109
  • Tetsuo
    #109
  • ElNano
    #108
    A befutott hírportáloknak még véletlenül sem a reklám az egyetlen bevételi forrásuk. Kilóra megveszik őket különböző politikai-gazdasági érdekcsoportok, és az ő kívánalmaiknak megfelelően fogják tálalni a híreket, egyéb anyagokat. Kapnak alapítványi támogatásokat, sőt, állami támogatásokra is lehet pályázni, és van oldal, ami ezeket meg is kapta.

    És még mindig nem beszéltünk arról, hogy a reklámok többségében hazug és aljas módon manipulatív – a fair tájékoztatás, érdemi figyelemfelhívás helyett - mivolta mitől kéne, hogy elfogadottá váljék?

    A másik észrevétel: Hosszú évek óta elérhetőek a reklámszűrők. Valahogy nem látszik megroppanni a webes oldalak összessége, még akkor sem, ha az erősen túlzó 22 milliárdos kieséssel kell számolni. Én azt látom, hogy mindenütt stabilan futnak a bejáratott portálok és eszük ágában nincs becsukni a kaput… Hiszti ez a semmire, bőven jól elvannak ezek a portálok, kifelé sírnak, esetleg a legalsó szinten levő munkatársakat tényleg alig fizetik meg, de amúgy közel nincs akkora baj, mint ahogy azt előadják. Éppen csak semmi sem elég nekik és azt hiszik, hogy a helyesírási és fogalmazási hibákkal teli, tükörfordított anyagaik révén válhatnak milliomosokká. Hát nem. Eleve miről beszélünk, amikor hazánkban nem is lehet olyasmit megemlíteni, mint minőségi webes újságírás, miután ilyesmi errefelé egyáltalán nem létezik.

    Nagyon rossz példa az Index, az újságírás legalja, mindjárt a 444 után, nem hogy bevételt nem érdemelnének, de azonnal be kéne szüntetni romboló jellegű, rémesen igénytelen és alpári tevékenységüket.

  • Cat #107
    És mióta te határozod meg az árat? A hentes húst árul, az újságíró cikket gyárt. Mindkettő pénzt szeretne a munkájáért. De mert technikai leheőtség van rá, hogy utóbbit ne fizesd meg, így nem kap semmit. Még felháborítóbb, hogy nem is kellene pénzt adnod neki, mert azok a cégek fizetik meg a munkáját, akik azt remélik, hogy más termékeket adhatnak el.
  • Macropus Rufus
    #106
    "Értem, tehát a tartalom az kell (az újság érdekel), de az árát nem vagy hajlandó megfizetni. "
    nem pontosan. Nem a reklámmal van a bajom (mint ahogy más fórumozónak sem), hanem a stílussal. Ezért írtam az index-hu-t. Ott rendszeres, hogy ilyen reklámmal indítanak. Ez egy kicsit ellenszenvessé teszi a dolgot.
  • Cat #105
    "a netet gy.k. a te pénzed tartja fent. Az előfizetésed."

    Ez így van. De szart se érsz a nettel, ha nincs tartalom. (Itt értelemszerűen újságokra gondolok, nem a fodrászüzlet honlapjára amin rajta van a nyitvatartás. Régen erre ott volt a szintén ingyenes - reklámokkal telezsúfolt - Sárga Lapok.)

