2093
  • Metalmilitiakid
    #1211
    Kipróbáltam most a keleti partot, azért erősen táncol a játék a ping limiten, volt hogy elég sokáig álltam 148-149 en :D
  • TomStorm
    #1210
    Elsősegély állomásom még 1-es szintü.Többi 2-es 3-as.
    Most rákerestem és írja hogy l2-es állomás kell neki.Meg is csinálom!
  • Metalmilitiakid
    #1209
    Nekem nem tűntek el és ilyen még nem volt velem. Am. ezt már sok helyen láttam és soha nem értettem. SICC Case-t meg kulcsokat miért Insure-oltok? Én amióta játszom soha nem tettem és soha nem "hagytam el" egyet se.
  • Rocco27
    #1208
    Jártatok már úgy, hogy eltűnt az összes élő biztosítás a karaktereden tartott cuccokról? Mentem egy PMC kört, egy-egy dolgot dobtam le magamról csere miatt, majd kijöttem, kipakoltam és előkészültem a következőre. Mentem egy Scav kört és majd ezután egy PMC-t megint. A biztosításnál látom, hogy semmin sincs biztosítás (kulcsok, Small SICC case, használt páncélom, fegyver és alaktrészei, stb.). Nem szeretem mikor játékhibából vesztem a pénzem, főleg mikor sokszázezerről van szó. Reportolni most jelenleg nem lehet, mert már elhasználtam az egyetlen egy napi lehetőségemet, pedig ha belendülnék, folyamatosan jelentgethetném a problémákat. :D
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2020.07.09. 18:03:50
  • Metalmilitiakid
    #1207
    Az a radar hack az teljesen más, de van olyan is.
  • TomStorm
    #1206
    Ajha.Én úgy tudtam csak egy minimapon pontokat lát vagy v.hogy le van animálva mozgás.
  • Metalmilitiakid
    #1205
    Hát a videóban amit én láttam a pálya másik végéről pontosan megmondja, hogy hol vagy milyen fegyverrel és hányas szintű, nemtom mire gondolsz :D
  • TomStorm
    #1204
    Csalók általában gránáttal kezdenek mert a pontos helyed nem tudják,mozgást látják de rádfordulni nehezen tud főleg ha felveszed vele a harcot!Én eddig 2x futhattam csalóba.
  • Metalmilitiakid
    #1203
    Hidd el ha csalt volna az olyan lett volna mint az én esetem :D
    Szintén scav-ként pumpás shotival még buff előtt. Rohadt nagy harc volt, VSS, M4, SVD minden szólt, mondtam magamban, hogy na ezek ellen a én a pumpással semmit nem fogok érni, megvárom a végét és megyek a maradékra. Kb már 5 perce ültem 1 helyben mozdulatlanul(a legnagyobb hangzavarban lopakodtam oda, szóval nem tudhatta hogy oda mentem), vége van a harcnak kint, egyszercsak azt látam, hogy kék lézer végigpásztázza a falat mellettem, de nem lát rám. Eltelik pár pillanat a másik irányból pásztázza végig a falat a kék lézer de onnan se lát rám. Visszament az előző helyre, hallom hogy próbál kis peek-ekkel rámlátni, de teljes takarásban voltam. Majd végül nemes egyszerűséggel előre már a fordulás előtt lőve full automátában fordult be rám a fedezék mögé. Annyit láttam belőle, hogy az a kicseszett nagy zöld táska volt rajta meg full gear mielőtt összeestem. Sejtem bejött kitakarítani mindent Factory-n a cheat-jével és nehezményezte, hogy esetleg elviszek előle valamit.
  • Rocco27
    #1202
    Néha nehéz eldönteni, hogy a játékos egyszerűen csak ostoba, szerencsés vagy csaló, mert tudnak furcsaságokat csinálni.
    Történt most Factory pályán, hogy Scavként sok Scavet kinyírtam, mivel egy Scav játékos a gerendákon megjelent és rám nézett (ne nézzen engem ). Lelőttem és mint általában kaptam a nyakamba a Scav inváziót (más Scav játékosnál ezt nem látom gyakorinak amúgy). Kilootoltam kb. 8 hullát (5 enyém, 3 más által lelőtt volt), de a végén végig csendben voltam. 1,5 percem volt még hátra a körből erre hallom valaki Office/halott Scav irányából erőteljesen fut Gate 0 kijárathoz.Mondom remek, a szomszédos kisszobában voltam, ajtó nyitva, elbújtam a fal mellé, hogy mikor kulcsozik egy könnyű fejessel kiszedjem. Hát nem, mikor megjelent az ajtóban már be is célzott a kopasz fejü (nem volt sisakja, de haja sem ) és hamarabb lőtt mint ahogy én előnyből akartam volna kilőni. Feltételezem egy kezdő Scav játékos lehetett, és benézte a kulcsos kijáratot, de nagyon furcsa, hogy tudta ott abból a szögből várok rá. Csata következett, de egyikünk se tudta eltalálni a másikat többszöri próbálkozásra sem, én meg nem erőltettem mivel sörétese volt és buffolták. Így otthagytam és felmentem az irodába kijutni, ő meg megszívta ha valóban Scav játékos volt.
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2020.07.09. 15:23:17
  • Paladin
    #1201
    Na jó, ez már kezd röhejes lenni... következő scav kör, na mi van a zsebemben...?
  • Metalmilitiakid
    #1200
    Én próbáltam először az Auto-t, utána átmentem Moscow+St.Petersburg, utána Turkey+Poland, utána pedig Netherlands meg még vmi. Ez gyakorlatilag az átlag 100 as RTT-től az átlag 30 RTT-ig. Egyiken se volt jobb.
  • Paladin
    #1199
    Próbáltatok esetleg másik szervereket választani? Tudom én, hogy a 120-as ping se pöpec, de hátha kevesebb problémával jár, ha tényleg az EU szerverek a hibásak a dologban.
  • nordan
    #1198
    nagyon sokmindent le lehet craftolni egy csomó küldihez! Mindenképpen azt javaslom,hogy a hideout-ra fókuszálj jobban
  • Metalmilitiakid
    #1197
    Én konkrétan már kerülöm a PMC-ket ahol csak tudom, mert egyszerűen félek harcot kezdeni, mert tudom hogy jó eséllyel úgy halok meg hogy teljesen más történik az én oldalamon mint az övén. Az elmúlt héten szerintem 2 PMC harcot sikerült megnyerni, a maradéknak kb. a felét Gear különbség/részemről rossz helyezkedés miatt is buktam, a másik fele az meg a random fogalmam sincs mi történt a képernyőn halál. Egyedül Factory-n érzem úgy, hogy tudok rendesen harcolni(amit am. természetesen utálok...), sejtem ott a kevesebb player, kevesebb Scav, kevesebb loot és kisebb pálya méret miatt nem terheli le annyira a szervereket.
  • Rocco27
    #1196
    Ja sajnos a mi tapasztalatunk is az, hogy a találat regisztráció még mindig totál véletlenszerű, vagy beadja vagy nem. Nagyon nagyon várom, hogy végre rendbe tegyék a játékszervereket ésvagy a netcodot, mert jelenleg nagy kedvencem lett a játék.
  • Metalmilitiakid
    #1195
    Pont ezzel szenvedem amit te a 2. bekezdésben írtál kb folyamatosan. Eltűnnek a lövéseim akár PMC-re is, Scav-nél konkrétan látom az Ushanka-n, hogy két fekete pontot lőttem a homlokára, de kell még 2 az arcába. Sőt a másik legundorítóbb és szokszor halok meg úgy, hogy már egy szilárd fedezék mögött vagyok 1-2 mp-je és közben folyamatosan kapom a találatot a PMC-től. Illetve a másik kedvenc a lézer fegyverrel 5 méteren csak arcra célzom és nincs Faceshield-je eldarálok egy tárat majd meghalok és a halál képernyőn azt látom, hogy damage absorbed by armor az 3-400...
  • Rocco27
    #1194
    Az hogy a játék crashel az más, nálam van hogy 2 hétig semmi crash, majd random crashel 1-3 naponta min. egyszer, aztán jó megint egy hétig. A reportot folyamatosan küldöm, hátha látnak benne valami használhatót....Számomra viszont a legfurcsább, hogy az esetek többségében a játékidő végén crashelek, mikor kifele kell mennem, kevés az időm és esetleg még szar helyen is vagyok. A társam régen sose crashelt, mostanában viszont rendszeresen kifagy majdnem minden egyes körben, de általában a kör elején. Aztán 10-15 perc azzal megy el, hogy végre elinduljunk már...

