203
Ingyenes horgász szimulátor
  • Jaqen
    #123
    Hali. Nálatok is van olyan, hogy néha nem enged megtartani halakat az advanced licence ellenére sem? Missouri-ban vagyok (kezdőhely), és most fogtam egy 1,5 kg-os harcsát. Ha eltenném akkor is csak 4,5kg halam lenne, és 6kg fér a hálómba. Ami érdekes az az, hogy tegnap viszont fogtam egy 1,250kg-os bowfin-t (iszaphal?), azt engedte elrakni holott a kifogott halak súlya meghaladta a 6kg-ot ezzel a hallal együtt ugye.

    Másik kérdés: New York-ban milyen halak vannak, és mire érdemes menni ami pénzt hoz? Én eddig csak kis halakkal találkoztam ott, jól be is fürödtem, 112-es minusszal zártam a napot. Most ott tartok, hogy alig van pénzem.
  • endy papp
    #122
    Közbe meg kaptam a választ a kérdésemre.
    Miként ,mennyit is ér egy 20 kg körüli Trophy Flathead Cat.
    126 "pénz" 218 xp,na ezért nem sietek vissza észak-karolinába

    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2016.03.16. 09:27:12
  • endy papp
    #121
    Ja Ja én is azt mondom most jobb hogy figyelni kell sok mindenre.
    Én már vagy 4 botot törtem el ,3 orsó kuka.
    De innentől már rá szántam egy pár órát és össze raktam a megfelelőt a rávalóval.
    De persze ezeket is tönkre lehet tenni de már jobban figyelek.
    Mennyi xp és pénzt ad egy Tr.flathead? mostanság,mivel már rég jártam arra,nem mellesleg grat érte,
    Ja igen és a szerelés mi volt hozzá?
    Én ma annak örültem, hogy tele fogtam a szákot (120kg),
    Nagy hal nem akadt de azért 6500 xp jött.
    Jobb napokon 10e fölé is ment,de az már régebben volt.
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2016.03.16. 01:32:43
  • Puhos
    #120
    Szerintem ki fogja magát forrni, és jó lesz ez, csak még várni kell rá. Ami a halakat illeti az biztos, hogy sokkal jobban kell figyelni mint eddig. Más a halak természete, mozgása, küzdése. A frissítések után az első belépésem alkalmával azonnal eltörtem a botot. Ugyanis nem figyeltem arra, hogy a csali nagyobb súlyú volt, mint amit a bot elbír. Mert eddig ez nem volt így. Tehát most már a szerelék összeállításánál figyelni kell az összhangra is. Még annyit a nagyhalakról, (nem dicsekvés képen) hogy ma sikerült egy 17,47 Kg-os trophy flathead-et fogni Észak-Karolinában.
  • endy papp
    #119
    Igazából azok vannak nagyobb gondban akik még alacsonyabb szinten vannak és nem tudnak erős szereléket összeállítani,így a nagyobb halakat bajosan tudnak fogni.
    Természetesen osztom hogy eléggé átestek a ló másik oldalára,de ma Michigenben egy 26-os szintű úgy fogta a halakat ,első sorba trophykat és Unikat,hogy kb 5-10 percenként.
    Gondolom ő nem különösebben panaszkodik....
    Amellett én most jobban azt mondom hogy horgászat van .
    Mert azért az eddigiek halászatra jobban hasonlítottak.
    De messze még a kész játék fog ez változni nem keveset.
    A halak nagyon kiszámíthatatlanok és a viselkedésük miatt nagyon oda kell figyelni.
    Az aligator gar az el van @va mert nincs az a szerelék amivel ki lehet fogni.
    No meg úgy általában kellene egy olyan úszós bot amivel 10kg,és feletti halaknál sem csak a flusztráció marad a pecásnak.
    De a fórumon(steam) megy is a panasz rendesen.
    Nem véletlen vették vissza a szakadástis 1 napon belül.
    A versenyekkel még sokat kel várni szerintem ,mire ez egységgé össze áll.
    De az ilyenek ellen amit írtam is esélye nem nagyon lesz bárkinek aki szinte percenkét csak nagy halakat tud fogni.
    A The Hunterben is csak az elején versenyezgettem ,de rá untam.
    Itt se nagyon várom, persze jó lesz ,de .......
  • Forrest Tomee
    #118
    Az amortizáció túlzás, viszont a halak AI-ja jobb szerintem, nehezebb halat fogni és jobban meg kell válogatni a szereléket. Így izgalmasabbak lesznek a majd bemutatásra kerülő versenyek.
  • JanKo72
    #117
    Nem volt időm még kipróbálni, de a napokban ránézek.
  • Mersant
    #116
    durvan tulzasba estek az amortizacioval, remelem eszbekapnak es javitanak rajta.
  • Vesporigo
    #115
    Közben szépen csendben kijött a 0.3.0 patch, majd hirtelen még 3 hotfix az új frissítéshez. :) Azonnal be is léptem, hogy kipróbáljam (még a hotfixek előtt), de nekem nagyon nem jön be ez az új patch, a fórumokat olvasgatva és a többi játékossal beszélgetve ahogy látom, a többség csak panaszkodik... Azt hiszem, kicsit pihentetem is a játékot, amíg újra elfogadható szintre kerül.

