1079
  • stargatelost
    #875
    Berendelték az 5. évadot!!!
  • Inquisitor
    #874
  • PetruZ
    #873
    A teljes Expanse panelt még nem rakták ki, csak egy részletet: Dominique Tipper (Naomi) erről a bizonyos jelenetről beszél a ComicCON-on.
  • Renegade
    #872
    oooh fuck off :)
  • cylonflatus
    #871
  • PetruZ
    #870
    És volt még egy aranyos esemény is. :) Jó fejek a színészek (megint).
  • Inquisitor
    #869


    Clip: Rocinante Lands on Ilus
  • Renegade
    #868
    nyilván Holden csinálja a kávét :D
  • PetruZ
    #867
    A színészek meglátogatták az Amazon HQ-t és rögtön munkára fogták őket... :P (Még mindig nincs S4 dátum.)
  • cylonflatus
    #866
    Ha már könyvezünk, ajánlok én is kettőt amit nem láttam eddig ajánlani, hátha valakinek új lesz: Charles Stross - Accelerando, és Alastair Reynolds- Jelenések tere. Nekem nagyon bejött mindkettő. Az Accelerando kicsit eszement, de jó.
  • Renegade
    #865
    Milyen cukik már a pókok és elbaszottak az emberek :)

    Júdás elszabadul:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    na igen, a végére én is haragudtam, rohadtul kellett volna egy rendes lezárás a lövöldözgetés helyett, mi lett Ozzi idegen haverjával, mi lesz a nemzetközösséggel ezután (mire itthon megjelenik a Void trilógia addig megöregszünk). A csillagutazó is megérdemelt volna egy rendes lezárást, illetve rohadt jó lenne olvasni az elzárt világokról, sajnos amit nem kellett volna túlírni azt túlírta, ami sok embert érdekelt volna azzal meg alig foglalkozott. Tényleg el lett szúrva a vége, annyira jó a könyv 90%-a, hogy nem ezt vártam a végére :(
    Ozzi kellett, ő lett végül is az egész emberiség messiása, hogy ne legyünk űrnácik, ehhez kellett az utazása. Én a mérnők srác nélkül lettem volna meg.

    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2019.04.07. 22:08:20
  • Prof William
    #864
    Az Idő Gyermekeit már olvastam és nagyon tetszett. De a Xeno is megvan már, csak még nem kezdtem bele.

    Renegade: Na Júdás Elszabadulban már tényleg elszaladt a ló az íróval.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Konkrétan az egész Ozzie szálnak kb semmi értelme. Amit ott megtud azt kb fél oldalban össze lehetett volna foglalni más forrásból a történet egy pontján és nem kellet volna rá minimum 400 oldal. És persze megy a nagy Primer támadás de nem inkább olvassunk még 30 oldal Ozzie-s ökörködés. Szegény Mellanie szerepe meg az utolsó két könyvben szinte már csak annyi, volt hogy egyik ágyból a másikba mászott és fejezetnként más híres, vagy nem annyira híres szereplő kúrta rommá. A vége meg. Azt hinné az e,ber hogy kb 3
    000! oldal után talán lenne idő komolyabb lezárásra , de nem kb10 oldalon lerendezik az egészet.
  • Renegade
    #863
    ha már könyvek:

    nekem most zsinórban, sikerült beleszaladnom három köldöknézős könyvbe (az emberek bénák, vagy gonoszak, az idegenek normálisak, ilyesmi)...szóval nem ajánlom ezt a combót, de külön-külön érdekesek lehetnek:

    Az idő gyermekei
    Xeno (magyar, Markovics Botond (szerintem) eddigi legjobb könyve)
    Letűnt világok

    ha, csak egyet akarsz ezek közül elolvasni, akkor Xeno

    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2019.04.06. 17:40:39
  • Lysandus
    #862
    Köszi a könyvtippeket én is, nekem is bejött Kloos koma és a Pandora sorozat.
  • Fenrir
    #861
    Én is így voltam vele, kétszer is elolvastam a 3 könyvet :D
  • Renegade
    #860
    a Júdás elszabadul lesz sajnos nagyon túlírva, ráadásul rossz helyeken, nem ott, ahol kellett volna ami nem tett jót neki, ettől még nagyon a könyv, csak nem zseniális.

  • Caliph
    #859
    én most olvasom a pandora csillagát,hát teljesen egyet tudok érteni :D
  • Pares
    #858
    Én már mind a hatot ledaráltam, felét magyarul, felét angolul :D Nagyon tetszett.
  • Renegade
    #857
    hát ez vicces volt (Frontvonalak), mert szerintem ilyen kő egyszerű katonai scifit még sosem olvastam, ennek ellenére nem tudtam letenni, valamit jól csinált az író, mert nagyon gyorsan végeztem a három könyvvel, ami eddig megjelent.
  • cylonflatus
    #856
    Mondjuk azért ez tényleg egy hülye kérdés :)
  • [NST]Cifu
    #855
    Azért lehet érezni, hogy ki az, aki ezen tud nevetni, és ki az, aki "micsoda hülye kérdés ez?" szinten válaszolja meg. :D
  • PetruZ
    #854
    Mit csinálnának a színészek, ha nem lett volna S4?
  • Lysandus
    #853
    Beleolvastam, de mivel erősen spoileres, hagyom a csudába. :-)
  • PetruZ
    #852
    Korábban itt írtam mindhárom könyvről (és majd felkerül a Goodreads értékelések közé is).
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2019.01.31. 17:07:59
  • Lysandus
    #851
    Köszi, ezt a Kloos sorozatot kipróbálom.
  • Renegade
    #850
    cool, úgy is azon tipródtam, mi legyen a következő, ha befejeztem a mostanit. :)
  • Fenrir
    #849
    Ha nem volt még akkor tudom ajánlani Marko Kloos-tól a Felderítők, Frontvonalak és Tengerészek sorozatot. Baromi hangulatos és jó nyelvezettel megírt könyvek, nekem most ez lett az új kedvencem, bár Richard Morgan-től a Valós Halál (Altered Carbon című netflix sorozat van belőle) és a Törött Angyalok is bejön.
  • Prof William
    #848
    Pont most olvasom. Nagyom jó és érdekes de Hamilton hajlamos ISZONYÚAN túlírni a regényeit. A 4 megjelent Nemzetközösség regényből regénynenkén minimum 200 oldalt ki lehetne húzni úgy hogy nem tűnne fel senkinek.

