1079
  • Renegade
    #955
    ja, most már elérhető Hamiltontól a Void trilógia első kötete, csak hát, ugye, Hamiltont nem szabad olvasni addig amíg kint nincsen az adott ciklus összes könyve, mert ugye szeret írni...sokat...meg hát ugye a főszereplők mennyisége.

    Viszont, ha nem esik rosszul a Nemzetközösség után, egy kevésbé grandiózus művet olvasni Hamiltontól, akkor ott A földre hullt sárkány.

    Aki még nem olvasott Hamiltont, annak érdemes ezzel kezdenie.

    Ja, meg ja: oldschool, de még mindig az egyik legjobb alternatív nézőpontos, picit young adult könyv szerintem, az bizony Vernon Vinge: Tűz lobban a mélyben.

    Na mára ennyi, ezekkel mindenki el lehet egy darabig :)
  • Renegade
    #954
    Kvantumtolvaj? o0 nyilván jó, de az nagyon nem a lazán odadobjuk cím :)

    Azt, szerintem illik ezzel felvezetni:

    Hi olvastad, Greg Egantöl A diaszpórát (khhhhm...fordította:Huszár András)? hogy tetszett?

    majd:

    fúúúú jó volt, imádtam,
    cool, kezdj el Hannu Rajaniemet olvasni

    fúúú, jó volt, de kész lettem, fáj a világ
    háááát, akkor esetleg Brandon Hacket? Az Isten gépei? Az ember könyve? Ezek se sétagalopp, de legalább nem akarod felvágni az ereidet utána

    minden más: ne olvass transzhumanizmus zsánert :)


  • Caliph
    #953
    húbakker ezzel elleszek egy darabig,köszi nektek
  • Renegade
    #952
    könnyedebb: Hadállat, Xeno
    könnyed szemrángós: Scazitól az Egyesülés: az első rész az egyik legrosszabb könyvélményem, a második már vállalható
    köldöknézős: Az idő gyermekei
    Adrian Tchaikovsky nevét érdemes megjegyezni (Hadállatt, Az idő gyermekei), szerintem ügyesen bánik az érdekesebb nézőpontokkal, az egyik könyvben pókok a főszereplők, a másikba meg Rex és barátai...Rex jó kutya, mindent a gazdiért, csak hát gazdi egy háborús bűnös, Rex meg egy szarrá módosított gyilkológép, aki bármit megtesz azért, hogy a gazdi megdicsérje, mert ő jó kutya :) Kicsit újragondolt Asimov, Robotika, csak nem olyan mély, viszont naprakész, pl Rex egyik...khm, bajtársa mémekben kommunikál és nem tűnik erőltetettnek.
    Nekem a tavalyi év meglepetése a Hadállat volt, nem váltja meg a világot, de roppant szórakoztató és megfelelően hatásvadász, kíváncsi vagyok valaki összeszámolta-e, hogy hányszor van leírva a könyvben az, hogy "jó kutya"? Nagyon sokszor és elég jól működik ez a két szó. :)
  • cylonflatus
    #951
    Akkor mondok még egy párat. Pl Dan Simmons Hyperion regényciklusa (Hyperion, Hyperion bukása, Endymion, Endymion felemelkedése), és az Ílion duológiája (Ílion, Olümposz I.-II.), Alastair Reynolds: Jelenések tere, Hannu Rajaniemi: Kvantumtolvaj, Charles Stross: Accelerando
  • Caliph
    #950
  • PetruZ
    #949
    Jack Campbell-től az "Az elveszett flotta"-sorozat. Az első három jelent eddig meg itthon. Egynek jó volt, itt írtam róluk (nem spoileresen).
  • Caliph
    #948
    kösz,könyv tippek jöhetnek most pont nincs mit olvasni,a frontvonalakat is itt ajánlottátok meg a Hamilton nemzetközösség sagajat is,mindkettő bejövős volt :D
  • cylonflatus
    #947
    Közben befejeztem a A halál vége c. könyvet is. Aki szeret olvasni és szereti a hard sci-fit az bátran tegyen vele egy próbát. Egy trilógiáról van szó, ez a befejező kötete. Sorrendben: A háromtest probléma, A sötét erdő, A halál vége, szerző: Cixin Liu.
  • cylonflatus
    #946
    Az egész sztorin jól szórakoztam, de Elvi fejezeteit vártam a legjobban.
  • Caliph
    #945
    pont ugyanazt érzem,tegnap fejeztem be...olvasom olvasom,és amikor épp belendülne,akkor bumm köszönetnyívánítás...


    könyv spoiler!!!


