2093
  • Metalmilitiakid
    #1492
    Az se feltétlenül igaz, hogy annyira erős az 5 fő, az is az adott 5 főtől függ. Nem egyszer előfordult már velem is, hogy szólóban vagy akár egy teljes 4 fős Squod-ot elraktam vagy egy 5 fősből kiszedtem hármat-négyet mire sikerült lekapniuk. Nagyon sok több fős csapat nem használja ki azt, hogy tűz alatt tudnak tartani ketten amíg a 3 három megkerül 2 oldalról és végem van. Vagy csak nagyon rossz a kommunikáció és volt már rá példa, hogy hátba push-olt a csapattársuk és lelőtték amint megjelent ott ahonnan én lőttem azelőtt, de már fedezékbe kerültem :D
  • Rony94
    #1491
    Plusz azt tegyük hozzá, hogy full squadban teljesen elveszik a Tarkov varázs. Ha a csapat egy kicsit is valamire való bagázs, akkor gyakorlatilag az egész map uralkodói. Kicsit a ló túlsó oldala szitu.

    Én eddig soloztam, lassan három hete pedig elkezdtem a duózást is. Lehet hogy csak megszokás kérdése az egész, de egyelőre nem érzem olyan kényelmesen magam, mint soloban. Plusz eddig háromszor lelőtt már a társam is. (nem mintha annyira haragudnék érte :D)

    De egyébként a játék felépítését nézve, a duó és/vagy trió a legideálisabb felállás. Egy 5-ös squad viszont már túlzás.
  • Metalmilitiakid
    #1490
    Duo felett nem játszom olyan player-ekkel akikkel nem vagyok összeszokva. Elég sokszor láttam már a hatását. Sűrűbben öljük meg egymást mint az ellent... Két ember az amit lehet viszonylag gond nélkül kezelni mert nem szakadtok annyira szét, 5 fő már nem igazán mozoghat egy tömegben mert akkor elveszti az értelmét.
  • undY1ng #1489
    Én már annak örülök ha kettőt sikeresen megtudok csinálni. Gondoltam itt egy páran összejönnénk aztán mehetne a server rule (vagy fail). :D
  • Metalmilitiakid
    #1488
    Yap, meg nem is olyan sűrűn játszom mostanság, csak amikor rám jön akkor megyek pár kört. Ma is megcsináltam vagy 3-4 quest-et aztán annyi.
  • undY1ng #1487
    Még mindig csak solozol? :(
  • Metalmilitiakid
    #1486
    Egy szempontból utálom a meta geares embereket, amikor csak azért maradnak életben és ölnek meg, mert a meta gear megmenti őket, amúgy meg olyan skill-esek mint egy patch előtti Scav... Ha valakin látom,hogy rendesen mozog, meg taktikázik meg figyel, csak meta gear-ben van arra azt mondom, hogy okés megdolgozott érte feltehetőleg, mert tudja mit csinál. De aki úgy van meta gear-ben, hogy látom hogy amúgy egy Scav-et alig bír megölni, akkor erősen elgondolkozom, hogy azt valaki fel boost-olta vagy ő is RMT-zik. Mint a lentebbi kolléga.

