2093
  • Normen76
    #649
    Tényleg nem régóta játszom, de határozottan érezhető, hogy a játékos aktivitás sokkal erőteljesebb mint pl. amikor elkezdtem kb szűk egy hónapja. Fegyverropogás, robbant
    gatás, lövöldözés szinte bárhova megyek, folyamatosan mennek a harcok.
  • Metalmilitiakid
    #648
    Szaladtam most 4 Scav Factory-t egymás után próbából és tök furcsa, hogy minden a 4 alkalommal 8 perc körül spawn-oltam be a földszintre a Gate 3 oldalon az Office-ba. Ami még furcsább, hogy 4-ből háromszor még 2 percnél is full auto AK/M4 darálás ment hang alapján laza 60-as tárakkal. Régen ez ennyire nem volt szokás.
  • Normen76
    #647
    Valami tényleg nem kerek nálam, most épp játékot nem talál. 25 percnél jár a Matching EU szervereken...
  • Metalmilitiakid
    #646
    A wiki azt mondja, hogy Reserve-n nyit egy szobát ahol 5 fegyverállvány van ahol spawn-olhat az összes létező AK-74 variáns és lehetnek mellette fegyver kiegészítők. Ezek alapján azt tippelem, hogy ez az alaksorban lévő mini lőtér vagy mi az isten. Az hogy neked megéri-e a kulcs attól függ hogy jársz-e Reserv-re, ha nem akkor add el.

    A gépre meg nekem kb tök ugyanez van, csak Ryzen 5 2600-al és WD SSD-vel helyette a többi kb egyezik és nekem nincsenek ilyen gondjaim játék közben.
  • Normen76
    #645
    Customson 35 perc körülire tesz be amennyire emlékszem, de van hogy kevesebb 32 perc. A játék egy 500 Gb-s Samsung 860 Evo-n van, ez egy egész jó SSD-nek számít Sata3 alatt, Egy I7 7700K CPU 5 Ghz-n járatva, mellé 16 Gb. DDR4 3200 Mhz-n, és egy GTX 1080 VGA. Szal szerintem a vas bőven megvan alá. A netem optikai kábelen jön 1000 Mbites vonal. Szal nem értem mi lehet a gond. Esetleg a router. FElírom balszerencsének ezen eseteket. A legjobb tényleg ha nem boszankodik az ember, nevet, legyint egyet és készül a következő menetre :).