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    és többnyire kiszámítható volt,mindenki tudta sztem ki Timothy és azt is hogy biztos túléli :D Teresa szinte teljesen felesleges szál egészen a végéig,Elvi meg ahogy jósoltam korábban hozta az izgalmas protomolekulás szálat...sajna szintén kevés hányadban,és ismét az emberi konfliktusokról szólt a rész. de legalább felpiszkált duerte valamit :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.12.20. 09:51:13
  • cylonflatus
    #944
    Hú, akkor jó :)
    Amúgy most végeztem a Tiamattal, nekem nagyon bejött. A vége az tényleg kicsit hollywoodira sikerült, és egy kicsit egyszerűnek éreztem (
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pl a szökés és vele párhuzamosan a támadás során felmerülő problémák azonnal meg is oldódtak, ahogy Holdent és Teresát utolérik és felbukkan Amos, vagy amikor Naomiék leszállnak a bolygóra a másik hajón előkerül pár megmaradt töltet a légvédelmi sínágyúkra
    . Mint ha elfogyott volna az írásra szánt idő, a regény 3/4-ét alaposan, megfontoltan írták volna hónapokig, a végét meg lerendezték két hét alatt. De jó volt ez, jobban élveztem mint az utóbbi három könyvet.
  • PetruZ
    #943
    Nem. :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Naomi nem bírja sokáig lent, fel kell mennie, Alex is megy vele, és jön az űrhajós bűvészkedés.
  • cylonflatus
    #942
    Viszont a Lunát most is kispórolták. Ok, teljesen lényegtelen apróság, semmi lényeges nem történik a Holdon, csak jól esett volna egy kis eyecandy. A sorozatban jártunk a Földön, a Marson, az Övben, a gyűrűtérben, és most az Iloszon, megnézném nagyon a Holdat is. Csak hát semmi fontos nem történik ott (pl Naomi ott találkozott személyesen is Holden szüleivel, direkt a kis gravitáció miatt, szóval tényleg apróságok)
    A kérdésedre válaszolva Naomi a könyvben nem marad a bolygón ahogy Alex sem, kidobják Amost és Holdent, aztán már röppennek is vissza bolgyó körüli pályára. Viszont én nem néztem még csak csak az első részt, és ez most egy kicsit lehangolt, mert ha Naomi és Alex a bolygón van, akkor gondolom ugrott a Havelock szál, vele az összes látványos bolygó körüli űrhajós mutatvány. Ugrott?
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2019.12.19. 20:36:32
  • SzirmosSzisza
    #941
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Igazából az egész olyan fura volt ott, csak 3 embert vitt oda, a hajója teljes legénysége meg mit csinál a boarding alatt? Lehet, hogy Ők tényleg el tudják kapni akkor.
  • PetruZ
    #940
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt olvastam, hogy még időben kihalásszák és egy darabig még élni fog valami gépre dugva. De lehet, hogy csak false rumor. Az 5. évadra nincs kiírva a neve.
  • Vata111
    #939
    A zene pedig időnként a BSG-t idézi. Dobok a csatajelenetk alatt, stb.
    Már szinte várom, mikor csendül fel az "Along the watchtower" :-)
  • SzirmosSzisza
    #938
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Kidobták az űrbe, hogyne hallna meg :D

    Miller nekem úgy rémlik nincs később. De a színész mintha rendezne 1 részt az 5. évadban.
  • PetruZ
    #937
    Időközben olvastam, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az öreg mégsem halt meg ott, később fog, az elküldött üzenetnek így lesz jelentősége.

  • PetruZ
    #936
    Aki képben van a könyvekkel, még egy dolgot áruljon el:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Millernek tényleg annyi, vagy felbukkan még? Kedveltem a karakterét...

  • Renegade
    #935
    nekem úgy tűnik, hogy a Fireflyos koncepcióval dolgoznak a készítők: néha a teljes csend, néha egészen jól vágva (pont belülről hallod), néha a zenével meg az effektekkel játszanak, de persze van a tyútyú, meg külső nézetes hajtóműhang is.




    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2019.12.17. 23:47:42
  • Renegade
    #934
    yes, nincsen cukiskodás a PG miatt, és Avasarala hozza a könyvekben megszokott formát :D
    "Holden, do not put
    your dick in it.
    It's fucked enough already."

    Első rész nekem nagyon tetszett, eddig úgy tűnik, hogy jó kezekbe került a sorozat.
  • SzirmosSzisza
    #933
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Hogy őszinte legyek a könyben nem is emlékszem, hogy meghal-e, de ott picit máshogy bontakozott ki ez az egész szál (illetve az OPA vezetőség is, volt egy Bull nevű karakter aki be lett olvasztva Drummer karakterébe).