    "Biztos te is belefutottál már az index.hu nagy faszságába, hogy a kezdő oldal betöltése előtt egy teljes oldalas flash hirdetés jelenik meg."
    Értem, tehát a tartalom az kell (az újság érdekel), de az árát nem vagy hajlandó megfizetni. Az újságírónak is élnie kell valamiből, és egyetlen bevétele az Indexnek a reklám. Az nem pálya, hogy se pénzzel, se figyelemmel nem nyújtasz ellenértéket. Semmi bajom azzal, hogy letiltod a reklámot, de akkor az abból befolyó pénzből előállított cikkeket se olvasd el!
  • bdzsana
    #104
    Jajj jönnek már a "kisemberek". Amúgy igen. Ahhoz hogy mondjuk a túrós csokitekercs mint új termék sikeres legyen, az kell hogy marha finom legyen és sikeres legyen a reklámkampánya. Előbbi nélkül hamar kipukkan az ideiglenes növekedés amit a reklám produkál, utóbbi nélkül nagyon sikeres lenne talán még a szomszéd faluban is. Viszont ha mindkettő meg van akkor, elég nagy esély van arra, hogy el fog terjedni. Létrejönnek a gyárak és így a munkahelyek is a melósoknak.
  • bdzsana
    #103
    Hát nem tudom, hogy a kapitalista liberalizmus a legalja. Szerintem az rosszabb volt, amikor állófasszal nézte a tömeg ujjongva a kivégzéseket és válogatott kínzásokat., vagy a boszorkányüldözések. Természetesen nem azt mondom, hogy a mai rendszer tökély, de azért bőven voltak rosszabbak a hétköznapi embernek. De tudom te ezt másképp gondolod, ezt már másik fórumon megbeszéltük.
  • Macropus Rufus
    #102
    a netet gy.k. a te pénzed tartja fent. Az előfizetésed. Aztán jönnek a cégek akik szolgáltatást nyújtanak. Ezt reklámozzák valahol. Valakit érdekel valakit nem. Akit nem érdekel az nem fogja elolvasni. Gy.k. ez a valós életben is így megy. És ha senki nem tud róla, hogy az a cég van akkor az tönkre fog menni. Egyébként az itt kommentelők jó részének nem a reklámokkal van a bajuk, hanem a pofátlan reklámokkal. Biztos te is belefutottál már az index.hu nagy faszságába, hogy a kezdő oldal betöltése előtt egy teljes oldalas flash hirdetés jelenik meg. Sok esetben bezárási lehetőség nélkül. Na ez kb. olyan mind ha az utcán oda nyomnák az arcodat a plakáthoz, hogy olvasá' öcsém. Ha nem akarod, akkor nem gond, nem kell olvasni, de akkor miattad hal meg xy cége...
  • Macropus Rufus
    #101
    "22 milliárd dollár kárt okoznak a reklám­blokkolók leveles ládák.
    Az utóbbi időben elterjedtek az un Smart v. okos leveles ládák, amik egy algoritmus segítségével el tudják dönteni, hogy a beléjük dobott anyag az hasznos vagy csak a sokunk által ismert un. "szuperinfó" újságok. Gy.k. spam-ek. Viszont ennek a szemetesnek a használatával 22millárd dolár kár éri a reklámcégeket és a megbízóikat."
    :D :D

    és most indul a vita, hogy ha nem olvasom el a reklámot akkor xy bolt lehúzza a rolót. :D :D

    Utoljára szerkesztette: Macropus Rufus, 2015.08.14. 11:46:19
  • ElNano
    #100
    Megszűnik az internet! Jaj! :D

    Amúgy meg az utcán is "becsukom" a szemem: Könyvet olvasok. Illetve nem nézek plakátokat. (Tudom: tudat alatt elolvasom és máris elme-manipulált illumináti rabszolga vagyok. :D) És nem kell új szolgáltatás. Ha kell, felkeresem adott szolgáltató/cég/bármi honlapját, megnézem mivel tudnak kiszolgálni, vagy tetszik nekem, vagy nem és kész.
  • Cat #99
    Nem látjátok át, hogy ki a reklámblokkolás vesztese.

    Van egy cég, tegyük fel a Magyar Telekom. Bevezet egy új szolgáltatást, meg akarja ismertetni az emberekkel. Hirdet plakátokon, tévében, interneten, újságokban. Egy kivételével mindenhol megjelenik, és ez az internet. Mi történik? A webes újságok nem jutnak bevételhez, de hozzád pl. az utcán ugyanúgy eljut az üzenet (mert nem tudod becsukni a szemed). Tehát a reklámozó végrehajtja amit akar, a reklámcég (amely a kapcsolatot tartja az adott cég és a rengeteg reklámhordozó között) szintén hozzájut a pénzéhez, de egy kiesik, és ez a webes újság. Ahol te eddig kommenteltél már nem fogsz, mert nincs hol.
  • gforce9
    #98
    "ugyanis a reklámokból 99%-ban nem a reklámszakemberek élnek,"

