1079
  • cylonflatus
    #1039
    A 6. évad után is lesz még nem? Legalábbis valami ilyesmit hallottam.
  • PetruZ
    #1038
    Úgy tűnik azért, hogy az Amazon nem csak hagyja lepörögni a maradék két évadot, kicsit rá is dolgoznak a külsőségekre. Az előbb jött ki egy beharangozó videó arról, hogy az 5. évad részei után Wes Chatham (Amos) és Ty Franck (James S.A. Corey egyik "fele") elbeszélgetnek a látottakról, a mögöttes titkokról, meg úgy általában mindenről, ami a The Expanse.
  • mulli1986
    #1037
    Mindegy, fejben fejezze be mindenki úgy mint a mass effect-et. Nagy különbségek úgy se voltak a kettő között csak az egyiket sikerült lezárni
  • Lysandus
    #1036
    Ugyanezt gondolom én is. A könyveket se veszem már pont emiatt.
  • mulli1986
    #1035
    Igen, nekem már a 3. évad felétől elég gatya ez a sorozat. Kicsit olyan érzésem van, mint a jönnek a srákányok, csak ezek nem érkeznek meg.
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.12.07. 12:52:34
  • cylonflatus
    #1034
    Ja erre (a sneak peaket nem láttam eddig csak a trailert)
  • SzirmosSzisza
    #1033
    A trailerben csak Holden vetití ki azt neki a telójáról nem?

    Mármint, ha erre gondolsz.

    Amúgy az előkerül többször is, elvileg Holden is látja mikor átkelnek a kapun, Elvi is látja a bolygón, illetve mikor egy bizonyos hajó elsüti egy bizonyos fegyverét akkor is előjönnek.
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2020.11.30. 23:19:45
  • cylonflatus
    #1032
    Mondjuk az előzetesben van egy jelenet, ami miatt talán elképzelhető, hogy mégis megpróbálják befejezni 2 évad alatt. A trailerben van egy jelenet, amiben ha jól emlékszem Fred egy furcsa jelenséggel kerül kapcsolatba, ilyen füstcsík-csáp szerű valami energia cikázik körülötte, ez nagyon hasonlít arra a jelenségre, ami a legutolsó könyvben felbukkan. Én nem emlékszek semmi utalásra ezekkel kapcsolatban a korábbi könyvekben, főleg nem Freddel. Ez talán utalhat arra, hogy időrendben később felbukkanó elemeket hoznak be a könyv(ek)ből, sőt talán arra is, hogy Drummerhez hasonlóan Fred szerepét is átírják és más sorsot szánnak neki. Ha már Alexet kiveszik...
  • Renegade
    #1031
    én értelek, de az már csak a rókakoma volt.

    Straczynski borzasztóan feszesre írta meg a történetet, még azelőtt, hogy adásba került volna, írd és mond tényleg egy regényciklust adott le forgatókönyvnek. Michael O'Hare esetében volt csak hajlandó változtatni a stáb, a betegsége miatt. Straczynski többször lenyilatkozta, hogy csak a vakszerencsén múlott, hogy Bruce Boxleitner be tudott ugrani és minimális átkötéssel, meg egy csavarral jobbá tudták tenni a sorozatot.

    más: nyilvánvaló, hogy mindenki mást kedvel, mások a preferenciái, de szerintem a B5, az filmtörténeti emlékmű, mert, meg volt írva történet az elejétől a végéig. SZERINTEM, ilyet regényfolyamban sem nagyon látni.

    Hány olyan történetet ismerünk, amikor a vége nem adja ki? Lost, ME (jó én szerettem, de megértem azokat, akik csalódtak a végén) és jó eséllyel az Expanse (könyv) is erre a sorsra fog jutni. Volt egy jó ötlet, aztán, majd csak lesz valami...
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2020.11.28. 16:31:48
  • Prof William
    #1030
    Igen az az egyik kedvenc részem az utolsó évadban. Utána már tényleg csak pár résznyi "levezetés" van hátra. A B5-öt tökéletesen és kereken befejezték.
    A Crusader film + sorozat már csak egy izzadságszagú erőlködés volt hogy erőszakkal folytassák, azt amit már tökéletesen befejeztek. De amúgy is a több millió (milliárd?) évvel a jövőben játszodó Posthumanos "utolsó" rész után ki aggódott egy percig is, hogy "jajj vajon kihal-e az emberiség 5 évvel később?"

