3985
XJEn519AEL.png
  • erasmus4
    #3737
    A Theros az nem az ahonnan Gideon származik? Therosi alvilág központú démonok stb. lehet Liliana is felbukkan jöhet!
    Az Ikoria érdekel igazán, szeretem a nagy böszme lényeket :)
    M2021 Teferi..... sose szabadulunk tőle...
  • nordan
    #3736
  • nordan
    #3735
    mentem még párat, van jópár lap ami megszivatja azt a knightot.....a feleldozós szerintem kuka, de legalábbisvagy szarul lett összerakva vagy csak ezek ellen gyenge......a faery-s meg a sárkány vezéres teszett,de sok lapot kihagynék belőlük

    viszont most hogy mondod tényleg lassú a játék,bár lehet annak is köszönhető volt,hogy az ellenfeleim sztem kurvalassan olvasnak :D
  • erasmus4
    #3734
    Nem rossz, csak elég lassú a formátum, a bant deck elég vacak az áldozós, a faery-s nem rossz, a knightosat nem próbáltam, de a 0 ért a 10/10hammer csatolás instant feladás.
  • nordan
    #3733
    KNIGHTS CHARGE-os paklival 6-0 elsőre :D :D tetszik a deck :P
  • nordan
    #3732
    igen, az enyim is viszi Star Citizent mégis belaggol sokszor.....főleg első indításnál
  • erasmus4
    #3731
    Nem tudom, nekem is nagyon szarul fut mostanában, pedig elég jó gépem van, de egy vacak kártyajáték be-belaggol....
  • nordan
    #3730
    Bo 1-ben hoztam ezt a statot, szóval büszke vagyok,mert rengeteg meta pakli van ,de nagyon jól állja a sarat :)

    red pakli karn-al és artifact sideboarddal :) de nem red burn

    egy idő után már mindene meglesz az embernek, most nekem is 50k körül van a goldom van 1500 gemem és 200-200 UC C craftolható lapom, a rare mythic lapokból csak 4-4 van :P de egy laza 60 paklival simán tudom indítani az új setet

    most megint építettem egy paklit ez eddig 5-0....igaz az első meccsen a 6. körben kihoztam 14 földet elultizott Nissaval :P aztán még 6 körön keresztül csak földet húztam azthittem kihalok :)

    viszont azt miért van hogy indításra sokszor 4-5! perc mire elindul ajáték majd elkezd akadni és szaggatni menüben mint az állat
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.08.31. 19:45:21
  • erasmus4
    #3729
    Két set közti unalom van a régi már nem annyira érdekes az új még messze.
    Ha nem a játékod szidod egyfeszt, kapsz, nem kapsz földet, stb. akkor szerintem nem törlik a hozzászólásaidat.

    Bár nem olyan nagy minta, de elég szép az a 27-3, sima play, ranked, bo1, 3? Mi az alap taktika vele, egy kis leírás a matchupokról stb.? Amikor valaki csak benyom egy listát semmi szöveg nélkül nem szokott érdekelni ahogy a nagy többséget sem szerintem.

    Amúgy nemrég jött ki a legújabb State of the beta lehet agyalni rotációbiztos deckeken az event miatt, meg aki le van maradva behozhatja a mastery lemaradást.
    Meg egy csomó minden más jó dolog jön és a szokásos kreténség, amit a rage miatt majd szépen visszavonnak.