    Szerver témára visszatérve én december eleje óta tolom a játékot. Béta állapothoz képest akkor minden flott volt véleményem szerint, elégedett voltam. Stabil, elegendően optimalizált és laggmentes volt (az akadást nem számítva), sőt csalókkal sem nagyon találkoztam. Az első Twitch event kezdése után minden gyökeresen megváltozott, és még kaptunk egy nagy frissítést is. A szerverek közel fél évig atomlaggosak voltak, mert képtelenek voltak tartani a lépést a megnövekedett játékosbázissal és folyamatosan túl voltak terhelve, bugokkal is tele lett, a csalókról nem is beszélve. Rengeteg esetem volt mikor rávágtam volna a Report gombra, ha lett volna, Scav játékos esetén is. Ugye a "végére" megoldották végre, hogy ne fagyogasson már be a játék időnként, ami már nagyon durva lett (kb minden csatánál és hosszabb ideig mint korábban) és kaptuk is az 1M Roubelt azonnal vígasztalásképpen. Szóval kijavították, pár nap vagy talán 1-2 hét múlva meg visszatért ez a szörnyű jelenség. Nálam ha lootolok is gyakran be-be akad, érted, kilootolom az áldozatomat, sietek mert szar helyen van, de a lootja meg kell, ki akarok lépni a testéből és elfutni, de lehet várnom kell akár 10-15 másodpercet is erre az egyszerű műveletre közben remélve senki nem lő fejbe. A desyncet én a találat regisztráción szoktam látni, hogy jól működik e vagy nem. Mikor egy Scav botba 10-15 lőszer is kell fejbe/mellkasba, úgy hogy mikor belenézek mi a szar volt rajta és látom hogy se sisak, se testpáncél, akkor az nem kicsit bosszantó és ez nem ritka, vagy hogy szétlövöd a csupasz fejét, vagy az arcát amit a sisak nem véd, de meg se kottyan neki és szembelő. Ezek miatt régebben sokszor mondogattam, jobban járnának ha visszaírnák a Betát Alfára, jobban tükrözte volna a játék állapotát. :D
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2020.07.09. 09:13:49
  • Paladin
    #1193
    Volt egy-két patch úgy két hete, amikor nálam is crashelt a játék menet közben. A 2.5 év alatt ilyenre nem emlékszem (ami azt jelenti, hogy elképzelhető, hogy egyszer vagy kétszer azért előfordult ennyi idő alatt :) ). Most vagy háromszor is volt egy héten belül.
    De úgy látszik, ezt a problémát sikerült rendberakni.