    Persze persze, a melós él belőle.... hogyne. Ahogy növekszik a reklámok miatti profit rögtön jön a béremelés is. Hol élsz te?
  • Tetsuo
    #97
    Én ezt pont ellenkezőleg gondolom. Az ember folyamatosan "romlik". Visszafejlődik, ahogy társadalmaink is. :-)
    Eddig a kapitalista liberalizmus a legalja, de lesz még rosszabb is hamarosan. ;-)
  • bdzsana
    #96
    Sajnos, nem csak hogy birkákat nevelnek, de ha jobban belemerülsz, hogy az emberi agy alapból sem olyan tökéletes mint azt gondolnánk.
    Tele van hibával, rengeteg mindent optimalizál, leegyszerűsít, hogy fel tudja dolgozni ezt a temérdek információt, és aki ismeri ezeket a rövidítéseket az nagyon könnyen át tudja verni, meg tudja téveszteni a másikat.
    Sokan szokták csúfolni az embereket a birkaeffektussal, holott ez az evolúció során egy nagyon fontos túlélési stratégia volt. Ezt sem a média nevelte belénk, maximum felerősítette, mert ez alapból bennünk van. Ugyanúgy ahogy a reklámok befolyással vannak ránk, ugyanúgy hatással van az egész környezet, a család, a barátok.
    Teszek egy politikai példát. Ha a családod vérfideszes/vérmszp-s jó eséllyel te is az leszel. De ha éppen ez nem igaz valami más nézőpontban fog valami más befolyásolni.
    Minél jobban megismerjük az agy működését, annál inkább rájövünk, hogy végsősoron csak egy tökéletlen gép, aminek a teljes működése a túlélésünket szolgálja és arra is van optimalizálva ennek minden előnyével és hátrányával együtt.
  • bdzsana
    #95
    "Szerinted az, hogy bejarok dolgozni, hogy megeljek (es amugy termelek nem eloskodok) egyezik azzal, hogy teletomom a zsebem a nagy budos semmiert?"
    Szerintem te nem érted én mit írtam. Nem x millió reklám szakember hal éhen, ugyanis a reklámokból 99%-ban nem a reklámszakemberek élnek, hanem a reklámozási felület gazdái pl.: weboldalak üzemeltetői, játékok készítői stb. Ott is ugyanúgy bemennek dolgozni mint te, az újságíró megírja a cikket, a programozó elkészíti a játékot, a zenész megírja a zenét amit te elfogyasztasz és látogatás/letöltés (konkrétan reklám impression) alapján kapják érte a pénzt. Vagy egyszerűen valaki készít egy ingyenes video streaming platformot amit bárki ingyen használhat de cserébe van rajta reklám. Lehetne sorolni napestig ki él még ebből, de minek, a te munkád biztos fontosabb. Persze adhatnák reklámmentesen pénzért, de arra meg már kitalálták a warezt.
    A reklámoknak szoktak számolni CPM-t, mennyit ér ezer megtekintett reklám. Ez alapján szokták kapni a pénzt is reklámfelület gazdái, illetve gondolom ebből számolták a profitkiesést is.
  • ugh
    #94
    Leirtam a lenyeget meg sem erted, leirom maskep.
    A cikk cime hogy: x milliard kart okoz a reklamblokkolas = x milliard profitkiesest okoz a reklamblokkolas. Csak az olyan gazul hangzik.
    Nem arrol van szo hogy x y reklamszakember ehen hal.
    Amugy a reklamok megrendeloi oldalarol detektalhatatlan, hogy okoz profit(!!!!) kiesest vagy, sem az, hogy latod e vagy sem.
    Mivel az egesz mu szamok sokasaga.
    Statisztikaval minden bizonyithato es annak az ellenkezoje is csak megfelelen kell ugyeskedni.
    Szerinted az, hogy bejarok dolgozni, hogy megeljek (es amugy termelek nem eloskodok) egyezik azzal, hogy teletomom a zsebem a nagy budos semmiert?
    Mondom en hogy at vagy radirozva...
  • Tetsuo
    #93
    Jelenlegi társadalmunk birkákat nevel. Lásd, pl. Ash-kísérlet!
    Ezért sem érthetek egyet semmi olyan törekvéssel, ami a mostani (fogyasztói társadalmi) rendszer szekerét gyorsabban tolja.
  • ugh
    #92
    Nem veszek.
    Telibeszarom mit gondolsz.
    Arrol nem is beszelve, hogy az admint akarod a szambaleptetni te gyoker?
    Esetleg, hogy kibannoltatsz nem?
    Jo, hogy nem apukaddal fenyegetozol, hogy megmondassz neki es megver, te szerencsetlen, balfasz.

