109
  • bdzsana
    #69
    De most komolyan valaki leírhatná már végre, hogyan képzeli el a reklám nélküli internetet, tv-t, játékokat úgy hogy azért persze fizetni se akar érte. Értem én hogy zavarja az embereket a reklám, értem én hogy sok a pofátlan reklám, de ahogy én itt olvasom nektek nem a pofátlan reklámokkal van bajotok, hanem úgy általánosságban a reklámokkal.
    Hogyan működne egy általatok elképzelt reklám nélküli világ. Miből kapnának fizetést a digitális tartalom szolgáltatók?
  • bdzsana
    #68
    Azért a plusz bevétel kifejezés nekem egy kicsit túlzó, ugyanis a weboldalak legalább 95%-ának ez az egyetlen bevételi forrása. Mivel látogatottság alapján kapják egészen igazságosnak tűnik. Már egyszer próbáltam kérdezni, hogy a kisebb weboldalak pl ez az sg, origo stb miből tartsák fenn magukat reklám nélkül. Erre nem volt válasz csak kitérés. Hogy ezek az oldalak nem is kellenek.....

    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2015.08.13. 11:44:39
  • UUUU
    #67
    Előszőr is a reklám nem az emberekért van, hanem pluszbevételt akarnak ezzel generálni az eladónak.
    Tehát ez a pénzről szól, nem a jótéteményről.
    Tessék olyan műsort adni a TV-ben is, ami odavonza a nézőt és az fog pénzt generálni más médiumokban és szponzorok formájában és nincs szükség reklámokra, de mint irtam akkor is leadnák a reklámokat, hogy plusz pénzhez jussanak.
  • UUUU
    #66
  • Macropus Rufus
    #65
    "Évek óta nem, vagy alig-alig nézek tévét, például az elmebeteg mennyiségű reklámok miatt, amik kb. 3x megszakítják az egyébként hányinger műsorokat. "
    az a szőrnyű, hogy ha eléggé régóta nézed a kereskedelmi tévéket, akkor láthatod a reklámidők evolúcióját. A családom 85-86 beruházott egy parabolára antennára. Kinyílt a világ! És jöttek a meglepik. Mi az, hogy egy filmben van reklám? 1db reklám volt anno egy filmben, kb. a film felénél volt a rekálm. Max. 5-7perc. Nem volt borzasztó, de már akkor sem tartottam logikusnak, hiszen én pl. akkor mentem wc-re vagy raktam össze még egy szendót a konyhában. Tehát nem én voltam a célközönség. De mennyi az esélye, hogy csak én mentem ki a budira? Gy.k. nulla. Sztem a nézők több mint fele erre az időre időzítette az ilyen jellegű dolgait. Aztán szépen elkezdtek szaporodni a reklámok. A magyar kereskedelmi tévék még a térképen sem voltak, amikor az összes műholdas tévé (amit nézni tudtunk akkor) már 15-20 percenként nyomta 5-7 percben a reklámokat. Szóval szépen lehet látni, hogy a média is mennyire egy geci valami. Soha nem értettem, hogy mi a fenéért kell egy filmbe reklám. Okés mondjuk egy belefér. De 4-5??? 10-15 percenként?? Egyik nap lemértem a Dr. Csont alatti reklám időket. Változó, 7-10 perc között mozognak. És a reklám blokkok közötti is soha nem volt több 15 percnél. Tehát gy.k. max 15 percenként kaptam minimum 7 perc reklámot. A Dr. Csontban legalább 3 reklám van, tehát olyan 21 percnyi reklámot tettek egy amúgy - reklámok nélkül - kb. 40-45 perces filmbe.
    Utoljára szerkesztette: Macropus Rufus, 2015.08.13. 11:22:03
  • paj01
    #64
    biztos vagyok benne, hogy az összes pr-os / marketing-es adblock nélkül szörföl a neten és külön élvezik is:) Hagyjuk már. Az a szerencséjük h sok ember nem ismeri ezt a lehetőséget illetve mobil eszközökön nehézkes lehet megoldani.