    AK-74 BT ammo-val meg LVL 4 Armor, faceshield mindennel voltam Factory-n. A srác sétál fel a lépcsőn Office-hoz (én már fent vártam)és nem néz sarkot, nem hátrál a lépcsőn, hogy lásson felfelé semmi, háttal nekem sétál fel, de persze Gen4+Altyn. Belesoroztam vagy 5 lövést a sisakjába hátulról amit persze felfogott teljesen, ijedtében elkezdett előre a falra darálni majd végül a 60 as tárral végig darálva rám fordult és nagy nehezen megtalált és ugye az Igolnik-ból elég volt hogy 3 eltaláljon...
  • Metalmilitiakid
    #1485
    Azt ajánlják, hogy olyan 60-70% között tartsd akkor van bőven helye rotálni a megírt szektorokat.
  • TomStorm
    #1484
    Hát 2 hónapja nyúzom úgy hogy kb.10GB szabad hely maradt rajta:/
    Rendelek gyorsan egy 500GB-os SSD-t!
    Köszi szépen!!
    Utoljára szerkesztette: TomStorm, 2020.08.07. 22:38:56
  • Metalmilitiakid
    #1483
    Az SSD is lehet hibás, még könnyebben mint a régi fajta. Ha sokáig max közeli telítettségen van használva hamar megeszi magát.
  • TomStorm
    #1482
    Most nem engedte kikeresni.Pár hete volt egy hasonló de akkor csak a progi állt le,újranézte és kész.
    Most nem.Én is memóriára gondoltam először a vinyó az SSD.
    De bakker most akarom megrendelni 32:9-es monitort erre lehet beszarik a gépem:D
  • Metalmilitiakid
    #1481
    Memória/Vinyó szektor hiba? Illetve nem elég csak kikeresni a lokációját a launcher-ben?
  • TomStorm
    #1480
    Hát ez mi?
    Hazaérek,Tarkov indít,windows "kékhalál".Újraindít Tarkov és elfelejtett mindent!Újra kell telepíteni az egészet
  • Metalmilitiakid
    #1479
    Saniter-el azzal kell vigyázni, hogy rohadt sok élete van, valamint van egy teljes Grizly-je amit kb sprint közben is tud használni és azt mondják, hogy elviekben egyszerre heal-el mindent, nem úgy mint mi mezei halandók testrészenként :D Meg persze minden fajta Stim is pörög benne. Szóval RIP ammo vagy ilyesmi kell neki és bele kell darálni egy jó 2k sebzést iszonyat gyorsan, Armor úgy sincs rajta.
  • nordan
    #1478
    féltérden televilágítom a polcok mögül jövő scavet erre tökéletesen szemenlő egy 90 fokos fordulatból.....kibaszott idegesítő,hogy minden rohadt scav instant fejbelő
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2020.08.07. 20:38:17
  • Rony94
    #1477
    Megvolt első találkozásom Saniterékkel. Cottage-en lelőttem egy mezei scavet, erre beagróztam az egész bully csapatot. Az a baj, hogy alapból szar helyen voltam, egyetlen fedezékem egy fa volt, de az se nagyon segített, mert dobálták rám ezerrel a gránátokat, végül pedig valahonnan maga Saniter lőtt ki engem.

    Legközelebb jóval óvatosabban közelítem majd meg Cottage villát. De érdekes, előtte mentem már cottage-re vagy 10x és egyszer se volt ott Saniter.
  • undY1ng #1476
    Lehetséges, múltkor a folyosón álltam és akkor belehaltam ebbe. Haver pedig szobában volt és ő túlélte (mint most itt én is).

    Ott az volt a nagy makkom, hogy észrevettem a lézerét a falon és azonnal odakaptam. Az usec armor most végre megvédett, bár ő csak mp5-tel lőtt, nem tudom milyen lőszer lehetett benne, mert addig tettem egy kört a másik épületben (küldi miatt), de mire visszaértem már hűlt helye volt mindenkinek.

    Ui.: Tetszett ez a harc de utána még voltak ám terminátor scavek akik ugyan nem öltek le, de kva sok golyót kértek...
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.08.07. 20:07:42
  • Rony94
    #1475
    Az új construction részen nincs véletlenül egy telepített gránátvető mint Reserve-ön?

