2093
  • Metalmilitiakid
    #1612
    Nekem shorline is olyan, hogy máshol 80-90 fps Shorline-on a 60 se stabil pedig szerintem nem nagyobb sokkal mint a többi map.
  • SötétBarom
    #1611
    Igen.
  • undY1ng #1610
    Gondoltam most már megkéne tanulni a többi mapot is (:D), meglestem Reservet. Normális ez az óriás FPS dropok azon a mapon? Többin nagyon jól fut.
  • kopaszeger
    #1609
    köszi
  • Metalmilitiakid
    #1608
    Úgy hívják a játékban, hogy The Marked Room és az ahhoz való Marked Key szükséges hozzá. Amíg le nem írtad nem is tudtam hogy 314 a száma :D

    Szerk.: Több ilyen is van a játékban, több pályán általában mindegyik Marked néven szerepel, pl. Woods-on a földre festett ugyanilyen Cultist jel az a Marked Circle.
    Utoljára szerkesztette: Metalmilitiakid, 2020.11.15. 12:17:37
  • kopaszeger
    #1607
    hali
    Lehet hogy nagyon béna kérdés de vki mondja már meg hogy customs-on dorms épületben un 314 szoba ahol a padlón rajz van és fegyverek vannak stb, ahoz a szobához milyen kulcs kell mi a neve? Szeretném megvenni de magyarul nem adja ki a nevet.A 314 szoba kulcs neveként egy másik térképen lévő szobához tartozó kulcs szerepel.
  • Metalmilitiakid
    #1606
    Én is úgy vagyok vele am. hogy vagy napokig csak belépek és lefarmolom a hideout-ot vagy ha végre ráveszem magam akkor meg tolok 5-6 órát egyhuzamban :D
  • undY1ng #1605
    Én belépek, megyek egy gyors Factory kört és kilépek. I dunno why. :(
  • Metalmilitiakid
    #1604
    Amit azért mondtam mert ugyanabban az árkategóriában lévő intel-el jobban teljesít a játék mint AMD-vel mert sajnos ilyen a motorja, hiába az AMD erősebb más játékban. Ezt továbbra is tartom. Nem azt írtam hogy nem lehet Ryzen-el játszani a játékkal csak hogy ne lepődjön meg, hogy nem azt a teljesítményt fogja kapni amire a többi játék tapasztalata alapján számítana.
  • Rocco27
    #1603
    Csak erre reagáltam: "A Ryzen el vigyáznék, nem annyira szereti az AMD-t a Tarkov."

    No 4 hónap után végre visszatértem. Egy jó lootos Scav kört túl is éltem. :D
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2020.11.15. 00:36:00
  • Metalmilitiakid
    #1602
    Hiába régi ettől még erősebb az 1800X stock-on is nemhogy húzva mint a 2600 szóval nem értem a problémádat. Illetve én is tudok magas FPS-el játszani, de pályától függ pl. Woods-on simán tartom a 90-100-at, de Shorline-on alulról szagolom a 60-at. Illetve szerintem nem véletlenül van csak kifejezetten Ryzen-ekre írt guide ezer számra. Előtte i5 6600 am volt ami tényleg régi és azzal nem volt sokkal rosszabb az FPS-em mint a Ryzen-el. Téptem is a hajam mikor feltelepítettem az új rendszert meg mindent ahogy kell nagy mellénnyel betöltöttem Tarkov-ba és alig nőtt az fps-em :D
  • Rocco27
    #1601
    Van valami infó a következő Wiperól?
  • Rocco27
    #1600
    Egy régebbi SATA 2/3-as SSD szintén lassító lehet a rendszerben. Saját tapasztalatommal élve '12-ben vettem anno egy akkori csúcs OCZ 256 Gb-os SSD-t, amit '14 év végére kinőttem és cseréltem egy 512 Gb-os Samsungra. Teljesítményben mind az olvasásban/írásban, de főleg IOPS-ban hatalmas előrelépés volt és ezt éreztem is gépem futásán. Az utóbbi SSD már kimaxolta a SATA 3-at, előbbi még nem.
    Persze abból amit leírtál egyértelműen a 8 Gb RAM a ludas mennyiségileg, de ha lasabb frekis is, akkor az is beleszólhat...
  • Rocco27
    #1599
    Ryzen 7 1800X van és boldogan Tarkovozok magas FPS-el hiába "régi már"... Kérlek felelőtlenül ne tegyél ilyen kijelentéseket, mert ezek miatt miatt is mennek a hülyeségek évekig a fórumokban... :)
  • undY1ng #1598
    Ez soha sem volt előny semmilyen multiplayer játékban. Maximum a több FPS az adott játékosnak de azok se lényegesebbek. Lásd egy PUBG / BF / COD stb. Mindig agyon van butítva a játék, hogy a legjobban lehessen látni az ellenséget, ez Tarkovnál sincs másképp.
  • Metalmilitiakid
    #1597
    Process Lasso a neve elég sok mindenre jó. Ha tudsz valamennyire angolul akkor ajánlom ezt a reddit postot, én ez alapján állítgattam a dolgokat.
  • tutyimutyi2
    #1596
    SSD és plusz RAM vásárláson már amúgy is gondolkozok egy ideje. De a főbb kérdés az lenne hogy grafika terén előnyt jelent az a játékosnak hogyha jobb grafikai beállításokkal tud játszani?

