2093
  • Metalmilitiakid
    #1692
    Tarkov-ban azért vannak cheater-ek, mert az RMT miatt nekik ez egy befektetés ami megéri. Deadside-ban ha csal is valaki az csak a saját hülyesége miatt csinálja így persze, hogy alig van belőlük.
  • TomStorm
    #1691
    És jön egy ilyen Bad Pixel ki tudja honnan aki előáll egy open world,túlélős,építkezős Hardcore Shooter-el ami olyan Hardcore hogy fullos felszerelésben remegek néha 3 Scavnak nekimenni mert azok nem szarakodnak,jönnek,keresnek,ugrálnak,futnak,oldalaznak szarrá szednek ha nem figyelsz!
    Gránáttól besipol a fülem is ha hatótávon belül maradok(már ha túlélem) és nincs sok.

    Ritka minden.Nem 30 gránáttal megyek be nincs páncélérték,nincs statisztika.Minek?

    Mit csinált Battlestate game vagy mit akar?
    Tegyünk már gameplay-t is bele húzzák össze mapokat,hagyjuk már el a deathmatch-es időkorlátokat,ne szarakodjunk adás vétellel órákat stb..

    Annyira egyszerü lenne Tarkovból egy kész játékot kitolni ennyi év után de nem akarnak,egyszerüen nem
  • TomStorm
    #1690
    Magyar szerveren biztos hogy nincs.Mondjuk még official-on se találkoztam 100 óra alatt de az lutri ugye(lehet hogy lesz/van nem kizárt)

    Tarkov-ba viszont szinte engedik is..
  • SötétBarom
    #1689
    Lehet, hogy a cheater is kevesebb. ;)
  • TomStorm
    #1688
    Próbáld ki Deadside-t.Nekem ott több sikerélményem van.Az is HC Shooter de nagy területen vannak a játékosok és megbújhatsz safe zónákban,bázisokon
  • T800
    #1687
    Fú skacok, rage ide vagy oda, de ez a game nem nekem való... :) Több éve próbálkozom vele, de sose találtam partnert hozzá aki bele tudott volna jobban vinni, egyedül meg nincs hozzá türelmem. Ez a játék (számomra) az a kategória, amit jobban élvezek pl twitchen nézni, minthogy én szenvedjek vele...
  • Metalmilitiakid
    #1686
    Félreértettél sztem. BSG-nek van biznisz abban, hogy újra megveszik a játékot a csalók. A csalóknak pedig az RMT-ből van. A csalás gyártóknak meg persze a csalókból :D
  • undY1ng #1685
    Pontosan ugyanígy tolom én is, főleg ezét se unom meg már 2 hónapja az egészet. Nincs megállás.
    Megdöglök, kit érdekel? Valamennyit ment fel a STR meg Endu és Vit, majd valamivel táposabb lesz a PMC. :D
    Egyetlen egyszer találkoztam csalóval Factory office folyosón, előre kaptam a betőrt plexit, ahogyan éppen egy kicsit kiértem (de az 100% falon lekövetős dolog volt).

    Hibái ellenére is jó fázisban van a gamo és még mindig megemlíteném, hogy Doom/Quake/Unreal mellett nőttem fel (bár sztem sokunk) és szeretem a gyors történésű fpseket, de ahh... ez a tarkov új értelmet adott ebben a műfajban. :)
  • Ombika
    #1684
    Kodiak legujabb videojat nezd meg.
  • Metalmilitiakid
    #1683
    Közel jársz az igazsághoz, de abban van a nagy lóvé, hogy minden kibannolt csíter kb 70%-a újra megveszi a játékot, mert nekik az RMT miatt így is megéri és az tényleg nagy biznisz :D Ezért nincs szerintem MAC-ban a rendszerben jelenleg.
  • Ombika
    #1682
    Mi van akkor ,ha cheat kesziteset az adott jatekhoz is az a ceg csinalja, aki a jatekot keszitette. hisz k...a nagy love van abban is! :-))))))
  • Metalmilitiakid
    #1681
    A ping abuse az már elég nehezen megoldható. Én lettem már azért kick-elve a szerverről mert volt egy rossz 2 perce a net szolgáltatómnak, szóval szerintem szándákosan se nagyon tudod hosszú távon magasan tartani a pinged. És az enyém se volt olyan magas csak olyan 170 környéke, de már kivágott érte a játék.
    Coop vs AI-t már én is várom és be is van ígérve, hogy lesz, de ugye ez is ilyen Soon(TM) dolog :D