    l
  • ugh
    #91
    Latom nem erezted az ironiat... ;)
  • bdzsana
    #90
    Nem csak a reklámok, de a boltokban az elhelyezés, a csomagolások is ugyanilyen stratégiákon alapulnak. Láttam olyan kísérletet, ahol két majdnem egyforma csomagolású terméket tettek ki a polcokra. Én szinte észre se vettem a különbséget, de a kísérlet gazdája megmondta, hogy 80%-ban melyiket fogják választani az emberek és igaza lett.
    Volt olyan kísérlet, ahol szintén két szinte egyforma terméket raktak ki, de az egyikből rengeteg volt a másikból meg már látszott, hogy fogyott. És szinte mindenki abban bízott ami már fogyott. Szóval a trükkök szinte kimeríthetetlenek és nincs ember aki mindet kivédené.
    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2015.08.13. 18:50:01
  • Tetsuo
    #89
    A #39-ből:
    "A reklámok - legalábbis mai formájukban - többnyire átveréseken, pszichológiai stratégiákon alapulnak, vagyis trükközés, csalás, a jóhiszemű emberek kihasználása. Pl. a 999-es árazástól az NLP-ig.
    Önmagában sokszor a reklám léte is tolakodó, az, hogy tukmál, ahelyett hogy csak tájékoztatná azt, aki konkrétan érdeklődik."
  • bdzsana
    #88
    Eléggé érdekel az agy működése és ezért sokat olvasok a témában, illetve elég sok kísérletet láttam láttam ilyen témában. Hidd el nekem az elmédnek sokkal kevésbé vagy ura mint gondolod - sajnos. Egyrészt a mindennapi döntésink nagyobb része nem is tudatosul bennünk csak döntünk. Ezek többnyire apróságok, de a nagyobb döntésekben is szerepe van a tudatalattinknak amibe sokkal könnyebb beférkőzni mint gondolnád. Annyira könnyű, hogy még a mentalisták/illuzionisták is előszeretettel manipulálják a trükkjeihez. Nem tudom láttál már e hasonlót a lényeg az, hogy az összes eldöntendő kérdésére tudja milyen választ fogsz adni, és ezt úgy éri el, hogy olyan tárgyakat helyez el a környezetedben előzetesen amit te fel sem fogsz, hogy ott van, de közben beépül a tudatalattidba és emiatt azt a választ fogod adni a kérdésre amit a bűvész vár tőled.
    De ez csak egy apróság. Rengeteg olyan trükk van amivel manipulálni tudnak a választásod során, és akármilyen okos vagy nem tudod kiszűrni.
    A véleményezésről is rengeteg kísérletet láttam már, és hidd el az sem száz százalékos. A kísérletekben az ember véleménye egy adott termékről függött attól, hogy előtte a tömeg milyen véleményeket írt. Általában mentek a tömeg után. Így ez is könnyen manipulálható. Ha van időd és érdekel nézz utána, szerintem nagyon érdekes, és biztosan visszaveszel a magabiztosságodból.
    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2015.08.13. 18:34:41
  • rajdi
    #87
    Én osztom amit mondasz és egyet is értek vele, de azt kell mondjam egy SG.hu-olvasó nem a célközönség. A reklám annak készül aki rohan Neymar strasszköves csukájáért a plázában mert abban ollózott egy 120 méteres gólt az emtívín, nem pedig annak aki esetleg elolvas egy-két tesztet, értékelés, ne adj Isten fórumot a vásárolni kívánt termékről. A netes "részvételt" is oktatni kéne az embereknek azt mondom már általánosban.
  • ElNano
    #86
    Ne haragudj, de ez igen droid gondolkodásmódra vall. Nem igazán értem, engem hol tudnának tudat alatt befolyásolni, amikor nem nézek tévét és gondoskodtam arról, hogy a weben se jelenjen meg előttem egyetlen reklám sem... A termékelhelyezést felismerem. A döntéseim egyértelműen sajátok, hallgatok az ismerősök tapasztalataira, tanácsaira, elolvasok több értékelést, ismertetőt, leginkább fórumokban hétköznapi emberektől, akik már évek óta jelen vannak, stb. Engem nem ér annyi hatás, mint az általad emlegetett 99%-ot. Talán annak ha 1%-a - amit bőven ignorálok. (Óriásplakátot sem szoktam nagyon látni, menet közben könyvet olvasok.) Tőlem aztán nem fog büfögni egy parazita marketinges sem...
  • bdzsana
    #85
    "Egy biztos: Nem és soha nem a reklámipar fogja megmondani az embereknek, hogy hogyan éljünk, és mit nézzünk, olvassunk. Kizárt dolog."