    Van egy olyan kulcsom amit a piacon közel 600 000 Rubelért el lehetne adni (fogalmam nincs már honnan van és mióta van meg). RB-A0 a neve. A Wikin sok okosat nem tudtam kiolvasni róla, megérné azt én szintemen megtartani ? Vagy ink érdemesebb eladni ?
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.02.18. 16:52:52
  • undY1ng #644
    Fu te, néha a kib*szott bot scav-ra nem hat a fejlővés és semmi fejvédője sincs, egy BPZ FMJ ammoval... nemár, de kiégetett ez most.
  • Edorn
    #643
    Customson két hely tutira van, ahol csak pár lépést kell oldalaznod betöltés után és rálátsz a szomszédos spawn helyre... Railod to Tarkov-nál szívtam meg így, illetve Military base CP-nél... Ja és Crossroads-nál is majdnem rálátni egymásra, csak ott én voltam a gyorsabb, vagy én voltam észnél... :-) De tuti van még ilyen pár... Mondjuk nekem elég kicsik a pályák... Talán Soreline nagyobbacska, bár ott még csak 1-2 alkalommal voltam csak. No meg ez előtt/mellet sokat Hunt-ozok, ott cseppet nagyobbacskák a pályák, lehet csak ezért zavaró itt nekem a méretük kicsit...
  • Metalmilitiakid
    #642
    Nem lehet, hogy késve töltesz be ? Milyen in-game időben spawnolsz ? Pl. Customs-ön ha nem nagyon közel a 35 perchez, akkor lehet valamiért lassan tölt be a játékod és azért kapnak el ilyen hamar, mert ő már rég leszaladta a két spawn közti távot mire te meglátod a képet. Egy nagyon gyenge gépű ismerősömnél olyan is volt, hogy már arra ért be, hogy a halál képernyőt látta csak, mert sajnos a karaktered bekerül, csak te nem kapod meg az irányítást és annyira közel spawn-olt egy másik player-hez, hogy az lekapta.
    Szerk1.: Ha van SSD-d és nem azon van a játék akkor szoríts neki helyet, nem foglal olyan sokat és iszonyatos mennyiséget dob a töltésidőn.
    Utoljára szerkesztette: Metalmilitiakid, 2020.02.17. 21:45:20
  • Normen76
    #641
    Kösz az infót mindenkinek. Ajjjjjj meg sem tudom mondani, hányszor fordul elő velem, hogy bespawnolok és 30 másodpercen belül fekszem, de tényleg, sokszor 30 sincs. Bemegyek, szétnézek, elindulok és egy sárganevű, koronásjelű player leheadshottol azt sem tudom honnan :) Most is nagy nehezen rendbejön a gama, felmegyek, mondom megfogadom a tanácsokat. Amit tudtam legjobb gear, legjobb fegyver, legjobb lőszer, elkötöm kb az összes pénzem és ennyi :) 20 secig élek, de valsz annyi sem volt, tényleg csak kb. körbeforgattam a kamerát hogy hol vagyok :D. :DDD. Ezen már mérgelődni sem érdemes, tényleg :)
  • Metalmilitiakid
    #640
    Sokan mondják azt, hogy úgy érdemes, hogy átváltasz egy szerverre ahol még délelőtt van vagy már nagyon éjjel és a 200 ping még mindig jobb mint a desync és player szám is kicsit kevesebb.
  • priluki
    #639
    karácsony óta minden este szar.. mikor hazamegy a sok nép és leülne játszani rotty.. vicc kategória.. én este nem is nagyon tolom mert értelmetlen.. ha be is jutok laggol desinc kifagy .. . délelött viszont egész türhető. De belegondoltam aki csak este tud leülni és ennyi pénzt kiadott érte vajon mit szól?!
  • Metalmilitiakid
    #638
    Kiírták twitterre meg face re is, hogy megint gond van és dolgoznak rajta. Am ha vmi nagy bugod van vagy fekete a képernyő, ki Alt+F4-elsz és simán van Reconnect gomb. Van pár bug amit csak ez old meg, annyi hogy előtte ha mozogni tudsz akkor jól bújj el és utána csináld, mert addig ottmarad a karid.
  • Normen76
    #637
    Eh, próbálkoztam orosz szervereken, Moszkva és Szentpétervár.. de állandóan megszakad a kapcsolat, ledobál, nem enged vissza. Ha meg ki akarok jelentkezni akkor sötét marad a képernyő :(. Gondolom amíg le nem jár a köridő és ki nem jön a scav, vagy player karim ami beragadt addig nem tudok játszani. Itt vannak csak gondok, vagy máshol is akadozik a rendszer ma ?
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.02.17. 19:25:20
  • Paladin
    #636
    Részemről a pvp-ben a fejlődésem csúcsa az, hogy a két éves évfordulóhoz közeledve lassan elmúlt a gear-fear nagyja, és nem jár azonnali kézremegéses adrenalin-rohammal ha másik player kerül a látómezőmbe :)

    Egyébként - csak hogy valami konstruktívat is hozzátegyek a témához - ebben nekem a scav körök segítettek legtöbbet. Valahogy így:

    PMC-vel mindig az volt, hogy ez most a komoly dolog. Realista, összetett, beleélős játék tud így elkapni. (Régebben EVE volt ilyen érzés.) Feltétlen figyelem, fülhallgató, csend. Kínosan figyelek minden szöget, ahonnan jöhet valaki. Legalább is próbálok. Ha nem vagyok teljesen biztos helyen, kínosan tudatában vagyok, hogy hány olyan irány van, amit nem látok, ahonnan feltűnhet valaki, és végezhet velem. Minél immersive-ebb egy játék, annál rosszabbul viselem a vereséget, úgyhogy itt nagyon fájt mindig.
    Úgyhogy inkább scavezés ezerrel, mert az kit érdekel. Easy come, easy go. Valami video is mehet mellette, vagy zene, mert nem vesszük komolyan. Interchange-en főleg, állat jó zegzugos a pálya, ismerem a cikcakkokat, ha pmc-be futok, többször rázom le őket, mint hogy lelőnek.
    Ez pedig megnyugtat. Nem áll be a pánik, ha meglátok valakit. Idővel az is eszembe jut, ha van esélyem felvenni a harcot, nem csak a futás az egyetlen lehetőség.
    Ráadásul a sok-sok menet ráébreszt, hogy milyen ritka az, amikor meglepnek. Ha betartom az elemi óvatosságot, szinte zavartalanul mozoghatok.
    Rájövök, hogy könnyen szerzek lootot. Féltucat weapon case egysorosan tárolt modolt fegyverekkel tele tartalékban. Bármikor simán pótolom, amit elvesztek.
    Úgyhogy - miért ne mehetnék akár a pmc-vel is ilyen scav-szerű köröket? Nem kell halálosan komolyan venni azt sem.
    És ez az a pont, ahol elhagy a gear fear, és az állandó szívroham ;)
  • Paladin
    #635
    Része persze, és sose akarnám, hogy ne legyen.
    De egy survival shootert van aki a shooter részért, van aki a survivalért játsza ;)
  • Metalmilitiakid
    #634
    Nem azt mondom, hogy nem lehet élvezni, mert én se szaladok az első lövés irányába amit meghallok a pályán, de ennek a játéknak a PVP egy elég szerves része a küldik jó része is arra épít, hogy belezavarjon a PVP-be. Nem olyan mint pl egy WoW, hogy az endgame-ben dönthetsz, hogy most PVP vagy PVE részt akarod tolni.
    Szerk 1.: Örülnék ha lenne ilyen opció, de nincs jelenleg :D
    Utoljára szerkesztette: Metalmilitiakid, 2020.02.17. 15:53:53
  • Paladin
    #633
    Szerintem meg had én döntsem el, hogy pvp-t kerülve is élvezem-e a játékot ;)
    Két éve nem tartana meg, ha nem ez lenne a jó játék nekem.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2020.02.17. 15:46:44
  • Metalmilitiakid
    #632
    Figyeld ezt úgy kell nézni, hogy aki kerüli a PVP-t az egészen rossz játékban jár. Azért éri meg Factory-t járni mert szopsz 50 órát, aztán nem örülsz 50 órát, aztán elvagy 50 órát és végül 150 óra után rájössz, hogy a PVP mégse olyan vészes és folyamatosan gyakoroltál rá. Én se szeretem a Factory-t, de vannak előnyei sokat odajárni.
  • Paladin
    #631
    Kezdőként én is kaptam olyan tanácsot, hogy factory a pénzszerzésre.
    Frászt. Aki kerüli a pvp-t, és nem jó benne, annak tömény szopás.
    Akinek már 2000 órája van a játékban, és pvp centrikus - persze, ez a legjobb.
    Én maradok a nyugis interchange, vagy reserve scav köröknél.
  • Metalmilitiakid
    #630
    Egyetértek, sokszor csak a Scav hullákból össze lehet a pénzt hozni. Főleg ha le tudsz menni pl a Silós alagútba és oda ritkán jönnek el érted a nagy geares playerek az office környékéről, mert felesleges nyílt terepen való mozgás, illetve jó eséllyel azt hiszik egy player scav öli a scav-eket és ha jól csinálod egy tömött folyosónyi scav hullát össze tudsz gyűjteni. Igaz nem lesz drága fegyó meg armor de rakás drága apróság. Nem egyszer van, hogy 3 scav ből kiszedek több mint fél milliót, pl. paracord, keycard, és vmi drágább kulcs és ez mind elfér a secure-ban egyszerre.
  • priluki
    #629
    Személyes tapasztalatom és tanácsom a factory.. ott lehet a leggyorsabban lovét szerezni.. 2000 órám van kb a játékba és mindig ott szedtem meg magam.. szóval ha pénz kell megyek.. scav pmc-scav-pmc felváltva és jön ki a loot aránylag gyorsan . mert 10 perc alatt simán megjárod ha életbe maradsz.egy nagyobb map lehet 30 perc vagy több és még ott se biztos ,hogy kijössz.... pmc-vel. 4-es armorba megyek 3 sisak +ak álltalában... ezek nem drága cuccok scav-eken gyakran vannak szóval könnyű szerezni.. viszont.. best ammo!!! ugyanis jó ammoval bárki bármibe le fog neked feküdni,szóval ár érték arányba a 4-armor a legjobb.. scavek ellen véd nagy pmc-k meg úgy is ugyan úgy best vagy second best ammóval mennek ami ellen nem véd a fél millás gearod se . Valamint megtanulsz lőni mert ott mindig kell :D és még egy fontos.. factory key és a map ismerete.. sokszor a fix gate 3 exit-et campelik ezért nem ott járok az esetek 90% -ban .
  • Paladin
    #628
    Két dolog: a lejjebb linkelt video még augusztusi, battleye előtti.