  • ElNano
    #63
    Évek óta nem, vagy alig-alig nézek tévét, például az elmebeteg mennyiségű reklámok miatt, amik kb. 3x megszakítják az egyébként hányinger műsorokat. Na, akkor tessék engem megbüntetni, mert nem nézem a reklámokat. :D Nagyon néha nézek valami ismeretterjesztő akármit ha éppen érdekel és a neten nincs meg, de ott is, ahogy jön a patkány reklámblokk, máris kapcsolok át, vagy megyek ki a szobából cigizni, inni-enni, stb. Bűnöző vagyok? :D (Kurvára nem, mivel kifizettem a kábeltévé szolgáltatás összegét.) Arról nem beszélve, hogy nálam a reklámok ellentétes hatást váltanak ki. Egyszerűen direkt nem vásárolok szétreklámozott terméket, inkább veszem akár a drágábbat, amit nem nyomatnak annyira. Azért is. Ennyire van értelme a reklámnak. Azért sem veszem meg. Annál fényévekkel tudatosabban élek, hogy a marketingesek megmondhassák nekem, mire adjak ki pénzt. Azt majd én eldöntöm magamnak. Ha meg valami nem megy reklám nélkül, vagy normálisan kivitelezett, elfogadható mennyiségű reklámmal, akkor az szűnjön meg, hát hol érdekel, legyen az tévé csatorna, akármelyik weboldal, bármi. Minden mindig pótolható és mindig jön valaki, aki betölti a keletkezett űrt. Ennyike! Ha ez történne, előbb-utóbb átalakulna az egész mai szarság, kisebb, ritkábban megjelenő reklámfelületek lennének drágábban, oszt ha valaki nagyon reklámozni akar, akkor alkalmazkodna ehhez a helyzethez. Addig is adblock és távirányító. :)
    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.08.13. 11:06:01
  • seepheeerd
    #62
    Ez az a pénz, ami nem pénz...
  • Skylake
    #61
    Igen sajnálom, hogy ennyire megbántjuk és ilyen szomorúságot okozunk a reklámügynökségeknek. Tessék lobbizni, ezt tudom nekik javasolni! Harcolják ki, (ha tudják), hogy legyenek tiltottak a rekláblokkolók! Sőt, ne is álljanak meg itt, az összes létező megoldás, amely képes reklámtartalmakat blokkolni, a host fájl szerkesztésétől kezdve a vállalati tűzfalakig, mind betiltott, súlyos börtönbüntetés kockázatával alkalmazható eszközök legyenek!

    De mindez nem elég! Kötelezővé kell tenni minden állampolgár számára a fejlett világban a személyekhez társított online reklámozási azonosítót, valamint olyan informatikai struktúrák kiépítését kell kiharcolni, amelyek lehetővé teszik, hogy az internetre való feljelentkezés csak ezen azonosító használatával legyen lehetséges! Kedves reklámügynökségek, nem kell puhapöcsnek lenni, lehet ez iránban is lobbyizni minden országban: zsé, nyaraltatás, k*rváztatás a politkai döntéshozók számára meg fogja hozni a sikert!

    Az egészet betetőzhetitek azzal, hogy megpróbáltok pénzeket kipréselni az elmaradt haszon kapcsán, ha mindezt felépítettétek! Mi az, hogy az állampolgár pislog a reklámbanner közben?! Hogy merészel nem a képernyőre nézni, amikor a színes-szagos hirdetés az ostoba buta pofája elé úszik! Perelni kell ezeket a mocskokat, akik által a haszon elmarad, mert nem figyel oda, amit közölni akarunk azzal a csökött húgyagyával! Pervazív reklám-befogadási ellenőrzőrendszereket kell telepíteni személyekre szabva, és amint a reklám figyelési intenzitás mértéke csökken az adott személynél a megadott x szint alá, az adóhivatal már nyomhatja ki is rájuk a büntetést! Így kell ezt, ez a tetőpont - lehet elkezdeni lobbizni a leírt rendszer bevezetésére, drága reklámügynökségek!
  • Macropus Rufus
    #60
    érdekes megközelítése problémának. Szóval amikor a marketingesek az arcomba tolják a terméküket az a default setting, és én a blokkolóval gy.k. bűnt követek el ellenük, hiszen a default beállítást nem engedem érvényesülni. Érdekes megközelítése egy problémának... kár, hogy fordítva ülnek a lovon. És miből gondolják, hogy ennyi a mínusz? Ennyi nem jött be! Nem ennyi tűnt el. Nem ugyan az. Ők azzal kalkuláltak, hogy idén ennyi lesz, de nem jött be. És ki ezért a hibás. Naná, hogy a user. Olyan szívesen megszopatnám őket 1x. Pl. fogorvosnál lukas foggal várja a beavatkozást, de a kezdés elött egy 5 perces reklámblokk jön a szájápolásról (természetesen termék megjelenítéssel). Miközben matatnak a delikvens arcában, 10-15 percenként 5-6 perc reklámblokk, ami természetesen a beavatkozás megszakításával jár. ÉS a végén is egy kis reklám. Plusz még fizetni is fog a szolgáltatásért. Ez kb. az amit mi is csinálunk. Van havi díj a netre. Bármennyire is hihetetlen ha felhasználók pénze nélkül a net nem létezne a mai formájában, és ehhez nincs köze a reklámoknak. 97-98 óta netezem. Akkor nem léteztek reklámok és basszus ment a net. Szóval a user fizet a netért. Gy.k. az ő pénzéből van fejlesztve is egy jó része. Aztán jönnek a marketing cégek és azt mondják, hogy fizet. De öcsém, az én pénzemből lett az megcsinálva amin keresztül te a pofámba tolod a reklámodat. Ha a userek nem fizetnének, neked nem lenne media felületed. Nem a marketing cégek hozták létre a netet és azzal a feltétellel lehet használni, hogy reklámok tömkelegét nyomják az arcomba (+ havidíj) A netet az előfizetők tartják elsősorban életben. Az ő pénzükből történnek a fejlesztések, és nem a marketing cégek pénzéből. Ők a rendszerben 99%-ban mint fogyasztók vesznek részt, és nem befektetők.
  • MasterMason
    #59
    Direkt kiszámoltam és valójában 427 milliárd dollár hasznot termelnek ezek a reklámblokkolók azzal, hogy bűnözök spemjeit amely után sem adót nem fizetnek sem semmi mást blokkolják... Ennyi. :P