    Amúgy meg ez a dorms harc nem volt semmi. Mikor bementél a mosdóval szembe lévő szobába, az az ember hogy nem lőtt le és te hogy a francba élted túl? Én meg fél másodperc alatt meg szoktam halni ha találkozok valakivel. :D
  • undY1ng #1474
    Nem önreklám, de valaki letudná írni, hogy mi az a bombázás szerűség?
    stream alatt
    24:45-től kezdődik az eksön, 28:20-tól a "bombázás" és 29:20-ig tart az izgisebb rész. Ilyen harcban még nem nagyon volt részem (van egy pár trágár szó xD).
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.08.07. 19:28:11
  • Metalmilitiakid
    #1473
    Ezeket az elején én is sokat szidtam, de aztán rájöttem, hogy ez általában úgy nézi, hogy 3-4 mellkas helyett, lősz 1 jobb, 2 bal kezet meg 1 hasat, vagy esetleg 1 mellkast, de az SNB nem öl 1 mellkas lövésre. Automatával érdemesebb tömeg középpontra lőni inkább, az ilyen Semi-vel inkább lőj lassabban, de menj a fejére. Iszonyatos sokat felfog a kar meg a has amikor mellkasra célzol, valahogy a has és a mellkas közt se egészen frankó a választóvonal.
  • undY1ng #1472
    Ez nem azért van mert, hogy béna lennél hidd el. A játék egy kva nagy RNG és tele van csalókkal. Pl. shroud is hiába tud jól lőni/király reflexei vannak, neki is rengeteg szopóka nyalóka körei voltak.. hiába látta meg hamarabb az ellent, halt. Pedig én is imádom ezt a játékot és hihetetlen, hogy pl. a főmenüben a karakterednél még mindig élvezetes félórákat eltölteni és csinálni a helyet +kereskedni...
  • Rony94
    #1471
    Végre lelövök egy PMC-t, erre kiderül hogy csak egy hatchling. Azt hittem a hatchlingek már kihaltak. Ebben a wipe-ban ez az első alkalom. :D
  • Paladin
    #1470
    Dormsba rendszeresen küldenek a régi, alacsony szintű küldik is.
    Annyi difi, hogy már benne járunk a wipe-ban, több a geares player, nem a küldik nehezebbek (legalábbis nem ezek).
  • Rony94
    #1469
    A legutóbbi raidben egy SVD-vel voltam, SNB lőszerrel. Tudtommal ez a lőszer a 6-os armoron is átmegy röhögve. Rálőttem a gyerek testére közvetlen közelről vagy 3x-4x és nem feküdt. Ezek után nem tudom milyen lőszert kéne használnom, mert ez az egyik legjobb. :-\
  • TomStorm
    #1468
    Amik épületekben vannak(Ultra,Dorms,Health Resort)Egyre többször futok bele 2-es 3-as Teambe ezeken a helyeken.
  • Paladin
    #1467
    Fura gondolat... melyik küldikre gondolsz, ami szerinted csoportos?
    Sose csapatoztam, de csak elkúsztam 40 fölé már az utóbbi wipe-oknál.
  • Paladin
    #1466
    Buszállomás, power plant - ott mindig van pár darab. De ja, néha nagyon üres tud lenni ami a scaveket illeti.
    Shoreline-t most hanyagolom kicsit, amíg elmúlik Sanitar újdonságának varázsa. (Szerencsére az ottani scav irtó küldetéseken túl vagyok már.)

    Customs-t is le akartam tudni patch előtt, de nem ment, úgyhogy a punisher 3, meg a peacekeeping mission ottani része vár egy kicsit, amíg oszlik a tömeg :)
  • Rocco27
    #1465
    Shorlelineon én is szoktam szenvedni a Scavek megtalálásával. Folyamatosan megyek körbe a pályán érintblve az összes Spawn helyet kivéve Resolt, de nem vagy alig vannak. Volt hogy 2-szer is körbementem a teljes (!) pályán mert első körömre egyetlen egy Scav sem spawnolt sehol sem... :/
  • TomStorm
    #1464
    Sose hagyd egyes lövésen a fegyvered kivéve ha beállsz valahova 3-400 méterről szedni
  • TomStorm
    #1463
    Ki kell lőni rá az egész tárat.Még tereptárgyon keresztül is sorozatlövéssel,bátran.
    AK 74 és 100-asok nem fognak akkorát rúgni hogy ne találd el.Akár 50-100 méterről is mehet sorozatlövés,meg fog feküdni.
    Ha lehasal,bármit csinál ne foglalkozz vele csak lődd ugyanazt a helyet akkor is ha szem elöl tévesztetted!

    Lőszerből meg próbáld a 600+rubel/db áru skulókat venni minimum 3 tárral.Ez lehet 14K rubel 90 lőszer de ezzel megszeded őket.
  • Rony94
    #1462
    Shoreline-on én is nagyon kevés scavvel találkozom. Village-ben szinte sosincs. Villában olykor-olykor felbukkan 1-2. Gas station-nél is 1-2, plusz Power station-nél 2-3 darab. Resort-ot nem tudom, oda mostanában nem merészkedek.

    Amúgy megint nem rinyálni akarok, de hihetetlen mennyire nem tudok playerek ellen harcolni. Hiába kezdek el én először lőni és hiába találom is el, amint rámnéznek én gyakorlatilag halott vagyok. Ha gránátot dobok az irányukba, nem halnak meg, ha ők dobnak gránátot, akkor az a gránát a lábam közé esik pontosan.