    Ami az EU régiót illeti, nem tudom, sokan panaszkodnak rá. Én USA keleti partot választottam már nagyon rég. (Minél kevesebb player, annál jobban érzem magam ;) ). Ott nem nagyon éreztem problémát a szerverekkel.
  • Rocco27
    #1192
    Lehet kraftolni a morfiumot, nemrég került be. Salewat is. :)

    A szerverek meg köztudottan pocsékok (legalábbis EU régió, többit nem tudom), bár néhány ember mindig állítja soha semmilyen problémája még nem volt, szerintem azt se tudják miről van szó vagy kamuznak esetleg bérencek.. Már a menüben is állandóak a laggok, akadások, nem oly rég vissza is vontak frissitést, mert lagg spikok voltak és brutál mennyiségű DC, aztán időnként 1M Roubel ajándék tűzoltásként. Most is épp DC-ztem PMC kör kezdés után....Desync alap, akadás gyakori ha játékos van körülöttem, stb., pedig a net optikai én meg vezetékes csatlakozást preferálom az asztali PC-hez...

    UI: 9 perce vár válaszra a visszacsatlakozásnál, szerintem ez a szerver végleg behalt, valszeg oda a teljes felszerelésem. :/
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2020.07.09. 00:02:48
  • TomStorm
    #1191
    De azért kemény helyeken keresed a Salewat:D
    Be ne menj ilyenért Interchange-be:)
  • TomStorm
    #1190
    Nem tudom sorozattal hogy adtok headshotot vagy hogy akartok adni.Azért egy sorozatból jó ha eltalálja 1 golyó ami kisebb kalibernél le is pattan ugye.

    Salewat elfogadja rejtekhelyen gyártottat ha jól emlékszem de Scavnál is tuti van ha bemész vele és kihozod
  • TomStorm
    #1189
    Másik ilyen küldim a morfium dokinak.Az is kb 2hete 2/4-en áll.Azóta 20K-s küldiket csinálok(az a quest 4k) ezerszer komolyabb küldiket de morfiumot nem találok ezer lootból:D
  • TomStorm
    #1188
    Nekem az 15 szint óta 1/2.Bementem már 20x Dorms nyugati szárnyba cetlis ajtóhoz.Bejártam mindig pályákon sátras részeket(ahol elvileg ugye járt,pihent aki elhagyta) de semmi.