    Egy jó tanács aki teljes collectiont akar, a legutolsó két szetből megvan a full rare set, rare draftolva (guide), ezt követtem az utolsó két kiegnél, kb. ugyanannyi goldból mint a DOM, GRN és RNA ott vagy 40-40 rare hiányzik, míg WAR és M20 is már jóval a season vége előtt maxolva volt. M20nak kb 55k goldal meg 3k gemmel mentem neki, a mastery-re is maradt gem, ráadásul nem is vagyok olyan jó 48%-52% közötti winrate-el.
    Egy gond van vele mire meglett szinte minden eléggé beleuntam :D. A meta beáll addigra, mivel az elején csak draftolsz.
    Utoljára szerkesztette: erasmus4, 2019.08.31. 17:57:46
  • nordan
    #3728
    20 napja nem írt ide senki,de a házigazda kitörli a topikhoz tartozó hozzászólásokat...../rajtam kívül kb senki nem játszik a játékkal,de aki játszik annak szívesen segítek pakliötletekkel.....bár ki lett törölve ,de 90% winrates paklit építettem amivel bontom az ellenfeleket, szívesen megosztom aki el van akadva/ 27 win 3 vereség!aug 15-aug 30 alatt aki hasonlót tud várom a paklit........
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.08.30. 22:31:46
  • Carmang
    #3726
    Kösz a részletes infókat :)
  • erasmus4
    #3725
    Szia! Mivel ez egy gyűjtögetős kártyajáték, lapokat 2 módon tudsz: szerezni paklinyitásból, ICR(individual card reward)-ből.
    Paklit vehetsz goldból, kaphatsz rewardként különféle fizetős (gold/gem) eventekből: draft/sealed. Illetve esik a masterypassból is. (Olyan mint más játékokban a battle pass, van ingyenes meg fizetős része ingyenes részből is elég sok m20 paklit kapni, hetente 15 winért ill. napik teljesítéséért jár XP amivel növeled a Mastery szintedet)
    Az ICR random lap minimum uncommon de néha eshet rare mythic is. Naponta 15 winig kapsz lapokat az 5.-7.-9.-11.-13.-15. winért.
    A különféle paklik különféle setekből vannak. Jelenleg rotáció előtt állunk évente pár régebbi set kikerül és csak a standardban lévő setekből lehet játszani rankeden / lesz játékmód ahol minden lap használható/.
    Jelenleg a következő setek vannak Ixalan, Rivals of Ixalan, Dominaria, M19, Guilds of Ravnica, Ravnica Allegiance, War of the Spark, M20. Következő set október elején jön és a Guild of Ravnicától régebbi setek kiesnek. Így olyan paklikat ne nagyon vegyél.
    Ami érdekes lehet vannak különféle játékmódok pl. ranked/traditional ranked, a különbség az hogy a traditional 2 winig megy, 60lapos +15 lap sideboardban (ez nem kötelező, csak ajánlott) deckekkel. Első meccs után sideboardból lehet lapokat berakni a pakliba amik jók lehetnek az adott ellenfél paklija ellen.
    A játék nem pay to win, 1 nagyon erős decket viszonylag hamar össze lehet rakni ami felveszi a versenyt az össze többivel. A probléma ott kezdődik amikor megunod és kipróbálnál mást ott már kicsit lassabban megy a deckösszerakás ha nem költesz, ha meg sűrűn szereted váltogatni az nehéz lesz, (értem ez alatt az erős deckeket, ha szeretsz minden féle poén decket építgetni a kollekciódből és nem tzavar ha 10ből csak 2 szer nyersz akkor ez nem gond.) de idővel össze leeht szedni ingyenesként is a lapok nagyját.
    Én csak a welcome bundle-t 5$ vettem és a rotációban maradó setek rare-ig szinte mind megvannak a régebbiek meg 60-70%on állnak. Igaz az eleje óta játszom.

    Utoljára szerkesztette: erasmus4, 2019.08.12. 08:33:04
  • Carmang
    #3724
    Sziasztok! Elkezdtem játszani, és az a helyzet, hogy bejön a játék. Viszont kicsit túl sok az infó hirtelen. Mindenféle paklit lehet venni, meg ajándékba kapni (pl ma nyitottam egy core deck 2020-at, mert elértem valamit), szóval ezek mik? :)
    Mennyire p2w featúrák ezek?
  • nordan
    #3723
    ezzel a paklival meg is lett 1-6 al a speckó piros föld :P pedig nem is erre az eventre készült
  • nordan
    #3722
    legújabb agymenés pakli :)

  • j0nNyKa
    #3721
    de osszad - mer te meg azt lásd, hogy többségben van, akit őszintén és komolyan érdekel, és nem lefikázni fog, mert ő is a te cipődben jár - nevezzük ezt casualnak, tökmind1
  • Jaqen
    #3720
    Mondok jobbat: A legtöbben nem néznek grafikonokat, nem számolják a W/L arányt,nem elemeznek stb. Ez egy casual game, nem azoknak van akik komolyan foglalkoznak a játékkal. Anno az Origins is ilyen volt, kvázi egy reklámtermék. Te játszol 20+ meccset egy nap, ami sok. Én játszok max 10-et egy héten, aztán megunom. Van, hogy felcsesz, van, hogy nem, de sosem irogatom ki ide. Minek? Vannak sztorijaim, vannak képeim, esetleg ezeket megoszthatom, de pont miattad nem teszem. Miattad, meg a hozzád hasonló arcok miatt, akik azt hiszik ez valami véresen komoly cucc, és leoltják a paklimat, a játékstílusomat, a lapjaimat külön külön, meg még a jó isten kutya ...szát is. Feltennék egy képet és rögtön jönne a "diik de szar paklid van"...
  • CrashBoostZoom
    #3719
    Osszon meg veled a halál akármit is azok után amit itt műveltél.

