109
  • Terawatt
    #29
    Kezdjük ott hogy ha valakit a reklámok által generált proci számítás fog meg, az ne internetezzen 2015ben. Ezer éves gépre is ha felraksz egy linuxot tökéletesen lehet élvezni a netezést.
  • bdzsana
    #28
    Szerintem el vagy tévedve. Nagyon lenézed a reklámokat, holott az internet se magától nőtt ekkorára, hanem azért mert van pénz benne. Ennek a pénznek nagy részre reklámból jött. Szóval az internet fejlődéséhez igenis sok köze van a reklámoknak és nem csak megfejte a már létező platformot.
    " De nehogy már a reklámok körül forogjon már minden"
    Reklám = Bevétel = Pénz. Te ma születtél, hogy nem tudod, hogy a pénz körül forog minden?
    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2015.08.12. 20:19:57
  • gforce9
    #27
    "Ugyanez van a reklámokkal." Marhára nem ugyanaz, Nem a reklámok miatt van internet. Óriási különbség. A reklámok csak egy új felületet kaptak a weboldalak személyében és a weboldal tulajdonosok is bevételhez juthatnak. De nehogy már a reklámok körül forogjon már minden. A csík húzza a repülőt?
  • bdzsana
    #26
    "Pedig mégsem érted... Majd ha ingyen adják az internetet majd akkor ugathatnak, de amíg mindenki perkál a netért mint a katonatiszt addig nehogy már úgy akarjanak csinálni, mintha bármivel is tartoznának a felhasználok. "

    Hát ezt a baromságot. Sőt még a gépedért is fizettél mi? Nem semmi. Akkor a játékoknak is meg minden programnak ingyenesnek kellene lennie, mert te már egyszer fizettél azért az ördögi masináért. Miért fizetnél mégegyszer, hogy arra használd amire akarod :D:D
    Ez is egy felfogás, bár elég ostoba.
  • bdzsana
    #25
    Akkor én meg nem fogok jegyet venni a buszra, mert az nélkülem és velem is ugyanannyit fogyaszt ergo kárt nem okozok. Igen ám de amikor már az utasok fele ezt megjátssza, ott már mérhető bevétel kiesés van.
    Ugyanez van a reklámokkal. És lehet hogy sok reklám tolakodó, de minél többen blokkolják annál tolakodóbb lesz, mert a bevételt meg hozni kell. Kellene egy olyan certification rendszer, ami besorolja az oldalakat kategóriákba reklámozás szempontjából. És mondjuk a blokkolók csak a paraszt oldalak fognák meg, a tisztességesnek ítélt oldalakat meg átengedné reklámostól.
  • gosub
    #24
    Ezen indok mint a nagyobb villanyfogyasztás tiltották be a hagyományos izzókat. Ezek szerint aki reklámblokkolót használ az a környezetet óvja, mert a reklám nagyon megnöveli a hardver használatot szerver és végfelhasználói oldalon egyaránt. Kérném a brit tudósokat akik kiszámolják hogy az ABP miatt mennyivel kevesebb a károsanyag kibocsátás és a felesleges vásárlásból származó terhelés! Még jó hogy felhívtad a figyelmem, telepítem is ha már a LEDszart rámkényszerítik. Ez van.
  • ugh
    #23
    Aha.
    Szoval igy allunk.
    Jo.
    Akkor ok meg kart okoznak nekem mert egy oldal olvasgatasa alatt kb alig fogyaszt a gepem, de a reklam porgeti a procit ezert tobb aramot eszik.
    Ok meg fizessek ki nekem ezt.
    Hordozhato eszkozon zabalja le az aksi idot amitol surubben kell toltsem ettol viszont hamarabb tonkremegy.
    Ezt is nyugodtan kfizethetik.
    Mobilnettel sokszor nem tud bejonni az oldal amig le nem jott a reklam ami plusz adatforgalom.
    Ezt is nyugodtan ki lehet fizetni.
    Szer kb 100 millio felhasznalo.
    Akkor ki okoz kart kinek?
    Ugyhogy szerintem vastagon ok tartoznak nekunk...
  • Tinman #22
    Értelek, de hasztalan... az emberek megtanulták tudatosan kizárni a lényegtelen szemetet és csak a lényeget jegyzik meg.

    Adblock nélkül sem emlékszem szinte egyikre sem, de azokra mindenképpen melyek agresszívek, de ahogy írtam ezekkel pont az ellenkező hatást érik el, mert ugyan ismerni fogom a terméket, de soha nem fogom megvenni, pont az erőszakos reklám miatt...
  • gforce9
    #21
    Ha egy weblap ordenáré módon reklámozik és a tartalom szinte elvész a sok szemét között, akkor az a weblap ha bezár kb senkit sem hat meg. A weblapoknak látogatókat kell generálniuk első körön, hogy egyáltalán ténylegesen hatékony reklámokat lehessen megjeleníteni. Ha valaki összehoz egy látogatott weblapot aztán televeri reklámmal, és annyi neki, akkor így járt. Mindezek ellenére tömérdek weblap fórum stb van amin alig vagy egyátalán nincs reklám. Marhára minimális költsége van egy kész és beállított cms-el üzemelő weblapnak. Nem keresnek eleget ez a sírás a cikkben ennyiről szól. Mert nekik semmi sem elég.

