valami rövidebb játék és magasabb az óradíj (most is elfogadod hogy egy witcher3 ért ugyanannyit fizetsz mint egy 6 órás cod kampányért).De az fps-eknél is ott a multi amit szintén lehet számolni szóval általánosságban egy 40 óra kb megállapítható nettó játékidőnek. Egy Skyrim-al lehet 200 órát is elvagy de úgyanúgy lehet 40 óra a limit a teljes árig.
    A játékok ára ugyanannyi maradna csak apránként kell kifizteni, innentól kezdve lényegtelen, hogy ki mennyit tol bele a kérdés, hogy eléri-e a netto játékidőt. Ha én 15 óra után megunom akkor csak harmadát fizettem ki de ha elérem a 40et, tehát vélhetően tetszik a játék, akkor a teljeset kifizettem, onnantól meg mindegy hogy ki hány 100 órát rak bele.
  • Orbancapitan
    #2691
    pontosan szegény mass effect andromeda jó potencia volt benne de olyan igénytelenül adták ki hogy......
  • Although
    #2690
    Alábecsülöd a játék iránti vágyat. Különbségek vannak, van aki 1hetet se bír ki van aki 1 hónapot. Stb. Ezért lényeges mennyit bír ki a védelem. Aki kibírja a 3-6 hónapot az nyert. A közte levő időben meg a cég mert többen meg fogják venni. Persze ez részben igaz futószalagon jönnek ki az "átlagos" játékok amiket sokan csak féláron vagy úgyse akarnak megvenni. Ezen a védelem se segít. Lásd EA Bioware
  • grebber
    #2689
    "Egyszerűen akkor sem venné meg az ember a játékot, ha olcsóbb lenne."

    Ez epic fail kijelentés. Kb az ország legnagyobb warezge**jéből lettem tiszta és 3 éve nem warezolok játékot, mert mindenhez bundleban (ingyen) hozzá lehet jutni eredetiben.
    Szóval de ha olcsó valami akkor megveszik bőven. Én amikor még nagyon keményen küldtem a warezt akkor is... Bár igaz hogy van egy réteg aki nem vesz semmit mert minek ha ingyen vagy de ők kisebbségbe vannak.

    A többi mondandoddal egyertértek
  • Ironman2
    #2688
    Jó nagy marhaságot irtál de semmi gond.
  • caps lock
    #2687
    Nem tudom miről beszélsz, én vért izzadok mire el tudok foglalni egy tábort. Normálon játszom, de lehet vissza veszem a nehézséget. Egyáltalán nincs lebutítva, sőt, az előzőekhez képest sokkal okosabb az AI. Amúgy nagyon tartalmas játék lett, a három régióban összesen 136 küldetés van, nem számítva a gyűjtögetni valókat meg kihívásokat. A grafika még lowon is gyönyörű. A történet pazar, a karakterek élettel teliek. Műfajában év játéka, nem vitás.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2018.04.16. 23:00:17
  • trabantos82
    #2686
    Na ez a Far Cry 5 is sajnos egy játszhatatlan hulladék lett a lebutított nehézségének hála. egyszerűen semmi kihivás nincs benne, Ha nagyapámat elé ültetném, ő is tudna rajta játszani egy minimális gyakorlás után. Ezeket a mai játékokat sajnos 5 éves értelmi fogyatékosok szintjére tervezik. A mai generációnak sajnos az kell, hogy magától is menjen a játék... Tisztelet a kevés kivételnek.
  • nxs
    #2685
    "Valószínűleg akkor sem, ha olyan fizetése lenne az embernek, amiből meg sem kottyana 15-20 ezer Ft."
    Akinek ez a hobbija az már régen is kijárt a pecsába kazettákat cserélgetni ezerért,most megy a bundle mert más nincsen. Had tekerjem ki kicsit az egyenletedet,ha minden játék egységesen 2000ft lenne...a 70 juro AAA és a 0.49 juro indie is...mindent elhordanának eredetibe még itt a gödörben is. Ok az biztos,hogy nem lenne 17.000 játékod csak 500,de az neked jó és legit.
  • totyak
    #2684
    Én azt mondom nem kell megmagyaráznia senkinek, hogy ki miért warezol, úgysem hiszi el senki az indokokat. Aki magyarázatot vár, az talán mindig mindent megvesz? Filmeket, szoftvereket, e-könyveket? Ha igen, akkor mit keres ebben a fórumban? Kamu, hogy csak a demo hiánya miatt töltöm le, kamu, hogy a Steam refund nem kényelmes, kamu, hogy csak a pc-met akarom tesztelni, meg meg akarom nézni, hogy egyáltalán tetszene-e a játék. Egyszerűen akkor sem venné meg az ember a játékot, ha olcsóbb lenne. Valószínűleg akkor sem, ha olyan fizetése lenne az embernek, amiből meg sem kottyana 15-20 ezer Ft. Egyszerűen beleivódott a netes kultúrába a letöltés. A warez kb. egy kimondatlanul elfogadott dolog világszerte. Ha akarnának, megtalálnának téged is, engem is, vagy bárki mást, aki letölt valamit. De nem akarják, kalkulálnak vele és elfogadják. Persze sírnak mindig a cégek, hogy bezzeg a warez, de nem érem miért nem képesek felfogni, hogy aki letölti, az semmiképpen nem venné meg. Ez egyáltalán nem olyan, mint a boltból ellopni egy kenyeret, legalábbis az én szememben nem. Nem vagyok álszent, van, amit megveszek, van, amit másképp oldok meg, de nem keresek indokokat, meg nem magyarázkodok idegeneknek.
  • dragonS26
    #2683
    bénnaaa vagy :) ott van ,és kiüti a szemed :)
    Utoljára szerkesztette: dragonS26, 2018.04.16. 19:22:02
  • Palinko
    #2682
    Elég sok sebből vérzik ez, először is szerintem sok bevétel van abból hogy sokan day 1 megveszik, de nem tolják végig. Így a kiadónak rendes bevétel helyett alig csorogna az elején. Aztán hiába folyna be 5 év alatt mondjuk a 2. részt akkor 5 év múlva kezdjék fejleszteni? Már is lenne 10 év két rész között.

