150
Resident Evil 2 Remake
  • Seth
    #110
    Miert hozod magad ilyen szituacioba ? :)
  • darkSectorxxx #109
    Licker más tészta.

    MrX lát, nem lehet csak ugy elmenni mellette.
    Hogy bújjak el előle egy szűk folyosón?
  • Seth
    #108
    Nem a jatekot kell manipulalni, hanem Mr. X-et. Ha kussba setalsz, nem lovoldozol agyba fobe, akkor alig talal meg. Ugyanez a lickerekre, siman elsetalsz alattuk, mellettuk. Van hogy felkapjak a fejuket, de ez csak beijesztes, higy futni kezdj, es akkor hopp, eszrevesznek. Az egesz jatekban 3 lickert szedtem le, mert azok nagyon utban voltak
  • darkSectorxxx #107
    Ja de érted a tudat hogy a játékot manipulálom. Nekem akkor inkáb skip.
  • darkSectorxxx #106
    Thx, de elsődlegesen ugye Xbox Xen nyomom.
    És csalás árán nem annyira fontos a dolog.

    De amúgy van végtelen lőszer is :)
  • Voltan
    #105
    Nem. Csak kiiktatsz egy zavaró tényezőt, ha idegesít. Amőgy meg single-bne mindenki azt csinál a játékkal, amit akar.
  • grebber
    #104
    Ennyi erővel egy örök élet cheat-et vagy végtelen ammot is használhatna mert ugyanúgy lényegét veszíteni a game...
  • Voltan
    #103
    Van trainer, ami a földön marasztalja a dögöt, ha egyszer térdre viszed. Ezzel kilőve a probléma. Próbáld ki, csak emiatt kár lenne félredobni a játékot.
  • darkSectorxxx #102
    Rage time.

    Komolyan mondom most lett igazán elegem ebből a geci Resident-ből.
    Elmennek a készítők a faszra hogy így tönrevágják a játékélményt.
    Most vágtam bele a 2. menetbe és az elsőben is agyrák volt MR X.
    De ott még lehet kicsit trükközni ha sokmindent korábban megcsinálsz meg megölöd az utadban lévő ellenfeleket, és max úgy menekülsz a szűk folyosókon a tetvedék sötét helyeken.

    De a 2.ban amikor jön még bőven kellene csinálni a rejtvényeket és nem tudsz normálisan menni mert ott van a picsádba ez a rohadék.
    És a rohadt zseblámpával is csak összevissza világít mikor futok azt se látom mi vár a sötétben, vagy zsákutcába futok, ez rohadt itemet nem tudok felvenni mert utolér. stb

    Értem én hogy ez amúgy para, de könyörgöm akkor lenne más fokozatokon hogy legyen egy könnyebb mód amiben elsőnek szépen fel tudod fedezni a területeket 100%-ra, nem 500x visszatöltve a játékot mert rossz irányba kerget a rohadék, vagy ha meg kell fordulni tuti megüt és akkor ennyi élet a világon nincs.

    Kész vége, ez volt nálam az ucsó csepp a pohárban, most fogtam és a mentésekkel együtt, ahogy van letöröltem az egész szart, minden gépről, hogy még véletlen se jusson eszembe nekiállni megint, letakarítottam ezt a rettenetet a gépemről véglegesen.

    Gratulálok a Capcomnak, köszönöm szépen ezt a terméket, megtisztelő volt.... pfúj...köpés.
  • darkSectorxxx #101
    Ő mindez tök zsir lenne, ha nem cserélték volna le a retkes késeket ilyen elhasználódó késekre. :D
    Akkor én is vagdalkoznék.