    Valami Babylon 5 Star Treket akartak összehozni ezzel a Crusader hajóval de nagyon nem jött össze.
  • Micsu
    #1029
    A crusadert mar a felenel elkaszaltak.
  • Kissssss0 #1028
    pedig én úgy emlékszem volt ott egy crusade sorozat is ami eléggé nyitottan hagyta a dolgokat.
  • Micsu
    #1027
    Sztem az egy egesz kerek lett, foleg sok mai sorozathoz kepest.
  • Renegade
    #1026
    Nope, nope, nope. Annak volt rendes lezárása, ugye amikor elbúcsúzik a posthuman a naprendszertől. Addig volt megírva az első perctől, utána már csak a tv társaság erőlködött.

    Volt amúgy azóta olyan több évados sorozat (bármi, nem csak scifi), amikor az író úgy házalt, hogy jó napot kívánok 74 rész, se több, se kevesebb, érdekel?
  • SzirmosSzisza
    #1025
    Egyelőre az se biztos, hogy nem próbálják-e a maradék könyvet ebbe a 2 évadba belesűríteni (remélem nem), illetve azt se tudni, hogy a következő évad meddig viszi el a dolgokat. De amúgy van mindig szerepe mindenkinek.
  • PetruZ
    #1024
    Úgy tudom, a 7. könyv előtti hosszú, több évtizedes időugrás volt a fő ok, szóval valamikor lehet, hogy lesz még valami az utolsó három könyvből is, csak esetleg más színészekkel, vagy tévéfilm formájában. A könyveket (még) nem olvastam, így nem tudom, a 6. évadban Alex mással lesz helyettesítve, vagy egyáltalán nincs is szerepe?
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2020.11.26. 22:05:51
  • SzirmosSzisza
    #1023
    Mondjuk ott volt az a hatalmas gyémánt(?) meg a "lassú" zónában is volt azért egy incidens. Mondjuk nekem tetszett a Laconia szál is, szóval engem nem zavart, de az utolsó könyben nem tudom, hogy fogják elvarrni a dolgokat.
  • Kissssss0 #1022
    na a Babylon 5 is megérne egy feltámasztást, eléggé nyitottan hagyták abba annak idején.
  • Prof William
    #1021
    Szerintem is ez volt az ok. A történet + a könyvek si jól indultak de jelenleg kb a semmibe tart az egész. Pont arról nem ír az író amiről a legtöbben olvasni szeretnének, szóval nem csodálkozok.

    Kb mintha a Trónok Harcában egyre kevesebb szó esne a Másokról majd a 4-ik évad után már nem is szerepelnének.

    Ilyen szempontból a régi Babylon 5 sorozat csinálta la legjobban. Ott az árnyak tényleg csak említés szintjén szerepeltek, majd egyre többször és többször... megvoltak az első észlelések, majd az első elvesztett, majd megnyert összecsapások és végül egy az egész egy már csak rájuk kihegyezett szezonban csúcsosodott ki egy végső csatával.
  • Caliph
    #1020
    sztem annyira nem fura,a könyv se halad sehova. belengették az elején a misztériumot,aztán azóta az a vonal sehova se halad,csak a szokásos emberi szarkavarások :D
    na mindegy,azért majd a könyveket végigolvasom,de sajnálom a kaszát
  • SzirmosSzisza
    #1019
    Ráadásul az Alex-et alakító színész se lesz benne a 6.-ban...

    Amúgy https://twitter.com/JamesSACorey/status/1331373257275019264 és https://twitter.com/JamesSACorey/status/1331372629156982784?s=19. Vicces lenne, ha Netflix vinné tovább vagy esetleg tényleg a maradék film lenne, de szerintem felesleges még találgatni. (bár az is elég fura, hogy az 5. évad még le se ment, de már ilyet bejelentenek)
  • Kissssss0 #1018
    lehet megint nyomatni a "save the expanse" szöveget.
  • Renegade
    #1017
    Az Amazon elkaszálta a The Expanse-t. A nyáron berendelt 6. évad lesz az utolsó.
  • cylonflatus
    #1016
    Ja, arra értettem azt, hogy amikor majd a szálaik összefutnak, viszont amíg addig eljutnak, amikor majd Bobbyval menekítik az... szóval addig, előtte azért elég sok minden olyan történik, amivel ki tudják tölteni Alex nélkül is az időt. Majd meglátjuk, ki tudja? Az is lehet, hogy szarnak az egész botrányba (mármint gyártói oldalról), és nem szankcionálják sehogy Anvart. Én ennek örülnék a legjobban. Ha tényleg olyat tett akkor állítsák bíróság elé, ha meg nem, akkor tessék hagyni dolgozni.
    A harmadik szezon elején igen, ott én is nagyot néztem amikor kimentik Avasaralát, és a Roci torpedói kísérik a Razort, az konkrétan az 5. könyvből van.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2020.10.20. 14:07:39
  • SzirmosSzisza
    #1015
    Pont írni is akartam, hogy azért Bobbyval elég komoly szerepük van (kíváncsi is leszek rá, mert kvázi a Razorback-kel már eljátszották az egyik jelenetet :D). Amúgy ez az évad már le lett forgatva, szóval nem hiszem, hogy itt nagy változás lenne.
  • cylonflatus
    #1014
    Szerintem tuti keveset fog szerepelni. Mondjuk a történet aktuális szakaszában -a Marco Inaros féle történésekben- talán ő szerepel a legkevesebbet, neki van a legkevésbé markáns szerepe, az elején legalábbis biztos. Nem spoilerezek nagyot, mert kiderül a trailerből is: a "Roci-család" szabit vesz ki és különválnak egy kis időre, ki-ki hazamegy (pl Alex is), egyéb ügyes-bajos dolgait intézi, stb. Onnantól lesz érdekes figyelni, hogy mit kezdenek vele, amikor a szálaik ismét összefutnak. Szóval az ő privát sztorivonala szerintem tuti ki lesz hagyva ameddig a történet megengedi. Aztán majd meglátjuk.
  • PetruZ
    #1013
    Hát, a trailerben csak két villanása van és nincs szövege sem. Ez azt is jelentheti, hogy hátrébb sorolták, nem lesz annyi ideje a képernyőn, és megvágták a fizuját is.
  • Caliph
    #1012
    gondolom ezek már le lettek forgatva korábban,a kövi évad lesz a kérdéses mindenképpen