    Elég naív a hozzáállásod. Már most a reklámipar mondja meg ezeket. Az emberek azt a terméket fogják megvenni amit legtöbbet látnak. Lehet hogy van pár lázadozó mint te, de te vagy az egy százalék. Illetve tudatosan úgysem tudsz harcolni vele, mert a tudatalatti döntéseidet is befolyásolják. Nem is fogod tudni, hogy te azért döntöttél valami mellett mert láttad a reklámban.
  • ElNano
    #84
    Arról is elbeszélgethetnénk egy darabig, hogy a reklámok vajon mennyi valóságtartalommal rendelkeznek és milyen hamis, nem létező életérzést próbálnak meg eladni az embereknek. Amikor egy akármilyen terméket milliomos környezetbe állítva akarnak lenyomni az emberek torkán, amikor nem létező, tehát áltudományos kifejezésekkel szédítik őket, amikor instant megoldásokat kínálnak olyan problémákra, amikre valójában nincs sem azonnali, sem hosszú távú valós megoldás. Beszélgessünk arról, hogy a reklámok nagy része miért nevezhető mocskos hazugságnak, félrevezetésnek. Miért van az, hogy a reklámok hamis valósággal kábítanak…

    A megoldás egyébként annyi, hogy jóval kevesebb reklám kell mindenhol, és ne adj isten, olyan termékeket, szolgáltatásokat reklámozzanak, amiknek talán még érdemi haszna is van. Akkor talán lenne értelme. Mert mondjuk a Coca Cola miért reklámozza magát? Az a brand most már simán eladja magát. És tucatnyi ilyet tudnék felsorolni. Ezek valójában nem az embereknek, olvasóknak-nézőknek szólnak, hanem tulajdonképpen annak a médiumnak a támogatása, ahol a reklámot elhelyezik. Ezek a reklámok állásfoglalások. Egy-egy csatorna, weboldal támogatása.

    Szóval szabályozni kellene a reklámok által elfoglalt területeket, azok összes hosszát és megnegyedelni a mostaniakat. Ugyanekkor a reklámhordozók megemelik az áraikat és kész. A reklámozónak sem kell többet a kampányra áldoznia, mert kevesebb lehetősége van reklámozni, a reklámhordozó pedig vagy pénzénél marad, vagy nagyon keveset veszít.

    Ráadásul a reklám csak egyfajta bevétel. Lehet elolvasni Udo Ulfkotte könyvét, a Megvásárolt újságírókat. A szegény-szerencsétlen zsurnalisztákat kilóra veszik meg cégek, a politika, és sokszor eszméletlen összegekre tesznek szert ezen a módon.

    A kis, hobbiszinten fenntartott weboldalakon eddig sem volt sok reklám – leginkább semennyi -, mert nonprofit módon működnek. A nagy weboldalaknak pedig meg kell érteniük, hogy hiába tolják a pofámba a teljes képernyős hülyeségüket, ettől én nem leszek vevő, sőt… Mivel ez a fajta promóció inkább felbosszant, az ilyen megoldásokat nyugodtan nevezhetjük vevőriogatónak. Teljesen rossz megoldás, kb. mindenki egy másodperc alatt elkattint és semmiféle gyakorlati haszna nincs az egész kampánynak. (Azon kívül, hogy a reklámhordozó bezsákolta a zsetont, a reklámozó meg kb. hoppon maradt.)

    Ha pedig valaki beépített reklámokban gondolkodik, az gondolja át erősen. Termékelhelyezés? Oké, ha x terméket tolják az arcomba, azért is az y terméket fogom választani, de azért sem azt, amit sunyi módon „elhelyeztek”. Na, ezt védd ki. A szponzorált tartalom másodpercek alatt felismerhető és hanyagolható, ergo ennek sincs semmiféle vásárlásserkentő hatása. (Csak mondom, hogy számomra egy vásárlás előtt sokkal többet érnek a felhasználói-vásárlói értékelések, tapasztalatok, mint akármilyen reklám.) És végül a fizetett kommentelők: Ezek nagyon gyorsan hiteltelenné tudnak válni, megismerik őket hamar és ignorálhatóak. Zátonyra futnak.

    Szóval vagy ésszerűsítik az emberekre zúdított reklámadagokat – ezzel együtt a hamis életképeket, debilis szövegeket, valótlanságokat is száműzik és megalkotnak egy új stílust: a praktikusan igazmondó reklámot… -, vagy marad az, hogy kb. mindenki leszarja azt, hogy mit akarnak rájuk sózni.