    Metalmilitiakid: Mi ez a Lasso avagy milyen néven kell rákeresni?
  • Metalmilitiakid
    #1595
    A Ryzen el vigyáznék, nem annyira szereti az AMD-t a Tarkov. Jobb lesz vele az tuti már csak a ram miatt, de szerintem érdemes lesz meg Lasso-zni neked is procit hogy csak 4 fizikai magot használjon.
  • Mikeka
    #1594
    Én jelenleg I5-4570, 8GB RAM, GTX 1070 és SSD kombóval nyomulok, 1680x1050 felbontásban, de a 8 giga ram kb a harmadik kör végére elfogy. Többiek folyamatosan rám várnak, mert ők rég bent vannak, nekem még akkor tart a betöltés felénél a dolog.
    FPS-ben 50-57 között ugrálok közepes grafon attól függően épp merre nézelődök és melyik map.

    Jövőhéten jön az új konfig, mert elegem lett ebből, remélem a 32 giga ram, meg a Ryzen 5 3600 majd megoldja a gondokat. :)


    Utoljára szerkesztette: Mikeka, 2020.11.11. 21:59:05
  • undY1ng #1593
    Jobb ha bele se kezdesz bástya, mert mai rigekkel is csúnyán be tud szaggatni ez a játék.
  • Metalmilitiakid
    #1592
    Hááááát én a menne részen is erősen elgondolkoznék, mármint biztos elmegy rajta, csak nemtom mennyire játszhatóan. A proci se mai, bár legalább intel ami jobban teljesít a játék alatt mint az AMD jóval, viszont a 8 gb ram az nagyon kevés ennek a játéknak. Folyamatos RAM clean-el és Lasso-val azt mondom elmegy rajta. Viszont a 8 GB RAM és SDD nélküli kombó az azt jelenti, hogy kb mindig késve fogsz betölteni a pályára ami veszélyes dolog.
    Példaként az én configom: Ryzen 5 2600, GTX 1080 8GB OC, 16 GB 3200MHz RAM és SSD-n van. Ezzel nem mindenhol van meg a stabil 60 FPS-em Full HD-ben kb közepes grafikával.
  • tutyimutyi2
    #1591
    I5-4460, RX 580, 8 GB ram, hogy van-e SSD-m arról meg fogalmam sincs de azt tippelném hogy nincsen, azt mondjuk nem hiszem el amikor az oldal azt mondja hogy full grafon 4K-ban is 60+ fps-el menne a játék
  • Metalmilitiakid
    #1590
    Írd meg milyen a géped aztán hátha tudok vmi okosat mondani. Illetve érdemes SSD-re tenni a játékot mert amúgy késhetsz betöltéssel ami itt sokszor az életedbe kerülhet.
  • tutyimutyi2
    #1589
    Gondolkodom a megvételén meg elvileg a gépemen is jól elfutna(ha a gépigény.hu nem hazudik nagyon) csak olyan vagyok hogy kb minden játékot leárazások során veszek csak meg és a black friday-et csak nem hagyják ki itt sem.
  • Metalmilitiakid
    #1588
    Nem lehetetlen bár 10.14-én volt utoljára leárazás és az annyira nem volt rég.
  • tutyimutyi2
    #1587
    A black Friday-es leárazás az november végén lesz esedékes?
  • kopaszeger
    #1586
    köszi
  • Metalmilitiakid
    #1585
    Ha nem auto-n van a szerver választásod akkor tedd arra, ha meg azon van akkor válassz ki pár alacsony ping-est és próbáld úgy. Általában a szerver változás megoldja.
  • kopaszeger
    #1584
    Behalt a játék teljesen nem tudok belépni sehová csak forog forog a "párosítás" akármivel szándékozom menni.
    Nálatok sem müködik?
  • Metalmilitiakid
    #1583
    Mechanic-nál tudsz Euróért venni dolgokat. Ha másra nem arra jó, hogy vissza eladod és legalább vmennyi pénz visszajön belőle, de biztos van pár hasznos is amit használnál is.
  • SötétBarom
    #1582
    Valami ötlet mire verjek el 300.000 eurot? Véletlenül vettem 450k-t. Stash LVL4 már épül, a maradékra kéne valami jó tipp :DDD
  • undY1ng #1581
    Már egy jóideje az. :D
  • kopaszeger
    #1580
    skacok magyar feliratú lett a játék
  • kopaszeger
    #1579
    köszönöm
  • Metalmilitiakid
    #1578
    Hali! Ha van Discord-od (ami ehhez a játékhoz kb. kötelező) akkor az Escape from Tarkov Hungary discordját sok segítőkész ember van ott, külön van kezdőknek segítő szoba is és társai. Én is ott kezdtem az elején.
  • kopaszeger
    #1577
    Hali mindenki!!!!
    Olyan kérdésem lenne hogy lehtne-e csatlakozni csapathoz vagy valakikhez de én nagyon kezdő vok, illetve már nem vagyok mai fazon.
    Fészen nem vok fent úgy hogy ha lehet csapódni akkor légyszi priv-ben írjon.
    Előre is köszönöm :)
  • undY1ng #1576
    Köszi! Azért lehet miből válogatni. :)
  • undY1ng #1575
    Off.: Erre én is kíváncsi vagyok... Nemsokára indul az open beta PC hétvége. Bár a MW után megint megfogadtam magamban, hogy soha többet codot. xD
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.10.17. 00:11:05
  • Rony94
    #1574
    Az szép! Hát igen, Nikitáék sajnos nagyon lassan haladnak a játékkal és egyelőre nem is látni azt, hogy lesz-e ebből valami igazán szolid játék. Halad a játék wipe-ról wipe-ra, de igazság szerint ugyanazt csinálja a játékos már évek óta. Én még élvezem, de néha hónapokig le kell tennem és más multival játszanom, mert különben végleg kiégek belőle. Most pl. a Cold War tökéletes időtöltés lesz a Tarkov mellett. Néha kell egy kicsit lazítani. :)
  • Metalmilitiakid
    #1573
    A link alján látod mire tudod becserélni, vagy csak eladod az egészet The Rapist-nek és veszel belőle valamit.