4498
  • lammaer
    #3054
    Nekem is tetszett, épp az elmúlt hetekben tologattam.
    Egy hibája van csak - de lehet csak én öregszem - nagyon gyenge a sztoriszál, és nagyon repetitív. Addig érdekes volt amik kimaxoltam minden skillt, de nincs az az isten hogy én megkeressem mind a 100 barlangrajzot meg elfoglaljam mind a 30 bázist.

    Olyan 20-30 óráig érdekes volt a gyűjtögetés, a skillek megszerzése, de most hogy fullos a kari, tökre nem érdekel a sztoriszál, hogy hozzak vissza két törzstagok meg ilyenek, de reward már nincs igazán.

    Lehet az a baj, hogy nem kötötték jobban a skillek megszerzését a sztorihoz, igy a főszállal csak 1x v 2x foglaloztam amikor muszáj volt....
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.10.04. 13:50:22
  • mikromanus
    #3053
    Hasonló a helyzet nélam is Far Cry ügyben. Nekem a far Cry sorozat az szigetvilág, tenger és napsütés távol a civilizációtól. A FC2-ből hiányzott a tenger, meg valami amúgy se volt az igazi nekem. A FC4 túl hideg (bár azt még elviheti a hátán a Karizmatikus Vezér). A Primal vicc, az FC5, meg komolytalan. Redneckville és a népes Amerika nem Far Cry nekem. Mi lesz az FC6? UWe Boll féle kanadai Far Cry? :D


    Lehet viszont egyes részek nem tetszenek már pár játék "sorozatnál", viszont nem is várom el, hogy ingyen megkapjam. EZ nem alapjog. Nem "jár" mindenkinek az ingyen Assassin Creed, FIFA, vagy COD minden évben. A nagyobb játékok - kiadók nem fogják ingyen adni a portékát. Költenek marketingre, védelemre és előbb zárnának be egy szervert, mint hogy a pórnép ingyen használhassa. Fránya kapitalizmus és "elitizmus". Mellesleg bizonyos fokig az exkluzivitás értéknövelő is. Például nekem jobban bejött a BDO mielőtt minden ingyenélőt beengedtek volna. Akkor még volt értéke. (mondjuk inkább azért, mert azt nyújtották eleinte amit ígértek, mára viszont üzleti modell tekintetében egy fos koreai tucat MMO p2w rendszerben).