    Nektek mi a véleményetek az új frissítésről?
  • JanKo72
    #114
    Lesznek benne érdekes újítások. De verseny még mindig nem lesz.
  • Vesporigo
    #113
    Legfrissebb infók a várható újdonságokról
  • Vesporigo
    #112
    Végre én is 20-as szinten vagyok! :) Californiában nekem is sikerült pár unique striped basst fognom, a legnagyobb 19,765kg-os volt. Nagyon megkedveltem a helyet, de amint 20-as lettem, átugrottam Michiganbe és ott is ragadtam egyelőre. :)
    Folyamatosan figyelem én is a híreket, remélem hamarosan jön a beígért update. A versenyek engem is érdekelnek, kíváncsi leszek, hogy oldják meg.

    Ha lesz prémium leárazás valamikor a közeljövőben, akkor szóljatok plíz! :D
  • JanKo72
    #111
    Szia! Még nem próbáltam Michigant, meg unique steelhead-et sem fogtam ( Trophyt elég sokat :) ). Viszont Striped Bass-ból sikerült fognom 17.413 kg-os Unique-t . Én már a versenyeket várom nagyon. Elvileg lesz csapatverseny is.
  • Vesporigo
    #110
    JanKo72: nemsokára én is 20-as szintre lépek, látom te is ott vagy még.
    California tényleg bejött, bár a steelheadekkel meggyűlt a bajom eleinte, ugyanis nem tudtam, hol keressem őket, aztán egy csapásra meglettek, azóta elég szép (trophy) példányok is horogra akadtak. (Unique steelheaddel találkozott már valaki?)