    Talán Koreában van az, hogy személyivel kell regisztrálni pl. Starcraft-ban meg LoL-ban. Azt tudom, hogy az egyik legjobb LoL játékos azért nem juthat el soha versenyre, mert a karrierje elején elkapták Boost-ing ért (ő boost-olt pénzért) és nem tud új hivatalos acc-ot regisztrálni így nem mehet semmilyen versenyre.
    Utoljára szerkesztette: Metalmilitiakid, 2021.03.07. 11:10:45
  • priluki
    #1680
    igen.. vicc :D .. 20 éve lassan létezik az online lövölde.. ideje lenne törvényileg büntetni a csalást.. ugyanis te megveszed a játékot ,téged megkárosít az aki csalással tönkre teszi.. ebben nem vagyok biztos ,simán hallomás, de van már olyan ország ahol büntetik elvileg..
  • Ombika
    #1679
    CS-be meg 85% csalo, vegulis... :-)))
  • priluki
    #1678
    Meg én raknék bele olyan módot ahol pl mindenki random bekerül valami gearrel és go, Hogy miért?! A játék jelenleg a kockáknak kedvez akik tolják minél többet, napi 8 órát, A "kicsik" akik este leülnének 1-1 órára szinte esélyük sincs.. és még jobban elmegy a kedvük nyilván... Ezt még meg lehetne oldani azzal ,hogy kb egy szintűeket rakna össze de ahoz már kevés a player.. rengetegen otthagyták a hibák miatt..
  • priluki
    #1677
    ez is egy tök jó ötlet ! Egyépként nekem se a csalók a legnagyobb gondom, bár macrozás is csalás a ping abusing is csalás amit rengetegen csinálnak streamerek is .. sajnos.. az aimbot nagyon low csalás nagyon könnyű kiszurni meg meg is kapja a bannt.. deezekeér nem fognak. és már olyan előnyük van ,hogy max bemakkolod..
  • Metalmilitiakid
    #1676
    Nemtom valahogy a csalók nekem olyan mintha bemagyarázná az ember magának. Lab-on kívül a majd 2000 órám alatt szerintem 2 csalóval találkoztam. (Lehetséges, hogy többel is találkoztam, de azok olyan helyzetből lőttek le ahol egy nem csaló is megtette volna simán.) A problémát pedig egyszerűen áthidalom azzal, hogy nem megyek Lab-ra mert kb semmi nincs ott ami kellene nekem.
    A játék tele van hibákkal az tuti, de attól függően szerintem élvezhető, én minden wipe-ban találok magamnak vmi szórakozást amivel tök jól elvagyok. Azt vettem észre, hogy akkor égek ki a játékból ha csak arra megyek, hogy Meta gear és menjünk a nagy loot-ra. Amióta egyáltalán nem használok meta gear-t tök jól elvagyok.
  • TomStorm
    #1675
    Legalább Community szervereket lehetne bérelni már jobb lenne.Ezzel megoldanák a Pve Co-op részét ha már nem teszik bele és csalók így kizárva
  • priluki
    #1674
    huhu.. emlékszem én is ilyen lelkes voltam.. :) offline az jó ötlet, de ha mennél online inkább uninstall.. desync ,paradoxonok, csalók ,szar hangok.. kihagytam valamit ami a legfiontosabb alapja lenne egy fps-nek? :D szóval tartalom van meg mézes madzag de egy rakás szar.. 4 éve vettem meg azóta várom a csodát.. , és tudom valakinek így is jó de az számomra igénytelenség (sry tőlük )
  • T800
    #1673
    Itt a fórumozók között nincs olyan aki munka után elkalauzolna engem 1-1 körben? Semmi komoly, csak hogy képbe kerüljek néhány alap fogalommal :)
  • Ombika
    #1672
    Duplan szarod magad ossze! :-)
  • T800
    #1671
    Szerintem én elleszek most ezzel az offline részével, amíg a mapok nagyrészét betanulom, illetve a scavektől nem sz*rom össze magam :)
    Utána csak az lesz az újdonság, hogy pl. mit kezdek egy playerrel... :)
  • undY1ng #1670
    Ja és az összes páncél csak dekoráció ebben a játékban. Legalább a scavek ellen néha jó.
  • undY1ng #1669
    A woods-ot nagyon csúnyán kezdem megutálni, mióta nem sikerül az a szimpla sz*r küldetés, hogy ölj meg 3 scavet de ne használj semmi healt, boostot a meccs alatt... Mindig vagy a végén vagy közte halok meg.
  • Paladin
    #1668
    Ezt azok mondják, akiknek jók a reflexeik, és általában jók a kompetitív shooterekben. A többieknek factory a legrosszabb hely :)

