2093
  • Metalmilitiakid
    #609
    Nem mondom azt, hogy kamu a videó, de ha ennyi csíter van akkor mindenki rohadtul figyel arra, hogy ne látszódjon hogy cheater, mert én még 1x se haltam meg ebben a Wipe-ben úgy, hogy egyértelműen azt tudtam volna mondani, hogy csalt, vagy tudta hogy jövök vagy olyan helyre nézett be ahova senki épp ésszel nem néz be. Igaz nem játszom európai szervereken, hanem oroszokon tolom. Meg vagyok lepődve, hogy te ennyire bele vagy mélyülve ebbe a cheater témába, hogy ilyeneket keress. Én megszoktam és elfogadtam, hogy a halálaim 80% az én hibám a maradék 20% meg vmi lagg, desync és társai játékhiba.
  • Normen76
    #608
    Eh.. értelmetlen így játszani... A játékosok fele, vagy több csiter :( (LINK) Egymásnak jeleznek, kire érdemes menni, ki nem lát át a falakon :(.
  • Paladin
    #607
    Na ja, az is egy szép küldi :D
  • Normen76
    #606
    Néha jól jönne, ha kívülről is látnám a karakterem. Háromszor sikerült már megcsinálnom, hogy leszedem a playert, van nála egy nagyobb hátizsák mint az enyém, bepakolom az enyém az övébe, de elfelejtem felvenni a hátamra és már csak a kijelentkezés után veszem észre, hogy nincs rajtam hátizsák :) Háátt... amikor nagy loot van, megy az adrenalin és vele a kapkodás :)
  • Metalmilitiakid
    #605
    Hááááát Woods közepén a stégen kell 4x20 mp itemet lerakni xD
  • Edorn
    #604
    Delivery From the Past: Én is paráztam ettől. Vagy féltucat próba után meglett a dokumentum. Félreraktam, hogy majd kitalálok rá valamit. Végül hétköznap délelőtt bementem éjszakai pályára a Factory-ba, gondolván ilyenkor csak nem mennek sokan. Váróban tényleg nem voltak.
    A hiba ott volt, hogy feltételeztem mivel az egész egy épületen belül van, lesz világítás... Hááát... nemigen volt... :-) Vaksötétben botorkáltam egy kis pisztollyal, mert nem akartam nagyobbat beáldozni. Erre egyszercsak rámordítanak és rámlőnek a nagy sötétben. A mák az volt, hogy egy kis lámpa alá állt be a scav, így gyorsan leszedtem. Rohanás a koromsötétben a célhelyhez, amit azt sem tudtam merre van, mert kb 2-3 alaklammal jártam eddig ezen a péylán. Már látom a lépcsőt, erre hallom, hogy valaki éppen lootol a közelben. na mondom nekem annyi. De szerencsére nem cuppant rám az illető, így nagy rohanással és pánikkal meglett minden, kijutaottam élve. :-D
    Lesz még ilyen para küldetés?
  • Metalmilitiakid
    #603
    Factoryn ha senkit nem hallasz lőni, akkor kövess el mindent amit csak tudsz, hogy ne kelljen lőnöd egyáltalán. Sajnos annyira kicsi a map, hogy egyszerre beagrózod 1 lövéssel az összes Scav-et és ha nincs más akire lőjenek akkor az összes Scav a pályán rád fog sétálni. Amint valaki más már lőtt egyet onnantól már nyugodtan tolhatod te is.
  • Normen76
    #602
    Hát ezt a torony sunyi snipert nem tudtam :). Valsz ő szedegetett le állandóan. Jó magasra tették.
    Delivery From the Past.. végre meglett :)
    Bamentem Customs-ra éjjel, már nem tudtam mit kitalálni, kiszedtem nagy csatában egy playert akinek nagyon fasza fegyvere volt. Durván repkedtek a lövedékek :) Ien jó cuccom még nemvolt a játékban amit elszedtem tőle. Nagyon jól össze van rakva az AK-ja. A dokument is megvolt végre ismét. Bementem az új fegyóval Factoryba, nah mondom halomra lövök mindent. Egy lövés nélkül, kb. 90 sec alatt meglett a küldi :D. Szerencse sem árt néha.
  • Paladin
    #601
    A mindent látó sniper scavre: Customson az "újat" ismered, ugye?