    Igaz, hogy 45%-os a survive rate-em, de ez csak annak köszönhető, hogy rat módjára játszom. A PMC-ket próbálom kerülni, maximum scavekre vadászom, a bossokat messziről kerülöm, a 200 órás játékidőm alatt egyetlen boss-t se öltem még le. És csak a lootra megyek. Ha mégis összefutok valakivel, mindig én húzom a rövidebbet és ez kezd unalmas lenni.

    Próbálok jó lőszereket vinni. 5.45 BP/BT, 7.62 PS/BP, 7.62x54 SNB stb. De semmi se segít rajtam.

    Lehetne mondani hogy tanulj meg lőni, hülye gyerek, ez részben igaz is, de ez nem olyan mint egy CoD vagy egy Siege meccs, hogy folyton-folyvást playerek ellen játszol és így tudsz gyakorolni. Itt Tarkovban a raidek 70%-ában össze-vissza bolyongsz és lootolgatsz és a raid alatt jó ha 1x vagy max 2x találkozol valakivel. Ez nem ugyanaz.

    Na mindegy, ezt ki kellett adnom magamból. Imádom a játékot, csak borzasztóan zavar hogy ilyen béna vagyok benne.
    Utoljára szerkesztette: Rony94, 2020.08.05. 23:48:29
  • TomStorm
    #1461
    Gátat kempeltem elöbb,szanatóriumból lefelé jövet,betonfal mellett hasaltam bokorban.
    Úgy 5 Scav-et lőttem ki+az érkező Playereket vagy 3-at.
    Onnan a kijárat már gyerekjáték bárhova vezet.

    Én így gondoltam ezt fogom csinálni és be is jött.Sz...am le a küldimet úgy ahogy van.
  • TomStorm
    #1460
    Lehet jobban járok ha rámegyek csak Scav-ekre meg Playerekre és hagyom a küldetést a francba.
    Körönként simán hoz 4-5ezer xp-t és nagyobb a kijutási esély is így
  • TomStorm
    #1459
    Én azt vettem észre hogy így lvl33-tól vége a Solo questeknek sajnos.Ezek már csapatos küldik sz.tem:(
  • nordan
    #1458
    3 shoreline menet alatt 2 db scavet tudtam megölni...az megint más kérdés,hogy se a faluban se a tunnel kijáratnál se a szigeten se a benzinkúton nem volt egy darab se...,de még hulla se volt
  • nordan
    #1457
    fax kivan a scavekkel ma shorelinon....head eyes+head jaw.....ezek váltakoznak felváltva, instant 180-as fejeseket oszt az összes scav
  • nordan
    #1456
    nektek működik rendesen a fegyver összerakás? van egy csomó elmentett setupom, összerakom a fegyót a tervezőben, kiírja,hogy van hozzá mindenem majd nem rakja össze....közben tudom,hogy nincs hozzá mindenem......megveszem ami kell , megint kiírja,hogy megvan minden, rányomok hogy rakja össze és megint nem rakódik össze a fegyver sőt az alkatrészek kajak eltűnnek.....
  • Metalmilitiakid
    #1455
    Ha nem a pálya vmelyik sarkában öltél meg valakit akkor nagyon nagy az esélye annak, hogy valaki arra fog haladni amerre te is haladtál amikor találkoztál a másikkal. Kettő talán három percet még azt mondom okés várni, mert annyi a max idő amíg valaki aki csak hallotta és érdekli is odaért, de 5 perc után már a random emberek is oda kószálnak, akik csak haladnak a pályán.
    Épület alatt meg most épp Interchange-t értettem, mivel azt írtad. Ott sok helyre főleg Killa környékére 10+ helyről rá lehet látni amiket nem árt előtte kitakarítani, mert elég rejtett bujkálós pozik.
  • Rony94
    #1454
    Pont hogy nyílt terepen érdemes kivárni a dolgot. Épületben fél perc alatt végigrohanod az adott emeletet és ha tiszta, lootolhatsz is. Ha mégis jönne valaki, azt meg simán hallod, főleg headsettel.
  • Metalmilitiakid
    #1453
    Épületben ez okés, de viszonylag nyílt terepen meg életveszély 5 percet várni, mert ha nem is a lövöldözésre, de annyi idő alatt csak random is oda néz valaki.