    Megint a stat-okon meg paklikon lovagolsz holott egyáltalán nem azokkal van itt a gond. Szomorú, hogy még mindig nem látod a fától az erdőt de oké a gyengébbek kedvéért még egyszer akkor:

    Nem azzal van baj, hogy milyen paklikat játszol vagy milyen statokkal hanem az eszeveszett, idióta ömlengéseidről amikor akkor művelsz ha a tuti paklid nem úgy adja a lapokat ahogyan azt te elképzeled. És még csodálkozol, hogy senki sem akar "megosztani" veled semmit?

    Kérlek vedd már észre magad. Könyörgöm. Ez már tényleg szánalmas amit itt csinálsz továbbra is. (Bár engem szórakoztat szóval hajrá, legalább van értelme megnéznem a topikot minden nap :D )
  • Jaqen
    #3718
    Az! Na és ilyen alapon vegyük komolyan amit mond :D
  • Terawatt
    #3717
    Arbor Armament {G}

    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2019.07.28. 17:57:17
  • Jaqen
    #3716
    Csak a +1+1, vagy a reach is rajta maradt? Mert a mondat úgy szól ha jól emlékszem, hogy +1+1 végig, és reach a kör végéig. Ha minden igaz nekem is megvan az a lap, de nem tudom leellenőrizni, mert megitattam a laptopomat kávéval xD
    Ui: Remélem jó hsz-re válaszoltam :D
  • j0nNyKa
    #3715
    számít hogy hány hsz / oldal van megadva beállításnál úgyhogy nemtom miről beszélsz, de tökmind1 mert egyvalami tuti nem volt a 22. oldal tetején: én :D
    ps4 topicban rend lett, itt is lesz, ez ahhoz képest hurka
  • Terawatt
    #3714
    page 22 kb felső 20 hozzászólás...erre számíthatsz.
  • nordan
    #3713
    egyetlen konstruktiv hozzászólásod sem volt ,vagy pakliötleted, esetleg storyd a játékkal kapcsolatosan...még mindig jkiváncsian várom az elmúlt fél év grafikonjaid...hátha neked van igazad, engem érdekelne,mivel játszol milyen eredménnyel stb

    de legalább egyetlen pakliötleted megoszhatnád!

    én többször osztottam meg igencsak hatékony deckeket amiket én találtam ki,hogy segítsek ötletelni másoknak

    aki pedig nem játszik a játékkal az nem lesz tőled ideges :D :D nézz YT vagy TWitch videókat komoly nevektől.......mindenkit felcsesz és mégis játszák :P

    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.07.26. 22:28:47
  • j0nNyKa
    #3712
    ja te ezt tudod hogy en hova jutok? mert akkor probalkozzon akinek 6 anyja van
  • CrashBoostZoom
    #3711
    Ahogy gondoljátok. Felőlem szövegelhettek itt napestig, úgyse juttok vele előrébb. :D
  • j0nNyKa
    #3710
    nem, nem ez lesz a megoldas - ha ez egy valos problema, megoldjuk mashogy
  • CrashBoostZoom
    #3709
    Ugyanaz a lemez mint eddig látom. :D Te vagy Jani aki többszáz órát beleölt (sajnos nem látszik) és szuper pro és csak az az igaz amit Ő mond. Mindenki más csak egy mocskos casual aki csak 15 percet játszik naponta és fogalma sincs arról, hogy mit beszél.

    Te nem párbeszédet akarsz hanem e-peen-t méricskélni a statjaiddal és szajkózni a "hú de nagy mega kombó kivéve amikor az ellenfélnek van mert akkor fúj-mocsok csaló Wizards!" pillanataidat. Feltűnhetett volna, hogy ezek senkit sem érdekelnek rajtad kívül. Szóval ne csodálkozz, hogy senki nem akar semmilyen szinten beszélni a játékról. Menj a "nagy streamer" (azért ekkorákat már ne akarjunk hazudni, oké?) haverjaiddal ökörködni.