    Ettől eltekintve viszont a világ és maguk a történések nagyon jól meg vannak írva.
  • cylonflatus
    #847
    Köszi a tippet, én rögtön teszek is egy egy próbát a "grandiózussal". :)
  • Renegade
    #846
    hát azért kell azzal kezdeni, mert az a gyengébb :)

    Szerintem: az alapötlet jó volt, de annál a ciklusnál érződött igazán, hogy na, ez tényleg túl lett írva, mint az Endymion felemelkedése Simmonstól.

    Én egyszerűen szeretem egy adott író regényeit végigolvasni, viszont a Hyperion óta piszok finnyás lettem, ezért említettem meg, hogy, ha valaki szeretné végigrágni Hamilton scifijeit magyarul, akkor az kezdje a sárkánnyal. :)
  • PetruZ
    #845
    Nekem ellenkező tapasztalatom volt vele. A földre hullt sárkány szerintem nagyon gyenge.
  • Renegade
    #844
    könyvmolyoknak:

    újra ajánlani tudom mindenkinek Peter F. Hamilton, Nemzetközösség regényeit, éppen a Júdás elszabadult olvasom és tegnap megtörtént az, ami nagyon rég óta nem: reggel négykor komoly akaraterő kellett, hogy letegyem a könyvet. Sajnos eddig magyarul csak 3 könyv jelent meg ebben az univerzumban, de már készülnek a honosítások.

    ismertető

    Aki egy kevésbé grandiózus művével szeretné kezdeni, csak, hogy ne érezze visszalépésnek a regényeket (88%-93%), az kezdje a Földre hullt sárkánnyal.

  • BaliBoy
    #843
  • cylonflatus
    #842
    Nagyon remélem, hogy nem hagyják ki Havelockot, hogy megint spóroljanak a karaktereken, mint a legutóbbi évadban Bikával tették, de mondjuk nem hiszem. Szerintem ettől kurva sokan ki is akadnának ha kihagynák, ráadásul őt is Drummerrel pótolnák. Szerintem pusztán arról van szó, hogy a könyvekkel ellentétben a tv-show egy időben párhuzamosan több különböző szállal foglalkozik. Mint az első évadnál pl, Avasaralával csak a 2. könyvben találkozunk, meg még jó-pár szereplővel ugye, míg az első könyvben kizárólag Miller és Holdenék szemszögéből látjuk az eseményeket. Szóval míg a Cibola meghódítása csak az Iloszon futó történettel foglalkozik, a képernyőn az első évadhoz hasonlóan a többi szálat is követni fogjuk, ennyi. Nagyobb összeget föl mernék tenni, hogy már a következő évadban elkezdik fölépíteni a Marco-féle eseményeket, és Drummer szerepe ahhoz fog kapcsolódni.
  • Renegade
    #841
    Könyv Spoiler

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    és akkor nagyon óvatosan fogalmaztál, mert kb ennyi hangzott el: egy entitás lekapcsolta párpercre a teljes emberiség agyát a naprendszerben Pont és ennyi, még csak szóba se került, hogy emiatt hányan haltak meg (vagy nem emlékszem), én értem, hogy a föld nem a régi, de csak volt két darab repülő ami leszállni készült esetleg 2 autó egy kereszteződésben. Pár oldalon megkaptuk, hogy lehet, hogy immúnis az agyunk a teljes lekapcsolásra, de lehet, hogy figyelmeztetés, aztán ment tovább a cselekmény. :(
  • Caliph
    #840
    na elolvastam az utsó megjelent könyvet,a cselekmény szinte megint alig haladt előre: legalábbis ami engem érdekelt volna:

    KÖNYV SPOILER

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ismét emberi kakaskodás,a protomolekula és teremtőinek ellensége minimális részvételével


    Néha nem is bánnám ha a sorozat kicsit nagyobb léptékben haladna,mint a könyv,csak győzzék irni a könyveket,ne az legyen mint a trónok harcával

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.10.07. 14:19:02
  • Renegade
    #839
    mit keres itt Drummer? Lecserélik Havelockot, vagy mi?

    Sajnos nem tudok örülni most ennek a kedvcsináló résznek, mert nekem nagyon nem adta a Perszepolisz ​felemelkedése és akkor még finoman is fogalmaztam. :(

    ráadásul ez utóbbi könyvben teljesen lementek oviba a Deus ex Machina vonalon

  • PetruZ
    #838
    S4 Start of Production - Behind the Scenes
  • Renegade
    #837
  • Renegade
    #836
    jaja :)