    Pisztolyra legjobban pedig az FN-t szeretik a népek mostanában. (Újdonság faktor is benne van ebben picit nyilván, de tényleg jó)
    Skier küldire meg kb a makarovon kívül mindegy. Én béna vagyok, úgyhogy olcsót vittem. Előtte mindig megtartottam a zsákmányoltakat, úgyhogy mire oda jutottam, volt fél tucat grach meg tt, az elég is volt. Csak jó lőszert ne sajnáljon bele az ember.
  • Metalmilitiakid
    #627
    Ez am igaz, hogy kb lehetetlen teljesen kifogyni pénzből. Volt nekem is amikor lenullázódtam, akkor azt csináltam, hogy beraktam egy sorozatot vagy youtube, mentem egy kör Scav-et, kijöttem néztem a videót, lejárt a 10 perc visszamentem és újra. Végtelen pénz és közben is gyakorolsz.
  • Metalmilitiakid
    #626
    Sztem kb 1-2 hónap a köv wipe, de ez mindig csak tippelés. De am szinte majdnem minden nagy patchben van vmi ami miatt újra kell tanulni a játék egy jó részét, most pl a lootolás lett teljesen új, a Hideout miatt egy rakás régen scrap item most sok pénzt ér és teljesen mások lettek az értékek. Pl. mostanában hozzászoktam, hogy teljes fegyvert csak addig tartok magamnál amíg nincs semmi más a helyére, amint van leszedem róla pl a reddot-ot meg a lámpát és kivágom mert pl. egy AK/Shoti/SKS 20k környékén mozog, ami 2 screw pl és sokkal több helyet foglal. Régen megérte kihozni a fegyvereket, most csak akkor ha mást nem találsz.
  • undY1ng #625
    Az egyik YT-s külföldi srác egy szerintem fontos dolgot mond el az egyik kezdő guide-os videójában: Soha ne legyen Gearfeared. Ha teheted, mindig a legjobb cuccaiddal menj és ne foss elveszíteni. Én teljesen nyugodt vagyok mindegyik játékomban (legtöbbször solozok), persze adrenalin az végig megvan, de "nem érdekel" ha esetleg elesnék, ezáltal jobban is tudok figyelni mindenre... Persze mindig kell, hogy legyen tartalék de scav-el sztem könnyen ki lehet hozni jó köröket, miután már tudod, hogy mit vegyél fel és mit ne.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.02.16. 18:49:03
  • Normen76
    #624
    Hát igen ebben a Wipe-ban :) Akkor párat megértél, van miből meríteni. Én spec kb. három hete játszogatok. Egyébként mikor volt wipe utoljára ? Valahol azt olvastam kb. fél évente van, nagyobb patchek idején. Nem tudom régen mennyire volt összerakva a játék, nyilván eleinte soik hiba lehetett, de amit most látok abból az jön le hogy nagyon komoly munkát végeznek, szerintem mindennel együtt nagyon össze van rakva ez a játék. Nem a rúbelek számolgatásával töltik az időt a fejlesztők az tuti biztos. Ebben a játékban kva sok munka van már most. Az elmúlt évtizedekben láttam pár játékot, jót is rosszat is, de ebben rengeteg munka van az tisztán látszik.
  • Edorn
    #623
    Én eleinte úgy voltam, hogy bementem a pályára és a cél az volt, hogy kijussak. Útközben így is bőven volt lootolni és lőni való. Nem őrültem meg, hogy még a dorms-ba is bemenjek... Még ha le is lövök ott pár embert, elég esélyes, hogy én is ott maradok. Majd ha nagy leszek, benézek.