    Szerintem kukázzuk a topic-ot, teljesen felesleges a megléte így. Én is csak azért nézek be néha, hogy lássam nordan éppen a végtelen ciklusának (Új deck! Mekkora kombó! -> Nyer néhányat. -> Hirtelen veszít párat mert nem jön a kombó. -> Az "algoritmus" már megint ellene van, kivételesen az ellenfél játsza ki a kombóját. -> "Mocskos szemét Wizards" szajkózása és ciklus újrakezdése) melyik részében van. :D

    Vagy legyen nordan a házigazdája és akkor örülhet itt egész nap saját magának minden gond nélkül. :D
  • nordan
    #3708
    pár emberen kívül nem is játszanak a játékkal, hiába adtunk ötleteket paklikhoz, én szerettem volna ha megosztanak velem is ötleteket, mi történt a játékban, mutassanak érdekes helyzeteket , beszéljük ki a leprogramozott "véletleneket" de a többség max 15 percet játszott a játékkal persze,hogy nem tudnak hozzászólni.
    Az pedig,hogy mérgelődik az ember teljesen jogos és az is átérezné aki játszik vele rendszeresen mivel ahogy mondtam már többször is ez az általános a több tízezres streamereknél is, akkor lehet,hogy mégsem véletlen.

    mutattam statisztikákat több száz óra játékkal ami igazolja az állításaimat kértem,hogy akik nem értenek egyet szintén mutassanak,hogy akkor hasonlítsuk össze és legyünk okosabbak,de ez nem történt meg mivel igazából nem játszanak a játékkal és heti 2 meccs alatt persze,hogy nem tapasztalják meg persze,hogy "kínai" amit állítok

    a mai napig szeretném látni,hogy aki játszik a játékkal mutasson már statisztikát,mert igenis én kíváncsi vagyok rá és szeretnék párbeszédet, gondolom aki életében focizott 13 percet nem fogja leoltani a JUventus középpályását a fórumjukban ,mert az panaszkodik a szabályokról vagy egy meccsen tapasztaltakról.....én eddig minden szezonban elmeneteltem majdnem a maximum rangig párszáz órám és tapasztalatom van a játékkal kapcsolatban, discordon is szoktam beszélgetni nagyobb streamerekkel,de jó lenne a hazai megtapasztalás kibeszélése is
  • j0nNyKa
    #3707
    lenne igeny 2 emberen kivul masoknak hasznalni a topicot? mert ha igen -de csak ha igen- akkor megbeszelem a kollegaval a kulonbsegeket egy tech forum meg egy szappanopera kozott
  • Terawatt
    #3706
    Totyik már kipusztult a siránkozástól. Engedd el - én már kb csak a redditet nézem magic témában...:) (vagy a facebook csere csoportokat Magyarul)
  • nordan
    #3705
    azért amiért az összes streamer aki ugyanezen megy át nap mint nap :) és melóban ideális játék :D
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.07.24. 19:48:21
  • Flecsy
    #3704
    Nekem csak egy kérdésem van...Minek játszol? Like for real, engedd el ez a játék ellened van és csak felemészti az idegeid.
  • nordan
    #3703
    aki a risen reefet játékba engedte az amugy normális volt? nekem van 5 földem a páston az ellenfélnek 16......................redditen nem csoda,hogy szétoltják a wizardsot
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.07.23. 22:35:23
  • nordan
    #3702
    ja és mutasson bárki 70% winrates paklit......és nem META paklit! hanem saját ötletet! 20 meccs minium alatt!!
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.07.23. 21:45:28
  • nordan
    #3701
    3 napja 74% winrates paklim ma megkezdte a "véletlen" csak vesztesz lejtmenetet..............már csak 41% on áll...........ma egyet sem nyertem 7 meccset buktam eddig...3 win kellett volna a gyémánthoz......3 kör alatt lerendez bármilyen pakli,perfect lesoztást kap az összes ellenfél

    egyszerűen képtelen vagyok felfogni ezt a mentalitást amit a wizards képsvisel...kajak gyílkolják a saját játékukat ezzel a riggeléssel

    és mielőtt jönnének az okos beszólások: hogyan lehet az,hogy craftolok egy paklit ami 3 napon keresztül ver szinte minden paklit,majd varázsőtésre ilyenek történnek mint alább vagy még roszabb mindössze 3-4 kör alatt
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.07.23. 21:37:53
  • nordan
    #3700
    valaki számoljon már erre egy valószínűségszámítást

  • nordan
    #3699
    spoliers

  • nordan
    #3698
    wow! új kieg a láthatáron?
  • Dzsini
    #3697
    Camelot vs. Grimm - Throne of Eldraine