    ©Árnyvadász: meg a nagyok tudnak és mernek is költeni reklámra-marketingre. A kisebb fejlesztó-kiadó csapatok termékei még ha jobbak, akkor se jutnak el annyi emberhez, mert nincs olyan hírverés körülöttük.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.10.04. 13:47:24
  • Árnyvadász
    #3052
    Ezek a nagy nevek igazából grafikában villantanak nagyot. Nagyjából ez az ok amiért veszik őket. Már az a réteg, akinek megvan a gépe hozzá, ellenkező esetben még rondább lesz, mint az előző rész. :) Far Cry Primal-ra pedig +1, mert az nagyon jó lett. A grafika mellett a hangulata telitalálat és ÚJnak hatott a kor miatt. A sztorija és a küldetései nagyon primkók voltak, de elnéztem neki, mert hát őskorban vagyunk mégiscsak és itt hogyan is lehetne komplikált sztori. Amit lehetett azt kihozták belőle én így vélem.
  • jarlaxxe
    #3051
    A far cry primal nagyon jól sikerült rész lett, szvsz
  • Ironman2
    #3050
    Nem is beszélve az elcseszett Far Cry 5-ről.Nekem az első,és a három megvan belőle eredetiben,nagyon tetszett,és megvettem,de a többit már nem veszem meg,mert nincs miért egyszerüen.Ugyanaz a mechanika mint a háromban,semmi újdonság,csak új környezet,meg egy csilicsálé térkép,azt ennyi.Just Cause 2-3 is megvan eredetiben,de már kételkedem a videók alapján hogy megvegyem-e a 4-et.Nagyon erősen fontolgatom,mert idáig csak ugyanazt láttam mint a háromban.
  • Ironman2
    #3049
    Meg az Ubiék is szarják az Assassins Creed sorozatot,én nekem az első tetszett,meg a harmadik is,a többi már ingyen sem kéne.
  • Although
    #3048
    Nem huszadrangú már írtam, vannak játékok valóban amik szarok főleg az EA ilyeneket gyárt tucatszámra. De vannak válalható játékok mint a Tomb Raider ami látványos is. Ott csorog derék kalózgyerek nyála a monitor előtt. Sokan vannak akik nem bírnak kivárni hónapot, több hónapot. Mert ott a vágy, hogy azonnal tolhassa. Itt a Denuvo effektíve bevételt jelent a cégnek. Aki időt és pénzt fektetett bele. Az, hogy olyan cégek mint az EA ami temető sok jó fejlesztőnek, ez nem jelenti ellopható a terméke. Ha valami szar pénzért se veszem, meg sőt ingyen se töltöm le. Egyszer lyukra futok vele kétszer mint a Mass Effect és harmadszor már féláron, harmadáron se veszem meg. Ez az eredményes út az ilyen cégek ellen, ha a polkorrekt szarjaikat nem tudják eladni
  • lammaer
    #3047
    Pl nem veszed figyelembe hogy vajon a denuvó mennyibe kerül, mennyi olyan ember van aki emiatt esetleg nem veszi meg, hányan vannak olyanok akik türelmesek és kivárják amig sale van vagy urambocsá' bekerül a játék valami bundléba stb stb.

    A védelem növelHETI a kezdeti bevételeket, de simán elképzelhető hogy több kárt okoz mint amennyit használ. És az a TÉNY hogy rengeteg védelem nélküli játék jelentős pénzügyi sikereket könyvelhet el és vannak játékok amiket a denuvó sem ment meg a katasztrófától számomra azt jelenti hogy huszadlagos jelentőségű a védelem a profit és a siker szempontjából.

    Látod, én is milyen szépen meg tudok fogalmazni egy véleményt? :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.10.03. 23:51:04
  • lammaer
    #3046
    Szép magabiztos kijelentések, de ettől még mindig csak egy átlagos egyorrú világnézetét tükrözik :)
  • mikromanus
    #3045
    A denuvó siker ha a legforgalmasabb időszakban nem tudnak törést adni a játékosoknak a "feketemunkások". Amikor a játék szép és új és mindenki ezt akarja, mert micsoda élmény, akkor számít az, hogy nincs belőle törés. Amikor már lecseng a hype és kevesebbet vesznek, mert aki "számít", vagy akit érdekel már rég kijátszotta, akkor már a törés se nagy katasztrófa a kiadóknak. A Denuvo ezt az "élményt" és exclusivitást biztosítja. +ez valamennyire presztízs kérdés is. Nem olcsó fost adunk. A termék minőségi. csak azok játszhatnak vele akik elég gazdagok és elhivatottak, hogy megvegyék.

    persze ettől a szar játék denuvoval is szar marad és bukta. De a jó játékoknak hasznos tud lenni.
  • mikromanus
    #3044
    Nem kell alátámasztani az összefüggést, mert itt a statisztika nem játszik. Nem számít, hogy volt-e ilyen statisztika és mit mond. Ingyen nem adjuk a minőségi terméket. Ez az alapelv. Aki nem fizet, annak az igényei le vannak szarva a fejlesztők részéről. Kivéve persze a f2p játékokat ahova kell a hús a darálóba amivel etetni lehet a "Bálnákat". De ott az "ingyen" játékos nem egyenrangú, hanem csak "üzemanyag". Azért van, hogy jelenlétével növellje a "tartalmat" és hogy könnyű préda legyen a fizetős felhasználók játékában.