    Ez a scav tagged and cursed viselkedés meg mostanában sokaknál előfordul, ahogy hallom. Korábban nekem csak interchange-en volt ilyen, ha nagyjából egyedül voltam, főleg az ikea alatt voltak hajlamosak csak jönni és jönni. De mostanában sokan panaszkodnak ilyenre.
  • Normen76
    #600
    Egy hete nem tudom ezt a küldit megcsinálni :). Se nappal, sem éjszaka. Az a durva, hogy az első részével semmi gondom nem volt... mostanáig. Valamiért már azt sem tudom megcsinálni újabban. Egyszerűen mindig leszed valaki. Ráadásul a Cutsoms pályán a tetőn lévő sniper npc folyamatosan leszed. Tudom hol van, csomószor lelőttem már, de mostanában nem látom. Keresem, sehol de lő rám. Lő rám folyamatosan, lát a kerítés mögött, fal mögött, törmelék mögött, akárhova bújok lát mindenütt és keresztül lő mindent és szépen leszed. HA simán bemegyek akárhova nézelődni, keresgélni kijövök. Ha küldit akarok, van hogy spawnolok és 1 percen belül leszed a team, vagy duó, vagy a boss :) . Legutóbb nagy nehezen bementem az irodába a dokumentumért, ki is jutottam. Bemegyek Factoryba éjjel, és jönnek, jönnek az NPC-k megállás nélkül. Nem értem... leszedtem vagy tizet, de csak jöttek, ordibáltak körülöttem, tárat cserélni nemvolt időm mert körbevettek és kifiléztek. Hihetetlen egyszerűen h egy hete nem tudom megcsinálni ezt a küldit.
  • Paladin
    #599
    Kezdő korom óta ez a mission volt a mumusom. Ehhez képest lekopogom, de a két év alatt még egyszer se döglöttem bele factoryn, pedig volt olyan, amikor annyira meggyaláztak, hogy alig volt ép tagom, és vártam, hogy utolér aki megtépett - és mégsem.
    Arra mondjuk csak legutóbbi wipe-nál volt elég eszem, hogy éjjel menjek. Szép nyugodt menet volt, lövés se dörrent :)
  • Metalmilitiakid
    #598
    Azon én is gondolkoztam, de ahogy ismerem magam belebotlok majd egy thermal noob-ba :D
  • Paladin
    #597
    Csináld éjjel.
  • Metalmilitiakid
    #596
    Ez a Delivery From the Past kiakaszt. Kétszer vettem rá magam eddig hogy megcsináljam, mind a kétszer, full 5-6-os gear-es Altyn-os gyerekek rohangáltak csak a pályán és mind a két alkalommal természetes a Factory kulcsos Exit mellett spawn-oltam, csak hogy nehogy esélyem legyen átjutni. Második alkalommal már úgy csináltam hogy leültem kezdéskor és 5 percnél indultam csak el, de még mindig 2 full gear-es gyerek rohangált kint... Legalább ne kellene mindig összeszedni a Custom-ről az item-et hozzá.
  • Metalmilitiakid
    #595
    Hááát azért ott elég sok a sweaty player, főleg Killa környékén. Meg mivel 2 kijárat van, elég erős az exit camp is.
  • undY1ng #594
    Mostanában Shorelines-on megyek én is scav + mainkarival, azóta mindig kijövök elég sok cuccal... Nagy és terjedelmes pálya.De interchange-et kéne már tolni... az majdnem egy belépő isten kapujába, nem? :D
  • Metalmilitiakid
    #593
    Mosin-al Scav-el mellre célozz, LPS GZH-t kap alapból ami 4-es armor-on keresztül 1 lövés mellkasra és sokkal könnyebb eltalálni mint a fejest. De amúgy szép munka :D
  • Normen76
    #592
    Szuper, kösz ! A Cultistos szobában már voltam párszor, de akármekkorát harcoltam, mindig ott maradtam a végén :) Ill. az első próbálkozásra el tudtam hozni a holmit, de akkor lett egy DC-m és vissza sem tudtam menni vagy 2 órát :D. Azóta nem tudok eljönni onnan. Végre sikerült egy komolyabb lootot kihoznom, Shoreline-ből az előbb. Rovk PAssagen át kellett mennem a Scavemmel, mert a térkép másik oldalán volt a kijárat. Sima Mosint kaptam távcső nélkül. Lett akkora csetepaté. Ott campelt egy csomó játékos. Leszedtek vagy 4-5 playert, szerintem egy csapat. Én meg leszedtem őket miközben kimentek lootolni, bár ellőtték mind a két karomat :). Aztán jött még egy arc és egy fa körül ugrálva lőttük egymást. Testre lőtt folyamatosan AK-val (mint később kiderült PS lőszerrel, de 4-es mellényem volt, alig karcolt), én meg a Mosint töltögettem mert pont kifogyott a tár, végül bejött egy fejes :). Alig tudtam eldönteni mit hozzak ki, táskát táskába pakoltam mint a güzümnadár :) Közel 1 milliót kihoztam ki :) Kár, hogy nem a főkarival voltam bent, 7500 XP-t adott volna, nekem eddig ez volt a legtöbb.