    Illetve most már elsősorban küldetések alapján mozgok a pályákon, így bejutok veszélyesebb helyekre is, mint a dorms, vagy egyebek, de mivel a küldetés a cél, így nem állok le hosszan játékosokra vadászni, meg loot-ot keresni mindenképen, így sokkal nagyobb eséllyel jutok ki. Közben azért akad loot is és ölés is és ráadásnak ott van a küldetés teljesítéséből adódó öröm. Így azért sokkal élvezetesebb a játék.
  • Metalmilitiakid
    #622
    Ebben a wipe-ban kb a meccseim 80%-át egyedül mentem és én is általában 3-as gear-ben megyek, ha az van épp stash-ben, de ha venni kell mert nincs semmi akkor inkább megveszem Ragman LVL2-n a 4-es armored rig-et (6B3TM-01M) minthogy bemenjek csupaszon. Sokkal nagyobb eséllyel jutok ki utána. Illetve mindig vmi küldetést megcélozva megyek így nem sokat megyek az egyértelmű loot helyekre, de így is találok mindig annyi cuccot pl. wire, bolt, screws, nails, ami miatt bőven pozitívan jövök ki. Illetve állandóan tolom az Insurence Fraud-ot a legkisebb itemekre is. Megölök egy Scav et és scav backpack és balaclava van rajta, akkor az enyémet eldobom az egy bokorba és felveszem az övét. Találtam már 2 használható fegyvert amihez van lőszer is, akkor az enyémből elrakom a lőszert és eldobom egy bokorba vagy vmi eldugott helyre. Szinte minden körben egy full új gear-ben jövök ki, általában csak az Armor marad az eredeti, ha abból nem találok olyat mint az enyém. És am. lehet magasabb szinten vagyok mint ti, de nem annyival mint gondolnátok, csak a gondolkodásmódom más.
  • Normen76
    #621
    TE már sokkal magasabb szinten játszod a játékot mint mi, vagy a legtöbb kezdő. Ahogy kivettem az írásaidból, sokat mész csapatban is, ami megint teljesen más lehetőségeket és nagyobb biztonságot ad. Nekem pl. 4 feletti armorom még sosem volt, négyes sisakom meg egyáltalán nem. Általában hármas vagy gyengébb cuccal megyek be mindenhová, és elég sok játékossal találkozom akik hasonló cuccban vannak. Egyszerűen nem tudjuk megvenni a magasabb geareket. A legtöbb killem egy raiden M9A3-al volt, és ebben benne van 3 PMC is. Persze óriási szerencse is kellett hozzá. Customson nagy része Dormsban, a gyertyás szobában (mind a 3 palyer itt lett meg a folyosón). Kezdőknek elég jó a pisztoly és olcsó gear, mert ha bukok keveset bukok, ha nyerek, sokat nyerek és hely is van a kezemben ahova tehetem a lelőtt playa fegyvereit :). Amikor már végleg elkedvetlenedem, kiábrándulok a játékból mindig bead egy olyan kört, hogy a hajam eldobom akkor csata van és akkora loottal jön ki az ember.