    MaxBlade:
    nem adjuk ingyen amiért pénzt is kaphatunk. Ez a kiindulópont. Másik oldalról meg minek fizetnénk olyanért ami ingyen is a "mienk" lehet? A statisztikák meg nem túl mérvadóak, mert túl heterogén a piac. Nincs két egyforma játék. Vagyis lehet, de az CoD vagy valami egyéb "sorozat" ami így is elmegy, csak reklámozni kell kicsit.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.10.03. 15:35:16
  • lammaer
    #3043

    Statisztika nélkül mivel tudod alátámasztani az érveideet?

    OK hogy a statisztika is csalhat, de az még mindig többet ér mint egy semmivel sem alátámasztott kijelentés....
  • MarkBlade
    #3042
    A kalózkodás bűn. Igen. Ezt nem is vitatom de írásomban nem is vitattam. Azt pl tudtad hogy a nagy ruha márka cégek bezúzzák ruháikat mert kifutott a divatból és hogy az újat vegyék inkább? Ezt a civilizált nyugati cégek csinálják. Szerintem az hogy mi civilizált és mi nem az relatív.
    Mindenki úgy védi a saját tulajdonát ahogy szeretné persze ettől függetlenül a denuvót nem állítanám sikeresnek mert egyrészt feltörik. Mint tudjuk nincs és nem is lesz olyan amit ne tudnának előbb utóbb. Másrészt meg nem jár nyereséggel a cégeknek csak kiadás. És bár te leszólod a statisztikát. A mai civilizált világodat csak az mozgatja..
  • mikromanus
    #3041
    Totál mindegy, hogy mit mond a statisztika. Az tuti, hogy a törhető játékoknak azért, mert "lopható" tuti nem lesz több bevétele. Innen meg marad az alap hozzáállása minden tulajdonosnak. Miért hagynám, hogy ellopják azt ami az enyém? Azt, aminek a kifejlesztésébe temérdek időt és pénzt öltem? A sokcsillagos éttermek se nagyon adnak ingyen kaját, csak mert nem akarsz fizetni.

    És ne akarjátok ezt menteni és szépíteni! Attól, hogy ez szoftver és nem "kézzel fogható" attól még a jogosulatlan használat lopás. Betyárkodunk itt a végeken, távol az európai civilizált világtól. Ez van.
  • Although
    #3040
    Szerintem meg ez a Denuvo védelem topic szóval vannak akik ellene vannak és vannak akik mellette. Ennyi.
  • drop
    #3039
    szerintem nem kell húzni az embereket, menj az eredeti játék topickba ott való ez a minőségi duma ot lehet mondani hogy menyit adtál ki és milyen minöséget kaptál itt meg a warez miatt ne sírjon senki a minőség miatt ahogy nem is sír
    Utoljára szerkesztette: drop, 2018.10.03. 12:21:28
  • MarkBlade
    #3038
    Nem akartam beleszólni de amit írsz az egy baromság. És ezt nem a személyednek írom. A kiadók nem azért gyártanak silány minőséget mert van warez hanem mert nem érdekük hogy minőséget csináljanak mert a játékostársadalom is silány lett, és elég ez nekik. Többet költenek reklámra és másolásvédelemre mint magára a játékra. Több statisztika is kimutatta hogy a warezolt játékok sem fogynak rosszabbul mint amit a denuvo vagy egyéb más módon védett játék. Régen mikor még közelében nem volt a védelem is megvették a játékokat és nem éltek/mentek csődbe a cégek. Mindig lesz réteg aki a fekete/szürke réteget választja 10-15 % kb de ez annyira minimális pénzben mérve hogy nincsen jelentős kiesés a nagy cégeknek. A kicsik meg nem tehetik meg a denuvót így őket meg pláne nem érinti. Ha valakit hibáztatni akarunk akkor itt most tényleg a társadalom a ludas. Az új felnövő társadalom aki a szemetet is megveszi mert a reklámban jól néz ki. A 26. lerágott csontot is végigszopogatja és örül a sok plusz kiadásnak amik dlc formájában megkap. Az egész játékosvilág megváltozott és sajnos nem jó irányba.
  • Kongy
    #3037