    Egy biztos: Nem és soha nem a reklámipar fogja megmondani az embereknek, hogy hogyan éljünk, és mit nézzünk, olvassunk. Kizárt dolog. (Arról nem beszélve, hogy a reklámipar feltételezett értéke a sok gyengesége, hamissága okán csak virtuális módon fejezhető ki, valós értéket nem állítanak elő, parazita módjára szívják el az erőforrásokat és a reklámköltségek okán tovább növeli egy-egy termék árát.)
    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.08.13. 15:30:33
  • barret
    #83
    Ha nekem felajánlanák a korlátlan mobilnetet a reklámok megjelenítésével,gondolkodás nélkül elfogadnám!!!
    DE amíg a mobilnet keretet szopja a sok szar flash alapú reklám,addig ott tiltom őket,ahol csak lehet! El mondtam a lényeget azt hiszem. És evvel nem csak én vagyok így.
  • MasterMason
    #82
    Fordítva. A tisztességes piaci szereplőknek okoznak károkat azzal, hogy az általuk fenntartott vebhelyen kéretlen reklámokkal bombázzák a felhasználókat. Ugyan szerinted pl odforce fórum, mennyi pénzt kap azért, hogy ez a reklám ott feltűnik? A helyzet fordított, bizonyos reklámcégek jogosulatlanul másokat meglopva reklámoznak termékeket jogosulatlanul.

    Reklám
  • bdzsana
    #81
    Meg lehet érteni persze, hogy valakinek tele van a töke a reklámokkal, én a problémát inkább abban látom, hogy az emberek nem tudják mekkora szerepe van a reklámoknak a gazdaságban. Ma már a digitális szolgáltatások/tartalmak GDP részaránya hatalmas. Nagyon nagyon sok munkahelyet teremt és pörgeti a gazdaságot. A reklámoknak ebben meg óriási szerepe van. Sokan ezt képtelenek meglátni, csak a pénzszámolgató orrnehéz fickó jut eszébe egy egy reklámszolgáltatónál, őt meg nem sajnálja.
    Tény, hogy a reklámok már régóta feszegetik a határokat sőt nagyon sokan át is lépték, és erre a felhasználók is reagáltak.
    Viszont ha ez így marad szabályozatlanul akkor hatalmas pofára esés lesz mind két oldalon.
  • Cat #80
    Felesleges törnöd magad, nem értik, mert nem akarják érteni. Nem értik, hogy a cikkeket megíró embereket fizetni kell, hogy az irodákat bérelni kell valamiből. Ők csak ingyen akarnak fogyasztani.

    A tartalomszolgáltatók válasza egyébként az lesz, ami az egyszeri átlagembernek a lehető legrosszabb: olyan reklámozás, amit nem lehet letiltani, mindenképpen megkapod a tartalom mellett. Ez alatt kell érteni
    - az un. termékelhelyezést (product placement) a tévében, ahol a főhös sony laptopot használ, Audit vezet és Carlsberg sört iszik.
    - a szponzorált tartalmat, amin nem látszik, hogy az - tipikusan ilyenek a PR cikkek és a márkablogok, prohardveren féltucat ilyen van (samsung, acer, hp, stb.). Ezekkel az a baj, hogy nem hiteles a tartalmuk, és ezt az olvasók nem is tudják.
    - a kommentekben való reklámozást, lásd pl. http://index.hu/tech/2015/06/02/foglalkozasa_berkommentelo/

    Ezekre semmilyen blokkolás nincs és nem is lesz a jövőben sem.

    Utoljára szerkesztette: Cat, 2015.08.13. 13:08:38
  • bdzsana
    #79
    Talán úgy hogy az Adblockernek ezzel megszűnne a bevételi forrása (mivel eddig a reklámcégek fizettek neki hogy engedje át a reklámokat),
    az teljes reklámmentességhez szokott felhasználók miért elégedjenek meg a félreklámmentességgel. A reklámszolgáltatók meg nem tudom, talán még inkább a teljes betiltással próbálkoznak.
    De még ha a 3 tábor véletlenül egyet is értene, akkor is hatalmas munka lenne megreformálni a piacot, pedig más megoldás nagyon nem lesz.
    .
    Amúgy erre talán éppen most épül egy startup, aki ezzel próbálkozik, de most nem biztos hogy megtalálom neked.
    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2015.08.13. 12:51:23
  • rajdi
    #78
    Nekem például csak a pofátlanul felugráló reklámokkal van bajom. Ha az oldal szélén színes reklámfelület van, az pont nem érdekel, amíg nem a tartalomból/elől veszi el a felületet. Ha meg olyan ami érdekel, még rá is kattintok. De a reklámblokkolómat nem a szimplán passzív reklámmegjelenés miatt használom én sem, és nem is kívánok senki kedvéért lemondani a használatáról. OK legyen amit mondtál, tanúsítvány rendszer, Még támogatom is. De hogyhogy te itt a fórumon a halál faxán rájöttél, akik meg ebből élnek nem??
  • bdzsana
    #77
    Nagyon nagyon rossz hasonlat. Az internet inkább olyan, mintha vennél egy szemüveget. De attól még a könyvekért ugyanúgy fizetned kell. Illetve nem kell ha nem akarod elolvasni. A reklámszolgáltatókat sem kell gazdaggá tenned, ha nem olvasol olyan tartalmat, ahol teleszemetelnek mindent. Persze ezt elkerülni meg nem mindig lehet, főleg akkor nem, ha új oldalt látogatsz meg, ahol egyből felugrik 3 popup. Ezért lenne jó tényleg egy tanúsítvány rendszer.
    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2015.08.13. 12:45:14
  • MasterMason
    #76
    " harmadiknak meg minden ingyen jár ami a neten van mert ő kifizette az internetszámlát"

