3985
XJEn519AEL.png
  • nadatomi
    #3945
    Sziasztok!

    Most kezdtem el játszani az Arena-val, illetve megismerkedni a MGT világgal. TCG-k közül csak a Hearthstone-t ismerem.
    Egyelőre nagyon tetszik, megcsináltam a color challengeket.
    Erről az oldalról felhasználtam az összes létező kódot, hogy legyenek kártyáim: https://cardgamebase.com/mtg-arena-codes/
    Lenne pár kérdésem, amit még nem értek, jó lenne ha segítenétek:
    - Kártyákat lehet betörni, mint a HS-ben?
    - Kraftolni csak annyit kártyát lehet, amennyi virág ikon alatt megjelennek (ott most nekem 17 common, 13 uncommon, 6 rare, 4 mythic rare van)
    - Ez a kártya például hogy működik? Mi az a +1 és -8? https://scryfall.com/card/war/54/jace-wielder-of-mysteries
    - Ez is megvan, de ezt sem tudom nagyon elképzelni, hogy hogy működik: https://scryfall.com/card/thb/166/the-binding-of-the-titans

    Előre is köszi a segítséget.
    Utoljára szerkesztette: nadatomi, 2020.05.02. 19:19:57
  • nordan
    #3944
    végleg kinullázta magát ez a játék nálam....ősszerakok egy ilyen paklit FUN-ból rank 2 gyémánton, az első ellenfelem 2. körben kirak egy Apostle of purifying light-ot majd a 3. körben egy Kaya-t........és most mutatom a paklimat, előljáróban még csak annyit,hogy ugye ezzel a két lappal sem találkoztam az elmúlt fél évben egyáltalán, az Apostle-t megkockáztatom,hogy még soha nem láttam....
    Annyira gusztustalan módon van riggelve a játék,hogy elérte a játszhatatlan szintet,de már streamer is alig játszik......miért kell szétbaszniuk a saját játékosaik örömét tudatosan? ,de tényleg,miért?


    1 Bedevil (RNA) 157
    3 Temple of Malice (THB) 247
    3 Fabled Passage (ELD) 244
    3 Sacred Foundry (GRN) 254
    4 Blood Crypt (RNA) 245
    4 Godless Shrine (RNA) 248
    2 Eat to Extinction (THB) 90
    2 Bond of Revival (WAR) 80
    2 Blood for Bones (M20) 89
    2 Elspeth Conquers Death (THB) 13
    3 Murderous Rider (ELD) 97
    2 Angrath's Rampage (WAR) 185
    1 Temple of Triumph (M20) 257
    1 Temple of Silence (M20) 256
    2 Deafening Clarion (GRN) 165
    2 Lotleth Giant (GRN) 74
    2 Swathcutter Giant (GRN) 202
    1 Plains (THB) 279
    4 Kroxa, Titan of Death's Hunger (THB) 221
    4 Bonecrusher Giant (ELD) 115
    3 Mountain (THB) 285
    1 Realm-Cloaked Giant (ELD) 26
    2 Tectonic Giant (THB) 158
    1 Swamp (THB) 283
    4 Mirror March (RNA) 108
    1 Haktos the Unscarred (THB) 218
  • nordan
    #3943
    válassz ki egy abszurd lapot amire összeraksz egy kombót....menj be játszani és meglátod az ellenfelednek azt az abszurd lapot ütő counterpaklija lesz
  • nordan
    #3942
    a fejlesztők mesterséges 50-50 W/L leosztott játéka miatt.......alig játszanak már a játékkal,mert egy riggelt szar,hogy a sok hülyének is legyen sikerélménye...
  • Shep
    #3941
    Én azt nem értem, az hogy lehet, hogy az ellenfélnek sosem kell a kezdőkézt lekevernie, mindig tökéletes neki a kapott kéz? mindig náluk az első pár körben szükséges lap, nekem megsokszor még 4 lekeverés után sincs ami kellene, na olyankor egyből adom is fel.
  • DasIsFuck
    #3940
    Esetleg próbálkozhatsz bo3-ba, ott fogsz kezdeni egyszer az biztos:)
  • erasmus4
    #3939
    Az mégis mi hogy 16 szor vagyok draw, és csak 6-szor kezdek, hogy rohadnának meg a tetves nyomorék fejlesztők akik nem bírják leprogramozni, ha 2. voltál akkor köv körben te kezdj, de nem a retardált barom férgek a random faszságaikkal.
  • nordan
    #3938
    csóri Crokey! tegnap 3. volt Mythicben játszott 3 órát, szinte minden meccset megnyert és 7. ként zárta a streamet :D :D érdekes a rendszer
  • NicolBolas
    #3937
    Funny :D
  • nordan
    #3936
    https://clips.twitch.tv/MistyInterestingMomDendiFace
  • nordan
    #3935
    ellenfelem: 10 lap 2 mayhem devil 2 macska 2 sütő...............jó játékot
  • nordan
    #3934
    esélytelen
  • DasIsFuck
    #3933
    Control meta lesz, szóval élvezheted majd az UW és WUB deckeket, megspékelve egy kis UG-vel.
  • nordan
    #3932
    mindegy mit raksz össze,mennyire vagy jó a "nap" végére circa 50-50% on leszel......