    Kongy
    #3034
    "Most pedig jöhet, hogy warezpisti vagyok. A vicc az, hogy PC-n nem is játszok, PS4-en / xbox one-on meg ugye nincs warez. :) Szóval aki ezzel jönne azt már most leállítanám. Csak az csesz fel, hogy valaki egy elcseszett másolásvédelemnek szurkol."
  • Although
    #3036
    Nekem nem lesz lassabb a játékom a denuvoval nem egyet megvettem. Nem tartom jónak a warezt mert a silány minőségű játék felé tolja a kiadokat. Hiszen nem azért dolgoznak, hogy ti ellopjátok. Ha neked lenne egy fejlesztő céged és zsebbe nyúlóan érintene a probléma, te se lelkesednél érte.
  • NEOreg3
    #3035
    már van PS4-re warez amúgy
  • Kongy
    #3034
    Nem fér a fejembe egy magánembernek mi oka van szurkolni a denuvónak. Lassítja a játékokat, csak a gond van vele, mint jó pár múltbéli idióta DRM-el. Pl amit a Ubisoft használt az AC2 idején is parádé volt. Megvettem a játékot és csak szoptam vele, mert nem mentek a szerverek, így OFFLINE játékot nem tudtam elindítani.

    Csak azzal lehet magyarázni azt, hogy valaki itt szurkol a denuvónak, hogy szándékosan indulatokat akar gerjeszteni, meg flame wart.

    Most pedig jöhet, hogy warezpisti vagyok. A vicc az, hogy PC-n nem is játszok, PS4-en / xbox one-on meg ugye nincs warez. :) Szóval aki ezzel jönne azt már most leállítanám. Csak az csesz fel, hogy valaki egy elcseszett másolásvédelemnek szurkol.
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2018.10.02. 11:36:48
  • jarlaxxe
    #3033
    Ki kellene irni fejlécbe, hogy ide csak tolvajok irhatnak...
  • NEOreg3
    #3032
    troll, ignoráld
  • Kongy
    #3031
    Aztán te mi a faszért örülsz ennek? Van Denuvós részvényed, vagy csak a warezolók agyát szereted felbaszni?

    Elárulom, az ide járó emberek 90%-a a hírekért jön, hogy végre töltheti-e az aktuális játékot.
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2018.10.02. 10:00:24
  • trabantos82
    #3030
    Engem egyre inkább hidegen hagy ez az egész denuvo téma. Játékot elvből nem veszek, ez nálam komoly elvi kérdés, még ha soha nem ön ki törten akkor sem. Én nagyon jól elvagyok a több ezer régebbi játékkal PC-n és konzolokon egyaránt. A mai játékfejlesztés amúgy is eléggé mélyrepülésben van szerintem, az olyan fortnite meg PUBG-hez hasonló csicska hülyegyerekeknek szánt alkotások uralják a mai piacot és ez sokat elárul az egész mai videójáték iparról. A ami közönség sajnos olyan szinten igénytelenné vált, hogy a fejlesztőknek nem is érdekük minőségi cuccot alkotni. Ezelőtt 10-20 évvel kiröhögtük volna az ilyen PUBG-ket, nem hogy a piac csúcsára emeltük volna. Ezek a mai fércművek jól kiszolgálják az egyre butuló társadalmunkban vergődő funkcionális analfabétákat. Ezeket pont nekik találták ki és nagyon élik is ezeket.