    A web egy új felület a reklám számára. Nem a reklámok miatt lett internet. Úgyhogy a reklámiparnak meg kéne köszönni ezt a lehetőséget és kussolni.
  • MasterMason
    #20
    "Ertem az ingyenesseg/reklam fogalmat,"

    Pedig mégsem érted... Majd ha ingyen adják az internetet majd akkor ugathatnak, de amíg mindenki perkál a netért mint a katonatiszt addig nehogy már úgy akarjanak csinálni, mintha bármivel is tartoznának a felhasználok.

    Nem beszélve arról, hogy azon reklámok amelyeket tiltanak ezek a reklámblokkolok egytől egyig spam-nek minősülnek amelyek igen komoly bűncselekményeknek köszönhetően törnek be a felhasználok gépeibe.
  • IMYke2.0.0.0
    #19
    Mindjárt megsajnálom őket.
    Belőlünk élnek, és közben nekünk okoznak kárt.
  • Terawatt
    #18
    Megjelenítésért is fizetnek. :)
  • Diopapa
    #17
    Adok egy jó tanácsot, hagyd a védhetetlen marhaságot a fenébe... Gondolom ezért a tanácsért fizetni nem akarsz, lopod az időmet ezzel kárt okozol...
  • Tinman #16
    "22 milliárd dollár kárt okoznak a reklám­blokkolók"

    Ba-rom-ság.

    Ha engedélyezem a reklámokat, akkor SEM nézek rájuk, akkor SEM veszem azt a terméket és akkor SEM kattintok rájuk! Nálam az ilyen erőltetett reklám, ami alig tudsz az X-el bezárni pontosan az ELLENKEZŐ hatást éri el, SOHA nem keresem azon cég termékeit, sőt másnak sem ajánlom, aki így reklámoz.

    Azonnal szedem le az adblockot, mihelyst kulturált kis méretű, nem zavaró reklámok lesznek újra az oldalakon, addig felköthetik magukat bátran...
  • asgh
    #15
    Én is használok reklám blokkolót a következő okokból:
    - sima szöveges tartalomhoz ne kelljen már kivárnom, amíg az összes flash-es szar letölt
    - gyakran van nyitva egy-egy oldal, mialatt a gépem matekol valamin, sokszor viszont a reklámok 100%-ra pörgetik a procit, és inkább az én cuccom fusson az én gépemen, mint az övék
    - a reklámok ne takarják el a tartalmat, amit olvasni akarok
    - a reklámok ne jelentsenek haza, hogy milyenek a netezési szokásaim
    - a reklámok ne nyissanak meg más oldalakat kéretlenül
    - a reklámok ne tegyenek fel kérdéseket, hogy biztosan el akarom-e hagyni az oldalt

    és így tovább.

    Szóval majd térjünk vissza erre a "károkozás" témára, ha az oldalakon elhelyezett reklámok nem basszák fel az agyamat minden percben.
    Utoljára szerkesztette: asgh, 2015.08.12. 15:44:48
  • BrockSamson
    #14
    Ertem az ingyenesseg/reklam fogalmat, viszont ezert felelossegre ne vonjanak mar. Ez alapjan ha felallok a teve elol vagy elkapcsolok reklamblokk alatt egy masik csatornara az is kart okoz, sot ha elforditom a fejem, az is. (Mar ha neznek tevet.)
    Utoljára szerkesztette: BrockSamson, 2015.08.12. 15:22:35
  • Cat #13
    "De pénzt én soha nem kértem ezért."

    Most elolvastál egy hírt és beírtál egy kommentet egy weblapra. Az ezt működtető szerver árammal megy, amiért fizetni kell az ELMŰ-nek. Ez pénzbe kerül. Ha letiltod a hír melletti reklámot, nem fog működni a szerver. Ilyen egyszerűen működnek a dolgok.
  • end3
    #12
    Én nem értem, miért is kell az ingyenesen szolgáltatott tartalmakat azonnal általános egyenértékesre váltani?

    Én is szoktam híreket mesélni a szomszédoknak, barátoknak, néha kifejezetten szoktam reklám értékű jótanácsot adni. (Az MS lehet, aranyba foglalhatna, annyi jogtiszta Windows került gépekre warez helyett az én közreműködésem által az elmúlt 10 évben) De pénzt én soha nem kértem ezért. Természetesnek tartom, hogy vannak valóban igyenesen adható "szolgáltatások", ha tudok, öröm nyújtani valamit másoknak, sőt vannak olyanok is ami kötelességünk ilymódon.