    T800: woodsot utáltam ezért én is, amíg kisebb volt. Mióta nagyobb lett, van hely manőverezni.
  • T800
    #1667
    Woods-on a sok sniper amitől nem tudok megmozdulni. Elindulok és még a lövés hangját sem hallom de már végem van. Factory pedig nekem nagyon úgy tűnik, hogy aki egyszer kitanulta a mapot és tudja, hogy melyik hang honnan jön az is ellehetetleníti az újoncok életét. Egy rossz mozdulat, egyből tudják hogy hol vagyok, nekem pedig lövésem sincs róla... De lehet akkor erőltetni fogom, illetve inkább az offline köröket.
  • TomStorm
    #1666
    Én Factory-n kezdtem anno.Jó volt tanulni gyors loot-ra és lőni.Aztán mentem Woods-ra majd Custom.
  • Metalmilitiakid
    #1665
    Customs nem feltétlenül a legbarátibb terület kezdőként, hiába oda visznek a küldik. Túl sok hely van ahol összeszűkül a pálya és szinte tuti, hogy belefutsz valakibe, valamint a loot pár koncentrált helyen van. Mostanában (amikor utoljára játszottam) Woods volt elég nyugis amióta nagy lett a pálya és adtak több loot pontot is.
  • T800
    #1664
    Metalmilitiakid és undY1ng!

    Köszönöm szépen a válaszotokat, javaslatokat! Sok videót meg fogok még nézni, hogy tisztában legyek hogyan is érdemes belemenni egy harcba. Megkeresem ezt a Discord szervert is, mert hamarabb tanulnék, ha valaki "fogná a kezem" közben. Nem fogom ennyire félteni a rajtam lévő amúgy is 0 rúbelt nem érő holmikat... :)

    Térképeket már nézegettem, illetve nyomtattam egy Customs teljes térképet is. Először megpróbálom ezt a mapot betanulni, első küldetések úgy is ehhez kötnek ha jól láttam.
  • undY1ng #1663
    Tavaly voltam hasonló cipőben mint te, viszont másfél hónapja "megállás" nélkül tolom a játékot, csak a tarkovval, semmi mással és még mindig ugyanaz a nagy kedv (főleg, hogy egyre jobban megy és jövök rá trükkökre, taktikákra).
    Ahogyan már Metalmilitiakid is írta, az egy nagyon jó taktikta, hogy úgy menj be egy adott raid-re, hogy az a gear ami rajtad van már kuka.
    Soha ne legyen ettől félelmed, hogy ezeket elveszíted, mész 1 scav kört és már sokkal nagyobb értékkel jössz ki, mint amivel ott bementél.

    Az még néha bennem is van, hogy egy huzamosabb harcnál felmegy az adrenalinán, de sztem ez normális mindenkinél.

    S igen, már eljutottam én is ahhoz a részhez, hogy keresem a harcokat. Ahogy hallok valami fegyverdörrenést már futok is oda, persze nem ész nélkül, taktikusan a betanult módszerek szerint az adott pályán.
    Számomra most nagy kedvenc lett a customs, így hogy az összes titkos zsákmányt is ismerem már.
    Na meg most jönnek a szivatosabb küldik 31 környékén (soha nem voltam még ekkora színtű).
  • Metalmilitiakid
    #1662
    A hivatalos Sherpa programot nemtudom, hogy van-e magyarul de van az Escape from Tarkov Hungary facebook csoport és nekik van egy külön Discord-juk is. Nagyon sokan vannak fent vannak külön kezdőknek szoba, lehet segítséget kérni és általában Sherpa feladatokat is vállalnak, hogy együtt játsszanak veled és közben tanítanak. Én is úgy voltam mint te és itt sikerült úgy kitanulnom a dolgot, hogy már lazán elvagyok egyedül.