    Szó nem volt erről! Kb olyan mintha vennél egy autót és valaki azt mondaná, hogy neked kötelességed másokat elfuvarozni oda ahova szeretnék. Aztán mégis milyen alapon? Bocs, ha én fizettem az autómért akkor nehogy már megmondja valaki más, hogy nekem kötelező azzal másokat fuvarozni. Ugyan ez igaz a netre is, kifizettem a számlát, na nehogy már valaki kötelezővé tegye azt, hogy nekem gazdaggá kell tennem reklámcégeket az én saját privát netkapcsolatommal? Mégis milyen alapon?
  • bdzsana
    #75
    Ki mondta neked, hogy popup reklám rulez? Végig azt írtam, hogy a két félnek közelednie kellene egymáshoz. Azt hiszem már a második hozzászólásomban olyat ajánlottam, hogy tanúsítvány rendszert kellene bevezetni a reklám szolgáltatóknál vagy a weboldalaknál, és az ilyen popup sz.rokat nem engedné át. Meg kell húzni egy elfogadható határt a felek közreműködésével és bumm.

    Csak nagyon nehéz úgy érvelni, hogy egyikőtöknek a pofátlan reklámokkal van baja, másiknak meg az összes reklámmal, harmadiknak meg minden ingyen jár ami a neten van mert ő kifizette az internetszámlát. És még az emberek is személyenként ugrálgatnak az álláspontok között.
  • rajdi
    #74
    OK feladom, pop up reklám rulez, aki nem vágja annak csak "ennyi jut el hozzá".
    Szerintem beleestél abba a fórum csapdába, hogy mindig van valaki a megmondja a többségnek hogy nincs igazuk, mert ők a buta tömeg és csak az az egy látja jól a dolgokat, de most már nem tudsz kimászni belőle... Sok sikert
  • MasterMason
    #73
    Ahogy a cikkírónak úgy neked sincs fogalmad még arról sem, hogy miről van egyáltalán szó. Mutatom neked két képen is, hátha úgy eljut a tudatodig mire vannak ezek a reklámblokkolók:

    Ez itt kérlek szépen a saját blogom és plusz egy külföldi fórum, és nem hiszem, hogy bárki is fizetne azért, hogy popup ablakokban felnyíló randivonal reklámokat nézzenek az emberek minden egyes alkalommal amikor benyitsz egy topikba vagy megnyitod az én oldalamat. Mégis milyen alapon reklámozza magát popup reklámban akár az én akár mások oldalán bárki?

    Ezek bűncselekmények, vannak reklámcégek akik teleszpemelik mások tartalmát kéretlen reklámokkal, erre lettek kitalálva a reklámblokkolók, hogy a bűnözök ne spemelhessék tele mások tartalmát kéretlenül anélkül, hogy fizetnének a reklámfelületért:

    Nem gondolhatja azt senki komolyan, hogy a saját oldaladon kéretlenül ingyen bárki hirdethet akármit?!



  • bdzsana
    #72
    Az a baj hogy te ennyit látsz, hogy haza mész fagyizni. Valószínűleg az a pár 100 millió ember már nem fog fagyizni aki ebből él.
    "Mindezek után meg a cikk nem a weboldalak sírásáról szól,"
    Dehogynem sírnak csak az nem jut el hozzád, csak a nagy cégek sírása. Elég sok fórum van ahol ezekről szó van.
    "3. kitalálnak olyan megoldást, ami nekem is tetszik, és hagyom a reklámjukat megjelenni. "
    Nincs ilyen megoldás. Az emberek legalább felének (de lehet keveset mondtam) a digitális termék/szolgáltatás ingyen reklámmentesen kell.
    Nem rég olvastam egy IOS játékról, nagyon hypolták egyrészt azért mert jó volt másrészt azért mert ingyenes volt freemium modell nélkül. Csak adományozni lehetett benne a fejlesztőnek. Szóval mindenki dícsérete, rengeteg letöltése volt és következő játékra már nem jött össze a pénz. Bevétele konvergált a nullához...
    " Azaz de, a Google pl célirányos reklámokkal bombáz, régen nem láttam már tampon vagy felmosó reklámot, de mobil vagy autófelszerelést igen. Rá is kattintottam. Jéé megoldották...."
    Ja lehet neked ez tetszik, de ezt adatgyűjtések árán sikerült nekik amik másnak már annyira nem tetszenek.
  • gforce9
    #71
    "Hogy ezek az oldalak nem is kellenek....."