    Akkor ott van hogy hogy árazod be? Későbbi akciók stb. Egy sztori orientált fps pl 10 óra egy rpg meg mondjuk 100 óra, ez azt jelenti az elsőnek nagyobb az óradíja szóval kevésbé vonzó a játékosnak, mert annak 10 óra alatt kell a 60$ beszedni még az rpg ráér. Meg mi van azzal aki mondjuk 500 órát öl bele az rpg-be, tényleg igazságos lenne tőle is ugyanúgy 60-t kérni mint aki egyszer vitte csak végig?

    Ilyen megoldás tuti soha nem lesz, max a játék streamelés lesz majd egyszer hasonló, hogy ott a gépidőt fizeted.
  • paj01
    #2681
    Nem értem, hogy miért nem csinálják már meg az idő alapú díjazást. Olykor kifejezetten rosszul esik 15-20 ezer forintokat kipengeteni egy játékért, még akkor is ha jól szórakozom vele, hát még ha csalódok... Mindig lehet tudni mennyi a netto játékidő. 10-20-50-100 óra, el kell osztani a teljes árat és óradíjba érétékesíteni a teljes ár eléréséig vagy valami ilyesmi. Biztos vagyok benne, hogy sokkal több bevételt generálnának így a játékcégek.
    Nagyon sokszor csak letorrentezem az új címeket amik alapból nem elég meggyőzőek számomra mert hát ott van ingyen, azért kíváncsi vagyok pl. a gépem hogy viszi vagy hogy be tud-e mégis szippantani stb. Refound-al én nem szarakszom, nem elég kényelmes. Ha nincs törve a játék akkor meg úgy jártam, lehet soha nem játszom vele és kész.
    Ha viszont az lenne, hogy felkerül a játék steamre, egy kattintással telepíthető, az első óra mondjuk ingyen lenne onnantól pedig pörög a taxióra az már más történet lenne. Biztos, hogy kipróbálnám az összes új címet és minumum pár száz /ezer forintot a fejlesztők is látnának belőle a 0 helyett. Ha meg kellően jó a játék és órákat töltök el vele akkor az egészet kifizitem szépen apránként. Ha fél év alatt érem el a netto játékidőt akkor fél év alatt csengetem ki. Így akár több AAA game-el is játszhatsz szinkronban anélkül , hogy egyszerre kiperkálnál több tízezer forintot. Szerintem simán megoldható és jövedelmező lenne valami ilyesmi értékesítési rendszer.
  • Palinko
    #2680
    Na ugye, hogy ugye
  • Kotomicuki
    #2679
    ...és egyikben sincs elérhető torrent link! :)
  • scomcomputers
    #2678
    Kib@szott lassú vagy!
  • dragonS26
    #2677
    FAR CRY 5-CPY
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.skidrow-games.com/far-cry-5-cpy/
  • Palinko
    #2676
    Hát ez meg inkább olyan játékoknál működne amelyekben van legalább 50 óra tartalom a főszálban. Mert 10 óra alatt sok játék végig is játszható, vagy elvihető egy olyan szintre, hogy a "többit majd youtubeon megnézem".
  • Kongy
    #2675
    Amit az EA csinál pl, hogy ad egy 10 órás próbaidőt néhány játékhoz egy előfizetésért cserébe szerintem nem lenne olyan rossz irány. Azért 10 óra alatt eléggé bele lehet mélyedni egy játékba.
  • jarlaxxe
    #2674
    A demok még annál is rövidebbek szoktak lenni.
  • NEOreg3
    #2673
    jól jöhet, ha már az elejétől kezdve nem tetszik a játék, vagy nagyon rosszul fut / nem indul el.