    (Ha alapból nem szeretem az én időmet-életemet rabló, bosszantó reklámokat, teszek is ellene. Senki nem kötelezhet reklámolvasásra. Ilyen állampolgári kötelezettségről nem tudok.)
  • Terawatt
    #11
    Mindent tönkretettél! :D
  • RelakS
    #10
    Tojnék a reklámblokkolókra én is szívesen, csak mikor szeretnek az arcodba tolni popup reklámokat, meg amikor egy videó pár percenként megszakad, mert reklámblokk jön, akkor úgy érzem, jó, hogy mégis van feltelepítve egy.
    Gondolom, a Metropol, vagy hasonló ingyenes újság is kevesebb embert érdekelne, ha ahhoz, hogy a tartalmát elolvashassák, egy hirdetés mögül kellene kihajtani, vagy 8-10 soronként lapozni kéne, mert a hasáb maradéka reklám.

    Ja, és én kérek elnézést, ha ezzel most ötleteket adtam
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2015.08.12. 13:59:01
  • SupraMKIII
    #9
    Ideje lenne megérteniük az embereknek, hogy olyan hogy "ingyen", nem létezik - pláne nem az interneten. Minden ami ott van, azért valaki vagy valakik fizettek - tehát nekünk is illik érte fizetni!!!

    De erre a legrosszabb megoldás a reklám, mert az így elköltött pénz csak elenyésző töredéke fordítódik az embereket érintő/érdeklő témákra. Ehhez persze egy társadalmi , világnézeti és nem utolsó sorban gazdasági átalakulás kell - de végül talán majd közvetlenül is támogatni tudok pl. egy sportrendezvényt, anélkül, hogy millió tonna számra gyártanának aluminium dobozt és tömném tele magam életveszélyes löttyökkel...

    Szép, Új jövő.


    Utoljára szerkesztette: SupraMKIII, 2015.08.12. 13:43:57
  • Tetsuo
    #8
    Egy normális világban nem lennének úton-útfélen reklámok, nem alkalmaznának pszichológiát, egyéb trükköket és nem ösztönözne vásárlásra, csak tájékoztatna.
    Az ún. marketing is ellenkezőleg működne, vagyis vigyázna, hogy a reklám ne legyen tolakodó, bármilyen szempontból is romboló.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.08.12. 13:34:57
  • sakhalin
    #7
    és sokszáz ember halálát a reklámok a magas vérnyomás miatt!LE a reklámokkal szabadsáágot a böngészőknek!
  • Super Mario
    #6
    Nekem semmi bajom nincs azzal, hogy reklámok jelennek meg az oldalon, mert értem, hogy ezzel fizetünk az ingyenes tartalmakért, de hogy egyik-másik reklám mennyire undorító, no ezért használnék ilyen blokkolókat. Mert világos, hogy létezik reklámpszchológia, de általam biztosan nem kapnak extra kattintást, mert 80 éves néni 11 évesnek néz ki ettől meg ettől a csodaszertől. Ezzel max. azt érik el, hogy indulatot keltenek, de látható eredménye nem lesz.
  • gothmog
    #5
    Hagyd az adblockot, megeszi a gépedet. uBlock Origin a barátod.
  • Cat #4
    "Kár akkor lenne, ha a már meglévő értékben esne bántódás"

    Elolvasod a hírt és nem fizetsz érte. Azaz árut (legyen az játék, zeneszám vagy egy indexes riportvideó) kapsz ingyen. Ez minden országban a jog szerint kárnak minősül.

    Ez nyilván egy ideig tolerálható, és a médiacégek tűrik is, de idővel az lesz, hogy vagy csak cégek által szponzorált tartalmat kapsz (azaz észre sem veszed, és a szövegben van a reklám), vagy pedig semmit, mert tönkremegy az adott cég.
    Utoljára szerkesztette: Cat, 2015.08.12. 13:12:31
  • Tetsuo
    #3
    LOL
    Ezt is úgy számolják, mint a letöltött zenéket, ahol a végére kijön, hogy fejenként egy ház árát költöttük volna CD-vásárlásra.
  • DaemoonHunter
    #2
    Szóval Adblock Plus?
    Köszönöm a jó, tanácsot! Tudtam én hogy minden rosszban van egy kis jó is.
  • RelakS
    #1
    "csak az idén várhatóan 22 milliárd dollár kárt kell elkönyvelniük a hirdetési ügynökségeknek "

    Ez ugyanaz a bullshit, mint hogy a warez mekkora kárt okoz.
    Ez nem kár, hanem elmaradt bevétel. Kár akkor lenne, ha a már meglévő értékben esne bántódás, és csökkenne az értéke emiatt, és pl egy biztosító társaság meg tudná téríteni. Ez így inkább csak spekuláció.

    Szerintem legalábbis.