    Így van. Nagyon sok weboldal van ami minimális reklámmal is elvan, mégsem megy csődbe. (igaz nem profitorientált). Az, hogy jelenleg rengeteg bulvár megél a reklámból az egy dolog. A reklámok visszaszorulásával átrendeződnének a dolgok. Jót is tenne.

    Aki reklámblokkolót telepít és látogatja az oldalt, az egy olyan ember aki a tartalomért megy oda. Ennek örülnie kell egy weboldal tulajdonosnak. Egyrészt azért mert jó hírét kelti az oldalnak (nyilván a trollokat leszámítva) és új olvasókat hoz, akiknek lehet nem lesz blokkolójuk. Ergó egy blokkolót használó látogató is többet ér mint egy olyan aki a tolakodó reklámok miatt elmegy az oldalró és rossz hírét is kelti. Ha az emberek 20%-a használ reklámblokkolót, az nem az emberek hibája, hanem azon weblapoké, akik pofábamászó reklámokat jelenítenek meg. Ki mint vet úgy arat. Ennyi. A weblapnak meg nem azzal kell törődni, hogy hányan használnak blokkolót, hanem azzal, hogy a színvonalával és a tartamával egyre több látogatót vonzzon magához. Mert akkor lesz több pénze.

    Tegyük fel betiltanák a reklámblokkolókat. Mi történne? Azok a weboldalak, ahol eddig blokkolóval el bírt lébecolni az ember, hirtelen látogatókat veszítenének. Ez mennyire jó? Én is nem egy oldalt hagytam már ott a fenébe reklámok miatt. Én nem telepítek blokkolót. Ha valamelyik weboldal túlzásba esik otthagyom. Ez mennyire jó egy weboldalnak? Semennyire. De ha az adott oldal tulajdonosai addig látnak el, hogy kattintásszám, akkor csak röhögni tudok rajta, hogy sírnak a kimaradó reklámkattintások miatt. Közben pedig nem látják azt, hogy olyan dolgon sírnak, Aminek a lehető legrosszabb megoldása az, hogy a blokkolók ellen harcolnak, mert az végül látogatószám eséshez vezet.

    Egy nagyobb weboldalon. (google, fb) stb mikor láttál olyan reklámot, hogy kitakarta a képernyőt és x-elni kellett? Soha. Azért mert ők kicsit tovább látnak, mint a kattintásszám.
  • rajdi
    #70
    Reklámbevételre építeni a karriert egy lufi ami kipukkadhat, nem?
    OK legyen. 1. reklám bevételekből tartja fenn magát 2. fizetős oldallá válik, ami vékony jég, mert amíg a másik hírportál ingyenesen adja ugyan azt amit ők, nincs esélyük, többet nyújtani azonnal meg nem tudnak, hisz nincs még bevétel sem. 3. mindenki hazamegy és játszik a kölykével, megszűnik az oldal, mert ingyen ugyan ki dolgozik?
    Most komolyan, ezen problémák miatt nekem meg neked kell aggódnunk? Ha holnap feljövök ide és nem lesz SG, lehet elmegyek fagyizni egyet.
    Mindezek után meg a cikk nem a weboldalak sírásáról szól, hanem a reklámjuk megjelenésével terméket eladni próbáló cégekről (asszem : )
    Ott mi történik ha nem megy a bolt a blokkolt reklámok miatt? 1. bezárnak (nem valószínű) 2. nekiállnak jogi úton érvényt szerezni a reklámjuk monitoromon való megjelenésének. Nem járható, ha nincs adblock, lesz majd pirateblock vagy akármi, pereskedjenek, mit bánom én. 3. kitalálnak olyan megoldást, ami nekem is tetszik, és hagyom a reklámjukat megjelenni.
    Ez lenne a leglogikusabb, mégsem látom hogy erre törekednének. Azaz de, a Google pl célirányos reklámokkal bombáz, régen nem láttam már tampon vagy felmosó reklámot, de mobil vagy autófelszerelést igen. Rá is kattintottam. Jéé megoldották....