150
Resident Evil 2 Remake
  • lonvard
    #67
    Hát egy olyan 4 óra után (még mindig a rendőrőrsön vagyok :D) kezdem tisztelni a játékot. Van egy mélysége, amit az elején nem lehet látni. Mostanra kifogytam a gyógyszerből, van 1 gránátom, 5 normál töltényem, szarrá vagyok sebezve, vánszorgom, gyógyszerem ugye nincs, és így sikerült megnyitnom az őrs egy még ismeretlen szektorát ,amiben mászkálnak a zomberek. Meg van egy vérszopó is. Idáig egy önfeledt trappolás volt, most meg hirtelen rádöbbentem, hogy lehet eltaktikáztam magam. Ki kell szednem a magnumot a rekeszből mer ahhoz vannak töltényeim, de pont azt a szektort zárja el a vérszopó, és még ugye ki tudja milyen meglepetések vannak. Most van az a rész, amikor már nem lövöldözöm a zombikra, hanem próbálom kicselezni őket, meg egyáltalán. Hirtelen belém nyilallt, hogy az őrsön fogok meghalni. :D
  • lonvard
    #66
    Nekem nem indult a játék, az intronál az asztalra dobott. A grafikai opciók közt lejjebb vettem egy-két dolgot, köztük azt a ramos izét is, és hopp elindult. Tetszik a játék, egyelőre a rendőrségen futkorászom, keresem hol fejthetném fel a temérdek kódot, de egy rohadt nyomot nem találok. Tehát például ott vannak a szekrények, meg az a zongora. Ne segítsetek, egyelőre magam akarom felfedezni. Azt csinálom, hogy felderítem a komplexumot, és keresem azt a kulcsot, ami elkezdi felfejteni az egész mindenséget.
  • MattH
    #65
    Grafikai hibára megoldás!
    Windows 7 SP1 x64 alatt játszom és egy olyan hiba jött elő, hogy a játékban lévő laptopot nem tudtam használni, mert a videokamera felvételek helyett elfeketedett a képernyő és nem váltott vissza a játékba. Windows 7 alatt nincs DirectX 12, driverek frissítve, stb... ötletek nem jöttek be.
    Megoldás: lépj ki a játékból, keresd meg a RE2 könyvtárában a re2_config.ini filet, írd át benne a UseVendorExtention=Enable változó értékét Disable -re, indítsd el a játékot.
  • benőmenő
    #64
    A 8.0-t már a Microsoft sem támogatja. A 7 kifutó időszakban van, és van a 8.1 meg persze a 10.
  • Reich
    #63
    Szerencsére már én is tudok játszani a játékkal. Csak win 10-et kellett telepítenem. Nem tudom a win 8.0-el mi lehetett a baj, De a játék nem indult, fagyás kernel security kék képernyő. Win 10-nél ez nincs. Jó játékot mindenkinek.
  • benőmenő
    #62
  • Reich
    #61
    Proci: AMD FX(tm)-8320 eight core
    VGA: Radeon Saphire R9280X 3GB
    Ram: Kingmax DDR3-1333 2X4GB
  • benőmenő
    #60
    Közben még kétszer találkoztam ezzel a buggal, a közös pont, hogy mindkét külön helyszínen működő tükör volt. Ha valakinek előjönne, akkor át kell váltani dx12-re és akkor nem csinálja.
    Még jó, hogy nem hc-n kezdtem el, biztos hülyét kaptam volna a sok visszatöltögetés miatt. :D
  • scomcomputers
    #59
    A géped adatai?(proci,ram,vga)
  • Reich
    #58
    És újra telepítettem a játékot.
  • Reich
    #57
    Az van, hogy telepítettem az összes frissítést a windowsra. Aztán újraindításnál kernel securitiy kék hiba. Majd csökkentett módba beléptem és a DDU-val leszedtem a videokártya drivert. Így már nem volt kék halál. Viszont megvan a resi 0 hd és az elindult video kártya driver nélkül is. Viszont a resi 2 remake így sem indul. Nem tudom mi lehet a gond.