    Scavnál 1x se volt:(
  • Metalmilitiakid
    #1187
    Nekem általában az anti cheat-et az egerem RGB-világítása okozza a legtöbb játéknál. Csak ki kell lőni feladatkezelőben a Lightningservices.exe-t és utána már beenged.
    Bár őszintén fogalmam sincs a kérdésem melyik részére válaszoltál, mert nem azzal van a gond, hogy nem indul a játék xD
  • TomStorm
    #1186
    Az csak akkor van ha kaptál már crash-t és alt+f4 kiléptél.Ilyenkor újra akarja telepíteni mert nem találja kliens a játékot de ha megadod neki mappát akkor ugye csinál egy ellenőrzést.Na itt borul minden sz.tem.
    Muszáj volt újra tegyem win-t.

    Másik ha első indításnál kapod az anti cheat betöltése sikertelen üzenetet.
    Ilyenkor nem elég game restart hanem win restart kell!
  • Metalmilitiakid
    #1185
    Sokkal egyszerűbb Lvl 1 Med Station-el lecraftolni, raid-ek után ha meghalsz elhasználsz belő annyit pont hogy ne fogyjon el, majd leadod Therapist-nak.
  • Rony94
    #1184
    Shoreline Health Resort első emeletén bujkálok, hallom jön egy fószer, gondoltam mire az ajtó elé ér, tőlem 2-3 méterre, sunyiba fejbelövöm, nincs az az isten hogy számítson rám. Odaér az ajtóhoz, bumm a fejébe beleeresztek vagy 5 lövedéket minimum, ő meg abban a minutumban rám néz és bumm, 1-2 lövésre meg is haltam.

    A lövés pillanatában már láttam hogy valami komoly sisakja volt, szóval 1 milliszekundum alatt elfogadtam a sorsomat. Utólag elgondolva, a lábát kellett volna lőnöm, de szerintem még így is én húztam volna a rövidebbet.

    Tudom hogy nem a legjobb fegyver és lőszer volt nálam, de akkor is lelomboz mikor ilyen történik. Legalább a meglepetés ereje legyen már meg az alacsony szintű játékosoknak a magas szintű játékosok ellen, de még ez se.

    Egyébként mostanában Shoreline raideket megyek, hogy ősszegyűjtsek 5 Salewa-t. (Therapist első küldije) Eddig 3 darab megvan, de hihetetlen milyen ritkán spawnol a Health Resort-ban. Vagy csak simán ellopják mire odaérnék, nem tudom. De direkt végignézem az összes medikális táskát, illetve tudom hogy szokott spawnolni azokon a fehér szekrényeken is, de nem nagyon van szerencsém. Interchange-re meg nem merek menni, mert mindig fosok attól hogy bármikor lelőhetnek, Shoreline-on legalább minimálisan biztonságban érzem magam.
    Utoljára szerkesztette: Rony94, 2020.07.08. 21:33:41
  • Paladin
    #1183
    Na basszus... ma, a múltkor emlegetett két flashdrive-os scav run után kb 2 scav menettel, megint usb spawnolt a scavem zsebében... esküszöm direkt csinálják :D
  • Metalmilitiakid
    #1182
    Egyre inkább érzem, hogy a probléma az én oldalamon van. Abban biztos vagyok nem lövök túl jól azt simán aláírom, de olyan dolgok történnek amit másnál nem látok. Van egy sejtésem, hogy vagy a játékot vagy a rendszert vagy valamit újra kellene rakni. A szerver cserélgetéseket próbálgattam de nem igazán jobb egyiken se. Netem 500 as Digi a játék SSD-n van, az FPS általában stabilan 60 felett, nem szokott nagyon ugrálni a RTT-m a játékban a szervertől függően általában stabil az adott RTT sávban.
    Valakinek volt hasonló, hogy újratelepítés után klasszisokkal jobb volt a játék?