    Azon magában ne akadj fel, hogy időnként letörlöd. Nekem vagy 1500 órám van benne mégis kb minden 2-3 hónap után legalább annyi szünetet is tartok a játékban, ez ne tántorítson el.

    A félelmet meg 2 féle képpen tudod legyőzni szerintem, az egyik az az, hogy Offline raid-ben begyakorolod kicsit a harcokot a Scav-ek ellen így tudod mire számíts tőlük, bár ez igaz PvP-ben nem segít.
    A másik pedig, hogy fogadd el, hogy halott vagy. Mindig úgy menj be a raid-be hogy az adott gear ami rajtad van azt felejtsd el,mintha már nem is lenne és az az öröm ha kihozod. Így nem attól fogsz félni, hogy úristen mi lesz ha meghalok, hanem keresni fogod a harcot, hogy legalább valamit kihozz belőle ha már úgyis halott vagy. Furcsa logika, de nekem működött :D Ha nem érdekel a cucc ami rajtad van sokkal kevésbé érzed a nyomást magadon, hogy most úristen mi lesz.
    Van egy "rejtett" harmadik opció is bár az kezdőként nehéz, de am nem vészes úgy se. Elég egy pisztoly meg egy nagyobb mellény+hátizsák. Hogy tanulj be valami hidden stash run-t pl. Shorline vagy Woods, ahol kb 15 perc alatt 100k Roubel alatti befektetéssel kitudsz annyi pénzt hozni, hogy ne kelljen féltened a Gear-ed. Nézz szét lentebb a topikban vannak térkép linkek meg egyébb hasznos dolgok linkelgetve ami segíthet.
  • T800
    #1661
    Sziasztok!

    Működik még ez a Sherpa program a játékban de magyar szinten? Vállal valaki "túravezetést" teljesen nooboknak? (Nekem) :)
    A sztorim az lényegében annyi, hogy megvan a játék kb. 2017 óta, többször nekifutottam, de x játék után olyan szinten elmegy tőle a kedvem, hogy mindig törlésre kerül a sor. Nincs benne semmi sikerélményem. Próbáltam több YT videót nézni / követni az instrukciókat, türelemmel, odafigyeléssel de egyszerűen a gyakorlatban sose tudom hasznosítani. Jelen pillanatban jobb szeretem néni streamen / videón mások gameplayét mint hogy én szenvedjek vele.

    Érdekelne másokkal is volt e hasonló helyzet, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen? Van valami tuti tippetek? Hogyan lehet legalább egy kicsit is fejlődni? Ha meglátok egy scavet akkor ne pánikoljak be és lőjem körbe, ő meg 1 hittel ne intézzen el? :D

    Köszi előre is aki elolvasta a drámámat, hátha valaki jár, vagy régebben járt hasonló cipőben.
  • SötétBarom
    #1660
    Valamennyire van tét újra. Már úgy is gecire untam eladogatni a meta HK-kat mechanicnak.. Kurva jó az is, hogy nerfet kapott a loot, nem olyan egyszerű fosni a pénzt mint eddig.. Vagy lehet, csak most tűnik úgy. Mindegy, wipe rlz.
  • nordan
    #1659
    hát nekem kb 50 órát volt bekapcsolva kezdés óta stream és most kaptam egy fekete maszkot.........
  • Metalmilitiakid
    #1658
    Ne röhögj nekem is az volt az első :D Kb. az első 2 napban semmi értelmeset nem kaptam.
  • Kissssss0 #1657
    doboz gyufa lol :DDD
  • Metalmilitiakid
    #1656
    Szerintem is így van én is így haladtam szépen felfelé. Szerintem az alapján kapsz jobbat, hogy mennyi az össz időd amit nézéssel töltöttél.
  • Paladin
    #1655
    Érdekes, hogy a dropok mintha idővel egyre jobbak lennének. Első konkrétan egy doboz gyufa volt 6 óra után. Meg usanka, meg ilyenek. Azóta viszont már volt bitcoin, meg a 2017-es karácsonyi AKM is :)
  • Paladin
    #1654
    Meg persze mindig érdemes a wikit csekkolni, egy-két nap múlva már volt fent egy vázlatos, most van kétféle is.
  • Metalmilitiakid
    #1653
    A térképes oldalon már fent van az új. Én innen nézek minden térképet.
    https://www.gamemaps.co.uk/game/tarkov/maps/woods_glory4life_v3