1079
  • caps lock
    #1079
    The Expanse játék készül:

  • mindero
    #1078
    Megadják a módját úgy tűnik...
  • PetruZ
    #1077
    December 10...
  • PetruZ
    #1076
  • cylonflatus
    #1075
    "Az 1-2 évadban csak úgy pörögtek az események. Ha jól tudom ott 2 könyv volt 1 évadban." Nem igazán, sőt, pont ellenkezőleg. Az első évad vége, amikor az Eroson elszabadítják a protomolekulát, az kb az első könyv bő felénél van. Csak azért tűnhet másképp, mert az első könyvben kizárólag Holdenék-, na meg Miller szemszögéből ismered meg az eseményeket. Avasarala pl nem is szerepel az első könyvben, a sztori a második könyvben nyílik ki jobban, pl a politikai szarkavarós események azok mind a 2.könyvtől szerepelnek. Szóval igaz, hogy behoztak szereplőket a második kötetből, de az első évadban maga a történet nem jut el csak az első könyv bő feléig.
  • Lysandus
    #1074
    Nekem sem.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A hősöknek való vidék homoerotikus sorozattól meg a hányinger kerülgetett. Néhány oldalig jutottam csak, de utána olvastam a molyon. Azon kevés könyvek egyike, amelyekért visszakértem a pénzt.
  • PetruZ
    #1073
    Nekem már könyvben sem igazán jött be a második-harmadik (sőt, azóta egyetlen Morgan könyv sem, szerintem kipukkant a fickó és kifejezetten díjakra ír), de a sorozat második évada tényleg egy zagyvaság lett.
  • Fenrir
    #1072
    A Valós halál sorozat első évada még egészen jól követi az első könyvet (azért pár dolgot megváltoztattak) viszont a második évad egy katasztrófa volt. A második és harmadik könyv valami bizarr egyvelegét csinálták meg, pedig mind a két könyv önmagában zseniális, kár, hogy nem szeparálták el őket.
  • mindero
    #1071
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valamiért azt hittem a tanár Duerte. Ezek az amazonos évadok nem az igaziak valahogy. Nagyon vontatott mindegyik. Az 1-2 évadban csak úgy pörögtek az események. Ha jól tudom ott 2 könyv volt 1 évadban. Valahogy ezt úgy kellett volna, hogy 3. évad zóna-illus, 4. évad Marco, 5. évad Duerte győzelem-bukás és akkor most lenne vége az egésznek. Így meg félbe fog maradni megint...
  • SzirmosSzisza
    #1070
    Aha, ez volt az évadzáró. Még lesz 1 évad tutira. Utána rejtély, pletykálnak 3 filmről, de fene se tudja biztosra.
  • Borg
    #1069
    Akkor most ez az utolsó rész volt az évadban?
  • SzirmosSzisza
    #1068
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ja utólag írták ki a promó képek alapján.

    Az a cucc ami feltehetőleg elpusztította az építőket/rómaiakat, az előző (előtti?) évadban is volt róluk szó mikor Holden átment a kapun és volt látomása. Duerte nem volt rajta, az a csávó a tanár volt még Marsról, Duert (szerintem) már rég átment.
  • mindero
    #1067
    5x10
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Alexet nagyon fura volt, hogy így írták ki. Úgy érzem nem volt nagy hangsúly fektetve rá. Kb mint egy mellékszereplő halála. Gáz hogy ítélet nélkül ilyeneket meglépnek, mindenféle bizonyíték nélkül "kirúgják". Sajnálom. A végén ez a piros izé mi volt? Szétkapta valami a hajót? Duerte nem volt rajta? Mintha ő lett volna...
  • cylonflatus
    #1066
    A Hyperion/Endymion könyveket imádtam, ahogy szintén Dan Simmonstól az Ilion/Olümposzt is. Scalzi, hát igen, ő alap a katonai sci-fik terén :) Viszont A Valós halál könyvek nekem kimaradt. Nagyon szemeztem vele, de mindig akadt valami más az előjegyzésemben, utána meg jött a sorozat, ami őszintén szólva kicsit elvette a kedvem tőle. Mondjuk az első évad nem volt olyan rossz, sőt. Szerelembe nem estem, de egész jól szórakoztam, és akkor még megvolt az érdeklődés a könyv iránt. Viszont a második évad... hát az kicsit a meh kategória lett nálam.

    És most a sorozatról.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Alex nagyon szíven ütött, hogy tényleg kiírták. Pedig nem kellett volna váratlanul érnie, ugye régóta téma Anvar távozása, de most, hogy megtörtént eléggé lesokkolt. Hagyhatták volna még a 6. évadra. Szerintem ez a sorozat sokat profitált Anvarból, nagyon sok ember szerette ahogy hozta a karakterét, nagyon szerethetően keltette életre Alex Kamalt. Nekem nagyon fog hiányozni. Könyves spoiler: úgy halt meg, ahogy Fred hal meg a könyvben.
  • SzirmosSzisza
    #1065
    Hát nem tudom, az actiont picit jobban szét lehetett volna húzni a részek között, mert nagyon kevés esemény volt az egész évadban, egyedül az utolsó részben történt sokminden.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Alex-et érdekesen írták ki, úgy néz ki tényleg Bull lesz az új pilóta... illetve picit vicces, hogy a promó képekből nem vágták ki https://i.imgur.com/jOhhyyE.png https://i.imgur.com/eLfu0Dp.png ...