  • Metalmilitiakid
    #591
    Tarkov Wiki megmondja melyik kulcs mire jó és mit találsz mögötte, quest-hez kell-e és társai. Általában azok a kulcsok aminek van "Durability"-je azok drágák és jó loot-ot vagy valami nagyon hasznos ajtót nyitnak. Pl. Marked Key Customs Dorms 3. emeletének az utolsó szobáját nyitja amiben a Cultist jelzések vannak meg vér és társai ott általában elég drága loot van, akár Item Case, Money Case, drága fegyverek és kiegészítők. De általában a kör elején valaki egyből le is rabolja vagy előszeretettel kempelik. Vagy a Factory Key az is 50 használatos, az Customs-ön nyit egy rövidítést a New Gas Station-nél be az Old felé, vagy Factory-n nyit egy 2. kimenekítési pontot. A többi kulcsból elég 1-et tartani vagy akár eladni, van pár amiből érdemes a kettő, mert majd kell egy küldihez leadni őket. Olyan kulcs aminek nincs Durabilitiy-je az soha nem kopik el.
  • Normen76
    #590
    Tyűűűj.. nagy nehezen feléledt a fiókom, eltartott vagy 15 percig amíg megjelent a karakterem. Nemtom nálatok hogy megy a játék, de pakolni is alig tudok, nem teszi át a dolgokat, illetve villognak a tárgyak amíg át nem kerülnek. Mindegy, majd csak helyrejön :)

    Kulcsokat eddig nem nagyon használtam, van egy rakattal és foglalják már nagyon a helyet. Azt láttam, hogy vannak kulcsok amik mellé oda van írva pl. hogy 25 db-ot lehet használni, ha nyitok vele egy ajtót pl. a Dorms-ban akkor egyel kevesebb van. Viszont vannak olyanok amik mellett nincs kiegészítő szám pl.: Room 203. Ebből van vagy 5-6. Ezeket bármikor használhatom, a felesleget eladhatom, vagy minden alkalommal ha nyitom a Room 203-at, legyen az akármi is.. elhasználom a kulcsot ?
  • Metalmilitiakid
    #589
    Ahogy nézem maga a launcher is frissült nem csak a játék, remélem az a belépés stabilitása miatt történt. Meglátjuk mit hoznak majd össze.
  • undY1ng #588
    Mindenki kapott 1 millkát, gondolom a sok fail szerver lag miatt. :O
  • Normen76
    #587
    Kösz a segítséget. Eh, egy updateot is feldobott, de továbbra sem tudok bejelentkezni. Ma már nem lesz játék, elengedem. Talán holnap estére rendbe jön.
  • Metalmilitiakid
    #586
    Sajnos még nem opció az offline módban az idő limit, de tervben van a COOP offline és társai szerintem az is benne lesz.
    A szerver meg úgy van, hogy bejelölsz pár szervert aztán amikor a pályát választod a váróban látsz 50 embert, de abból csak azokkal dobhat össze akiknek valamelyik szervere egyezik a tiéddel. A többit embert csak mutatja, hogy ők is vannak.
  • Normen76
    #585
    Nálam is egyre több a hiba. Kb. 30 perce nem tudok most sem felmenni. Elkezdtem beloggolni egy pályára, kb. 10 perc keresés után meguntam, és visszahívtam a karaktert, de azóta csak köröz a folyamatjelző. Restart sem oldotta meg, nem találja a karakterem, fiókom a játék.