    Sírás rész példákkal :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amiről beszélek, hogy történnek.
    1. 5 méteres harc, 1 helyben guggolok PP-19-el levegő visszatartva 38 as recoil-al, srác bejön faceshield nélkül a teljes tárat beleküldöm az arcába úgy hogy a célkereszt is ott van meg a kék lézer is oda világít, kb. pont az orrára céloztam és azt írja a játék, hogy damage absorbed by armor 286 és minimális sebzés. A srác mozgásból ítélve nem lagg-olt egyáltalán én is 60 RTT-n voltam. És nálam kb minden 2. harc ilyen, sokszor még ha valakit oldalról/hátból lövök fejbe valahogy az elsőre soha nem kap semmit.
    2. Kb 15 méteres harc srác armor nélkül (vagy nem sikerült a testét egyáltalán eltalálni, amit kicsit kétlek), kap kb. egy tár 7.62 PS-t, kap egy flash-t majd egy RGD5-t látom hogy törött lábbal próbál arrébb sétálni a gránáttól (közben tárazom), kb 2-3 méterre felrobban tőle, nem hal meg. Ráküldök még kb fél tárat majd lekap a srác 1 Mosin fejessel. A végén a játék írja hogy damage absorbed by armor 4 (lőttem 1 scav et nagyon messziről akin M3 volt, sztem az volt a 4) a sebzést viszont a 8 Scav után nem tudtam kiszámolni de nem halt meg és sejtem, hogy nem volt rajta armor a 4 armor damage miatt.
    És ez csak ma.
  • TomStorm
    #1179
    Ja és nem is említettem a kifutás büntetést 10p alatt
  • Metalmilitiakid
    #1178
    Én Factory-n imádom amikor 15 perckor be spawn-oltat a fürdőbe és kb 3 irányból hallom egyszerre, hogy szaladnak felém és mivel csempe van alattam még a síromat se tudom megásni, hogy legalább csak be kelljen temetni xD
  • TomStorm
    #1177
    Többen Speedrunnolni baromság egyedül meg mondjuk 5 körből ha 1 összejön neki örülhet.

    Scav-ként én se szeretem ha később tesz be annyi hogy nagy az esélye,hogy kimész a cuccaival na persze nem a 40.percben:D
    Bár általában egy üres mapon lootolás nélküli átfutás 6-7 perc
  • TomStorm
    #1176
    Nem igazán veszek észre speedrunnereket hogy bennt voltak.Kocsik általában ott vannak helyükön(ha jól tudom egyszer használatosak) és nekem nincs nagyon random útvonalam így loot is meg szokott lenni.
    Játékosok biztos futnak az elején azért azt nem mondom de én ilyen baltával rohanó játékosokkal nem találkoztam még.Egyel sem!
  • Rocco27
    #1175
    Reserven még azt is furcsálom, hogy Scavként gyakran berak a 47-48. percnél - gondolom 50. perces a pálya, PMCvel még nem mentem most még rajta, más pályákon küldizek -, mellettem a bunkerek és a tankok, végigfutok rajtuk, de nem nagyon találok BMP cannon lövedéket. WIPE előtt ha nekiültem farmolni ezt, előbb utóbb meglett, akár a játékidő felénél is volt, hogy találtam, de most már kezdés után azonnal felszedi valaki. Csökkent volna a spawn rateje vagy a hatchites speedrunnerek vannak többen akik kezdéskor azonnal felmarkolnak minden fontosat mint minden más pályán is már? :DD
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2020.07.08. 13:34:00
  • Paladin
    #1174
    Hát ja, factoryn nem csoda szerintem. De reserve-en fura, marha régen jártam így utoljára.
    (Akkor shoreline-on a scav islandon spawnoltam a zöld nagyládás ház mellett a parton. Körülnéztem, majd a házból kilesett egy pmc, és homlokon lőtt :) - De ez úgy két éve volt.)
  • Rocco27
    #1173
    Óó de utálom mikor bespawnolok Scavként más játékos mellé vagy elé. Épp Reservre vártam 8-10 percet (ez nekünk mostanában teljesen tipikus EU-n), spawn után arrébb mentem pár métert, hogy befeküdjek egy tuti fedezék mellé, pár másodperc múlva fejbelőtt egy Scav játékos. Jó cuccal spawnoltam, ez még bosszantóbbá teszi. Ez amúgy Factoryn régen nagyon gyakori volt... Az is hogy csata közepébe spawnoltatott, hogy gyorsan kihulljak. 2-4 PMC lőtte egymást, én meg azt se tudtam mit csináljak, vagy merre fussak és bumm meg is haltam azonnal. :D
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2020.07.08. 11:52:47
  • Rocco27
    #1172
    Bár az EoD sokat segít, de azt is könnyen tele lehet pakolni. Aztán az elején mivel még kevés a pénz és mindenhez milliók kellenek - legfőképp a ládák és a Hideout fejlesztésekhez -, lassan lehet beszerezni a ládákat is, hogy megtörténjen végre a helyspórolás, addig meg durván tetriszezni kell, és eladogatni amit csak lehet, úgy is lesz másik helyette. :D
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2020.07.08. 11:34:30
  • Paladin
    #1171
    Véleménye mindenkinek lehet. Szerintem a tied téves. :)
  • priluki
    #1170
    jó reklámszöveg ,kb ez lenne az elképzelés ,de a megvalósítás nagyon messze van tőle..