  • Griphons
    #58
    "Reklámmal fizetünk a tartalomért, ezért ingyenesek a webes hírek..." ez egy ótvar nagy bullshit. Az internet- és gondolatszabadságot akarják ezek a weboldalak reklámokkal csorbítani. Nehogy már rosszul érezzem magam, mert nem akarok megnézni valamit.
  • UUUU
    #57
    Már párdon, ha nincs jogom letiltani a reklámokat se, akkor hol a szabadelvűség? Ja értem ilyenkor nem működik a liberalizmus, ha a cégek profitjáról van szó és lehet az emberek alapvető jogait sérteni.
  • gemihu
    #56
    Hmm.. és mennyi kárt okoznak a vakok a reklámozóknak?:)
  • who am I 7
    #55
    ő megtalálta az utat a saját boldogulásához, ilyen tolakodó, gennyes reklámok nélkül (jó igen, egy kémszoftverrel -droid- de az most más topik) . senki nem fog sírni azokért, akik a gennyes popupok nélkül nem tudnak fennmaradni, rohadjanak is el > járulékos veszteség, sajnáljuk.

    Az emberek igenis fizetnek a netért, -lehet te mondtad- akkor az a gép / játékos párhuzam azon nagyot röhögtem :D:D:D:D:D de valaki el is magyarázta, hogy miért akkora kreténség.
    abszurdum lenne, ha látogatsz 20-30-40 oldalt, hogy mindenhónapban minden oldalnak fizess 5-10-20$/t... ha a gazdasági helyzet olyan lenne, lehet reklám nélküli oldalak megélnének, pár száz ft-os havidíjból, ha kellőképpen nagy az olvasói bázisuk, de lehet annyit sem kellene befizetni és akkor még reklám sem lenne. de így ezt egyszerűen nem tudom elképzelni...ebben a gazdasági helyzetben és a közösségi oldalak világában, akkor egyszerűen nem járnának az emberek arra az oldalra és kész.....aztán megszünne azt annyi, sok értelme annak sem lenne. legyen reklám de normális, normális dolgokról...csak minden paraszt nyálcsorgatva a pénz után kapar ígyhát, minden szart tolnak az arcunkba.....ezekért, rohadtúl nem kár.
  • gforce9
    #54
    Nem becsülöd le azt, hogy a flashplayer update-al állandóan, szinte pár naponta ott van az Adobe neve az user előtt? Szerintem most jöttek rá, hogy marketing szempontból ez marha nagy kiesés lesz. :)
  • gforce9
    #53
    Hidd el, ha enm lenne ilyen lehetőségük, akkor is átgondolnák és megoldanák. Nem picsognának nemlétező bevételkiesés miatt.
  • bdzsana
    #52
    Mit gondolnak át? Fizetnek az adblock-ereknek, hogy átengedjék a reklámokat, amiket a kicsik nem tudnak megtenni. Ez a nagy átgondolás, az hogy nekik van pénzük arra amire másnak nem. Ezért jó nekik ez az egész. Ők vígan eléldegélnek és nőnek míg mások a tönk szélére sodródnak. Ennyi a rövid történet.
  • zola2000
    #51
    Ha az adobenak fontos lenne a flash, akkor nem állította volna le az androidos plugin fejlesztését, nem csinált volna flash-html5 átalakítót stb.
    Az adobeot a pdf olvasó miatt is ismeri mindenki, meg sok szakterületen megkerülhetetlenek a szoftverei még.
  • zola2000
    #50
    Egy dolgot nem írt senki: az adblock sem tilt le minden reklámot, külön beállítás nélkül a kis csak szöveges reklámokat átengedi, ezt én sem kapcsoltam ki, tehát a weboldalak ha átállnak kicsi nem tolakodó csak szöveges reklámra, akkor nem lesz kiesés adblock miatt.
  • gforce9
    #49
    Bakker ők veszítik a legtöbbet ezzel a nagyok. Csak ugye ott ülnek olyan emberek aki végiggondolják azt, hogy az agresszív reklámok többet ártanak mint használnak. Mind a reklámozónak, mind a weboldal tulajdonosnak, mind pedig a közvetítő cégnek. Felismerik azt, hogy azért sikeresek a reklámblokkolók, mert ordenáré reklámdömping van. És pontosan tudják azt is, hogy ehhez alkalmazkodni kell, mert ha beledöglenek is, akkor is fognak reklámblokkolókat telepíteni, hosts -ot buherálni, stb.