    Más.. ha az ember bemegy offline módban, ki lehet valahogy kapcsolni, hogy lejárjon az idő ? Ha már offline mód, had barangoljak, nézelődjek, tanuljak kedvemre :) NE keljen az idő miatt aggódni.

    HA több szervert jelölök ki, akkor bármelyikre bedobhat ha felmegyek és már be vagyok jelentkezve, vagy a játék elején bedob valamelyikre véletlenszerűen és már csak azon matchmakingelek ?

    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.02.10. 19:44:42
  • Metalmilitiakid
    #584
    Nemtom mi van most a szerverekkel de az utobbi 2 hétben játszhatatlan szinte.
  • undY1ng #583
    Pont ezért is írtam. Ez milyen szar már.... Pedig először vágtuk le a bosst. :(
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.02.10. 12:58:56
  • Metalmilitiakid
    #582
    Nézd meg amit #561 ben linkeltem. Illetve amit írtam, az ugyanolyan desync volt mint nekem. Neki kb 1 mp vel előrébb volt a játék mint neked.
  • undY1ng #581
    Szerintem találkoztunk egy csalóval. Custom Dorms. Gyerek úgy sebzett, hogy már rég fal mögött voltam, utólag sebződtem... Aztán rámfutott, én még nem láttam meg haver se de mind a kettőnket 1 pillanat alatt ledarált. Tudom, hogy át lehet lőni ajtón, de ez a gyerek nem volt leggit az tuti.
  • undY1ng #580
    Tegnapelőtt vagy 30 másodperces lag volt a map szerverén. Azonnal indultunk is kifelé, haver el is halálozott, mert ugye scav-oknak nincs lag. :D Én épp hogy túléltem.
  • Metalmilitiakid
    #579
    Twitteren dobtak ki 2 tweetet is a héten, hogy baj van a játékba való belépés stabilitásával és, hogy keresik a megoldást. Engem nem szokott sűrűn kidobni pedig én is oroszokon játszom. Annyi hogy én úgy választok szervert, hogy a ping mindig 100 alatti legyen, ha te a 200 asokat is berakod azzal lehet gond játék téren, de attól kidobnia nem kellene. Bár olvastam olyat még talán egy éve, hogy vannak kifejezetten szolgáltatók akiket nem szeret valamiért a BSG, de ezt én csak mendemondának tekintettem.
  • Normen76
    #578
    Eh.. kezd fárasztani a dolog. Ha véletlenül nem halok meg, jönnek a killek és agyig megrakva közeledek a kijárathoz, 90% ban kidob a játék. Nem is enged vissza, ad egy hibaüzit : LINK NEmtom, lehet nem orosz szervereken kéne játszanom :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.02.09. 16:32:44
  • Metalmilitiakid
    #577
    A Barter Trade-ek mindig működnek, de azoknak is van általában egy max mennyisége amennyit készleten tart az árus, fent az árus nevénél látható egy visszaszámlálás hogy mikor tölti fel újra a készleteit. Van amelyik Barter megéri, valamelyik olyan hogy ha eladod Flea Marketen a dolgokat amiket kér, abból simán megveszed a Flea Marketen a fegyvert olcsóbban. Érdemes mindig csekkolni előtte. Trader-t fejleszteni úgy szoktam, hogy van ez az okos kis lista ebből kinézem melyik cuccot érdemes megvenni tőle és vissza eladni neki. Pl Ragman-nél lepörgöttem egy rakás Paca armor-t, Skier, Mechanic meg Prapor közt azt csináltam, hogy megvettem a Saiga-9 et Skier-től és mindig annak adtam el akit épp húzni akartam. Therapist ot én úgy húztam, hogy meglett a LVL 2, amihez úgyis költesz eleget és utána megvettem tőle 1.4 millióért a Lucky Scav Junkbox-ot.
  • sebi89
    #576
    Sziasztok
    Kezdőként lenne egy kérdésem, az árusoknál vannak olyan cuccok amik nem rubelért mennek hanem vinni kell értük valamit, pl Prapor 5 elosztóért egy pp19-01, ezek a cserék csak egyszer működnek? Vagy ahányszor viszem az 5 elosztót mindig ad egy PP19-et?
    Illetve ezeket érdemes csinálni, gyorsabban fejlődök a tradernél?