    A végén az átkelés marha jól meg volt csinálva, kíváncsi leszek a kövi évad meddig megy majd el.
  • Fenrir
    #1064
    Pierce Brown: Vörös Lázadás sorozat
    Richard Morgan: Valós Halál sorozat / A Fekete Férfi
    John Scalzi: Vének Háborúja sorozat
    Dan Simmons: Hyperion sorozat

    Továbbá Alapítvány / Dűne.
  • SzirmosSzisza
    #1063
    https://www.escapistmagazine.com/v2/the-expanse-is-the-decades-defining-science-fiction-series/

    egész jó írás
  • PetruZ
    #1062
    A sorozattól függetlenül is lehet. Rákerestem, van már témába vágó topik, csak fel kell éleszteni. :)
  • cylonflatus
    #1061
    Támogatom :)
  • Renegade
    #1060
    amúgy jaja, én nagyon nem kedveltem, de a színésznő nagyot ment az ominózus részekben.
  • Renegade
    #1059
    amúgy örülök, hogy megmaradt az a hagyomány, hogy ajánlgatunk egymásnak nekünk tetsző scifi könyveket

    majd ha vége lesz a sorozatnak átköltözünk valahová, mit tudom én, "menthetetlen scifi bolondok" címen
  • Renegade
    #1058
    én elengedtem a sorozatot, sajnos én betikkelek, amikor egy csapatszállító agyonver egy zsáknyi vadászgépet.
    Csakhogy legyen némi tudathasadás: A Lucky 13 az egyik kedvenc részem az LDaR-ban. :)
  • Fenrir
    #1057
    Már előrendeltem :P
  • Caliph
    #1056
    váróss :)
  • PetruZ
    #1055
    (off, de itt volt téma korábban): Várhatóan februárban jön a Frontvonalak 5. része is magyarul!
  • cylonflatus
    #1054
    A 8. részben kifejezetten nagyot ment Naomi ill D.Tipper.
  • PetruZ
    #1053
    A karakterrel van bajom, teljesen idióta lett és hülyeségeket csinál.
  • Caliph
    #1052
    spoiler nem ártana..olvastam a könyveket de az új évadnál még csak a második résznél járok
  • SzirmosSzisza
    #1051
    Oupsz, úgy néz ki még 1-2 részig ez lesz mégis :D
  • Borg
    #1050
    Csak már ideje volt, hogy befejezze a Burnhamkedést.
  • SzirmosSzisza
    #1049
    Szerintem nem rossz Naomi egyáltalán, jól játssza a szerepét, de most már valszeg picit vissza fog szorulni történetben

    Alex-szel kapcsolatban van olyan fan theory is, hogy Bull lesz majd helyette a pilóta, könyvből nem is emlékszem, hogy ezen a szakaszon ki kormányozta a hajót.
  • cylonflatus
    #1048
    Ez nyilván nem fog előfordulni, eléggé kardinális a szerepe végig (mármint Naominak), szóval max egy jobb színésznőért fohászkodhatsz. Alexről egyébként én egy olyan pletykát hallottam, hogy nem kiírni fogják, hanem színészcsere lesz. Mindegy mi lesz, én sajnálni fogom, szerettem Cas Anvart ebben a szerepben, akármit mondanak róla.
    Mindenesetre jól megkavarták az új évadban. Nagyot néztem, amikor megláttam Bull karakterét, akit a 3. évadban úgymond a main storyjából hagytak ki és gyúrták Drummerbe a szerepét, a 4. részben hátbalövetik Fredet... csak pislogok néha. De amúgy nekem tetszik ez az évad, de még mindig az első a favorit és szerintem marad is, akármennyit is toltak a látványon azóta. A hangulata annak nagyon elkapott.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2021.01.19. 23:18:12
  • PetruZ
    #1047
    El vagyok még maradva az új évaddal, a 4. részt láttam a minap, de már szívből kívánom, hogy inkább Naomit írják ki a sorozatból, mint Alexet...
  • cylonflatus
    #1046
    Baszki, ezt a pangást :(
  • SzirmosSzisza
    #1045
    Beindultak a dolgok. Szerintem még mindig jobban ütött volna, ha semmiből jönnek ezek, de azért így is ütött rendesen.
  • cylonflatus
    #1044
    Ok, rögtön az első részben választ is kaptam :) Egész jól megoldották de nem akarok spoilerezni. Jó lesz ez az évad, és a látványon is pimpeltek megint egy kicsit.
  • cylonflatus
    #1043
    Visszatérve arra, amit Holden kivetített a kézi termináljáról, nekem így sem stimmel. Ilyen formában, ahogy a kivetített hologram ábrázolta a jelenséget nem szerepelt a korábbi könyvekben csak a legutóbbiban. A korábbiakban amiket Holden látott azt nem így ábrázolták, nem ilyennek írták le. Holden tapasztalásain kívül akkor került még elő, amikor a hajók eltűntek, és pl az eltűnő hajón lévők szemszögéből "mutatta" meg, hogy mit érzékelnek, de akkor sem említette ezeket a "kígyózó" valamiket, arra meg végképp nem emlékszek, hogy Holdennek lett volna bármi ezekről, amit megmutatott volna Frednek. Biztos vagyok benne, hogy az a rész az lesz, amikor a hajók (első ránézésre)random eltűnésével kapcsolatban agyalnak, de kíváncsi leszek, hogy az a holo hogy kapcsolódik majd az egészhez.
  • SzirmosSzisza
    #1042
    5. évad, első 3 rész már kint is van.
  • mulli1986
    #1041
    Ez most melyik évad lesz? :)
  • SzirmosSzisza
    #1040
    Holnap jön elvileg az első 3 rész, reviewek az első 8(?) részről már vannak kint, eddig jókat írnak róla.

    https://arstechnica.com/gaming/2020/12/the-expanse-s5-review-the-show-is-bigger-bolder-and-better-than-ever/
    https://theexpanselives.com/the-expanse-season-5-review/