    hát igen,de ugye erre a magyarázat meg az imba 1 meg 2 manás dolgok.....egyszerűen olyan ütemben lehet kipakolni őket,hogy képtelenség ellene védekezni
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2020.01.26. 13:33:52
  • Shep
    #3931
    Tegnap összeraktam egy paklit, szépen nyeregettem vele, ma már csak counter deckek jönnek, tényleg marha gyanús ez a match making. Mondjuk az is elég gáz, hogy a top meta deckek mind aggrok.
  • nordan
    #3930
    2 napja csináltam egy proliferate decket......1-et nyertem 4-et vesztettem ,de tetszett ezért elővettem tegnap..... 1 loss 9 win :D ma eddig 5 win :P 3 meccs kell Mythicig.....elmondhatom,hogy kibasztam az algoritmussal rendesen :P
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2020.01.25. 13:33:47
  • nordan
    #3929
    az becsapós! a Twitch prime 5 dodó és havonta levonja.....
  • NicolBolas
    #3928
    Lehet azért nem kaptunk az új kieghez témapaklit? Mert nem volt eléggé letesztelve? :)

    Kaptam egy emailt, ahol azt írták, kapok egy Liliana's Legion decket, ha twitch prime tag vagyok. Kérdés: ez egy fizetős tagság? Vagy free reges?
  • Malachit
    #3927
    Ellenem tegnap ezeket imádták játszani az új kiegből:
    Archon of Sun's Grace (fosták a 2/2-es repülő lényeket vele), Daxos, Blessed by the Sun, Heliod, Sun-Crowned, Thassa, Deep-Dwelling.

    Végén eluntam és begyalultam az ellenfeleket a szokásos vörös agróval a napi questhez (mivel a boros hikomat pakli amit összeraktam persze nem működött 24 földdel, föld hiány miatt).
  • nordan
    #3926
    összességében ez a kieg meg az előző is kegyetlenül el van baszva! Nem tesztelték rendesen ez nyílvánvaló....

    csak aggró deckek vannak iszonyatosan imba 1 meg 2 manás lényekkel, spellekkel..........3. 4. körben halott vagy ha nincs 3-om removal-od....,de legyen encsant removal is meg PW removal is.....és ha nem te kezdesz 66% hogy veszítesz

    van ez a stessan champion 3 manás lény, nem bírok kijátszani egy encsantot se mert a 4. körre már vagy halott vagy van 5-10hp-m,de inkább már halott maga a 3 manás lényem.....

    undorító hányinger no brain játék a meta és olyan specifikus kéz kell hogy feltudd venni a versenyt,hogy kész
  • erasmus4
    #3925
    Az arénát ne hasonlítsd a régi bolti kártyázáshoz, ott hetente toltál x meccset Arenénán a casual játékosok is nagyságrendekkel többet játszanak, ezáltal több tapasztalatra tesznek szert, irl hányszor draftoltál? Ahhoz képest Arénán nyúlfarknyi idő alatt sokkalta többet tudsz, és ezzel mindenki így van. Majdnem mindenki nézi a tierlistákat az alapján draftol, amit néztem 1-2 listet a feketét hozza ki előre, sok a leszedés benne így valószínű többel is találkozol, lehet a botok is aluldraftolják őket.
    Meg a botok kihasználása, lásd előző szezonban a Merfolk secretkeeper ámokfutását, a botok nem pickelték midnenki 4-5 merfolkal játszott.
    Amíg nem jön a 8 emberes draft addig ez ilyen lesz. De nem valami rigged matchmaking miatt hanem mert mindenki külön draftol botok ellen és ha valami szint azok alulpickelnek akkor sok ember fog aban a szinben ragadni.
  • DasIsFuck
    #3924
    Drafton ez azért lehet, mert ai draft van és mindenki saját poolból draftol így a legjobb színekbe sokkal könnyebb kidraftolnod, mint emberek ellen.
  • nordan
    #3923
    egyik nagy kedvencem ez a csóka