    A könyvben amúgy annyi a különbség, hogy Lucia szerepét a férje veszi át (illetve a sorozatban teljesen kimaradt de az Ő gyerekük is eltűnt Mei-el együtt, sőt, ha jól rémlik Ő az a gyerek aki "átalakult" és ugrált a falon, bár ez a szál az előző évadban is hanyagolva lett, gondolom azért se erőltették itt).
  • PetruZ
    #932
    Nem olvastam a könyveket, de nekem eléggé tetszett ez az évad. Jól volt adagolva a tempó és az új karakterek is általában jók voltak.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lucia nem annyira, Marco-t meg eléggé megutáltam, ami jól jel lehet, hogy gyűlölhető ellenfélre van kilátás a következő évadban. Az öreg Ashford szépen távozott, ő biztosan hiányozni fog. Valami üzenetet is továbbított még, mielőtt meghalt, a könyvben szerepelt ez?

  • shaddam
    #931
    A legnagyobb mesterektől szereztek ihletet
  • Caliph
    #930
    Roci vs Sulaco ? :D
  • shaddam
    #929
    Olyan szép űrhajók vannak benne. Kár hogy van hang

  • SzirmosSzisza
    #928
    Vélemény az új évadról? Nekem picit vegyes (bár IMDB 9 felett van az összes rész).

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nem tudom eldönteni, hogy 1-2 dolog akkor se tetszett volna, ha nem olvastam volna a könyveket. Pl, hogy Naomi lejött haverkodni az öv beliekkel, Bastia/Lucia szerepcsere, Bobbie/Avasarala szál, Marco és ami az utolsó rész végén történt).

    A látvány viszont marha szép volt, csomó új marsi szín (volt eddig bármi is az előző intróban levő katonákon kívül?), Rocciról minden, az új bolgyó, 1-2 apróbb dologtól eltekintve szerintem nagyon rendben volt a CGI.



    Ellenben forgatják már a következő évadot, remélem jövőre már kint lesz.
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2019.12.16. 16:21:19
  • cylonflatus
    #927
    Én még csak tegnap kezdtem olvasni és még nagyon az elején vagyok, 6. vagy 7. fejezetet olvastam el, de eddig nagyon tetszik. Egyetértek, ez eddig jobbnak tűnik mint az előző, és sokkal jobbnak mint az azelőtti kettő könyv.
  • Renegade
    #926
    Na, befejeztem az új könyvet, szerintem jobb volt mint az előző, mondjuk a vége ennek is fájdalmasan hollywoodi volt
  • mulli1986
    #925
    Nekem az első évad elején úgy rémlik, hogy volt 1-2 olyan jelenet, amiben ezt szándékosan kiemelték, hogy nincs hang, de amúgy nem foglalkoztak vele. Szerintem erre a pár jelenetre gondoltak, ahol ez volt a fő cél. Nyílván egy csatajelenetben nem az vonja el a gigyelmedet, hogy van-e vagy nincs hang, hanem hogy mi történik
  • Count Adyn
    #924
    Jah ez mondjuk tényleg fura hogy honnan vette:D elvileg kiprobaltak a producerek hogy milyen lenne de gáz volt:D
  • Lysandus
    #923
    Ezzel semmi gond, csak akkor ne mondja a kiscsávó a videóban, hogy az Expanse ebben is pontos, mert a sorozatban az űrben nem hallani a hangokat :D
  • SzirmosSzisza
    #922
    Erről nyilatkoztak anno a készítők, hogy enélkül marha unalmas lenne egy űrcsata :D
  • Lysandus
    #921
    Hogyne lenne korrekt a sorozat abban, hogy az űrben nincsenek hangok :



    És ez csak egy példa, amit most hirtelen találtam. Ebben a sorozatban (is) mindig hangos volt a világűr.
  • PetruZ
    #920
    Az Amazon megadja a módját a sorozat reklámozásának: drón-show a pár nappal ezelőtti Las Vegas-i Intersect 2019 zenei fesztiválon...
  • Count Adyn
    #919
    9:30 körül kezdodik a diszletek kozti moka :)
  • Renegade
    #918
    arra sem kell sokat várni, mindjárt itt a premier :)
  • SzirmosSzisza
    #917
    Azt hittem sorozatra gondolsz :(
  • Renegade
    #916
    csak halkan jegyzem meg, hogy már fent van virágboltban