    Egy Adobe, akinek a neve igencsak nagyon sokat fog zuhanni ahogy kivezetésre kerül a flash (végre valahára) meg persze hogy sír rajta. Hiszen kb az emberek 90 csak azért tudja, hogy van olyan cég hogy Adobe, mert van flash. Photoshopot vagy egyéb Adobe terméket töredék ember használ. Hogyne lennének beszarva. Csak épp addig nem ér el az eszük, hogy amit most csinálnak ezzel a pampogással, pont az ellenkező reakciót érik el vele, mint ahogy az alábbi hsz-ekből szépen látszik is. Lényegében ezzel megutáltatják magukat.

    Csak gratulálni tudok hozzá, hogy maguk alatt vágják a fát, miközben meg a google röhög a markába, a kisujját se kell mozdítania az ilyen hülyék ellen.
  • bdzsana
    #48
    Már hogy sírna amikor akárhogy alakul a piac ő a királya? egy válságban mindig a nagyok erősödnek és a kicsik hullanak. A nagyoknak mindig lesz akkora tőkéjük, hogy jól jöjjenek ki az egészből mások kárára.
  • bdzsana
    #47
    Jaaa értem szóval te vagy az atyaúristen és mivel neked nem baj ha ezek oldalak eltűnnének ezért automatikusan igaz ez az egész világra. A Google-ről és Facebookról annyit, hogy reklám nélkül ők sem tudnának felkapaszkodni idáig.
  • gforce9
    #46
    Érdekes módon ezt a nagyok nem így látják. ők nem sírnak, hanem megtalálják a módot. Annak oka van, hogy ennyi reklámblokkoló program van. Ezen egy google nem fog sírni, hanem okul belőle. Egy Adobe meg ahol több a marketinges mint a programozó meg sír,
  • bdzsana
    #45
    Jaja tudom, a gyíkemberek megrendeléseit teljesítik, de akkor vegyük azokat az oldalakat amiket te is szeretsz, és igényesek, karban vannak tartva stb. Na azokat hogyan tartanád fent reklám nélkül.
  • bdzsana
    #44
    Bullshit. A kormánynak a népért kell lennie, de egy cégnek saját magért beleértve a dolgozóit.
    "a cégek még válthatnak stratégiát úgy, hogy esetleg tetszen a fogyasztóknak."
    Ja persze, érdekes módon ha 1 dollárért adnának olyan játékot amit mindenki csak dicsér a játékosok 50%-a legalább akkor is lewarezolná, és lehülyézné azokat akik pénzt költenek rá. Na nesze próbálj akkor ezeknek üzleti modellt kitalálni, ami tetszik nekik.
    Az igazság jelenleg az, hogy a szellemi/digitális termékeket az emberek nem tartják igazi terméknek, nem értik, hogy amögött kemény munka áll, és azt gondolják, hogy nekik ez mind alanyi jogon ingyen reklámmentesen jár.
    Ezekre nincs megfelelő üzleti modell, bármit is találnak ki a cégek.
  • FoodLFG
    #43
    az index, origó, 444 és hasonló reklámoldalak konkrét reklámok nélkül is meglennének, mivel megrendelésre írnak cikkeket, rejtet reklámok / manipuláció céljából. ez olyan mint a közmédia. mi járnánk jobban vele, ha kipusztulnának végre.