    Egyébként nagyon sokat segítesz nekünk, öntöd a tudást, tartod bennünk a lelket köszönjük :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.02.16. 07:59:38
  • Metalmilitiakid
    #620
    Nézőpontom szerint mindaddig jó a pisztoly amíg scav-ek ellen mész vagy 0 gear-es player-ek ellen. A legtöbb pisztolyt még a legjobb lőszerrel is megállítja a Lvl 3 armor, ami azért elég általános még Scav-eken is, persze kivéve az 5-7 és a SR1MP, azok még a Lvl 4 ellen is elég tűrhetőek. Én akkor szoktam csak pisztollyal menni, ha kb semmi más gear-em nincs így legalább nem bukok sokat a pisztoly gyengesége miatt. Az egyetlen pálya ahol kifejezetten azt mondanám, hogy kisebb távok vannak az a Factory ott pedig elég drága armor/sisak kombót kell vinni ahhoz, hogy hosszútávon kibírt csak pisztollyal, mivel ott meg annyira közel a táv, hogy a scav is eltalál mindig. De ez csak saját tapasztalat.
  • Edorn
    #619
    Egyrészt az említett Skier-es Pisztoly PMC kill küldetéshez kell, másrészt még mielőtt ez jött volna kipróbáltam párszor a pisztolyt és nagyon bejött. Szóval teszek vele még pár próbát és ha továbbra is tetszik, akkor időnként pisztollyal megyek majd az olyan páylákra, ahol kisebb távok vannak.
  • Metalmilitiakid
    #618
    A Gate to Factory-nál azt írta ki, hogy friendly scav nem azt hogy scav, a lényege az, sztem valahol már leírtam lentebb, hogy találnod kell egy Player Scav-et akivel nem ölitek meg egymást és így mind a ketten kijuttok. Általában úgy nézd a sorrendet a kijáratoknál, hogy az első ami mindig nyitva, utána jönnek az olyanok, hogy csak 1 player mehet ki rajta és utána jönnek az ilyenek ami neked volt, hogy pl. friendly scav player kell hozzá vagy hegymászó cucc és társai.
  • Normen76
    #617
    Elég sokat veszek M9A3 pisztolyhoz tárat a piacon. Az egyik játékos 1800 darabot tett fel összesen (nem trader, player) TAHMA-Janne vagy hasomló a neve, csak az első oldalon, többit nem néztem. Hogy tud valakinél 1800 db. tár lenni ? :) Hogy fér el egyáltalán ? :) Mondjuk elég olcsón adja :)

    Jeageres küldi majdnem meglett, bementem éccaka, szépen meglett a magasles, a dokument, de nem találtam ki a pályáról :) Beadta a GAte To FActory kijáratot, de amikor odaértem kiírta hogy csak Scav :D. HA nem az én kijáratom, miért jelöli meg ha duplázom az O-t ? Még volt kb. 15 percem így elcaplattam az Outskirs kijárathoz. No itt sem adta be a kimenetelt, végül bent ragadtam :)
  • Metalmilitiakid
    #616
    Az elég bénán lövökből arra következtetek, hogy az 1 lövéses kifejezetten arcra célzottan (mert a fület, homlokot és társait általában sisak védi) nem játszik akkor 2 irányod van.
    Az említett PB a sneci nagy tárral automatán és minél nagyobb HP sebzésű lőszerrel és csak lábat darálsz mert mást nincs értelme vele.

    Ha pedig egyes lövéseket akarsz, akkor a FN 5-7 és SRIMP játszik amikbe tudsz olyan lőszert rakni ami már átvisz egy 3-as sisakot/face shield-et. SR1MP esetén az SP13 a legjobb. Az FN 5-7 esetén pedig az SB193. Az a két lőszer, kb 2-3 lövés után a 4-es face shield-et is át tudja ütni.

    Ott van még nagyon drága alternatívaként a Glock 18C ami automata, de azt mire felszereled, meg dobtárakat viszel hozzá és társai, abból már összeraksz egy teljesen használható AK74-t is. De azzal ha AP 6.3-at akkor van esélyes 2-3 lövésből 3-as faceshield-et/sasikat beütni automatám, meg elég gyorsan elemészt egy 4-es armor-t is, ha meg lábra tudsz vele menni, akkor szintén pillanatok alatt megöl valakit. De viszont arra a pontos lövés nem nagyon opció.

    Mire kellene neked kifejezetten pisztoly? Mert ha nem a Skier-es Pisztoly PMC kill küldit csinálod akkor gyakorlatilag inkább vigyél bármit mint egy pisztolyt.
  • Normen76
    #615
    Nem vagyok valami nagy tapasztalt, de nekem két pisztoly összeállításom van.