    mármint hogy Anvar tudja e tisztázni magát és ott lesz-e
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.10.09. 14:24:47
  • PetruZ
    #1011
    Megérkezett az S5 trailer. Alex/Cas ott van, szóval valamit megegyezhettek. Remélem, nem kerülnek elő hangadók, hogy bojkottra szólítsanak fel emiatt.
  • Prof William
    #1010
    " - Mi ez a nagy tömeg?
    - Még nem tudod? A transznemű vécére valaki felírta hogy FURÁK és a dékán nem reagálta túl a dolgot, ezért most tüntetünk, hogy rúgják ki!
    - Ez azért kemény.
    - Jaja! Ráadásul ha minden igaz reggel mindig úgy köszön, hogy "Jó reggel!" ami mikroagressziónak számít, mert nekem senki sem mondja meg, hogy milyen a napom!"
    Familly Guy
  • mulli1986
    #1009
    Jó hát a PC-ség már ide is kiterjed, az is a ló túloldala. Mit vársz? Jól írtad, 15 perc hírnévért bárki elkurvul manapság és hazudik. Sajnos az erkölcs és becsület nem oktatandó se iskolában, se filmekben, se semmiben. Ide vezet ennek az egésznek az eredménye, hogy az új generációk, "kurvák" lesznek vagy így vagy úgy...
  • cylonflatus
    #1008
    Pont ezért írtam, hogy senkinek a bűnét nem akarom kisebbíteni, és nem Anvart akarom fölmenteni kimazsolázva a piszlicsáré ügyeket. Csak föl akartam hívni a figyelmet egy trendre, viselkedésformára, jelenségre vagy nevezzük bárminek azt, ami főleg a közösségi médiás felületen kialakult. Én magam liberális embernek tartom magam, de én is ugyanúgy hülyét kapok attól a trendtől ami megy, ami mostanra kialakult. A safe-space idiótáktól kezdve, az erőszakos feministákig, és ugyanúgy rühellem, amikor azt érzem, hogy rám akarnak kényszeríteni egy értékrendszert, főleg ha az torz. Mert ezek szélsőségek, liberális szélsőségek. de szélsőségek. Nem ez a liberalizmus, nem erről szól. "Black lives matter" - szól a jelmondat és maximálisan egyetértek vele. De amikor válaszul valaki erre azt mondja, hogy "all lives matter" és lefasisztázzák, ott valami nagyon el van kúrva.
    Ez a '90-es évek közepén lett rögzítve, ahogy az interjúzó Lucy Liut megvicceli Mel Gibson:

    Még egyszer a kilencvenes évek közepén járunk. Mindenki viccesnek tartotta, röhögtek egyet rajta és ment tovább az élet. Most ugyanezért többmillió idióta hard-core feminista háborodna fel azonnal és minimum karóba húzatnák Melt, mert illetlenül közeledett szegény Lucyhez. Ez aztán elindítja a lavinát és az összes mohó, bevételüket féltő hollywoodi stúdió már másnap kihátrálna Mel mögül, ésígytovább és tovább.
    Erről -legalábbis a jelenség egyik megnyilvánulásáról- akart szólni a hozzászólásom, és nem Anvar felmentéséről.
  • PetruZ
    #1007
    Etr írtam: "ha csak a tizede igaz". Vannak ott jóval súlyosabb dolgok, mint az a két pittyputty semmiség, amit kiemeltél.
  • mulli1986
    #1006
    Ezeknél még a német főnököm is komolyabban basztat és terrorizál engem... Nevetséges ez az egész PC világ amivé lett a társadalom...
  • cylonflatus
    #1005
    Véletlenül sem akarok az áldozathibáztatás hibájába esni, és elítélem az erőszakos embereket, de basszus, azért vannak érdekes kijelentések. Pl a cosplayer, aki azzal igazolja, Anvar elleni vádakat, hogy miután látta a Red Sonja jelmezes képeit, elhívta randizni. De neki van fiúja, ezt közölte vele (Anvarral), aki ezután leszállt róla. Ez most tényleg probléma? Ennyi? Ennyivel bizonyítja, hogy egy erőszakoskodó alak? Mert nem részletezte, felmentem a tweetjére, és ennyit írt. Igaz úgy fogalmazott, hogy "eventually" leszállt róla. Ennyi van, ami arra utal, hogy esetleg ez egy hosszabb, zaklatóbb jellegű folyamat lett volna, de ez így nagyon kevés. ha velem csinálnák ezt, én világosan fogalmaznék, és eleve azt írnám le, hogy hosszadalmasan zaklatott, nem akarta fölfogni, hogy nemet mondok, van valakim, etc.
    Egy másiknak annyi a baja, hogy elhívta randizni? Ráadásul a csaj követte be először Anvart a twitteren, annak meg megtetszett, facebookon utánanézett a csajnak, és küldött neki egy üzenetet, elhívta randizni. És? Úgy értem, ennyi, semmi mást nem írt a csaj, kizárólag ennyit. Kivaszott beteg ez az egész, emberek elérhetővé teszik magukat, kirakják magukat a netre, aztán megsértődik, mert elhívták randizni? Ez a csaj még annyit sem írt, hogy rámenős lett volna, főleg nem erőszakos, kizárólag a kapcsolatfelvétel tényét tálalta úgy, mint problémát, mint ha ennyivel ő már zaklatva lett volna. És egy csomó ilyen van. Nem a valóban illetlen, netalán félelemkeltő vagy kifejezetten erőszakos megnyilvánulásokat elszenvedők traumáját akarom elbagatellizálni, azonban tisztán látszik, hogy nagyon sok ember van, aki vagy szándékosan tolja túl -mert mondjuk reflektorfénybe akar kerülni, mivel egy elcseszett lelkivilágú, szeretet- és törődéshiányos személy, aki így próbál figyelmet, együttérzést kicsikarni magának, netalán csak 15 perc hírnévre vágyik-, vagy pedig ennyire elcseszett alak, és tényleg úgy éli meg, hogy egy randira hívás traumát okoz neki. Nem is tudom melyik a rosszabb. És ezen a facebook, twitter, meg a többi közösségi médiás szar csak kavar még egyet a dolgon, a digitális térben eleve sokkal félreérthetőbb minden. Van egy szöveg, egy mondatunk leírva, de nincs mellé metakommunikáció. Nincs arckifejezés, mimikai játék, testtartás, hanglejtés, nem látom a másik szemét, etc. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nagyon sok múlik a "vevő" félen. Hogy milyen hangulatban van, hogy mennyit lát a másik félből, semmit, egy avatart, profilképnek berakott gif-et, egy komplett facebook profilt. Ugyanaz a megfogalmazás, mondjuk randikérés X-től érezhetem tolakodónak, Y-tól meg egy kedves gesztusnak. Még egyszer: nem az erőszakos emberek tetteit akarom kisebbíteni.
  • SzirmosSzisza
    #1004
    Biztos? 1 hónapja kezdődött a preproduction csak.
  • Kmarha
    #1002
    én úgy tudtam, hogy a HoC-nál alapból az utolsó évadra terveztek, mikor kitört a botrány. És azt le is forgatták, új forgatókönyvvel és őt teljesen kiírva a történetből (bár az tény, hogy az a lezárás elég gáz volt, és tényleg ő vitte a sorozatot.. itt szerencsére nem ez a helyzet)
  • Caliph
    #1001
    a HoC nem működött volna spacey nélkül sztem...itt simán színész csere lesz. sztem
  • Renegade
    #1000
    na bassza meg, erről teljesen lemaradtam, ez de kellemetlen

    úgy ki fogják írni, hogy csak na, ha pechünk van, még a sorozatot is kasszálják amint lehet, lásd House of Cards
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2020.08.27. 03:23:17
  • PetruZ
    #999
    Ha csak a tizede igaz ennek, akkor is el fogják meszelni.