    Mármint mire érted, hogy mitől lesz nehezebb?
    A Hardcore fokozaton? hát több lövés kell a zombikba, limitált a mentés, elvileg a zombik jobban mennek utánat, még a rendőrörs főtermébe is követnek ha jól tudom, vagyis messzebbre elmennek... Kevesebb item, lőszer, meg növény... stb
  • Terawatt
    #100
    Földön fekvő zombolyagot én késelni szoktam amíg nem folyik ki a bele. Am. meg kb 3 fejlövés ~, majd földön megrépa. Közepes fokozaton. MItől lesz nehezebb amúgy?:)
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2019.02.09. 23:11:01
  • darkSectorxxx #99
    Nyugi, 3 platformon teszteltem, mind3 nehézségen, ugyanabban a szituációban, ugyanazzal a 2-3 zombival és érthetetlen, sőtt senki sem érti hogy működik.
    Engem is ez irritál ahogy sok más játékost.

    Van amikor 1 lövésre szétrobban egy zombinak a feje, utána már simán load game és lehet 10 kell bele....

    Kész agyrák.
    Ez nem lenne probléma ha kurvasok töltény lenne, de mivel kevés van, lehet hogy Józsi végigmegy 200 tölténnyel, Jancsinak meg a gép azt dobja hogy 400 töltény kell ugyanahoz a végigjátszáshoz.

    Én ezért kérdőjeleztem meg hogy MIÉRT a válkamera és a célkereszt? KB 0 haszna van.
    Mert a sebzés ugyanaz mint a régi RE2-ben, a 1 shot fejlővés az ott is random volt, itt is random, és ritka.
    Az hogy a kezedben az irányítás itt ebben a részben csak egy illúzió.

    De bárcsak ez lenne a legnagyobb gond.
  • Shep
    #98
    Ebben a szar játékban miért kell mindenkibe 6 tár mire megfekszik? Tök mindegy, hogy fejbe lövöm, szarnak ezek rá és még fel is kelnek. Taposni itt nem lehet a földön fekvőt? A kés is tök jó ,hogy van semmire nem jó, régen azért elég jól lehetett használni.
  • farferi
    #97
    1 hete vettem meg, 1 órát tudtam vele játszani kb. meló miatt..de én nem a fényeffekteken rágtam magam hanem hogy mikor hörren valami mögöttem, melyik váratlan pillanatban esik a nyakamba egy zombi, merre is kéne menni..sötét van, nem látok, bexarok, ennyi..imádom(nám)
  • darkSectorxxx #95
    Ez kb olyan mintha egy asztalon lenne egy sürüsóveg, annak meg lenne az asztalon egy árnyéka, és ha kicsit elforgatnád a fejed, hirtelen eltünne az árnyéka, de nem túnhet el, mert attól hogy forgatom a fejem, a fények és árnyékok nem változnak meg... legalábbis a valóságban nem változnának...

    De próbáld ki este menj ki a házatok elé este, áll egy utcai lámpa alá nézz rá az árnyékodra, és foorgasd el a fejed kicsit, ha a szemedsarkából azt látod majd hogy miután elforgattad a fejed a lámpával megvilágított árnyék eltűnik és egy nagy sütét terólet lesz a helyén akkor írj majd mert akkor lehet velem van a probléma.
  • benőmenő
    #93
    Egy zombi apokalipszis alatt, este nem is lesz szánshájn, meg rajzfilmes kontrasztok. :D
    Azt utolsó képen is még oldalt szépen dereng jobb oldalt a fehér tábla, balra meg a papír fecnik, ahol meg tényleg csak a zseblámpa fénye van, ott nyilván ami végképp kívül esik ott sötét lesz.
    A többi effektet meg ki lehet kapcsolni. Ha zavar a zajos Screen space reflection, a bloom, vagy a motion blur. A TAA is eléggé mossa a képet, az én képeimen pl. van egy Adaptive Sharpen nevű effekt reshade-del.
  • benőmenő
    #91
    Nem tudom, nekem ez full nem tűnt fel. A brightness menüben a referenciaképekhez belőttem sRGB-ben és Rec709-ben is. Utóbbin brutális black crush volt, szóval kizárásos alapon maradt sRGB-n. Persze nem tudom ti milyen kijelzőn nézitek, nekem egy 2 éve kalibrált olcsó Asus IPS monitorom van csak.
    Pár kép, próbáltam világosabb és sötétebb helyszíneket is:
  • darkSectorxxx #90
    Biztos hogy nem hiszen én mind3 platformon megvettem a játékot és játszottam full grafikán, és néztem a beállításokat, max annyi hogy téged meg pár embert nem zavar, mert lehet nem tünik fel.