    -M9A3
    + TBL (Tactical Blue Laser) + 9x19 PstGzh lőszer
    NAgyon erős pisztoly, PMC-t is le lehet vele szedni, elég jó a lőszer páncélra is. Nagyot rúg, de ha van lézered és ne mfélsz hazsnálni hamar korrigálható. És olcsó

    PB 9x18 Silenced pistol
    + nagy tár 84 lőszeres + hangtompító + PM RG028 9x18 lőszer vagy PM PMM lőszer
    Ez az összeállítás kicsit drágább, viszont ez a pisztoly alig mozdul el, nagyon gyorsan lehet vele lőni, ha nagy tárral mész bárkit lelőhetsz vele, mert elég kell legyen a muníció. Nálam hatékonyabb mint egy AK, vagy M4. Azokkal nem tudok lőni sajnos. Annyi zsozsóm meg nincs, hogy rendesen felmoddoljam őket.

    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.02.15. 14:44:23
  • Edorn
    #614
    Pisztolyhoz milyen összeállítást ajánlanátok?
    Ami fontos:
    - gyors egyes lövések
    - kis visszarúgás
    (elég bénán lövök, ezért kell hogy gyorsan tudjam korrigálni az első lövéseim... :-) )

    Illetve milyen golyót ajánlotok bele PMC-k ellen?
  • Normen76
    #613
    Picit megnyugtattál azért.. ne lássam annyira borúsan a helyzetet. Valsz én az átlagnál pechesebb is vagyok, ha nem halok meg csata közben, és kifelé megyek már 10-ből 6-8 alkalommal tuti leszed valaki az utolsó 15 méteren. Hiába nézek szét mindig, kimenetel előtt körbejárom a területet, de ha valaki hasal a fűben. vagy egy bokor alján, vagy a kijárat mögött takarásban, nem lehet észre venni. No, ez van, ezt kell szeretni. De sajnos amíg valódi pénzért árulják a cuccokat ebayen, mindig leszednek cheaterek akik "megélhetésből" tolják, főleg nyilván a komolyabb loot helyeken mászkálnak. Factoryt kerülöm, Labon nem voltam, Woodson leszednek a sniper camperek (Jageres küldit nem tudtam megcsinálni egyszer sem még, egyszerűen mire eljutnék oda likvidálnak), Customson kb. soha nem tudok kijönni :D Shoreline-on eljátszok szépen, és furcsamód Interchange is nagyobbrészt siker mint kudarc.
  • Metalmilitiakid
    #612
    Lehet akkor én nyúltam nagyon jó helyre a szerver választással vagy nemtom, de nekem ilyenek az 500 óra alatt talán ha 1-2x történtek meg. Teljes játékidőmből 1 teljesen és kizárhatatlanul egyértelmű csalóval találkoztam. Ő Factory-n kb 1 mp alatt ölt meg négyünket úgy, hogy 4 különböző helyen álltunk és mindenkit headshot-al, azóta nem találkoztam egyértelmű csíterrel. Illetve az ember azért általában tudja, hogy a halála csaló által volt-e vagy sem, mert tudod a körülményeid és a raid idő alapján, hogy minek kellene történnie és ha nem az van akkor sejthető hogy valaki csal. De sztem a legtöbb csaló engem úgy ölt meg, hogy akkor is megölt volna ha nem csal, mert nekem a halálaim nagy része tűzpárbajból ered és nem lekapnak 1 lövéssel, vagy pont azt a szobát gránátozzák meg ahol ülök. A legtöbb csaló halált a Boss Scav-ek testőreitől szenvedem el, azok mindenen át is látnak és gránátoznak, főleg a hangtalan airburst gránátok...
  • Normen76
    #611
    Sajnos a rossz tapasztalat. HA nagyon nem megy és úgy érzem rohadtul valahogy nem fair a játék, mindig ránézek a tubeon, hogy valóban ennyire béna vagyok, vagy elszaporodott a "segítség"+- Ehhez nem kell elmerülni a témában, elég beütni a Youtubera, és megnézni miket dob ki, mennyire frissek. PUBG-nál is mindenki azt mondta, hogy halucinálok :D. Aztán nemrég hivatalosan (1-2 hete) kiadta a fejlesztő, hogy 67 millió játékot vettek meg PC-n, Boxon. PS-en összesen. Csak a Steamen ebből PC-n 20 ,millió Bannt osztottak ki csalás miatt, és ez csak a PC (őersze konzolon nehezebb csalni, ezért is gondolkodom mostanában néha el azon, hogy konzolt kéne venni). És ez csak az aki lebukott :(. Számomra fontos, hogy fairplay legyen a játékban. Ehhez azt is néha meg kell nézni, mennek-e épp az aktuális cheatek azon a játékon amit játszom. Persze nyilván jobban járnék, ha nem néznék utána, kevesebb a méreg. DE amikor szakad az eső, dörög az ég, süvölt a szél, remeg a föld és én a leglassabb tempóban lopakodok egy épületben, és egy teljesen értelmetlen helyen ketten állnak jobb és bal oldalt amikor befordulok.... néha elgondolkodom :) Vagy amikor csak azt hallod, hogy valaki rohan teljes sebességgel és megy egyik szobából a másikba és egyenesen feléd jön, mintha zsinóron húznák végül pont abba fordul be ahol te lapulsz 5 perce csendben és futásból azonnal headshottot ad. persze tudom, kifigyelhette hova mentem be, de azt nem tudhatja merre nézek, hol várom stb... Az esetek nagy szálázalékában senki nem tudja hogy cheat áldozata lett vagy sem. Én sem tudhatom, te sem... mivel mi nem használjuk. Olyan videót is láttam, hogy hiába cheatelt a playa, sima Scav leterítette még így is, szal nem mindenki "profi"aki cheatel. DE ezek a videók nem véletlenül készülnek :( És pl. a PUBG-nál sem véletlen készültek...