    ...arról egyébként nem is beszélve, hogy a reklám versenyellenes és a fogyasztóknak pénzbe kerül.
  • gforce9
    #42
    Jó kis felsorolás. A google gondolkodik és megél a facebook is gondolkodik és megél. !!NEM!! ők ugrálnak tudtommal most sem. Ők gondolkodnak és alkalmazkodnak.

    Az meg hogy egy origo eltűnik? Jajj.... világvége mi? :) Az SG eltűnne? Huhh sajnálnám, van itt néhány jó arc, de nem dőlnék a kardomba.
  • gforce9
    #41
    Ez szimplán nem igaz, de mindegy. Vitázni ezen nem fogok.
  • bdzsana
    #40
    ugh, gforce9

    "Az internet a reklámok nélkül is meglenne, sőt a legnehezebb kezdeti lépéseket lényegében reklámok nélkül lépte meg. Talán ma születtél, hogy erre nem emlékszel?"
    Dehogynem emlékszem, ahogy a legtöbb találmányt is szinte pénz és marketing nélkül találták fel, de ahhoz hogy nagyra nőjön már igenis kellet mindkettő.
    .
    Komolyan valaki vezesse már le nekem, hogy hogyan finanszírozná mondjuk csak az sg, vagy az origo oldalát reklámok nélkül. Fizetni kell a webszervert a domaint persze ezek a kisebb költségek. Fizetni kell az cikkírókat. Moderátorokat kell tartani mert ma Magyarországon a kommentek miatt lehet egy oldal üzemeltetőjét perelni. És akkor ez csak egy kis oldal. Hogyan tartanátok fent egy Google-t, egy Facebookot reklámok nélkül?
    .
    Nekem simította ki az agyam mert belenyugszok abba hogy a pénz körül forog minden? Hagyjuk már ezt a hippi dumát. Öreg te miért mész dolgozni? Az internet ma már nem egy információ megosztó központ hanem irdatlan sok embernek a munkahelye is. Az információ&tartalom sok esetben egyet jelent valakiknek a verejtékes munkájával. Szerinted az a sok cikk magától íródik? A tartalmak (zene, videó, szöveg, játék) csak úgy jönnek a semmiből? Az oldalakat csak úgy hobbiból tartják karban, és csak hobbiból fizetik a költségeket? Nagyon elvagytok tévedve...
  • Tetsuo
    #39
    Itt te vagy eltévedve. Nem a cégekért vannak az emberek, hanem az emberekért vannak a cégek, az emberekért van kormány stb.
    A kapitalizmus erős állami szabályozás nélkül céguralommá fajul.

    A reklámok - legalábbis mai formájukban - többnyire átveréseken, pszichológiai stratégiákon alapulnak, vagyis trükközés, csalás, a jóhiszemű emberek kihasználása. Pl. a 999-es árazástól az NLP-ig.
    Önmagában sokszor a reklám léte is tolakodó, az, hogy tukmál, ahelyett hogy csak tájékoztatná azt, aki konkrétan érdeklődik.

    Maradva a materialista szemléletnél (a többi neked magas lenne), az ún. fogyasztói társadalom egy összeomlás előtti stádiuma a degenerált civilizációnknak. A növekedésre és az agyatlan vásárlásokra nem alapozhat a végtelenségig semmilyen rendszer, mert az erőforrások végesek.
    A statisztikák és a pénz bűvöletében élő lelki - és szellemi, de nem az értelmi, hanem az angol spiritnek megfelelő - nyomorékok üdvözlik, hogy a kvantitás egyre fölébenő a kvalitásnak és nem veszik észre (valójában nem akarják észrevenni), mit szolgál eme folyamat.