    https://www.twitch.tv/crokeyz

    egy hete volt egy streamje: 8. volt....négy és fél órát játszott és amikor elköszönt a 8. volt...........no komment

    tegnap csinált egy paklit amiben a frenzy volt a kulcslap, 10 meccset játszott mindössze 3x húzta fel és amikor felhúzta 3 illetve 4 körön keresztül föld volt a lap, pedig dupla föld kirakóval meg a transformos földel is játszott a pakliban,az ellenfelei pedig hármasával kapták a tökéletes counter lapokat osztókézbe..... egyszerűen blokkolja az algoritmus a játékot ha eléred a napi W/L arányod
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2020.01.22. 14:58:22
  • nordan
    #3922
    riggelt a match making, mindenki komolyabb streamer tudja, egy éve szajkózom én is csak lehordanak azok akik 3 hetente 1x játszanak 2 meccset....nekem majdnem 5000 meccsem van, szinte minden szezonban megvolt a Mythic.....nézd meg a 3918-as kommentet 3:00-től

    a lényeg:

    az algoritmus vagy mirror vagy counter paklikkal rak össze ,hogy a WIN/LOOSE arányodat mesterségesen 50-50-en tartsa ezt el kell fogadni, tudom hogy nagyon bosszantó, jómagam is sokszor kilövöm emiatt a játékot
    bár csak pletyka,DE ezer százalák,hogy akikkel játszol nem valódi személyek hanem botok a már említett mirror miatt!

    A rendszert úgy lehet megfogni,hogy folyamatosan új paklikat építesz,DE ez is csak egy ideig működik, Tegnap kitaláltam egy white/black control paklit ami encsantokkal és pár olyan kombóval operál amit senki!! nem használ.....nyertem zsinórban 8-at.....mivel az algoritmus nem tudta hova tenni a paklim! Ma reggel belogoltam és 3 loss egymásután,de úgy,hogy az ellenfelemnek kézben az összes lapomra counter lap,de olyan lapok amiket szintén nem használ senki és csak azok a lapok ellen hasznosak amik az én paklimban voltak, na ez a három ellenfél bot volt, Mythic előtt vagyok 4 winre....
    szóval ez van vagy elhiszed és elfogadod vagy uninstall :D
  • NicolBolas
    #3921
    Üdv,
    A múltkor játszottam traditional draft-ot. Theros Beyond Death kiegből. Trikolor lett a paklim, fekete/zöld/kék. Se föld, se színhalálom nem volt. Ennek ellenére nulláztam... Az első ellenfél 75%ban ugyanazzal a paklival jött (hogy draftolhatta ki?, biztos nem azokból amiből én is válogattam), a második pedig egy zöld/kék paklidobatós, ahol a két kombó lény (merfolk+nimfa) elintézett. Leszedések után kézből leidézi ugyanazt a kettőst... Hihetetlen. Régen a kártyaboltban amikor játszottunk igazi élmény volt draftolni, változatos paklik, sikerek és kudarcok, összeségében jó móka. De online, az Arena-ban csak szenvedni lehet, szopni ha úgy tetszik..
    (nordan lehet sokat beszél itt, de nagy igazságokat tapasztaltam meg az általa is említett algoritmusról például).
    Ha ingyen akarsz játszani, szenvedj, talán ez a mottója a Wizardsnak? Fizessek be, vegyek ezt-azt és akkor minden megváltozik? Nem tudom... De az egész bandájukat exile-ba küldeném...
  • nordan
    #3920
    csináltam egy haitful eidolon paklit.....