    Köszi a segítséget
  • Kissssss0 #575
    nem túl sok játékban lehet látni ezt a "anti camper" megoldást sajnos, amit példának feltudnék hozni az a régi kedvencem a zombie panic source, ha túl sokat rejtőzködsz túlélőként akkor előbb utóbb a karaktered elkezd zajt csinálni ami elárulhatja a zombiknak hogy körülbelül merre is lehetsz.
  • Metalmilitiakid
    #574
    Nemtom hol játszol de cseréljünk, én örülnék ha kemperek lennének, én nagyrészt mindig rohangáló mindenre támadó emberekkel kerülök szembe. A 80-100 órára annyit mondtok, hogy én közöl 500 órával értem el azt, hogy 1 mapat nagyon jól vágok 2 másikat úgy nagyjából, a többin meg eltudok tájékozódni. Az a 100 óra kb a tutorail szint :D
    Pályára soha ne menj be úgy, hogy fogalmad sincs hova kell menni a küldihez, az egyenlő a halállal. Előtte offline módban szépen menj be keresd meg a helyet, keresd meg az item-et vagy ami kell és utána menj csak be normál játékra. Alapból is érdemes minden pályába beletenni vagy 5-10 offline kört hogy megszokd, pl. 5 Scav nélkül és 5 Scav el, hogy szokd merre spawn-olnak és mászkálnak.
    Kemperek ellen is igazából csak a játékismeret ment meg, vannak ismert kemp helyek amiket ki lehet játszani. Persze az mindig előfordul hogy befordulsz egy sarkon és vki random arcon lő, ez ellen semmit nem tudsz tenni ez tényleg benne van a játékban.
    Ami nekem zavaró az elmúlt 3 napban, hogy minden 3. körömben erős desync van, értem hogy most volt patch meg szerver fejlesztés, de ez azért zavaró.
  • Normen76
    #573
    Vagy, vakarózna, fingorászna néha :D
  • Kissssss0 #572
    vagy csak egyszerűen a sokáig egy helyben álló embereknek a karaktere elkezdene kisebb zajokat generálni bizonyos idő eltelte után, pl dumál valamit halkan, matat valamit, stb...
  • Edorn
    #571
    Mondjuk annak én is örülnék, ha az olyan játékosokat, akik nagyrészt nem mozognak, vagy csak egy kis területen helyezkednek 1-1 játék alatt, azokat egy szerverre pakolná mindig a rendszer... Így a sok kemper kepelhetné egymást... :-P
  • Normen76
    #570
    Eh, nem nagyon mennek a küldik. Mire megtalálom hova kell menni, mit kell tenni. megkeresni, elhozni stb.. mindig leszednek mire odaérek. Főleg Factory-ban. Sajnos egyenlőre a tapasztalatom, hogy a gama a camperek játéka. Lehetetlen elkerülni őket, elbújnak egy nehezen belátható rejtekhelyen és várnak mozdulatlanul. Kivédhetetlen. Persze nyilván ez is a játék része. Már nem töröm magam a jobb cuccokért, értelmetlen :). Bemegyek egy sima pisztollyal, rajta max egy lézer és lesz ami lesz. A camper így is, úgyis kiszed, mindegy mit aggatok magamra. Scavek ellen meg elég a 9x19 es PstGzh lőszer. Kicsit csalódás a játék. Maga a játék brutálisan jól ki van találva, rettenetesen jók a pályák, a pályatervezés, a fegyverek, felszerelések. Én vagyok kevés ide sajnos :). Tudtam, hogy nehéz játék, de bíztam benne, hogy 80-100 óra után csak belejövök majd. Hát nem :D. Mindig az a vége ha nincs nálam semmi érdekes, kisétálok akkor is ha az út közepén szambázok nyíltan, ha meg lenyomok pár kemény tűzharcot, felszedek pár jó cuccot mindig kiszednek egy bokorból, tetőről, akárhonnan, mielőtt kicsekkolnék. Ha lövöldözni kell, a Végén úgyis levadásznak ha hallják hol megy a hacacáré. Csak meg kell várják amíg elindulok valamerre. No mindegy, próbálkozom. Mióta csak pisztollyal megyek, több a kill, a loot. Igaz még egyszer sem sikerült kijutnom úgy kb. 15-20 körből :D.