    Ha meg állítasz a fényerőn, picit javul, ellenben akkor meg a rendes fekete lesz természetellenes, meg a színek.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.02.09. 11:21:54
  • darkSectorxxx #89
    Akkora egy retekfos a képe a játéknak, hogy szavak nincsenek rá geci.
    Én próbáltam mindent, fos marad, ha meg a brightness-t tologatod, semmi más t nem érsz el vele, csak a NORMÁL fekete az szürke lesz, azt ennyi.

    Akkora egy retekfos lett a képminőség hogy az kegyetlen, akkor van normál látási viszony, ha egy full kivilágított szobában vagy épen.

  • Voltan
    #88
    Nálam ilyen problémák nincsenek, a sötétséggel sem. A bibi nálad/nálatok lehet.
  • benőmenő
    #87
    Konkrétan első indításnál azzal kezd a játék, hogy kalibráld be. Esetleg próbáld ki másik color space-el (van srgb és rec709).
  • darkSectorxxx #86
    Alapon nagyon rosszak a fények, meg minden. Szerintem nem állított el semmit.
  • darkSectorxxx #85
    Sajnos alapon ilyen fos, és még van egy vignette effekt is, ami miatt a képernyő széle felé lesötétül még jobban minden, és erre jön ez a takony effekt meg a homályosság, és bemész a hall-ba a rendőrörsön és próbáld meg mozgatni a kamerát lassabban és nézd a képernyő sarkait, félelmetesen elbaszták....

    Így elhiszem hogy a karakterek ilyen jól néznek ki, egyrészt kis helyek vannak, sötét, sokszor csak a zsebláma fényével látsz, stb....
  • Seth
    #84
    Valami nagyon el van ott kalibrálva Mutass egy képet belőle, hogy néz ki a rendőrség nagytermében pl.
  • johny85
    #83
    Annyit látok mint a faszomból áromszünetkor,legalább egy elem lámpa lenne.
  • johny85
    #82
    Ez a játék olyan sötét mint az éjszaka ,nem látok semmit.

    Ezzel hogy lehet játszani? brightness fullon van?
  • lonvard
    #81
    Jah, joystickot ki kellett húznom a gépből, mert ha megállítottam a játékot egy esc-el, úgy döntött, hogy kontrollerrel irányítok. Beadta a kontroller gombok ikonjait, a klaviatúrára meg nem reagált.
  • MattH
    #80
    RESIDENT EVIL 2 Crackfix for Windows 8.1 and Windows 10 v1607. This crackfix fixes keyboard control problems on some Windows 8.1
    systems and black screens on game start for Windows 10 Version 1607 configs.
  • lonvard
    #79
    Ez ilyen retro feeling, hogy amikor még nem volt tisztességes grafika meg nem tudtak történetet mesélni, akkor maradtak az ilyen feladványosdik (meg ügyességi feladatok). Ez a játék szerintem inkább "kalandjáték" , és a horror a körítés hozzá.
  • grebber
    #78
    Resident Evil 2 - FPS mod készül hozzá
  • Atisz #77
    Mondjuk azok a "fejtörők" is elég gázak voltak, többnyire kódkeresés meg ládatologatás. mutass valakit aki ezek miatt szerette a klasszikus Resiket és nem a remek atmoszféra és horror miatt :)