    Konkrétan pedig, hogy ekkora-akkora kár keletkezett: hazugság. Ha egy reklám nem találja meg a célközönséget, nem a célközönség a hibás, hanem a marketing. Ha a kívánt társadalmi paradigmaváltás nem is lehetséges, a cégek még válthatnak stratégiát úgy, hogy esetleg tetszen a fogyasztóknak.
    Ezenfelül, a célbaért reklám mennyisége nem egyenesen arányos a vásárlással. Ha hirtetelen megduplázódna a reklámok mennyisége, nem lenne kétszer ekkora a fogyasztás.
  • FoodLFG
    #38
    linuxon kb használhatatlan a flash....
    csak mondom.

    annyira szar bugos, hogy pl hangot is nehéz belőle kicsikarni.
    chrome az egyetlen böngésző, amin jól megy a flash a saját belső megoldásának köszönhetően... de azt meg ki használ, amikor ott van a chromium. :D

    a flashben egyébként annyi biztonsági rést találnak folyamatosan, hogy kb hülye az, aki nem tiltja le azonnal.
  • Sequoyah
    #37
    A heten nem vettem uj 20 millios BMW-t. Ezzel 20 millios kart okoztam a BMW-nek?

    Amugy mi lesz, ha nem nezek oda a hazfalakra ahol a plakatok vannak. Azzal is kart okozok?
  • EnxTheOne
    #36
    Reklámoknál nem úgy van a fizetés a weboldal felé hogy:

    A,
    Megnyitás alapján. Ha x felhasználó rákattint akkor a weboldal kap y forintot.

    B,
    Látogatás alapján. A weblapot havonta/naponta x felhasználó látogatja, és ez alapján utalnak z forintot.


    Gyűlölöm a reklámokat. Többségük animált, csicsás villogós sz*r. Meg éltemben csak 1 reklámra kattintottam rá. (távol keleti feleséget lehetett venni, sajnos drágák voltak)
  • FoodLFG
    #35
    a legjobb adblock a HOSTS file: http://winhelp2002.mvps.org/hosts.htm

    arról meg miért nincs grafikon, hogy hány milliárd dollár kárt okoznak a reklámok a sávszélesség pazarlásával?
    ennyi.
  • Terawatt
    #34
    A stílusodból vegyél vissza, mert már így is bele léphetne egy admin a szádba ;)
  • ugh
    #33
    Amugy tenyleg igazad volt.
    Linux alatt az i5-om visszatolt a halozatra...
    Utoljára szerkesztette: ugh, 2015.08.12. 21:08:00
  • ugh
    #32
    Na a nagy linuxkodas kozepette kijott beloled a benned lakozo okor ahogy latom.
    Szerinted egy i5 linux-al ha porog egy oldalon 6 flash reklam akkor nem zabal tobbet?
    A lenyeget se erted te majom, a szamitastechniakhoz meg huyle vagy mint a segg.
  • ugh
    #31
    Pont ez a gond hogy a penz korul forog minden es te emellett agalsz.
    Nem is a penz korul hanem a pofatlan profitszerzes korul.
    Te meg ezt helyesled.
    Mert az agyad mar jol kisimitotta a media.

    Itt nem arrol van szo, hogy csodbemennek vallalatok csinalva ezzel 100-1000-x munkanelkulit, baszod.
    Hanem december 30-an a vezetoi ertekezleten a kovetkezo evre vizionaltak 200 csitrillio dollart profitot es gondoltaban yachtokra, meg veironokra mar elore elkoltottek.
    Aztan nem lett csak 100 csitrillio.
    Ezert csokkentik a takaritono,a portas, meg a biztonsagi ember fizeteset, mert hat ha yacht nincs is a, veiron azert jar, nem?
    Az ilyen cegeknel meg van 5 managger barom 30 marketinges muhulye.
    Kurvara nem tudom oket sajnalni (a portast, takaritot, stb-t igen).
  • gforce9
    #30
    Az internet a reklámok nélkül is meglenne, sőt a legnehezebb kezdeti lépéseket lényegében reklámok nélkül lépte meg. Talán ma születtél, hogy erre nem emlékszel?

    Az meg hogy pénzből van a fejlődés senki sem vitatta, csak épp az internet infrastruktúráját a fogyasztók kifizetik, ugyanis az internet havidíjas. Az meg egy weboldalon milyen reklámok mennek ettől marhára független.

    Kevesebb weboldal élne meg reklámok nélkül? Igen.

    Veszítenénk ezzel bármi lényegeset? Hát nem.

    A weboldalak egy lehetőség a reklámozóknak. Nem alanyi jog nekik. Nincs a reklámozóknak eleve elrendelt joga arra, hogy márpedig őket mindenképp látnia kell mindenkinek. Ha bevételnövekedést akarnak, kezdjenek el gondolkodni, ne pedig nemlétező jogaikra meg hasból előrántott bevételkiesésre apellálni.