  • Reich
    #56
    Köszi a segítséget.
  • benőmenő
    #55
    Ott a baj már nem kevés.
    Így látatlanban csak ilyen általános megoldások jutnak eszembe:
    -vga drivert radírozd le DDU-val és úgy rakd fel a legfrissebbet
    -stabilitás teszt a fő komponensekre, nem-e hw hiba (memtest, prime95, furmark), ajánlott egy cpuid hw monitort nézni utóbbi 2 alatt, nehogy elszálljanak a hőmérsékletek
    -ha már a piócás ember sem segít, akkor egy tiszta win install
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2019.01.27. 18:39:29
  • Reich
    #54
    Igen előtöltöttem. Igazából semmit nem ír. Kis időre kiírja a stema könyvtárban, hogy fut a játék aztán az a kiírás is eltűnik. És semmi. Mondjuk mostanában szöszöl a gép ilyen kernel security hibával. Meg most frissítettem a vga drivert, Közben kékhalál és újraindul. De azt írja a radeon software friss. Viszont a windowst nem merem frisííteni mert akkor kernel security kékhalál van és telepíthetem újra a rendszert.
  • benőmenő
    #53
    Nekem is sokat szöszölt vele, meg pörgette a cpu-t mint a fene. Gondolom előtöltötted te is? Lemezhasználatra mit ír a steam, amikor próbálod elindítani?
    Én szimplán kivártam, de lehet egyszerűbb és gyorsabb letörölni és újból letölteni.
  • Reich
    #52
    Sziasztok. Nekem steamen van meg a game még előrendeltem. De miután élesedett a teljes verzió azóta nem tudom elindítani. Rámegyek, hogy játék kis panelen kiírja, hogy re inditásának előkészítése és ennyi nem csinál semmit. Nem fagy le a gép meg semmi csak pont a semmi.
  • benőmenő
    #51
    Ez a hardcore mód, tényleg hardcore. :D
  • Voltan
    #50
    Basszus.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most értem el addig a pontig, hogy a Tyrant elkezd üldözni-követni. Hát ez nem kicsit fosatós. Ahogy hallani a döngő lépéseit a távolból, egyre közelebbről. És mindenhova utánad jön. Igen para ez a rész
  • darkSectorxxx #49
    Ja thx....
  • benőmenő
    #48
    Hex editorral, vagy trainerrel ki lehet kapcsolni: emígy.
    Semmi optimákolás nincs benne (legalábbis pc-n). Ez egy szimpla postprocess filter. A Witcher 3-ban is volt például, csak ott lehetett kapcsolgatni az options menüben.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2019.01.26. 17:56:13
  • darkSectorxxx #47
    Optimalizálás ez, ez az effekt miatt van több Fps mert a képernyő szélén kikapcsogat effekteket...
    Pl árnyékok, lámpák fénye... Ezzel is nyer a játék... Sőtt szerintem ennek még a fov állításhoz is közé van.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.01.26. 17:32:39
  • darkSectorxxx #46
    Lehet, még nem rémlik hogy játékban ilyet láttam volna.
    Remélem lesz rá megoldás kikapcsolni.
  • Voltan
    #45
    Szar optimalizálás? Full maxon el se riccen 60 FPS-ről :) Szerintem nagyon szép is. Ezt a búvár effektust még nem vettem észre. A tükröződések valóban furák egy kicsit, de nem zavaró.