    A RE 4 remekül egyensúlyozott az akció és horror között + kiiktatta a buta puzzle elemeket. Nem hiába az a rész a kedvence sokaknak.
  • Atisz #76
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A safe room-ba nem követ ;)
  • benőmenő
    #75
    A Dead Space játékokat próbáltad már?
    A Resi 2 még bőven túlélő horror, ahol nem akcióhősök a főszereplők. Nem hentelni kell, hanem túlélni, akár úgy hogy simán elszaladsz.
    MR. X pedig egyenesen mókavonat Jack Baker után. Utóbbi ha észrevett és nem volt karnyújtásnyira a save room, tuti elkapott, mert gyorsabb volt a playernél, míg a Tyrant soha nem fog elkapni, ha nem akadsz fenn más szörnyeken/tereptárgyakon.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2019.02.05. 12:23:16
  • grebber
    #74
    A Resi 5-6 ami dara meg talán a 4 a régiek inkább a "nehézség" és fejtörökről szólnak mintsem daráról.
  • caps lock
    #73
    Nem az én játékom, ismeretlenül álltam neki, gondoltam egy jó kis zombis mészárlás lesz, arra nem számítottam hogy feladványokkal fognak terhelni. Igenis nehéz mert minden el van dugva és rákényszerít hogy minden sarokba benézzek. Nekem harcok kellenek, robbanások, meg golyózápor, szakadó végtagok, fröcsögő vér. Ha ezt nem kapom meg akkor felejtős. Amúgy nem tudok tájékozódni, legalább adnának egy iránytűt vagy minitérképet ami mindent jelez.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2019.02.05. 10:07:05
  • Voltan
    #72
    Vagy esetleg nem használsz térképet? Akkor elhiszem, hogy nehezebb.
  • Voltan
    #71
    Szó szerint mindent jelez a térkép. Még az adott szobában lévő tárgyakat, és feladványokat is. Hogyhogy nem tudod, mit kell csinálni? A rejtvények még nagyon nagy jóindulattal sem nevezhetőek nehéznek, még ha az eredetit nem is ismered. Találsz egy kulcsot egy szimbólummal, jelezve vannak a térképen az ahhoz tartozó ajtók. Találsz egy medált, a játék gyakorlatilag meg is mondja, hová kell tenni. Találsz egy rendőrjelvényt, van egy helyen egy vitrin egy kísértetiesen rendőrjelvény formájú mélyedéssel. Vajon mit kell csinálni?

    Komolyan, mi ebben a nehéz? Azt még megérteném, ha a kevés lőszer idegesítene, vagy a folyton felbukkanó Tyrant. De ez? Ne már.
  • caps lock
    #70
    Én abbahagytam, elegem volt abból hogy nem tudom mit kell csinálni, hova kell menni, mi hol található. Semmi útmutatást nem ad a játék és vagy százszor be kell járni ugyanazt a területet. Időrablás, semmi több. A játék nagy része arról szól hogy kulcsokat keresgélünk hogy ajtókat nyitogassunk. Hiába szép a grafika, jó a történet, ez a fajta játékmenet nekem megöli az élményt.
  • lonvard
    #69
    "egy percig nem élvezheted magad biztonságba"

    Öö, épp elkezdtem fogalmazni, hogy de az is tetszik a játékban, hogy vannak biztonságos zónák, ám éppen ezekben a pillanatokban léptek szintet az események, és már értem miről beszélsz. Alien: Isolation ehhez képest kutya fasza. :D
  • caps lock
    #68
    Eléggé elengedi az ember kezét a játék, csak közli mi a feladat aztán old meg ahogy tudod. Nehéz túlélni, kevés a lőszer, az orvosság, könnyű eltévedni, egy percig nem élvezheted magad biztonságban. Nem egy casual játék, alaposan meg kell gondolni hogy mikor, mennyit és mire használjuk fel a nálunk lévő cuccokat.