    Warhammer Vermintide 2-nél pl. jól jött, mert 1 óra után láttam, hogy ez a játék nem az én világom
  • Ironman2
    #2672
    Szerintem meg a refund egy nagy szar,de ez az én véleményem.2 óra alatt nem lehet kiismerni egy játékot.
  • Palinko
    #2671
    Azért az tényleg igaz hogy sok modern játékot próbálnak húzni és az első két óra lehetőleg minél izgalmasabb meg jobb legyen aztán csak később derül ki hogy hát ennyi volt :D

    Viszont a Far Cry 5 szerintem sem olyasmi amiről ne lehetne videót nézni, lehet hogy ha a kedvenc szériám lenne másképp gondolkodnék róla, de úgy gondolom eddig sem épp a nagy sztorikért játszották, szóval ha belenéz az ember 4-5 helyen egy hosszabb streamben lehet ráfut dolgokra, de azért nem valószínű, hogy annyira rontaná a játékélményt.
  • Kongy
    #2670
    Persze, aztán észreveszik, hogy visszaélsz a refund lehetőséggel és le is tiltanak róla :D Originen legalábbis ez történt velem.
  • akyyy
    #2669
    steamen. de ami ubisoftos, vagy ea játék? :(
  • grebber
    #2668
    De akkor meg azzal magyarázzák a warezt, hogy jaj 2 óra alatt nem derül ki semmi a játékról. Ezek bármit mondanak csak hogy meglegyen magyarázva a warez
  • jarlaxxe
    #2667
    Miota létezik refund ez szar duma, minden játék demózható steamen.
  • NEOreg3
    #2666
    méghozzá a Sword Art Online Fatal Bullet után 5 nappal

    persze lehet, hogy egyszerre több mindenen dolgoznak párhuzamosan, de ez akkor is 5 nap különbség a kettő között
  • MarkBlade
    #2665
    Egyet értek de nem csak az UBI.. mostanában nem jellemző a demo :(
  • Ironman2
    #2664
    Egyébként .assza meg az UBI,egy demót azért kiadhattak volna belőle steamre.Hála istennek sok játéknál kezd visszatérni a demó letöltés,és kipróbálás.Akkor tudnék mérlegelni hogy érdemes-e megvenni.Olvastam róla mindenféle hideget-meleget,hogy ez szarabb játék mint a többi része,meg azt is hogy a legjobb idáig,szóval döntse el az ember.Videót meg nem akarok nézni róla,mert a legtöbb spoileres.Igy most maradt ez a lehetőség.Egyébként a háromnál is ez volt,leszedtem,játszottam,és később egy olcsó akcióban meg is vettem.Akkor már volt rá honosítás is!
  • Ironman2
    #2663
    Lett rögtön 1350 seed egy éjszaka alatt.DDD
  • scomcomputers
    #2662
    [email protected] jó hogy nem vettem meg....eddig ha valamit megvettem mindig törték...no most mondom neeem.... és deee...
  • akyyy
    #2661
    fent van
  • Although
    #2660
    Javítom nem erről, támogatnál pénzért másokat, akik ellopják és odaadják neked ez még jobb!
  • Although
    #2659
    Ez még nem jelenti a kalózkodást kell támogatni, ha valami nem tetszik, nem veszed meg. Vagy bemész a boltba leveszel egy dvd lejátszót és kihozod mert szerinted nem éri meg az árát? És így ingyen jogod van rá?
    ++++ kapják be mert szart csinálnak és nem éri meg megye ellopom erről beszélsz.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2018.04.12. 19:44:19
  • scomcomputers
    #2658
    Far.Cry5.Deluxe.Edition-CPY
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ezt várom...bocsesz.... :)

    Utoljára szerkesztette: scomcomputers, 2018.04.12. 15:01:00
  • trabantos82
    #2657
    Éppen elegen támogatják a kiadókat ne féltsd őket ennyire. A videójáték ipar ma már akkora iparággá nőtte ki magát, hogy pusztán a mikrotranzakciókból, DLC-ből, Season Pass-okból agyon keresik magukat. Az meg, ha feltörnek egy játékot, nincs érezhető hatással az eladásokra, ezt már komoly szakemberek is elismerték. Az AC:O-t is ugyanúgy veszik PC-re is mintha nem is lenne törtben... Ennyit a nagy károkozásokról. Én inkább támogatnám helyettük azokat, akik munkát fektetnek abba önzetlenül, hogy mások ingyen játszhassanak egy adott játékkal. Ezzel sokat segítenek azoknak akik nem tudnák megvenni a játékokat és így eljut hozzájuk is a kultúra.. A Youtubereket meg azért hoztam fel, mert számomra nem túl szimpatikus az a tevékenység amit művelnek,ez az egész influencer biznisz ami most megy... Manapság sajnos sokan játszás helyett el vannak azzal, hogy másokat néznek ahogy játszanak és ez valahol káros szerintem az egész játékos társadalomra, ráadásul komoly pénzeket kaszálnak be érte. Persze aki értékeli a munkásságukat az felőlem támogassa őket egész nyugodtan. Engem aztán sehol nem zavar..
  • Ironman2
    #2656
    5.0-t ahogy korábban itt irták!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.12. 01:17:10
  • scomcomputers
    #2655
    Az FC5,melyiket használja?