    Viszont a kés durability-je valóban marhaság, és felesleges.

    Trainer már van :D
  • benőmenő
    #44
    A szó amit keresel a Vignette.
  • darkSectorxxx #43
    Téged nem... :)
  • Seth
    #42
    Hát ha eddig nem zavart,ezután sem fog :)
  • darkSectorxxx #41
    Fogj egy képet amire photoshopban tegyél egy fekete réteget mondjuk 15-20%-os átláthatósággal és töröld ki a közepét, hogy mind2 oldalon maradjon egy kisebb csík, na ez van a játékban is.

    Amikor beérsz a rendőrörsre. Àllj méh a pult előtt mondjuk és lassan forgasd a kamerát é mondjuk nézz egy adott sarokba, mondjuk a jobb felső sarkot, ahogy forogsz a sarokba ami bekerül meg végig a kép oldalán elkezd minden homályos lenni. És halványodni vagy konkr3étan egy fekete paca Lesz mintha törölné a háttér bevilágítását....

    Kint az örs bejáratánál jobbra van egy utcai lámpa.
    Állj elé. Nézd meg a lámpaburát hogy a képernyő közepén van utána fordítsd a kamerát hogy a lámpa elkerüljön a mondjuk jobb szélére a képernyőnék.

    Na akkor észreveszed mi a baj.

    A Chromatic effekt is ilyen hasonlóan a képernyő szélén módosítja a képet.
  • darkSectorxxx #40
    Van jobb és baloldalt, meg kicsit fent és lent is egy fátyol, amikor fordulsz elsötétíti a hátteret, kegyetlen undorïtó.

    Minden platformon van ilyen sajna.
    És van hogy nézel mondjuk egy irányba pl a hall-ban.
    Utána picit alrébb forgató a kamerát... És hirtelen elsötétül a kép vagy kivilágosdik.
    Nem tudom erre mi szükség volt.
  • Seth
    #39
    Mi az a búvár effektus?
  • darkSectorxxx #38
    A búvár effektus is negatívum, de azt betudható a szar optimalizálásnak.
  • darkSectorxxx #37
    Nekem nosztalgia nincs mert minden új benne nekem, de Elza ruhában Wesker fegyverével lőni nem rossz.

    Már várom mikor lesz trainer hozzá a végtelen lőszerrel.
    Mert úgy jobban élvezném.

    A késnek meg hogy van durrability-s, az no comment.
    Az is nekem negatívum.
  • Voltan
    #36
    Egyébként hihetetlen, hogy mennyire sikerült reprodukálni a régi játék hangulatát. Ez nem semmi, tekintve, hogy tök más az egész sztílus. De itt olyan nosztalgiacunami van, hogy csak vigyorgok! Le a kalappal! Így kell remake-et csinálni.
  • darkSectorxxx #35
    Minden játékban van bug.
  • benőmenő
    #34
    A demó annyira final build volt, hogy még ez a glitch is benne maradt a teljesben. Akkor jelentkezett mindkét alkalommal nálam, amikor megnéztem a laptopon a videó, ahogy beérünk a rendőrségre. A játékból teljesen ki kell lépni és utána visszatöltve már jó. Mindez annak ellenére, hogy komolyan vettem a vram figyelmeztetéseket.

    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2019.01.26. 11:04:11
  • darkSectorxxx #32
    Igen, sőtt van hogy nincs is, mind az 5 platformon más, de egyiken sme éles, ez az ára a látványnak.
    Nincs tükörkép sem, és a tükröződések sem valósidejűek.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.01.25. 18:11:49
  • csgj
    #31
    Sziasztok! Igaz, én ps4-en játszom, de pont ezért kérdezem: nálatok is furcsán elmaszatolódik a tükröződés bizonyos felületeken? Leginkább a fából készült tereptárgyakon vagy a padlón látni az elmosódást. Talán ghostingnak is lehet nevezni. Mindenesetre nem tűnik normálisnak.
  • scomcomputers
    #30
    Mivel anyósom nálunk van 1 hétig,én először vele küzdök meg,hogy odaengedjen a gépemhez....
  • JaSoN HuNTeR #29
    Sziasztok, ti melyik karaterrel kezditek el a játékot?
    Mi a különbség a kettő között, melyikkel érdemes elkezdeni?
    Mit kell tudni róluk?

    Ezeket azért kérdezem mert nem tudok dönteni.!
    Utoljára szerkesztette: JaSoN HuNTeR, 2019.01.24. 18:20:37
  • Fpocok
    #28
  • darkSectorxxx #27
    Hát, azért valjuk be, nem tudom mennyire optimalizált, valszeg kuvára nem, de ilyet se nagyon látsz játékban, amikor egy zombi vagy szörnyek a konkrét mindene ki van dolgozva, ezt látod amikor elkapnak meg szétlövöd darabokra őket, meg nyúlik az arcuk, és a seglyukán kilátni végig a beleit.

    Ez azért nem sűrűn fordul elő, legtöbb esetben a karaktereknek jó ha a szája mozog.

    Szóval megelőlegezem, hogy a játék nagy része fizikai számításokban merül ki. :)
    Mert valóban a pocsék képernyő oldalán homályos szart meg a szűk sötét helyeket nem feltétlen erőművekre optimalizálják.
    Meg sok moszat, csillogó szarok, de tükörképe a karakternek nincs, meg az üvegekben sem az tükröződik, ami valóságban látszódna olyan szögből, szóval itt inkább a karakterekre megy a kraft szerintem.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.01.23. 21:53:35