    Michigant próbáltad már? Ahogy látom, ott is van pár szép hal, már alig várom... :)
  • JanKo72
    #109
    Az eljövendő újdonságok:
    ITT
  • JanKo72
    #108
    A kukával csak kidobod, eladni nem tudsz sajnos semmit. Idővel sok olyan dolog is lesz, ami már zavaró.( pl. régebbi botok, orsók stb) Gondoltam én is rá, hogy jó lenne itt is egy Vatera, de nincs használt cucc eladás. :)
  • Puhos
    #107
    Szia!
    Akkor megint kérdeznék. Mégpedig azt, hogy pl. van 2 db. orsóm, ugye az egyiket használom ami a boton van, a másik pedig a házban van. Akkor ami a hátban van és rányomok a "kuka" ikonra eltűnik onnan, de viszont pénzt nem kapok "vissza" érte. Ez miért van?
  • JanKo72
    #106
    Igazán nincs mit. Ha tudok, nagyon szívesen segítek. Görbüljön! :D
  • Puhos
    #105
    Szia!
    Köszi a linket, hálás vagyok!
  • JanKo72
    #104
    Szia! Kicsit bonyolult lenne leírkálni, de ez sztem segít:
    https://www.youtube.com/watch?v=ICyq68yfrts
    Utoljára szerkesztette: JanKo72, 2016.01.19. 09:16:51
  • Prohanter
    #103
    Hali...megoldottam a problémám.. :)
  • Puhos
    #102
    Köszi. Igazán semmi baj. Annyit kérdeznék még, mert úgy látom benne vagy a játékban, hogy pontyot szeretnék fogni (most Észak-Karolinában vagyok) úgy tudom ott lehet, csak nem tudom melyik helyen és milyen taktikával. Ebben tudnál segíteni? Jelenleg még csak 12-es szinten vagyok.
  • JanKo72
    #101
    Igy van, a bottól és az orsótól függ, milyen messzire tudsz bedobni. Természetesen a zsinór vastagsága is szerepet játszik. Viszont ha el tudsz dobi 40 méterre , akkor max 4-5 métert jelent a zsinór. Igazából 20-as szint fölött tudsz azt fogni amit akarsz. Jó pár napig nem voltam, sorry a lassu válasz miatt. :D
    Utoljára szerkesztette: JanKo72, 2016.01.17. 18:42:25
  • Puhos
    #100
    Na úgy néz ki, hogy megvan az ok. Kicseréltem a botot és már sokkal messzebbre tudom bedobni az úszót.
  • Puhos
    #99
    Hali!
    Köszi a választ, de nem ez a baj, ugyanis zsinór az van, mégpedig 133 méter. Leírom a szerelést, hátha ebben van a gond: Caesar 700 (7m-es, (1,5-4kg line weight)) bot, Prima 2000 orsó (4,3kg), 0,15-ös zsinór, sport úszó (25*2cm), 2-3-4 méretű horog, a csali pedig általában small cutbait.
  • Kronos79
    #98
    Csak azt tudom betippelni, hogy rövid a zsinór. Ha többször beszakadsz, mindig rövidül a zsinór hossza. Nézd meg ott, ahol összerakod a szerelést!
  • Puhos
    #97
    Hali!
    Ismét kellene egy kis segítség. A gondom az, hogy az úszós botot nem tudom csak 17-19 méter távolságra bedobni (az f11-et használom). Mi lehet a gond, miért nem sikerül messzebb dobnom?
  • Prohanter
    #96
    Sziasztok!!
    Megfogott a játék,viszont olyan problémám akadt mint még sosem egy játékkal sem.Játékközben az egér mozdításra vagy a bal klikk lenyomására tálcára ugrik a játék és néha alig jön vissza.Van mikor percekig szépen működik...de egy idő után elkezdi és jó párszor ledobálja.Már sokmindent végig zongoráztam hibakeresés részről,meg beállításokat próbálgattam hátha az segít....de semmi eredmény.
    Nem hallott-e valaki hasonlóról-akár más játékban-mi okozza,vagy estleg ötlet a kiküszöbölésére?előre is köszönöm...
  • Puhos
    #95
    Ok, köszi meglesem.
  • Kronos79
    #94
    Azért csak tiltott halakat fogsz, mert nem vettél engedélyt. Legalábbis remélem, hogy helyesen feltételezem.
    Menj be a boltba! Ott a license pontra. Keresd meg New Yorkot és kattints rá. Az alap(basic) engedéllyel már tudsz halakat fogni, de csukát és egy másik fajtát csak a másik(advance) engedéllyel foghatsz. Ha megvetted az alap engedélyt és rámész pl. New Yorkra, láthatod majd, hogy mire pecálhatsz és mire nem.
  • Puhos
    #93
    Hali pecások!