    Mindegy... elengedem, végül is csak magamat mérgelem. Játszani kell és kész, mindegy mik a feltételek. Nyilván sokat kell fejlődnöm, de bosszant, hogy 100 óra játék alatt nem tudtam 1 millió rubelt összeszedni :D. A múltkori ajándék 1 milla. rubel is elment egy küldire kb mire meglett.
  • Metalmilitiakid
    #610
    Kicsit tovább néztem a videót és egy rakás hülyeség van benne. Nem halhatta hogy jövök, akkorát csattan a vason a folyosón, hogy a 10 méterre lévő ember szerintem füles nélkül is hallotta. Be bait-eltem a gránáttal, tudtommal a gránát elővételnek is van hangja és nem volt 3 méterre tőle az ellenfél, persze hogy hallotta. Nem halhatta, hogy jövök végig slow walk-oltam, majd a végén amikor csak kb 5 méterre van a gyerektől hasra vágja magát ami rohadt hangos. Nem tudhatta hol vagyok, de csak azt az 1 szobát csekkolta ahová befutottam, abban az 1 szobában van azon az oldalon csempe padló, mindenhol máshol fa van, persze hogy tudta hol van. Az hogy valaki átnéz a sarkon és nem a sarkot nézi az alap, én is úgy szoktam, mivel kifogok hajolni Q-E-vel úgyis a sarkon szóval mindig beljebb célzok a falba, hogy a hajlással pont a fal szélén legyen a célkereszt, hogy minél kevesebbet mutassak magamból. Van benne sok egyértelmű falon át mindenen át cheater, de az a 70% közelebb áll a 20%-hoz mint a 70%-hoz szerintem. Azt meg már hozzá se teszem, hogy csak Lab-on ment ahonnan a legtöbb pénzt lehet kihozni szinte szóval ha valaki csalni akar 1-2 kört gyorsan mert elfogyott a pénz az tuti oda megy. Megnéznem ugyanezt a kísérletet 100 meccs Customs-el. Vannak csalók a játékban de saját tapasztalat szerint közel se ilyen frekvenciával, vagy az összes csak azért csal, hogy elkerülje a playereket és azért nem találkozom velük.