    A mostani Tomb Raidert se nevezném egy egetrengető játéknak. Kb. ugyanaz mint a két előző rész, csak kapott pár új mozdulatot a főhős, na meg ez már támogatja az RTX technológiát a félmillás videókártyát birtoklók legnagyobb örömére..
    A Jurassic World meg számomra egy felturbózott grafikájú Operation Genesis. Elég volt a készítőknek az ott használt dolgokat mai szintre átemelni, és már kész is lett az új játék, csak, hogy kinek ér ez meg 18ezret az már egy másik kérdés..
    Utoljára szerkesztette: trabantos82, 2018.10.02. 09:47:58
  • Although
    #3029
    Jurassic World pl. 105 napig tartott ki ez igazán szép eredmény :) Reméljük a Tomb Raider is eléri a 90 napot :)
  • Although
    #3028
    Gyerekek ránéztem a crack statusra van rá egy jó oldal megjelenési nap szerint. Örömteli, ami mellett denuvo felirat van zömmel piros a Tomb raider már 2 hete tartja magát meglesz az 1 hónap :) A 0 day napos töréseket a denuvonál azért zömmel el lehet felejteni.
  • green64
    #3027
    Szerintetek a Madden 19-re van esély?
  • Ironman2
    #3026
    Azért nem semmi 20 euro egy tetrisért,igaz többféle játékmód van benne,de szerintem akkor is sok érte az ár.
  • Ironman2
    #3025
    Na ezt aztán nagyon le kellett ám védeni!
  • NEOreg3
    #3024
    Puyo.Puyo.Tetris-CODEX
  • dragonS26
    #3023
    ezek voltak mostanában
    NBA 2K19-CODEX
    NASCAR HEAT 3-CODEX
    UNRAVEL TWO-CODEX
    F1 2018-CODEX
    ANCESTORS LEGACY SLAVS-CODEX
    JURASSIC WORLD EVOLUTION-CODEX
    DAKAR 18-CODEX
    V RALLY 4-CODEX
    jön még hozzá ha minden igaz ezek
    ASSASSINS CREED ODYSSEY ULTIMATE EDITION-FULL UNLOCKED
    FIFA 19 ULIMATE EDITION-FULL UNLOCKED
    VALKYRIA CHRONICLES 4-FULL UNLOCKED
    SHADOW OF THE TOMB RAIDER CROFT EDITION-FULL UNLOCKED
    PRO EVOLUTION SOCCER 2019-FULL UNLOCKED
    STRANGE BRIGADE DELUXE EDITION-FULL UNLOCKED
  • alma2
    #3022
    WWE 2K19
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2018.09.29. 12:01:22
  • trabantos82
    #3021
    Nem tudjátok véletlenül, hogy a pankrátoros játék idei része (bocs, nem tudom a címét) mikor jön ki PC-re és lesz-e rajta Denuvo?

  • Although
    #3020
    Ahogy nézem a 4.9 1-től 3 hónapig bírja. Reméljük az 5.0 stabilan beáll a 3 hónapra. Az már nem rossz.
  • Coolfire
    #3019
    Igazad van,majd foglalkoznak vele ha megjelent az ep5.:)
  • NEOreg3
    #3018
    ha csak nem oldható meg könnyen én jó darabig nem számítanék Life is Strange 2-re, az epizodikusság miatt ötször kéne törni
  • Coolfire
    #3017
    Most nézem a krekkvaccson..nem is ez volt az első 4.9-es denuvo törésük.Hű nagyon univerzális lett a CODEX,le a kalappal.UWP,origin,steam és uplay..ez igen.
    Már csak a TR,Yakuza és esetleg a PES ami érdekel a megjelentek közül.:)
    Holnap meg jön a LIS 2 ep.1
    Na mindegy,várjunk türelemmel,mert előbb-utóbb meglesz mind,mert már rájöttek a methodra.:D Aztán csak rájönnek a kiadók,hogy nem érdemes a sógorok szarát rátenni a játékaikra.
  • Coolfire
    #3016
    Azért az egy kicsit nagyobb név.:) Fingatós lehet nekik ez a 4.9-es denuvó..nem majd lesz valamikor az is.Addig játszom a trilógia első két részét.:D
  • Ironman2
    #3015
    Lehet emiatt is nem foglalkoztak még a Tomb Raiderrel