    Kéne egy kis segítség. Jelenleg még csak 5-ös szintű vagyok, de küzdök fölfelé. Most New York-ban vagyok, de csak tiltott halat bírok fogni. A felszerelés alap: telescopic bot, 1500-as orsó, 0,015-ös zsinór, horog #4,6,8,10, etetőanyag: giliszta, állateledel, haldarab, meg talán bojli. Ezzel a cuccal milyen beállítással bírnék valami mást is fogni? Köszönöm.
  • JanKo72
    #92
    Lenne egy kérdésem, jó lenne rá választ kapni. California a kedvencem jelenleg. Ha home state-t meg akarom változtatni az alapról Californiára az 20000 pénzbe fáj. Ezért csak azt kapom, hogy ha ott horgászom, akkor nem kell utazást fizetnem, vagy esetleg a shop is más? Gondolok arra, hogy többféle cuccot lehet esetleg kapni? Mert ez az öszeg irreálisan magas.Tudja ezt egyáltalán valaki?
  • JanKo72
    #91
    Chinook Salmon, Striped Bass, Steelhead Bass, Smallmouth Bass , Largemouth Bass, White Catfish, Common Carp. Láttam, hogy 16-on vagy, mivel visszajelöltél. Érdemes küzdeni érte, hatalmas élmény itt pecázni. Változatos halak, horgászhelyek is jók. :D
  • Vesporigo
    #90
    Végre hazaértem! :)
    Köszi az infót, amint elérem a 18-as szintet, megyek Californiába, de egyelőre még csak 16-os vagyok, ezért North Carolinára vettem meg a Basic meg Advanced licencet és flathead catfish-ekkel próbálkozom. Plusz néha visszanézek Missouriba Alligator gart fogni.

    Milyen halakat fogtál Californiában eddig?
  • JanKo72
    #89
    Vesporigo: Ha Albertát szeretted, akkor Californiát imádni fogod! Sokkal jobban megéri a licence-t ide megvenni. Reggel 5 -kor kezdtem pecázni, 08.18-kor megvolt a 104 kiló. ( Játékidő szerint persze) 24 hal, 4 db. trophy. Ez a hely lett a kedvencem.
    Utoljára szerkesztette: JanKo72, 2016.01.04. 19:05:48
  • JanKo72
    #88
    Most már 19. :D Trophy pontyokkal szépen nő az XP.
  • endy papp
    #87
    Akkor ez szívás.
    Mást nem tudsz tenni ,hogy vásárolsz kreditet,vagy egy új profilt csinálsz(azt nem tudom engedi é nem próbáltam)
    6 euróért kapsz 1000 kreditet ha minden áron ragaszkodsz a profilodhoz és Missouriban gyűjtögeted a krediteket,ja és legközelebb jobban figyelsz ilyenekre.
  • endy papp
    #86
    Szint úgy én is megvettem,de ahogy írták is a nyomába nem érhet ennek...szerintem.
    Nem találtam olyan részét amire azt mondanám hogy még csak megközelíti a fishing planet-et.
    Így nem is részletezném különösen mi az ami nem tetszett.
    A fishing planetnél egyszerűen volt úgy , hogy nem tudtam abba hagyni, a valós időben 8 órát lenyomtam egybe...
  • Vesporigo
    #85
    Euro fishing-et megvettem a steam christmas sale-en (4-5 euró volt, ennyit megért), de csak belenéztem, nem volt időm elmélyedni benne. Első benyomás az, hogy a Fishing planet sokkal jobban bejön és talán ide is megérkezik hamarosan a multi.
  • dedici
    #84
    Sehova nem enged be de már csak -900 körül vagyok...:) én is pisztrángra kaptam asszem a 2000-es büntit.
    A Dovetail games euro fishing-et próbálta valaki? szépen néz ki de eléggé fikázzák megy ugye nem online de multija van.