    első nap 14 win 2 loss
    másidk nap 17 win 3 loss.....
    tegnap óta egyetlen egyszer sincs a kezemben a haitful,de dupla muligennél sincs sőt 10-12 lap felhúzásakkor sincs többet.........
    tegnap 9 loss 1 win
    ma pedig 8 loss 2 win

    biztos nincs mahinálva a lapok priorítása......pont olyan véletlen ez mint amikor az előző kiegben a macska+sütő vagy a cavalcade encsant folyamatosan kézben volt
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2020.01.19. 14:22:29
  • nordan
    #3919
    1 kör szalamandra
    2 kör cavalcade enccsant
    3 kör kis chandra

    jó játékot kíván a Wizards csapata

    és banyek ez még mindig életképes...ennyire elbaszott
  • nordan
    #3918


    3:00 től a lebukás......elmondja ugyanazt amit szajkózok egy éve.....,hogy a matcj making algoritmus még mindig mirrorokkal rak össze,de azt is sejteti,hogy ezek nem igazi emberek,mert nem hiszi,hogy abban az időben amikor játszik pont mindig van egy mirrorpakli/counterpakli....ergo fix botok lehetnek
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2020.01.18. 16:04:47
  • nordan
    #3917
    betettem a paklimba az emergency powerst+smothering tithe-t

    ELSŐ ELLENFELEM kirakja az UNDERREALM LICH-et a 4. körében.............

    pont van egy ember aki egy olyan lappal játszik amivel SENKI AZ ÉG VILÁGON ami tönkrebassza a paklim kombóját, ezt ki hiszi el,hogy délelőtt 11 kor pont akkor nyom rá valaki a világban ugyanazon a rangon /platina 1/ elegem van a szemét BOTOKBÓL amik előre vannak programozva a paklid ellen!!!!!

    uNDERREALM LICH BASZKI.....ilyen a világon nincs
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2020.01.08. 10:57:32
  • DasIsFuck
    #3916
    Pár hete még draftoltam egy mono fehér eldrain paklit, aztán hetekre hozzá sem nyúltam a játékhoz.
    Most lementem a draftot és meglett az első 7-0-ám. Talán ez volt az első az aréna történelmembe:D
  • nordan
    #3915
    3 RAL-al 4 körön keresztül Scryoltam a földeket.......ez a játék akkora geci hogy elmondani nem lehet.....
  • nordan
    #3914
    12 meccs óta folyamatosan másodikként kezdek :D :D
  • nordan
    #3913
    nagy kedvenc amikor az általad említett 70-90-120 lapos paklikkal bejönnek és kézből kiteszik a kombójukat.....te meg a 60 lapos verseny pakliddal nem húzol fel 3-om földet
  • nordan
    #3912
    jelen pillantaban is a paklimmal 90% ban megegyező gyerekkel játszom...ő kedzett és gecire unalmas hogy minden lapja ugyanaz mint az enyém
  • nordan
    #3911
    ez az állandó MIRROR meg COUNTER deck ellenfél beadása szándékosan tönkrebassza a játékélményt, csak tudnám milyen indittaá
    sból találták ezt ki
  • Shep
    #3910
    Mill paklival játszanék ha hagyna és nem adna 150 lapos ellenfeleket. Lassan én is kezdem elhinni, hogy van vmi manipuláció. Másik ami tök durva, hogy csak lény alapú deckek jönnek szembe, így nincs is értelme mással próbálkozni, mert legyorsulnak. Tiszta HS érzésem van az utolsó kieg óta.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2020.01.05. 13:04:05
  • Shep
    #3909
    Mekkora egy rohadék ez a játék, á szavak nincsenek rá. Na asszem egy darabig megint szünet.
  • nordan
    #3908
    jaja, semmi kód mostanában.....korábban voltak mindenféle kódok, erre itt a mikulás karácsony újév és lókukit se kaptunk :(
  • Shep
    #3907
    Azért számomra csalódás a brigád, hogy karácsony alkalmából még egy nyamvadék boostert sem adtak, vagy legalább egy köszöntést a játékon belül, vagy akármit. Nem mintha ezen múlna bármi is csak hát a gesztus.
  • nordan
    #3906
    lassú az is counternek.....és kell belőle 2 db kézbe......esélytelen

    vicces,hogy ennek ellenére még 6 win a Mythic :P
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.12.30. 13:53:01